Lifestyle Związek

8 rzeczy, o których powinnaś pomyśleć, nim ostatecznie powiesz mu o rozwodzie

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
9 maja 2017
Fot. iStock/Oleh_Slobodeniuk
Następny

Postanowione: ODCHODZĘ. Od tej decyzji nie ma już odwrotu. Nie chcę, nie mogę dłużej nie wytrzymam. I wydawałoby się, że to wystarczy. Kamień z serca, ulga, bo w końcu wiesz, czego chcesz. A raczej czego nie chcesz: nie chcesz być już z facetem, z którym spędziła kawał (lub mniejszy kawałek) swojego życia.

Odchodzimy z różnych powodów. Bo nie kochamy, bo rozczarowaliśmy się w tym związku sobą i nim. Bo znęcał się nad nami. Stosował przemoc, jeśli nie fizyczną, to psychiczną lub ekonomiczną.

Podejmujemy decyzję, oddychamy głęboko i wtedy dociera do nas… co dalej?

Właśnie, bo od decyzji do jej realizacji jest długa i wyboista droga. Żeby było jasne, nikomu nie mówimy: odejdź. Ale jeśli już ta decyzja w tobie zapadła, kiedy masz pewność, że nie ma już odwrotu, zadbaj o kilka ważnych rzeczy, by rozstanie, rozwód przeszło dla ciebie jak najmniej boleśnie – innymi słowa, zadbaj o to, by straty były jak najmniejsze.

Co wy byście jeszcze dodały?

Lifestyle Związek

Nie wiesz jak pozbyć się natrętnego faceta? Zamień się w ważkę

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
9 maja 2017
Fot. iStock/avid_creative
 

Wyobraź sobie, że jesteś właśnie w kawiarni i zamawiasz samotną kawę, albo w autobusie czytasz kolejny rozdział ciekawej książki. Nagle, nie wiadomo skąd, zjawia się on – facet, który postanowił za wszelką cenę cię poznać i poderwać. Jest uparty  i nie reaguje na twój brak zainteresowania ani chęci kontaktu. Nie wiesz co robić? Zamień się w ważkę.Naukowcy z Uniwersytetu w Zurichu odkryli, że samice ważek mają bardzo skuteczny sposób na pozbycie się nadmiernie agresywnych samców –zalotników. Gdy nadejdzie odpowiedni moment, spadają na ziemie, podkurczają nóżki i… udają martwe.

Rassim Khelifa – entomolog –  opisuje tę metodę jako „skrajny sposób rozwiązywania konfliktów natury seksualnej”, my uważamy, że męska desperacja wymaga czasem kobiecych, desperackich kroków.

Badacz odkrył to sprytne zachowanie ważek obserwując je pewnego dnia na wrzosowisku. Rassim zauważył, jak samiec ważki przez dłuższy czas gonił samicę, aż  końcu ta spadła piękną spiralą na ziemię, i została tam, nieruchoma. Kiedy tylko samiec zniknął z pola widzenia, samica poderwała się ochoczo z ziemi i szybciutko odleciała. Od tego momentu, wciągu 72 godzin, Khelif zauważył 27 innych przypadków takiego zachowania, w tym 21 zakończonych pełnym sukcesem.

Gratulujemy sprytu ważkom, bo zawsze popierałyśmy pokojowe sposoby rozwiązywania konfliktów. Pamiętajmy jednak, że kiedy ta metoda zawiedzie, należy przedsięwziąć bardziej redykalne kroki…


Na podstawie: iflsience.com

 


Lifestyle Związek

Zobacz, co kształt ust mówi o tobie

Anna Wójtowicz
Anna Wójtowicz
9 maja 2017
usta
Fot. iStock / Coffee&Milk

Jean Haner, ekspert w czytaniu twarzy i autorka książki „The Wisdom of Your Face”, przeanalizowała różne kształty ust i przypisała do nich cechy charakteru. Zobacz, czego możesz dowiedzieć się o sobie na podstawie tej części twarzy.  

Naturalnie pełne

Jeśli twoje usta przypominają te, które posiada Angelina Jolie bądź Scarlet Johanson, może to świadczyć o tym, że odczuwasz silne pragnienia bycia matką. Inni są dla ciebie ważni i przede wszystkim martwisz się o nich, a siebie stawiasz na dalszym miejscu – jednak to daje ci radość. Lubisz ludzi, chętnie się nimi otaczasz i cenisz sobie dobre relacje.

Wąskie

Wąskie usta mogą świadczyć o tym, że jesteś osobą wycofaną i nie potrzebujesz nieustannego towarzystwa. Początkowo możesz być chłodna i zdystansowana oraz mieć problemy z nawiązaniem bliższych relacji. Jednak nie oznacza to, że nie potrzebujesz innych ludzi i jesteś złym partnerem. Na zbliżenie się do innych potrzebujesz więcej czasu.

Symetryczne

Jeśli twoje usta nie są ani wąskie, ani bardzo pełne i nie masz wyraźnie zarysowanego łuku kupidyna, oznacza to, że jesteś osobą stonowaną i zrównoważoną. Nie lubisz konfliktów, starasz się ich unikać. Lubisz się czuć bezpiecznie w związku, jednak nie przytłaczasz partnera swoją osobą.

Powiększone

Każda kosmetyczna zmiana w naszym wyglądzie zmienia to, kim naprawdę jesteśmy. Ingerencja w kształt ust może świadczyć o tym, że jesteś zaborcza i egoistyczna. To też sygnał, że możesz tracić kontrolę nad swoimi emocjami i uwielbiasz być rozpieszczana.

Wyraźnie zaznaczony łuk kupidyna

Jesteś mistrzem komunikacji. Jednak zdarza ci się powiedzieć czasami coś, czego nie planowałaś, oraz czym nieraz możesz urazić rozmówcę. Często jesteś osobą narwaną, ale bardzo bystrą.

Brak łuku kupidyna

Jesteś pozbawiona emocjonalnych granic, łatwo dajesz się wykorzystywać. Jesteś odpowiedzialna, jednak nie do końca zdajesz sobie sprawę, że dbanie o innych ludzi jest ważne.

Zgadzacie się z taką analizą?


 

Źródło: womansday.com


Zobacz także

Jesteś zakochana czy uzależniona emocjonalnie od partnera? Zrób test 13 pytań

Wszystko to potrzebne, każda łza i każda radość. Bo gdy otwieram oczy i słyszę jak mój mąż krząta się już po kuchni, to wiem. Wiem czym jest miłość

Kosztela, malinówka – gdzie się podziały stare, dobre jabłka? Cała prawda o jabłkach