Go to content

7 typów osobowości czakry – którym z nich jesteś?

fot. urbazon/iStock

Niektórzy ludzie mogą osiągać wysokie wyniki, podczas gdy inni są raczej zadowoleni ze spokojnej średniej. Niektórzy ludzie są kreatywni, inni stawiają na pieniądze, podczas gdy jeszcze inni mogą być bardziej uduchowieni i wcale nie bawią się materialistycznymi osiągnięciami. To, że różnimy się postawą, sposobem myślenia i celami jest oczywiście oparte na typach osobowości. Ale niekoniecznie na 16 typach Junga. Jest jeszcze teoria osobowości opartej na siedmiu czakrach. O co chodzi?

Zrozumienie swojej osobowości czakry może być dla ciebie bardzo korzystne. Nie tylko dowiesz się, gdzie jest twoje miejsce i jakie posiadasz specjalne zdolności, ale także dowiesz się, jak jest cel twojego życia.

Czym są czakry? Według wierzeń religii dharmicznych oraz ezoteryków, ośrodek energetyczny w ciele, czyli miejsce, gdzie krzyżuje się wiele kanałów energetycznych (nadi) i gromadzi się energia prana. Ośrodek ten odbiera, magazynuje i promieniuje energię o wibracji właściwej dla swojej funkcji, która konieczna jest do życia istot (w szczególności ludzi). Rozwijanie czakr prowadzi do rozwoju wewnętrznego i duchowego wyzwolenia.

Istnienie ćakr i kanałów energetycznych stanowi składnik wierzeń głównie hinduizmu i buddyzmu tantrycznego. Joga, bioenergoterapia, reiki i wiele technik rozwoju wewnętrznego, bazuje na wiedzy o czakrach. Jako że wiedza o czakrach jest wiedzą ezoteryczną, traktowana jest przez naukowców jako pseudonauka.

Te centra energii znane są jako 7 czakr, które umożliwiają nam osiągnięcie równowagi fizycznej, umysłowej, energetycznej i duchowej. Zrozumienie 7 czakr pomoże ci zsynchronizować się z naturalnymi cyklami energetycznymi.

Siedem podstawowych czakr to główne połączenia w naszej sieci nerwów, które działają również jako centra świadomości i energii psychicznej. Czakry to siedem punktów doświadczenia i percepcji.

Przyjrzyjmy się teraz nazwom, lokalizacji i kolorom 7 podstawowych czakr

Jak czakry determinują twoją osobowość?

Różne osobowości czakry oferują różne perspektywy na to, kim jesteśmy i jak patrzymy na życie, świat i wszechświat. Chociaż każdy z nas posiada wszystkie 7 czakr, jedna z nich jest zwykle bardziej dominująca i aktywna niż pozostałe.

Aktywna czakra reguluje twoje preferencje, skłonności, pasje, wartości i upodobania bardziej niż pozostałe, mniej aktywne czakry. Nasza dominująca czakra determinuje naszą osobowość i sposób, w jaki możemy prowadzić sensowne życie. Każda z 7 czakr ma wyjątkową osobowość, a zrozumienie ich może pomóc nam zrozumieć nasze najskrytsze ja i docenić także innych ludzi.

7 typów osobowości czakry to doskonałe narzędzie, które pozwala nam poznać nasze własne wieloaspektowe i złożone osobowości. Zrozumienie swojej dominującej czakry może umożliwić ci urzeczywistnienie podstawowych wzorców, skupienie się na samorozwoju oraz szczęśliwe i spełnione życie.