Go to content

7 nawyków, które prowadzą cię donikąd. Odrzuć je, by cieszyć się życiem

Fot. iStock/kaisersosa67

W ciągu naszego życia, nieświadomie przyjmujemy różne nawyki. Automatyzmy te są internalizowane, a my nawet nie wiemy, dlaczego myślimy o tym, czy tamtym lub dlaczego zawsze postępujemy w ten sam sposób. W końcu wierzymy, że jest to jedyny sposób myślenia i życia, więc nie poświęcamy czasu na kwestionowanie naszych nawyków.

Odkryj siedem nawyków, które musisz wykorzenić, jeśli chcesz autentycznie cieszyć się życiem.

1. Krytykujesz, a to jeden z najbardziej szkodliwych nawyków

Wiele osób negatywnie komentuje zachowanie innych ludzi, sytuację lub rzeczywistość. Krytyka jest ważna i dopuszczalna tylko wtedy, gdy ma na celu poprawę danej sytuacji. Jeśli jednak koncentruje się wyłącznie na aspektach negatywnych, nie mając innego celu, niż je wskazywać, ostatecznie wprowadza ciężką atmosferę i zniechęca do nas innych.

2. Biernie czekasz na to, co ma się wydarzyć

Tak się dzieje, gdy twoją odpowiedzią na złe samopoczucie jest nie myślenie o tym, co możesz zrobić, ale czekanie, aż coś się wydarzy i rozwiąże twoje problemy. Poczekasz, aż nadejdzie miłość, aż ktoś zaoferuje ci lepszą pracę, choroba sama „przejdzie” itd. Widzisz siebie jako osobę, która nie ma środków, aby rozwiązać swoje problemy lub podjąć decyzję. Kiedy przyzwyczaisz się do czekania, marnujesz cenny czas, którego już nigdy nie dogonisz.

3. Masz skłonność do narzekania

Być może nie zdając sobie z tego sprawy, zaszczepiłeś w sobie przekonanie, że narzekanie jest czymś pozytywnym. Błędnie uważasz, że lamentowanie jest sposobem na pokazanie wszystkim jak wielki wysiłek podejmujesz i jak wiele trudności masz za sobą.

4. Ignorujesz problemy

Ten nawyk jest bardzo powszechny, szczególnie u mężczyzn, choć dotyczy również wielu kobiet. Nie chcesz się skupiać na swoich problemach, bez względu na to, jak bardzo szkodzą ci w życiu. W rezultacie brniesz w nie jeszcze głębiej. Próbując je zignorować, karmisz je swoją energią, komplikujesz jeszcze mocniej.

5. Jesteś niewolnikiem konsumpcji

Stawanie się niewolnikiem konsumpcji jest nawykiem, który prowadzi cię wprost do nieszczęścia. Możesz uwierzyć, że posiadanie świetnego telefonu komórkowego sprawi, że poczujesz się szczęśliwy. I może tak jest … przez godzinę lub dwie. Potem powrócisz do rzeczywistości. Opieranie naszego dobrego samopoczucia na posiadaniu określonych przedmiotów tylko sposobem na wyeksponowanie naszej wewnętrznej pustki.

6. Pozostajesz w domu

Kiedy czujemy się źle, stajemy się bierni i nie chcemy się ruszać z miejsca, w którym jesteśmy bezpieczni. Ale izolacja, która się powtarza i trwa dłużej, jest niebezpieczna.

7. Odrzucasz nowość i zmianę

Jeśli zawsze robisz to samo, jest również pewne, że twoje myśli, twoje uczucia i twoje spostrzeżenia pozostaną niezmienione. Zmiany są zawsze pozytywne, ponieważ w jakiś sposób pozwalają ci opuścić strefę komfortu.


Na podstawie: nospensees.fr