Go to content

Jakie są metody wybielania zębów i czy można to zrobić w domu?

Fot. Materiały prasowe

W radio, telewizji, w internecie, cały czas słyszymy o „pięknym i zdrowym uśmiechu”. Nieskazitelna biel naszych zębów staje się bowiem coraz łatwiej osiągalna, jest pozytywnie zauważana przez innych, dobrze o nas świadczy, a niekiedy – w pewnych środowiskach – jest wręcz wymagana. Powiemy dziś o domowych sposobach na absolutną biel zębów.

Wybielanie zębów – jak zrobić to prosto i skutecznie w domu

Dentyści posiadają skale, którymi badają stopień bieli naszych zębów. Uśmiech hollywoodzkiej gwiazdy zawsze, nawet bez retuszu zdjęcia, jest nieskazitelnie biały. Na drugim, odległym krańcu skali, znajdują się zęby przebarwione, których szkliwo wchłonęło mnóstwo substancji (np. kawa, papierosy, itd.) powodujących pojawienie się odcieni żółci na naszych zębach. Oczywiście troska o autoprezentację i, co za tym idzie, dobre samopoczucie, jest wspólna nam wszystkim. Dobra wiadomość jest taka, że dziś piękne, zdrowe, całkowicie białe zęby możemy mieć nawet bez wizyty w gabinecie stomatologicznym.

Istnieje wiele sposobów. Ich łączne stosowanie będzie najbardziej skuteczne. Zacząć należy od zadbania o wysokiej jakości pastę do zębów. Naprawdę dobre pasty nie są dostępne w zwykłych sklepach sieciowych, to produkty atestowane, często posiadające status wyrobów medycznych. Drugim elementem jest regularne stosowanie starannie dobranej „płukanki”, czyli płynu do płukania jamy ustnej. Usuwa on osad i płytkę nazębną nawet w miejscach, do których nie może dotrzeć szczoteczka. Dla najlepszego efektu polecamy także stosowanie specjalistycznych nakładek wybielających, a skutki tej „terapii estetycznej” zauważymy szybko. Co więcej, te proste czynności, jakimi są szczotkowanie zębów profesjonalną szczoteczką i wysokiej klasy pastą, a także zwykłe przepłukanie ust dwa, trzy razy dziennie, zapewniają efekt bieli każdego dnia. Jeżeli nasze zęby na wspomnianej skali białości znajdują się w regionach przebarwień silnych i trwałych, to sukces przyjdzie po kilkunastu tygodniach, lecz jeśli nasze zęby już teraz są raczej białe niż żółte, to bardzo szybko uzyskamy efekt bieli zupełnej.

Polecamy zapoznać się z jedną z najlepszych ofert w internecie na stronie: https://www.wapteka.pl/wybielanie-zebow,233.html, gdzie znajdą Państwo wszystkie wysokiej jakości preparaty wybielające zęby.

Co jeszcze powinniśmy wiedzieć o wybielaniu zębów

Tak naprawdę nie musimy rezygnować z porannej kawy lub papierosa do towarzystwa, aby cieszyć się pełną bielą zębów. Na szczególne polecenie zasługują profesjonalne zestawy do domowego wybielania. Czy powinniśmy udać się do gabinetu stomatologicznego i skorzystać z usługi wybielania? Niekoniecznie, ponieważ obecne środki do użytku domowego powinny w zupełności wystarczyć, choć skutek wizyty u dentysty będzie natychmiastowy. Jednakże ten skutek, czyli biel zębów, nie utrzyma się przez długi czas. Zatem tak czy inaczej musimy używać dobrych rozwiązań dla codziennej pielęgnacji zębów w domu.

Jak dodatkowo możemy pomóc zdrowiu naszych zębów

Ząb jest narządem człowieka, który zbudowany jest z warstw. Każda warstwa zęba, od zewnętrznego szkliwa po wewnętrzne połączenia nerwowe, ma się dobrze, gdy jest dobrze odżywiona. Otóż nasze zęby wymagają odpowiedniej suplementacji w witaminy i minerały. Obszernie i ciekawie napisano o tym zagadnieniu w artykule: http://www.prohelvetia.pl/madra-suplementacja-witaminy-i-mineraly-kiedy-i-ktore-warto-stosowac/ – doskonały przegląd i mądre porady dotyczące suplementów diety, które poprawiają funkcjonowanie całego organizmu, włącznie z funkcjami psychicznymi. Polecamy tę lekturę, jeśli tylko Państwo są skłonni dbać o swoją kondycję i formę.


Artykuł sponsorowany