Kuchnia Lifestyle Zdrowie

9 rodzajów herbat i ich zalety dla zdrowia i urody

Redakcja
Redakcja
8 kwietnia 2018
fot. iStock
Następny

Początkowo herbata traktowana była w Chinach, jak rodzaj leku, a z upływem czasu zyskała szerokie grono wielbicieli i miano napoju, po który chętnie sięgano. Dziś, mimo upływu tysiącleci, herbata nadal cieszy się wielką popularnością, a jej miłośnicy mogą wybierać w wielu rodzajach i odmianach, w których każdy znajdzie coś dla siebie.

Najczęściej pijemy herbatę pochodzącą z Chin, Ceylonu i Indii, mniej popularne są herbaty z Kenii, Malawi, Argentyny, Indonezji, Wietnamu i Turcji. Różnice warunków geograficznych i klimatycznych, odmienna gleba oraz proces fermentacji powoduje, że herbat o odmiennym zapachu, smaku i zabarwieniu jest wiele. Odmienne są również korzyści z ich picia. 😉

Sprawdź 9 rodzajów herbat i ich zalety dla zdrowia i urody.

źródło:  www.naturaherbaty.plwww.czajnikowy.com.pl

Kuchnia Lifestyle Zdrowie

„Jeden drink wieczorem”. Znasz to? A wiesz, jakie choroby ci grożą?

Redakcja
Redakcja
9 kwietnia 2018
Fot. iStock/pogorelova
Następny

Lampka, no może dwie do kolacji. Drink przed snem dla rozluźnienia i lepszego snu. Raz niewiele, innym razem trochę więcej. Grunt, że codziennie. Myślisz sobie, że przecież nic złego się nie dzieje. Nawet jeśli któregoś dnia trochę cię poniesie i wypijesz trochę więcej, ale nie wydarzyło się nic niepokojącego, to przecież wszystko jest w porządku. Przecież problem ma ten, kto musi upijać się do nieprzytomności lub po alkoholu przestaje być sobą. 

Ty tego problemu nie masz. Owszem, pijesz regularnie i dość intensywnie, ale nad wszystkim panujesz. Nie zawalasz obowiązków (jeszcze), nie podejmujesz ryzykownych decyzji (jeszcze) i z twoim zdrowiem nie dzieje się nic niepokojącego (do czasu).

Nawet jeśli to „tylko jeden drink wieczorem”, wiele ryzykujesz. Wcześniej czy później twoje niewinne przyzwyczajanie odbije się na zdrowiu psychicznym i fizycznym. To nieuchronne konsekwencje, z których musisz zdawać sobie sprawę. One się pojawią, uwierz. Już sam fakt, że zdecydowałaś się kliknąć w ten link świadczy o tym, że coś cię niepokoi. Że coś jest na rzeczy.

Oto 10 chorób, które znacznie częściej występują u osób, które regularnie piją alkohol:

Depresja

Oczywiście, relaksowanie się z drinkiem w dłoni sprawi, że poczujesz się dobrze na początku. Ale gdy twoje ciało zacznie rozkładać chemikalia znajdujące się w alkoholu, równowaga neuroprzekaźników stabilizujących nastrój w twoim mózgu może zostać zakłócona mówi Ray Lebeda, lekarz medycyny, specjalista medycyny rodzinnej z Orlando Health Physician Associates. W krótkim okresie może to spowodować spadek twojego nastroju. Z czasem powoduje to kurczenie się komórek mózgowych, co może powodować depresję.

Otyłość

Jednym z najprostszych sposobów na utrzymanie wagi, jest rezygnacja z alkoholu. Dlaczego? Ponieważ jest szalenie kaloryczny. Jeśli każdego dnia przyjmujesz mnóstwo dodatkowych kalorii, pijąc alkohol, szybko zauważysz, że tyjesz. Początkowo będziesz więc ograniczać ilość spożywanych pokarmów, żeby jakoś wyrównać ten bilans, ale to droga donikąd.

Problemy z pamięcią

To nie jest tak, że tylko picie na umór i urwanie filmu powoduje problemy z pamięcią. Regularne spożywanie nawet niewielkich ilości alkoholu powoduje problemy z pamięcią krótkotrwałą. Na początku będą to takie „zaciemnienia”, luki, nieścisłości. Później można spodziewać się problemów poznawczych i otępienia.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Kuchnia Lifestyle Zdrowie

Zdradził, czy nie zdradził? Jakie zachowania, mimo, że nie są zdradą fizyczną, mogą okazać się niebezpieczne dla twojego związku

Redakcja
Redakcja
8 kwietnia 2018
Fot. iStock/AntonioGuillem

Zdradził, czy nie zdradził? Przecież „do niczego nie doszło”. Przecież ona tylko flirtowała. Nie odeszłaby od niego… W miłości i seksie pozwalamy sobie dziś na coraz więcej. Przekraczamy granice, nie bacząc na emocje i uczucia najbliższych. Coraz bardziej pociąga nas ryzyko, coraz mniej jesteśmy lojalni, uczciwi wobec partnera i związku. Niewierność emocjonalna, jak wykazują badania, potrafi relacji wyrządzić więcej krzywdy niż zdrada fizyczna. Jest też o tyle bardziej niebezpieczna, że czasem bardzo trudno ją zidentyfikować zawczasu, a granica przesuwa się niebezpiecznie. Emocjonalny romans boli i kosztuje zaufanie, czyli to, na czym opiera się dobry związek.

Jakie zachowania, mimo, że nie są zdradą fizyczną, mogą okazać się niebezpieczne dla par?

Jeśli jedno z partnerów jest zbyt blisko swojego przyjaciela przeciwnej płci

Zwłaszcza jeśli ów przyjaciel czy przyjaciółka jest szczególnie atrakcyjną osobą. Oczywiście, to nie jest jego, czy jej wina. Jednak jeśli istnieje naprawdę spora bliskość między takim przyjacielem a jednym z partnerów, druga strona relacji zazwyczaj czuje się niepewnie, a to prędzej czy później w znaczący sposób odbije się negatywnie na związku.

Jeśli jedno z partnerów flirtuje w „realu” lub w świecie wirtualnym

Wirtualne relacje z wieloma różnymi osobami naraz są łatwiejsze do utrzymania niż te, które mamy w rzeczywistości. Internet jest idealnym miejscem, by się emocjonalnie zaangażować w romans z nieznajomym. No i… nikt się nie dowie. Flirt „w realu”, dodatkowo w obecności partnera to już jawny wyraz braku szacunku dla niego i jego uczuć.

Jedno z partnerów obmawia drugiego z kimś innym

Jasne, że możesz rozmawiać o twoim związku z twoimi przyjaciółmi lub rodziną, to jest w porządku. To, co nie jest w porządku, to ciągłe narzekanie na twojego partnera i uskarżanie się, bez próby rozwiązania waszych problemów w pierwszej kolejności z nim, z osobą, której to dotyczy w takim samym stopniu co ciebie.

Tego typu podejście może być katastrofalne dla drugiej osoby, gdy tylko zda sobie sprawę z tego, że potajemnie zwierzałeś się „osobom trzecim”. Poczuje się ona zdradzona. I słusznie.

Jedno z partnerów „przekracza granicę” poznając kogoś nowego

Niewierność emocjonalna jest równie niebezpieczna jak zdrada fizyczna, ponieważ jest bardzo intensywnym doświadczeniem, choć „niewidzialnym”. Oczywiście, możesz kochać swojego partnera, ale gdy niektóre z twoich reakcji czy zachowań nie mieszczą się wgraniach lojalności, ryzykujesz utratą kogoś ważnego w swoim życiu.

Jeśli potrzebujesz kogoś nowego, aby wypełnić pustkę, w swoim związku, wkraczasz na terytorium emocjonalnej niewierności. I to może być najbardziej bolesna forma oszustwa dla twojego partnera.

Jedno z partnerów ma „sekretnego” przyjaciela

Może uważasz, że twój przyjaciel może zagrozić twojemu związkowi i nie chcesz, by partner o nim wiedział. Ta sytuacja jest niedopuszczalna, jeśli chcesz stworzyć dobry związek oparty na wzajemnym zaufaniu, lojalności i uczciwości. Nie możesz powiedzieć partnerowi, że jest ktoś inny, kto jest dla ciebie ważny, z kim dobrze się czujesz? Odpowiedz sobie na pytanie, dlaczego tak się dzieje. Skąd biorą się twoje obawy?  Co jest prawdziwym źródłem lęku?

Jedno z partnerów zataja przed drugim swoją sytuację materialną

Zgodnie z wynikami badań ponad 60% mężczyzn i kobiet uważa, że „​​niewierność finansowa” jest tak samo godna potępienia jak fizyczna. Co więcej, jedna trzecia badanych uważa, że ​​niewierność finansowa może prowadzić do niewierności seksualnej. Raz utracone zaufanie prowadzi do rozpadu związku.


Na podstawie: relrules.com


Zobacz także

Nigdy nie traćcie wiary w to, że zasługujecie na najlepsze, co może dać wam życie i wy sami

„Nie ma dzieci – są ludzie”. 12 myśli Korczaka, które sprawiają, że zaczynamy widzieć więcej

trendy

4 modowe hity tej wiosny – świetne osobno, ale można je też połączyć w doskonałą całość