Lifestyle

Akcja „Zęby na 6-tkę!” Tydzień II, wyzwanie #5

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
16 sierpnia 2019
 

Tydzień II – Wyzwanie #5

Mówi się: „jesteś tym, co jesz”… Piękne i zdrowe zęby, to nie tylko zasługa pasty i szczoteczki.

Poświęćcie dziś swój czas, na rozmowę o zdrowym odżywianiu. Zdrowe zęby to efekt naszej dbałości o cały organizm. Troska nie tylko o regularne szczotkowanie, ale również świadome odżywianie. Porozmawiajcie dziś o jedzeniu, które szkodzi zębom – zastanówcie się RAZEM, jak możecie ograniczyć szkodliwe produkty. Niech takie zmiany będą waszą wspólną i świadomą decyzją. W komentarzach do tego artykułu napiszcie, co dziś postanowiliście. 

Pamiętajcie o tym, by odwiedzać nas codziennie.  Wśród najfajniejszych odpowiedzi wybierzemy laureatów naszej zabawy. Jak zawsze będziemy premiować waszą kreatywność, zaangażowanie i ilość wykonanych wyzwań.

Nagrody są bajeczne, ale przede wszystkim pamiętajcie, że każdy z was wygrywa ukształtowanie w dzieciach zdrowym nawyków, których nic nie zastąpi. Do dzieła!

Zdrowe zęby, to znacznie więcej niż piękny uśmiech!
Weź udział w naszej akcji i wygrywaj wspaniałe nagrody od Oral-B!

Akcja „Zęby na 6-tkę!”

To już drugi tydzień naszej akcji „Zęby na 6-tkę!”. Przez cały tydzień będziemy zachęcać i podpowiadać wam, jak dbać o piękny uśmiech waszego dziecka. Drugi tydzień poświęcimy budowaniu nawyków sprzyjających prawidłowej higienie jamy ustnej u starszych dzieci. Bądźcie z nami, podejmujcie codzienne mini-wyzwania i wygrywajcie wspaniałe nagrody od marki Oral-B.

Do wygrania co tydzień 25 elektrycznych szczoteczek do zębów – by mycie zębów było przyjemne i wyjątkowo skuteczne.

Poświęćcie nam ten tydzień – tylko tyle. Bądźcie uważni na swoje dzieci, jesteśmy z wami, wspieramy was, ale to jest akcja, która wymaga waszej obecności, tej prawdziwej. 5 minut dziennie poświęcone na wspólne mycie zębów to niewielka cena za zdrowie i umiejętność wzięcia za nie odpowiedzialności.

Drugi tydzień naszej zabawy, trwający od 12.08.2019 do 18.08.2019 roku dedykujemy starszym dzieciom i ich rodzicom. Uczcie swoje dzieci podstaw prawidłowej higieny jamy ustnej i wygrywajcie dla nich wspaniałe szczoteczki. Sprawdźcie dzisiejsze wyzwanie poniżej. 🙂

Partnerem akcji jest

Nagrody:

25 x szczoteczka Oral-B JUNIOR PRO 400 – 6+

  • Końcówka szczoteczki otacza każdy ząb z osobna, co pozwala na czyszczenie w technologii 3D. Wykonuje 8 800 ruchów oscylacyjnych i 20 000 ruchów pulsacyjnych na minutę.
  • Profesjonalny timer: 2-minutowy timer sygnalizuje co 30 sekund, ze należy przejść do czyszczenia kolejnego obszaru jamy ustnej.
  • Czujnik siły nacisku.
  • 1 tryb szczotkowania: tryb czyszczenia codziennego.
  • Wskaźnik poziomu naładowania.
  • koncówka wymienna: Sensitive UltraThin

Sprawdź pozostałe wyzwania w naszej akcji  tutaj.


Akcja trwa od 05.08.2019 do 18.08.2019 roku. Wyniki zostaną opublikowane na stronie Oh!me do dnia 01.09.2019 roku

Regulamin akcji dostępny jest tutaj.

TWOJE DANE: Pamiętaj, udział w konkursie jest dobrowolny. Dodając swój komentarz, wyrażasz zgodę na opublikowanie twojego imienia i nazwiska (lub pseudonimu), w przypadku ewentualnej wygranej, na liście laureatów, czyli na wykorzystanie i przetwarzanie twoich danych osobowych w celu przeprowadzenia niniejszego konkursu (zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO). Nie używamy twoich danych do  innych celów, niż czynności związane z niniejszym konkursem.

 


Lifestyle

15 cennych rad, jak budować pozytywną ocenę dziecka. Pamiętajcie, że wygląd też jest ważny

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
16 sierpnia 2019
Fot. iStock
 

Jako dorośli wiemy, jak ważne jest wysokie poczucie własnej wartości. Wiemy też, że pozytywna samoocena nie jest cechą nabytą, buduje się ją przez całe życie, a jej fundamenty powstają już w dzieciństwie. Na początku jest niezwykle krucha, dziecko szuka akceptacji najbliższych osób, to w ich oczach się przegląda chcąc zobaczyć siebie w jak najlepszym świetle. Dlatego właśnie niezwykle istotna jest rola rodziców w kształtowaniu poczucia własnej wartości małego człowieka.

Jak pomóc dziecku w budowaniu pozytywnej samooceny?

Okazuj dziecku empatię

Aby dziecko czuło się pewnie, musi wiedzieć, że akceptujesz i starasz się zrozumieć jego emocje. Bądź na nie uważnym, nie umniejszaj, nie bagatelizuj, nie mów, że przesadza, że zaraz to minie. Niech dziecko wie, że zawsze może na ciebie liczyć, że może przyjść i powiedzieć ci o swoich uczuciach.

Niech dziecko czuje się ważne

My – rodzice, wiemy, że dziecko jest dla nas najważniejsze, ale jeśli nie mówimy tego dziecku, nie poświęcamy mu swojej uwagi, to ono nie ma tej wiedzy. Oczywiście nie wystarczy mówić, że jest dla nas ważne, ale przede wszystkim potwierdzać to swoim zachowaniem. Odkładać telefon, gdy chce z nami porozmawiać, dopytywać się o szczegóły sytuacji, o których opowiada, wiedzieć, jak mają na imię jego przyjaciele, co lubi robić (co nie zawsze jest oczywiste), poświęcać mu czas, a nie spychać na dalszy plan.

Nie narzucaj dziecku swojego zdania

Ważne przy budowaniu pozytywnej samooceny jest zaufanie do siebie. Żeby dziecko mogło sobie zaufać, musi podejmować własne decyzje, od tych najprostszych – czy zje bułkę czy chleb, czy woli iść w prawo czy w lewo na spacerze, po – im starsze – tym bardziej złożone. Nie pytajmy dziecka o zdanie, jeśli i tak nie zostanie ono przez nas uwzględnione.

Doceniaj

Najważniejsze dla nas nie powinno być osiągnięcie celu, ale wysiłek jaki wkładamy, by do niego dotrzeć. To samo dotyczy dziecka. Doceniaj jego starania, nawet te najbardziej nieporadne, bo tylko tak zachęcisz dziecko do dalszej pracy i dasz mu pewność, że jego wysiłek jest zauważalny, nawet gdy coś mu nie wyjdzie.

Pamiętaj, że wygląd jest ważny

Choć nie szata zdobi człowieka, to nie ma co ukrywać – nasz wygląd ma istotny wpływ na poczucie własnej wartości. Kiedy pytam dorosłych, czego nie akceptują w swoim ciele, padają różne odpowiedzi: uda, brzuch, tyłek, nos. Rzadko kiedy ktokolwiek mówi o… zębach, jakby to był temat tabu. Stan naszego uzębienia bardzo często napawa nas wstydem, nie uśmiechamy się, przez co czujemy się gorsi. Jako rodzic to właśnie o stan zębów twojego dziecka możesz zadbać. Często nie zdajemy sobie sprawy, jak niezwykle jest to ważne, a przecież dbając o zęby naszych dzieci od najmłodszych lat i ucząc je higieny jamy ustnej jesteśmy w stanie dać im zupełnie niepostrzeżenie ogromną wartość. Dbałość o zęby to nawyk, który powinniśmy w dziecku kształtować, a sami wiedzieć, jak w prawidłowy sposób zadbać o stan uzębienia. Szczoteczki dla najmłodszych (choćby te, które w akcji „Zęby na 6kę!” są nagrodami.  nowe szczczoteczki Oral-B D100 Kids posiadają 2 tryby szczotkowania, tryb czyszczenia dziennego oraz tryb delikatnego szczotkowania, specjalnie zaprojektowane by chronić dziecięce zęby i dziąsła), aplikacje takie jak Disney Magic Timer, które sprawiają, że mycie zębów staje się prawdziwą zabawą, wizyty u stomatologa, która mają być przyjemnością, a nie koniecznym obowiązkiem – to wszystko jest niezwykle istotne, także w momencie kształtowania samooceny naszego dziecka. Wiadomo, że szczęśliwe dziecko, to szczęśliwy dorosły, który nie będzie się wstydził swojego uśmiechu.

Okaż wyrozumiałość

Aby było to możliwe, uważnie słuchaj, obserwuj i analizuj. Zrozumienie wymaga wysiłku, ale jest dla dziecka nieocenione. Dawaj dziecku sygnały zrozumienia słowami, gestami, rozmową. Dopytuj je o szczegóły. W ten sposób pokażesz, jak ważna jest dla Ciebie dziecko.

Mów o emocjach i uczuciach

Rozmowa to jeden z najprostszych (tzn. najłatwiej dostępnych i najszybszych) oraz najskuteczniejszych sposobów radzenia sobie z emocjami. Ucz tego dziecko, a zwiększysz u niego poczucie własnej skuteczności i pewności siebie. Zmniejszysz tym samym ryzyko wystąpienia nałogów oraz ułatwisz mu budowanie relacji w przyszłości.

Aprobuj mówienie prawdy

Jeśli musisz karać, to adekwatnie do winy. Bierz pod uwagę, czy dziecko zrobiło coś celowo, czy niechcący. Nie dopuść do sytuacji, w której bardziej korzystne dla dziecka będzie ukrywanie „występku” niż przyznanie się do winy.

Doceniaj wysiłki

Kiedy dziecko się stara, nagradzaj je niezależnie od wyniku. Każda konstruktywna aktywność jest lepsza od jej braku. Jeśli dziecku nie wychodzi, mów: Nie szkodzi, dopiero się uczysz. Każdy próbuje wiele razy, zanim mu wyjdzie. Pytaj: Jak myślisz, dlaczego się nie udało? Co możesz poprawić? zamiast pokazywać czy mówić jak „powinno być”.

Wspieraj mocne strony i talenty

To na nich opiera się poczucie własnej wartości, kształtują pasje i preferencje, buduje sukces. Często jako dorosłym łatwiej nam dostrzec własne słabości, niż pozytywy, dlatego warto pokazywać dziecku tę drugą stronę jak najczęściej.

Dbaj o siebie i ucz dziecko, że to ważne

Schludny wygląd, poświęcanie tylko sobie choć trochę czasu w ciągu dnia, nagradzanie siebie i samorozwój wydają się niektórym przyziemne czy też egoistyczne. Nic bardziej mylnego. Człowiek, który nie lubi siebie, nie może lubić innych, trudno więc, by budował czyjąkolwiek samoocenę.

Przestań pouczać

Wykłady i nie poparte własnych zachowaniem rady są dziecku niepotrzebne. O wiele ważniejsza jest akceptacja i próby zrozumienia..

Znajdź wspólne zainteresowania

Nie ma lepszego sposobu na spędzanie czasu z dzieckiem niż aktywność, którą lubicie Ty i ono. Wspólne czerpanie radości i satysfakcji z tego, co się robi, to gwarantowana świetna zabawa, ale także wzajemne wzmacnianie poczucia sensu swoich działań, a więc bycia wartościowym.

Pozwól popełniać błędy

Kiedy dziecku coś się nie uda, zamiast je ośmieszać czy karcić w jakiejkolwiek formie – przyjmij to i mów, że błędy zdarzają się każdemu człowiekowi, zwłaszcza, kiedy dopiero się czegoś uczy. Opowiadaj o tym, jakich Ty doznałeś porażek i w jaki sposób Ci pomogły, jak sobie z nimi radziłaś /eś. Ucz o konsekwencji i jej przyjmowaniu.

Dotrzymuj słowa

Dla dziecka dane słowo jest święte. ZAWSZE go dotrzymuj, a jeśli zdarzy się, że z jakichś przyczyn nie dasz rady – przeproś.

Bądź autentyczna/y

Pokazuj dziecku, że warto być sobą. Dawaj do zrozumienia, że sympatię zdobywa się uczciwością i szczerością, a nie robiąc coś na pokaz czy po to, by się przypodobać.

Śmiej się!

Uśmiech i śmiech to dla dziecka norma i dziwi się, że dorośli robią to tak rzadko. Weź z tego przykład i uśmiechaj się czy jest okazja, czy nie. Podziękuje Ci nie tylko Twoje dziecko, ale i Twój mózg. Poczucie humoru to jedna z cech ludzi sukcesu 🙂 O zdrowy, piękny uśmiech Twój i Twojego dziecka pomogą zadbać szczoteczki elektryczne od Oral-B.

A co Ty robisz, by wzmocnić samoocenę dziecka nie sprawiając przy tym, by „obrosło w piórka”? Podziel się tym 🙂

Akcja „Zęby na 6-tkę!”. Weź udział w rodzinnej akcji z nagrodami!


Artykuł powstał we współpracy z marką Oral-B


Lifestyle

Siłownia – poradnik dla początkujących

Redakcja
Redakcja
15 sierpnia 2019
Fot. Materiały prasowe

Siłownia u niektórych wywołuje przestrach w oczach, a u innych uśmiech na twarzy. Ci, którzy wykonują trening na siłowni bardzo sobie chwalą taką formę aktywności fizycznej. Z kolei osoby obawiające się takich miejsc powinny po prostu dobrze się przygotować i spróbować. Swej decyzji na pewno nie pożałują pod warunkiem, że zdadzą sobie sprawę z kilku podstawowych rzeczy.

Od czego zacząć?

Chcąc rozpocząć ćwiczenia na siłowni musimy najpierw sami w domu się do tego przygotować i wcale nie chodzi tu o kwestię fizyczną, a mentalną. Musimy zdać sobie sprawę, że początek na siłowni może być trudnym czasem, zwłaszcza jeśli nasze ciało nie miało wiele styczności z ćwiczeniami siłowymi. Ważne jest, aby mieć świadomość, że formy, płaskiego brzucha czy mięśni nie wyrobimy sobie w tydzień. Na efekt potrzebny jest czas.

Kolejna sprawa to określenie naszego celu. Chcąc zredukować tkankę tłuszczową powinniśmy ćwiczyć inaczej niż w przypadku, gdy naszym celem jest zbudowanie tkanki mięśniowej. Nie możemy zapominać również o starej prawdzie, która głosi, że 70% sukcesu o płaski brzuch zależy od diety. Chcąc przyśpieszyć efekt i znacznie poprawić zarówno swoją sylwetkę, jak i samopoczucie dobrze jest połączyć trening na siłowni z odpowiednią dietą.

Wiedząc już w jakim celu udajemy się na siłownie, kolejną decyzją do podjęcia jest wybór miejsca.

Wybór siłowni

Fot. Materiały prasowe

W każdym mieście, a nawet już i w mniejszych miejscowościach znaleźć można siłownię. Jednak siłownia siłowni nierówna. Nie każda będzie odpowiednia zwłaszcza dla osób początkujących, którzy niekoniecznie wiedzą co i jak ćwiczyć. Oczywiście ważna jest lokalizacja, cena, godziny otwarcia klubu czy oferta zajęć dodatkowych. Jednak musimy zastanowić się na czym nam konkretnie zależy. Jeśli zamierzamy wykonywać tylko ćwiczenia na siłowni nie ma potrzeby wykupowania karnetu oferującego usługi, z których i tak nie skorzystamy.

Początkujący na siłowni powinny przede wszystkim wybrać miejsce, gdzie w godzinach otwarcia siłowni zawsze przebywa trener. Nie musi być to wybór opcji trenera personalnego, ale dobrze jest, gdy osoba posiadająca wiedzę na temat techniki wykonywania ćwiczeń jest gdzieś obok. Wtedy zawsze możemy poprosić o pomoc czy o pokazanie prawidłowej techniki. Ponadto jeśli trener jest obecny w sali, sam zareaguje gdy zobaczy, że źle wykonujemy dane ćwiczenie. Jest to bardzo ważne, bo prawidłowa technika wykonywania ćwiczeń zmniejsza ryzyko wystąpienia kontuzji i sprawia, że ćwiczenia są efektywne.

Strój i obuwie

Rzeczy na siłownie, które musimy ze sobą zabrać to strój i obuwie. Nie należy tego bagatelizować, bo wbrew pozorom odgrywają one dużą rolę podczas treningu. Strój na siłownię musi być strojem sportowym. Siłownia to nie rewia mody. Biżuteria oraz ozdoby na ubraniach w postaci cekinów, a nawet zamki i guziki są kiepskim wyborem. Najlepiej zdecydować się na strój z przewiewnych materiałów wysokiej jakości, które poprawią komfort treningu. Wybierając ubranie nie możemy zapomnieć również o bieliźnie, a zwłaszcza o staniku sportowym, który dobrze podtrzyma piersi nie doprowadzając do otarć. Kolejna ważna sprawa to obuwie. Buty muszą mieć dobrą przyczepność podeszwy do powierzchni, być wytrzymałe na uderzenia, a przy tym lekkie, by nie powodowały dyskomfortu.

Samodzielnie czy pod okiem trenera?

Fot. Materiały prasowe

Początek na siłowni dla wielu może być trudnym doświadczeniem. Wiele osób nie wie jak ćwiczyć na siłowni, by uzyskać określony efekt, dlatego warto zastanowić się nad wyborem trenera personalnego. Taka osoba opracuje nie tylko indywidualny plan treningowy z uwzględnieniem naszych możliwości, ale także odpowie na szereg intrygujących nas pytań: ile powinien trwać trening, jakie ćwiczenia na siłowni ćwiczyć, co ćwiczyć na siłowni żeby schudnąć? Te wszystkie kwestie rozwieje nam właśnie osoba trenera personalnego. Warto zapoznać się z ofertą All For Body ponieważ ich trenerzy personalni posiadają również przeszkolenie dietetyczne i dbają nie tylko o sam trening, ale również o komfort psychiczny i ciągłą motywację.

Oprócz trenerów skorzystać możemy z usług dietetyka, masażysty i fizjoterapeuty. Treningi odbywają się w własnych salach, dzięki czemu mamy kontakt sam na sam z trenerem i poczucie swobody, co dla wielu rozpoczynających ćwiczenia na siłowni może być ogromnie istotne. Ponadto trener personalny nie rzuci nas na głęboką wodę, co my sami często nieświadomie sobie robimy. Chcemy szybkich efektów, przez co wykonujemy ćwiczenia za szybko, ze zbyt dużym obciążeniem, zapominając o rozgrzewce czy rozciąganiu. Przy takim podejściu nie trudno o uraz, kontuzję czy zniechęcenie. Trener sprawi, że nasz trening będzie dla nas zarówno efektywny, jak i bezpieczny.

Siłownia – jak często ćwiczyć?

Fot. Materiały prasowe

Każdy oczekuje szybkich efektów, ale musimy uzmysłowić sobie, że częściej i mocniej nie zawsze oznacza lepiej. Ponadto ćwiczenia dla początkujących na siłowni nie mogą wyglądać tak samo jak dla osób zaawansowanych. Podobnie sprawa wygląda z ilością treningów. Czy można ćwiczyć codziennie? Wykonywać aktywność fizyczną należy codziennie, ale ćwiczyć z obciążeniem już nie. Mięśnie potrzebują czasu na regenerację, zwłaszcza gdy jesteśmy osobami początkującymi. Pierwsze nasze zajęcia powinny odbywać się z przerwami co 48 godzin.

Kiedy ćwiczenia staną się nawykiem?

Fot. Materiały prasowe

Jakie ćwiczenia na siłowni wykonywać albo co ćwiczyć na siłowni żeby schudnąć? Te pytanie padają bardzo często, a nie ma dla nich jednej ogólnej odpowiedzi. Tak naprawdę to kwestia indywidualna. Tak samo jak z nawykiem ćwiczeń. Dla jednych siłownia z czasem staje się miejscem, bez którego nie wyobrażają sobie dnia, dla innych obowiązkiem. Dużo zależy od naszego nastawienia, powodów dlaczego zdecydowaliśmy się na treningi, jak i od samych ćwiczeń. Mając trenera personalnego możemy powiedzieć mu, że dane ćwiczenie nam nie pasuje. Każdy lubi co innego, jeśli tylko będziemy szczerzy sami ze sobą i z trenerem, to dopasujemy tak trening, by nie tylko schudnąć czy wyrzeźbić ciało, ale i by cieszyć się czasem spędzonym na sali treningowej.

Więcej informacji na temat bezpiecznego odchudzania oraz poprawy aktywności fizycznej znajdziesz na https://allforbody.com/


Artykuł sponsorowany


Zobacz także

A co, jeśli problem leży w tobie? Skąd masz wiedzieć, że to ty jesteś toksyczna, a nie wszyscy wokół beznadziejni

Im więcej tatuaży, tym więcej zdrowia

Im więcej tatuaży, tym więcej zdrowia. Nie poprzestawaj na jednym

Zbyt piękne, by było prawdziwe, czyli kiedy partner bombarduje cię miłością, żeby cię kontrolować