Go to content

9 powodów, dla których dzisiejsze 30-latki wyglądają lepiej niż wtedy, kiedy miały 20 lat

Fot. iStock / Petar Chernaev

Dzisiejsze czterdziestolatki to dawne „trzydziestki”, a trzydziestolatki wyglądają tak, jakby miały dekadę mniej…  I nie chodzi tylko o fizyczność, ale także o ich zachowanie, głos, język ciała.  Kobiety, które dzieli 10-letnia różnica wieku wyglądają tak, jakby pochodziły z tego samego pokolenia. Może dlatego, że tak naprawdę jest?

9 powodów, dla których dzisiejsze 30-latki wyglądają lepiej niż wtedy, kiedy miały 20 lat

Nie zamartwiają się bez powodu

Choć wydaje się to dziwne, dystans, który rodzi się w nas z wiekiem rzeczywiście pomaga nam być bardziej „wyluzowanym” i pewnym siebie. 30-latki mniej martwią się o to, co myślą o nich inni, samodzielnie podejmują wybory, częściej stawiają na rozwój osobisty. To czyni je bardziej interesującymi i atrakcyjnymi ludźmi.

Podążają za trendami mody

Trzydziestolatki i dwudziestolatki ubierają się dziś i malują w bardzo podobny sposób. Kupują te same modne dżinsy, noszą trampki i wyglądają w nich naprawdę dobrze.

Mogą sobie pozwolić na produkty pielęgnacyjne lepszej jakości

Nie ma w tym nic zaskakującego, w wieku 30 lat większość ludzi już rozumie, co chce robić w życiu, i ma już za sobą jakieś osiągnięcia zawodowe. Trzydziestolatki zazwyczaj zarabiają wystarczająco, by móc sobie pozwolić na kosmetyki nieco lepszej jakości niż te przeznaczone bardziej na studencką kieszeń. Taka inwestycja się opłaca i … jest widoczna.

Znalazły swój styl

W pewnym sensie 30 lat to „złoty wiek”  pod względem wizerunku. W tym okresie wiesz już w czym wyglądasz dobrze, a w czym nie i masz odwagę eksperymentować ze swoim wyglądem.

Szanują siebie

Jeszcze kilka lat temu zdarzało ci się przepłakać pół nocy i robić inne, dużo głupsze rzeczy „bo on nie zadzwonił” albo dlatego, że bo ktoś powiedział ci coś przykrego. Dziś o wiele łatwiej radzisz sobie z negatywnymi sytuacjami i rzadziej płaczesz nad małymi problemami. Z wiekiem naprawdę stajemy się spokojniejsi i bardziej szanujemy nasz czas. Po co marnować zdrowie i nerwy na coś, co nie ma znaczenia?

Wiedzą czego chcą

Rzadko kiedy w wieku 20 lat jesteśmy „stabilni”. Mamy wciąż wiele zainteresowań i hobby, poszukujemy swojej ścieżki zawodowej i zakochujemy się nieco chaotycznie. Dekadę później,  znacznie lepiej rozumiemy, czego chcemy od swojego życia, i robimy wszystko, aby osiągnąć swoje cele.

Są bardziej pewne własnej wartości

Albo po prostu nauczyły się akceptować siebie w pełni. Każdemu z nas brak w jakimś stopniu pewności siebie, każdy nosi w sobie jakieś fałszywe przekonania czy stereotypy na swój temat, chwile zwątpienia w siebie, załamania nerwowe. W wieku 30 lat umiemy już zazwyczaj z tym żyć, co znacznie wpływa na naszą atrakcyjność.

Bardziej dbają o jakość swoich posiłków

Takie podejście ma pozytywny wpływ na naszą skórę, nastrój i ogólny wygląd.

Zdają sobie sprawę, że nie zawsze będą silne i zdrowe

Kiedy masz 30 lat, zdajesz sobie sprawę, że przyszłość jest bliżej niż się wydaje i że nadszedł czas, aby zacząć dbać o swoje ciało i umysł. Nie imprezujesz już całymi nocami, ograniczasz spożycie alkoholu i częściej odwiedzasz lekarza. Wszystko dlatego, że jesteś bardziej świadoma tego, że nikt nie zadba o ciebie tak, jak ty sama.


Na podstawie: brightside.me