Lifestyle

Każdego dnia stawia zdjęcie swojej zmarłej żony na murku, by z nią popatrzeć na morze. Wzruszająca i piękna miłość

Redakcja
Redakcja
13 lipca 2018
Fot. Facebook /Giorgio Moffa
 

Jeśli kiedykolwiek ktoś zwątpił w to, że prawdziwa miłość istnieje, musi poznać historię staruszka mieszkającego we Włoszech. Właściwie nic o nim nie wiadomo, ale zdjęcie mówi tak wiele. Wykonał je Giorgio Moffa, który nie raz był świadkiem tej sytuacji.

Napisał na swoim Facebooku, że choć nie zna tego staruszka, to widuje go, jak przychodzi nad morze ze zdjęciem swojej żony, by popatrzeć z nią na morze. Widział nie raz, jak staruszek płacze i wie na pewno, że to była wielka miłość, a on tak bardzo za nią tęskni…  Kto by pomyślał, że jedno zdjęcie, wykonane telefonem, potrafi obudzić w nas tyle emocji, tak silne wzruszenie…

Historia tego zdjęcia obiegła internet, telewizję i społecznościowe portale. Okazało się, że staruszek to Giuseppe, ma 72 lata i każdego dnia przychodzi nad morze, stawia na murku fotografię swojej żony i patrzy wraz z nią na fale, na przepływające łodzie. Żona pana Giuseppe – Ida – zmarła siedem lat temu, mieli trójkę dzieci. Codzienny rytuał to dla niego czas wspomnień pięknych wspólnie przeżytych chwil.

Autor zdjęcia zaskoczony jego popularnością napisał

Patrzycie na to zwykłe zdjęcie, zrobione telefonem, i myślicie „co za wspaniała miłość!”. Ale przecież ja zrobiłem zdjęcie nie tylko cudownemu człowiekowi, zatopionemu w cudownych wspomnieniach ze swoją uroczą towarzyszką, ale również miejscu. Na takim murku siadamy my wszyscy – każdy z nas ma swój świat emocji i wspomnień, które ożywają, kiedy patrzymy na to zdjęcie. Giuseppe miał odwagę, siłę i godność, by pokazać się nam w prosty i bezpośredni sposób po zbyt wczesnej stracie ukochanej osoby. Każdy z nas ma takie „momenty”, kiedy wspomina swoich bliskich. Giuseppe po prostu wziął zdjęcie swojej Idy, posadził ją przed błękitną wodą Zatoki Gaety i myśli o niej.


Lifestyle

Pięciolatka z torebką za 20 tysięcy złotych – przesada, czy przywilej bogatych?

Redakcja
Redakcja
13 lipca 2018
Fot. Screen z Instagrama /Zdjęcie profilowe _north.west_ _north.west_
 

Rodzina Kardashianów przyzwyczaiła nas do licznych skandali i niecodziennego stylu życia, ale również do swojego zamiłowania do świata mody. Nie od dziś wiadomo, że Kim Kardashian i Kanye West noszą ubrania bardzo drogich projektantów i kochają luksusowe gadżety, co regularnie pokazują w mediach społecznościowych. Tę miłość próbują również zaszczepić swoim dzieciom.

Miesiąc temu córka Kim i Kanye, mała North West dostała na urodziny wartą 750 dolarów torebkę z gepardzim wzorem z kolekcji Alexandra Wanga. Obecnie, razem z mamą i babcią Kris Jenner, bierze udział w kampanii luksusowych torebek, których cena wynosi ok. 20 tysięcy złotych…  Od kilku dni na Instagramie można obejrzeć zdjęcia  promujące torby jednego z włoskich domów mody. Na fotografiach trzy pokolenia celebrytek pozują na trawie w towarzystwie luksusowych torebek…

Kto bogatemu zabroni… Pozostaje jedynie pytanie, czy drogie i niepotrzebne prezenty to na pewno dobry sposób na wychowanie dziecka i pokazanie mu niezbędnych w życiu wartości?


Na  podstawie: people.com


Lifestyle

10 rzeczy, które mogą zniszczyć związek na samym jego początku. Nie spiesz się!

Redakcja
Redakcja
13 lipca 2018
Fot. iStock/Geber86

Każdy, kto był w związku choć raz, ma świadomość, że utrzymanie relacji wymaga pracy i zaangażowania. Nie można polegać jedynie na miłości, jeśli chce się zbudować trwałą relację.  Jednak na samym jego początku powinniśmy się wystrzegać kilki błędów, które nie pozwolą jej się dalej rozwinąć. Główną zasadą jest tutaj brak pośpiechu.

10 rzeczy, które mogą zniszczyć związek na samym jego początku

1. Jesteś „dostępny” cały czas

Nie bądź tak oczywisty w swoich uczuciach, bo twoja nadgorliwość może w końcu wydać się desperacją. Nie możesz rezygnować z wszystkiego dla osoby, którą dopiero poznałeś.

2. Zbyt często chcesz się spotykać

Jasne, że to zrozumiałe. Spotkania z nowym partnerem są ekscytujące. Ale pozwól mu (i sobie) oddychać.

3. Śledzisz byłego/byłą na Facebooku

Przestań „prześladować” swoich byłych, jeśli właśnie wchodzisz w relację z kimś nowym. To jest naprawdę przerażające i żałosne. Nie wyszukuj też obsesyjnie wiadomości na temat nowej miłości.

4. Nie rób długoterminowych planów

Nie planuj ważnych dat ani wydarzeń zbyt wcześnie. Staniesz się zbyt pewny siebie i arogancki w stosunku do twojego związku. Pozwól, by wszystko toczyło się naturalnie.

5. Nie wysyłaj zbyt często SMS-ów, nie dzwoń co chwila

Pozwólcie sobie nawzajem trochę oddychać i rozwijać się niezależnie od siebie. Nie musisz ciągle wysyłać SMS-ów, aby przenieść swój związek na następny etap

6. Nie dąż zbyt szybko do intymności

Nie zachowuj się tak, jakbyś miał prawo rozmawiać o sprawach rodzinnych lub sprawach osobistych. Jeszcze na to nie czas.

7. Nie przypisuj wszystkiemu głębszego znaczenia

Nie każdy pojedynczy gest czy rozmowa musi mieć głęboki sens w waszym nowym związku.

8. Nie nazywaj tego związkiem zbyt szybko

Jeśli ona nie jest jeszcze gotowa na to, by nazywać się twoją dziewczyną, nie nazywaj jej swoją dziewczyną. Jeśli nie rozmawialiście o waszej relacji jako o związku, nie oczekuj „wyłączności”.

9. Nie mów zbyt dużo o przyszłości

Przestań myśleć tak daleko w przód. Nie zmuszaj swojego partnera do myślenia o długoterminowej relacji z tobą. Żyj chwilą.

10. Nie mów zbyt wcześnie „kocham cię”

Powiedz to za późno, a stracisz kogoś, kogo tak bardzo ceniłeś. Powiedz to za wcześnie i obserwuj jak twój partner się wycofuje. Znajdź dobry moment dla was obojga.


Na podstawie: relrules.com

 


Zobacz także

Rozstanie nigdy nie jest proste. Jest kilka trudnych rzeczy, z którymi musimy sobie poradzić

„Nie rozumiesz, że cię kocham i chcę mieć ciebie tylko dla siebie?”. Życie z zazdrością

Syndrom Otella, czyli więcej niż patologiczna zazdrość

Co oznacza ból, który odczuwasz? Jak ciało odreagowuje twój stan emocjonalny