Lifestyle

Akcja „Zęby na 6-tkę!” Tydzień II, wyzwanie #7

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
18 sierpnia 2019
Fot. Materiały prasowe
 

Tydzień II – Wyzwanie #7

Czy wiesz, że higiena jamy ustnej, to nie tylko mycie zębów?

W komentarzach do tego artykułu  napiszcie, jak o nią dbacie wspólnie z dzieckiem.

Pamiętajcie o tym, by odwiedzać nas codziennie.  Wśród najfajniejszych odpowiedzi wybierzemy laureatów naszej zabawy. Jak zawsze będziemy premiować waszą kreatywność, zaangażowanie i ilość wykonanych wyzwań.

Nagrody są bajeczne, ale przede wszystkim pamiętajcie, że każdy z was wygrywa ukształtowanie w dzieciach zdrowym nawyków, których nic nie zastąpi. Do dzieła!

Zdrowe zęby, to znacznie więcej niż piękny uśmiech!
Weź udział w naszej akcji i wygrywaj wspaniałe nagrody od Oral-B!

 

Akcja „Zęby na 6-tkę!”

To już drugi tydzień naszej akcji „Zęby na 6-tkę!”. Przez cały tydzień będziemy zachęcać i podpowiadać wam, jak dbać o piękny uśmiech waszego dziecka. Drugi tydzień poświęcimy budowaniu nawyków sprzyjających prawidłowej higienie jamy ustnej u starszych dzieci. Bądźcie z nami, podejmujcie codzienne mini-wyzwania i wygrywajcie wspaniałe nagrody od marki Oral-B.

Do wygrania co tydzień 25 elektrycznych szczoteczek do zębów – by mycie zębów było przyjemne i wyjątkowo skuteczne.

Poświęćcie nam ten tydzień – tylko tyle. Bądźcie uważni na swoje dzieci, jesteśmy z wami, wspieramy was, ale to jest akcja, która wymaga waszej obecności, tej prawdziwej. 5 minut dziennie poświęcone na wspólne mycie zębów to niewielka cena za zdrowie i umiejętność wzięcia za nie odpowiedzialności.

Drugi tydzień naszej zabawy, trwający od 12.08.2019 do 18.08.2019 roku dedykujemy starszym dzieciom i ich rodzicom. Uczcie swoje dzieci podstaw prawidłowej higieny jamy ustnej i wygrywajcie dla nich wspaniałe szczoteczki. Sprawdźcie dzisiejsze wyzwanie poniżej. 🙂

Partnerem akcji jest

Nagrody:

25 x szczoteczka Oral-B JUNIOR PRO 400 – 6+

 • Końcówka szczoteczki otacza każdy ząb z osobna, co pozwala na czyszczenie w technologii 3D. Wykonuje 8 800 ruchów oscylacyjnych i 20 000 ruchów pulsacyjnych na minutę.
 • Profesjonalny timer: 2-minutowy timer sygnalizuje co 30 sekund, ze należy przejść do czyszczenia kolejnego obszaru jamy ustnej.
 • Czujnik siły nacisku.
 • 1 tryb szczotkowania: tryb czyszczenia codziennego.
 • Wskaźnik poziomu naładowania.
 • koncówka wymienna: Sensitive UltraThin

Sprawdź pozostałe wyzwania w naszej akcji  tutaj.


Akcja trwa od 05.08.2019 do 18.08.2019 roku. Wyniki zostaną opublikowane na stronie Oh!me do dnia 01.09.2019 roku

Regulamin akcji dostępny jest tutaj.

TWOJE DANE: Pamiętaj, udział w konkursie jest dobrowolny. Dodając swój komentarz, wyrażasz zgodę na opublikowanie twojego imienia i nazwiska (lub pseudonimu), w przypadku ewentualnej wygranej, na liście laureatów, czyli na wykorzystanie i przetwarzanie twoich danych osobowych w celu przeprowadzenia niniejszego konkursu (zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO). Nie używamy twoich danych do  innych celów, niż czynności związane z niniejszym konkursem.

 


Lifestyle

9 sposobów na bycie bardziej kochającym partnerem

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
18 sierpnia 2019
10 kroków do zbudowania dobrego związku
Fot. Flickr / @diffuser / CC BY – 10 kroków do zbudowania dobrego związku
 

„(…) Miłość jest działaniem, działaniem” – dr Scott Peck. To wydaje się takie oczywistsze, a jednak tak rzadko udaje nam się w życiu pozostać wiernym tej jednej, najprostszej zasadzie. Doskonale za to wychodzi nam działanie odwrotne. Wszystko, co robimy na szkodę naszego związku i tzw. uczucia, z lubością racjonalizujemy  miłością, poświęceniem, ideami… a w naszych życiach i domach brakuje tyko tego jednego drobiazgu – działania.

9 sposobów na bycie bardziej kochającym partnerem

1. Zaangażuj się w swój związek

Zdecyduj, że będziesz w tym związku, tak na serio! Nie jedną nogą, nie na chwilę. Chcesz by się udało? Tu nie m miejsca na bufory bezpieczeństwa i emocjonalne wyjście awaryjne.

Żeby być dobrym partnerem na życie trzeba pracować nad związkiem i jego wzrastaniem, karmić go.

Bez podjęcia zobowiązania, nigdy nie będziesz  mieć dostatecznych podstaw do budowania miłości. Dlatego ten pierwszy krok ma kluczowe znaczenie.

Jeśli  jesteś na to gotowy(a), możesz czytać dalej.

UWAGA: Nigdy nie jest za późno na podjęcie tak ważnej decyzji.

2. Zainwestuj swój czas

Pracoholik, który spędza w pracy  60 godzin tygodniowo, bardzo często mówi, że to wszystko robi dla swojej rodziny. Że to tylko dla nich, z miłości… To nie jest miłość. Pamiętajcie, miłość nie jest uczuciem; to nie słowa. To działanie, które decydujesz się podjąć.

Jednym z najważniejszych sposobów okazywania miłości drugiej osobie jest spędzanie z nią czasu. Bez względu na to czy mówimy o miłości romantycznej kochanków, miłości do dziecka czy miłości do rodzica lub dziadków. W końcu czas jest naszą najcenniejszą własnością.

Nie ma nic cenniejszego, bo czas mija nieodwracalnie.

Jeśli chcesz stać się bardziej kochającym, znajdź czas każdego dnia na kontakt z ukochaną osobą. Możesz to zrobić z SMS-em, rozmową telefoniczną lub wspólnym posiłkiem. Bądź kreatywny. Nigdy nie odkładaj na jutro. Czasu nie da się zawrócić, a jego brakuj wynagrodzić.

3. Okaż swoją miłość

Istnieją niezliczone i skuteczne sposoby, aby to zrobić.  Znajdź sposoby komunikowania swojej miłości poprzez działanie. Przynieś do domu kolację, zmyj naczynia, zrób obiad, zostaw notatkę lub miłosny liścik na kubku do kawy.

Rossana Cut, terapeutka par podpowiada w jednym zdaniu, co robić, by okazać swoją miłość: „Pokaż, nie tylko mów”.

Podejmij działanie, nawet niewielkie, aby POKAZAĆ twojemu partnerowi, że go kochasz.

4. Dojrzyj, jak wiele robi dla ciebie twój partner

Jednym ze sposobów bycia bardziej kochającym partnerem jest zobaczenie tego wszystkiego, co twój partner robi dla ciebie. Być może bierzesz obecność swojego partnera za coś oczywistego i nawet nie wracasz uwagi na to, ile pracy wkłada w wasz związek i życie.

Czy dziękujesz mu za wyprowadzenie psa czy wyrzucenie śmieci?

Czy dziękujesz mu za zakupienie mydła czy papieru toaletowego zanim się skończy itp.? Istnieje milion drobiazgów, które utrzymują dom, i łatwo zapomnieć, że ktoś to robi. Bez względu na płeć i podziało obowiązków. Obie strony powinny nigdy ie zapominać, że ktoś o to dba!

5. Bądź wspierający

W jaki sposób możesz wspierać swojego partnera? Możesz wspierać hobby, które ma. Okazywać mu wsparcie w trudnych chwilach w życiu zawodowymi gdy zechce podejmować nowe wyzwania.

Kiedy będziesz wspierającym partnerem, twoja druga ołówka poczuje się pozytywnie zmotywowana i nie będzie chciała cię zawieść. To najlepsza zachęta, by nie przestać się starać!

6. Zapewnij przestrzeń

Związki typu papużki nierozłączki bardzo często kończą się katastrofą. I każdy z nas wie, że co za dużo, to nie zdrowo… Tak, dobrze jest spędzać czas razem, ALE…  ale jeszcze lepiej jest też znaleźć zdrową równowagę.

7. Weź swojego partnera takim, jaki jest (albo wcale)

Dobry związek wymaga dużo pracy. W dniu, w którym zdecydowałeś, że to TEN/TA JEDYNY/A prawdopodobnie myślałeś, że trafiłeś w dziesiątkę. Tego dnia nie pomyślałeś o tym, że może strasznie chrapać, drapać po tyłku w centrum handlowym albo śmiać jak postrzelona hiena. Bliżej było ci do myśli o idealnym przyszłym potomstwie i rozpływaniu nad jego/jej urodą.

Niestety każdy miesiąc miodowy kiedyś się kończy. Zostaje prawdziwe życie i on albo ona, też niedoskonała, ze swoimi małymi grzeszkami i nie opuszczoną deską w toalecie. Tak. Zmasakrowana tubka z pastą do zębów daje duże nadzieje, ale nadużywanie alkoholu, niedojrzałość czy skrajnie odmienny światopogląd już nie. Są rzeczy, które się nie zmienią. Na pewno nie z powodu i dla „miłości”.

Oczywiście w prawdziwym życiu nawet drobne dziwactwa mogą okazać się gwoździem do związkowej trumny, warto pamiętać wtedy o tym, że: „„Możemy nie być w stanie zmienić tego, kim zasadniczo jesteśmy, ale możemy zrobić wszystko, co możliwe, dzięki temu, co mamy” – dr Jeff Auerbach.

Reasumując, nie da się budować dobrego związku na planie zmienienia partnera. Są rzeczy, które trzeba zaakceptować, tak jak te, które wykluczają dalsze wspólne życie.

8. Rozwiedź się ze starymi problemami

Prawie wszyscy robi to w czasie kłótni. W kółko. Trudno oprzeć się takim argumentom. Wciąż przywołujemy bardziej spektakularne wpadki naszego partnera. Nasze „no ty zawsze” i „a ty nigdy”. Nieśmiertelne „znowu” i „a wtedy”.  Takiej kłótni nie da się rozwiązać, bo w niej nie chodzi o zgodę i szczęście – tylko o wygraną. To tylko potęguję konflikt.

Odpowiedz sobie na pytanie, co dają ci takie podróże w czasie?

Jaki jest sens odwoływania się do starych (często już rozwiązanych) problemów?

Co próbuję osiągnąć?

Czy próbuję naprawić problem, czy pogorszyć sytuację?

W starych kłótniach nie ma miejsca w teraźniejszość. Pozwól im odejść.

Co jest najważniejsze podczas kryzysu? Wzmocnić swój związek, a nie go osłabiać.

9. Miłość oznacza konieczność mówienia „przepraszam”

Ludzie popełniają błędy. Dobrze jest przeprosić. Tylko te przeprosiny muszą być prawdziwe, szczere. Ten żal musi być działaniem – naprawą, zmianą, pracą, a nie tylko słowami.

Jeśli się mylisz, powiedz to. Upewnij się, że twój partner rozumie, że naprawiasz wyrządzone zło.


Na podstawie: lifehack.org

Lifestyle

Akcja „Zęby na 6-tkę!” Tydzień II, wyzwanie #6

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
17 sierpnia 2019

Tydzień II – Wyzwanie #6

Każdy rodzić marzy o tym, by jego dzieci były zdrowe i szczęśliwe. Ale na ile możemy im w tym pomóc? Choć na wiele rzeczy w życiu nie mamy wpływu, możemy nauczyć nasze dzieci o wiele więcej niż nam się wydaje. Mowa o nawykach, które bardzo życie ułatwiają, które dają dzieciom do rąk konkretne narzędzia i umiejętności, by same, w dorosłym życiu potrafiły zatroszczyć się o swoje zdrowie.

Od wczesnego dzieciństwa nieświadomie przekazujemy naszym dzieciom zestaw schematów postępowania. Nawyki, nasze nawyki… Tak, choć często o tym zapominamy, to co sami jako rodzice robimy, to jak dbamy o nasze zdrowie jest najważniejsze. Dlatego od dziś przypominajcie sobie o tym jak najczęściej! Dajcie swoim dzieciom przykład. W komentarzach do tego artykułu napiszcie, co postanowiliście zmienić lub poprawić w swoich codziennych nawykach dotyczących zdrowia jamy ustnej.

Pamiętajcie o tym, by odwiedzać nas codziennie.  Wśród najfajniejszych odpowiedzi wybierzemy laureatów naszej zabawy. Jak zawsze będziemy premiować waszą kreatywność, zaangażowanie i ilość wykonanych wyzwań.

Nagrody są bajeczne, ale przede wszystkim pamiętajcie, że każdy z was wygrywa ukształtowanie w dzieciach zdrowym nawyków, których nic nie zastąpi. Do dzieła!

Zdrowe zęby, to znacznie więcej niż piękny uśmiech!
Weź udział w naszej akcji i wygrywaj wspaniałe nagrody od Oral-B!

Akcja „Zęby na 6-tkę!”

To już drugi tydzień naszej akcji „Zęby na 6-tkę!”. Przez cały tydzień będziemy zachęcać i podpowiadać wam, jak dbać o piękny uśmiech waszego dziecka. Drugi tydzień poświęcimy budowaniu nawyków sprzyjających prawidłowej higienie jamy ustnej u starszych dzieci. Bądźcie z nami, podejmujcie codzienne mini-wyzwania i wygrywajcie wspaniałe nagrody od marki Oral-B.

Do wygrania co tydzień 25 elektrycznych szczoteczek do zębów – by mycie zębów było przyjemne i wyjątkowo skuteczne.

Poświęćcie nam ten tydzień – tylko tyle. Bądźcie uważni na swoje dzieci, jesteśmy z wami, wspieramy was, ale to jest akcja, która wymaga waszej obecności, tej prawdziwej. 5 minut dziennie poświęcone na wspólne mycie zębów to niewielka cena za zdrowie i umiejętność wzięcia za nie odpowiedzialności.

Drugi tydzień naszej zabawy, trwający od 12.08.2019 do 18.08.2019 roku dedykujemy starszym dzieciom i ich rodzicom. Uczcie swoje dzieci podstaw prawidłowej higieny jamy ustnej i wygrywajcie dla nich wspaniałe szczoteczki. Sprawdźcie dzisiejsze wyzwanie poniżej. 🙂

Partnerem akcji jest

Nagrody:

25 x szczoteczka Oral-B JUNIOR PRO 400 – 6+

 • Końcówka szczoteczki otacza każdy ząb z osobna, co pozwala na czyszczenie w technologii 3D. Wykonuje 8 800 ruchów oscylacyjnych i 20 000 ruchów pulsacyjnych na minutę.
 • Profesjonalny timer: 2-minutowy timer sygnalizuje co 30 sekund, ze należy przejść do czyszczenia kolejnego obszaru jamy ustnej.
 • Czujnik siły nacisku.
 • 1 tryb szczotkowania: tryb czyszczenia codziennego.
 • Wskaźnik poziomu naładowania.
 • koncówka wymienna: Sensitive UltraThin

Sprawdź pozostałe wyzwania w naszej akcji  tutaj.


Akcja trwa od 05.08.2019 do 18.08.2019 roku. Wyniki zostaną opublikowane na stronie Oh!me do dnia 01.09.2019 roku

Regulamin akcji dostępny jest tutaj.

TWOJE DANE: Pamiętaj, udział w konkursie jest dobrowolny. Dodając swój komentarz, wyrażasz zgodę na opublikowanie twojego imienia i nazwiska (lub pseudonimu), w przypadku ewentualnej wygranej, na liście laureatów, czyli na wykorzystanie i przetwarzanie twoich danych osobowych w celu przeprowadzenia niniejszego konkursu (zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO). Nie używamy twoich danych do  innych celów, niż czynności związane z niniejszym konkursem.

 


Zobacz także

8 rzeczy, których swoją córkę nauczy tylko silna matka. Niezbędnik na trudne czasy

Twoja córka nie musi uprawiać seksu tylko po ciemku, bez orgazmu, a twój syn nie musi traktować każdej kobiety przedmiotowo

Twoja córka nie musi uprawiać seksu tylko po ciemku, bez orgazmu, a twój syn nie musi traktować każdej kobiety przedmiotowo

Co możesz zrobić dla siebie, kiedy tkwisz w „martwym punkcie”