Go to content

5 rzeczy dotyczących twojego związku, które powinnaś zachować w tajemnicy

Nie zawsze łatwo jest się powstrzymać przed dzieleniem się swoim szczęściem z innymi. Najczęściej plotkujemy z przyjaciółkami, bliskimi koleżankami przy kawie, sprzedając w mniejszym lub większym stopniu wiele szczegółów z naszego związku. Nie zawsze jednak jest to dobry pomysł, bo pewnych rzeczy nie powinno się opowiadać innym ludziom.

Pewnie, że kusi, aby złożyć na kimś ciężar swoich problemów, albo podzielić się radością, ale najczęściej to nie tylko niczego nie wnosi, ale może poważnie zaszkodzić związkowi.

5 rzeczy dotyczących twojego związku, które powinnaś zachować w tajemnicy 

1. Intymne zdjęcia

Na portalach społecznościowych galerie użytkowników aż pękają od zdjęć wszelakich. Można tam natknąć się i na zdjęcia z rodzinnych wycieczek, wspólnie spędzonego czasu na grillu, ale także sytuacji, którymi lepiej się nie chwalić. Pokazywanie nawet przyjaciółce zdjęć z waszych intymnych spotkań, czy aktów, jakie dla ciebie wykonał i wysłał w prywatnej wiadomości ukochany, jest bardzo, ale to bardzo złym pomysłem. To są granice, które nie powinny zostać przekroczone.

2. Finanse

Dżentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach, a kobiety dbające o swój związek też nie powinny o nich rozmawiać ze znajomymi. Ponieważ finanse często bywają powodem rodzinnych kłótni i problemów, należy je rozwiązywać wyłącznie z osobą która ma coś w temacie do powiedzenia. Opowiadanie przyjaciółce, a tym bardziej koleżance o problemach finansowych była zabójcze. Skargi na kwestie finansowe zostaw dla siebie i rozwiąż ten problem z partnerem.

3. Nagłaśnianie kłótni

Pewnie nie raz korci cię, by poskarżyć się przyjaciółce na kłótnie czy różne niesnaski z partnerem. Pamiętaj jednak, że jeżeli już coś się stało i zostało wyjaśnione, nie ma sensu do tego wracać. Spory są zupełnie normalne w każdym związku, to zwykłe życie. Zamiast skarżyć na partnera koleżankom, naucz się iść na kompromis. A gdy walka między wami się kończy, nie ma sensu ponownie rozgrzebywać jej w rozmowie z inną osobą.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Fot. iStock/Jasmina007

1/1 5 rzeczy dotyczących twojego związku, które powinnaś zachować w tajemnicy

4. Opowieści z życia seksualnego

To chyba jeden z najcięższych grzechów. Opowiadanie o możliwościach, umiejętnościach partnera, może skutkować aluzjami i dziwnymi uśmieszkami koleżanek w towarzystwie. Jeżeli chcesz mieć pewność, że twój partner czuje się bezpiecznie, wszelkie informacje na temat waszych intymnych relacji zachowaj dla siebie. Jeżeli odczuwasz pokusę skargi lub chwalenia się swoim życiem seksualnym, zamiast plotkować o tym z koleżankami, zgłoś się do terapeuty lub seksuseksuologa.

5. Nie informuj o tym, co twój partner myśli naprawdę

Jeżeli twój partner nie przepada specjalnie za twoją najlepszą przyjaciółką, ale ona nie ma tej świadomości, nie musisz tego zmieniać. Gdy nie ma między nimi większego konfliktu, po prostu pozostaw to w spokoju. Dzielenie się prywatnymi opiniami twojego partnera na temat twoich bliskich czy koleżanek, jest niemądre. Potraktuj to jako informacje najwyższego zaufania i pozwól, żeby życie biegło swoim torem.

źródło:  www.powerofpositivity.com