Go to content

A co, jeśli on cię nie kocha? Pięć kroków do zbudowania własnego szczęścia

Fot. istock/1001Love

A co jeśli on przestał cię kochać? Naturalne, że czujesz ból, cierpienie, rozczarowanie. Pytanie, czy tylko na tych negatywnych emocjach chcesz się jedynie skupić. Rozstanie może być czasem na rozwój i zmiany. Zmiana rozpocznie się w momencie, kiedy zdecydujesz się zmienić postrzeganie swojej rzeczywistości. Jeśli zdecydujesz się zaprosić do swojego życia więcej miłości i radości, odniesiesz sukces. Wiem, że teraz może to ci się wydawać planem nie do zrealizowania, ale z czasem zobaczysz, że będzie do najbardziej wyzwalająca rzecz, jaką możesz dla siebie zrobić.

Naucz się doceniać siebie i ufać swoim decyzjom

Nigdy nie zostaniesz doceniona, jeśli nie zaczniesz doceniać siebie. Zobacz, jak wiele ludzi tkwi w pracy, w związkach, w których nie są szanowani, mimo to, nie robią nic, aby to zmienić. Najtrudniejsze jest zrobienie pierwszego kroku. Kiedy jednak się na niego zdecydujesz, zobaczysz, jakie przed tobą otworzą się perspektywy.

Otocz się odpowiednimi ludźmi (i okolicznościami)

Jeśli chcesz fantastycznego związku ze wspaniałym facetem, porzuć poczucie krzywdy i żyj z radością. Odejdź od negatywnych sytuacji. Odejdź od człowieka, który cię nie kocha. Tylko tak stworzysz miejsce na to, co nowe. Otocz się ludźmi, którzy mają kochające i satysfakcjonujące relacje. Zauważ ich zachowanie; zauważ, jak się traktują. Poczuj energię i miłość, które są między nimi. Zapytaj swoich przyjaciół o ich życiowe doświadczenia i wybory, których dokonali i zdecyduj, co ty chcesz robić.

Zachowaj uczciwość wobec siebie

Jeśli powiesz „Chciałbym w tym roku polecieć do Paryża”, zrób to, nie odkładają na nie wiadomo kiedy. Da ci to pewność siebie i zaufanie w podejmowaniu własnych decyzji. Siła pozostania wiernym temu, kim naprawdę jesteś, to potężne narzędzie, które jest naszym orężem.

Podejmuj decyzje w poczuciu radości, spokoju i szczęścia

Odchodząc od złej miłości, postanawiasz zmienić swoje życie na lepsze. Dokonuj wyborów zgodnych z tym, co sprawia, że jesteś radosna, szczęśliwa i spokojna. Jeśli właśnie tym będziesz się kierować, nie wpadnie w pułapkę toksycznych związków, czy relacji, w których czujesz się niekochana.

Kochaj siebie po drodze

A teraz najważniejsze: musisz kochać siebie przez całą podróż twojego życia, nawet wtedy gdy skręcasz w inną stronę. Kiedy będziesz podejmować decyzje, trzymaj się ich, bądź im wierna. Nie wracaj do tego, co jest wygodne lub znane, bez względu na to, jak zła może ci się na początku wydawać zmiana. Obiecuję ci, że jeśli zdecydujesz się na skok na głęboką wodę, twoje życie poprawi się w sposób, którego nawet nie możesz sobie dzisiaj wyobrazić. Idź po to, odejdź od człowieka, który cię nie kocha i nigdy się nie poddawaj.