Lifestyle Związek

6 godzin tygodniowo – tyle trzeba poświęcić, by mieć udany związek

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
10 lipca 2017
Fot. iStock/mixetto
 

Dobry, szczęśliwy związek nie istnieje bez udanej komunikacji między partnerami, chęci zrozumienia, ale i codziennych rytuałów, które pomogą nam utrzymać wzajemną życzliwość i poczucie bycia ważnym i kochanym. Okazuje się, że wystarczy jedynie 6 godzin tygodniowo, by poprawić relacje w naszym związku. Zobaczcie koniecznie na co dokładnie powinniście poświęcić ten czas. 

 

Dodaj podtytuł (2)

 

 


Na podstawie: huffingtonpost.com

 


Lifestyle Związek

Ratujmy ofiary przemocy domowej, nie pozwólmy, by to one musiały w strachu opuszczać swoje domy. Podpiszcie petycję Centrum Praw Kobiet

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
10 lipca 2017
Fot. iStock/kupicoo
 

W Polsce rocznie ok 400 kobiet ginie na skutek przemocy domowej. Część z nich popełnia samobójstwa, ponieważ nie widzą nadziei na wyjście z sytuacji,w której się znalazły: prawo wciąż nie daje nam instrumentów, by je skutecznie przed oprawcą ochronić. Dlatego Centrum Praw Kobiet apeluje o wprowadzenie podstawowych zmian umożliwających szybką izolację sprawcy od ofiary.

Czy wiecie, że mimo iż Konwencja Rady Europy o przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej nakazuje wydanie w trakcie interwencji nakazu opuszczenia domu i zakazu zbliżania się do ofiary, w Polsce funkcjonariusze policji nadal nie mają do tego podstawy prawnej?

W rezultacie kobiety doświadczające przemocy za strony swoich partnerów, dalej żyją z nimi pod jednym dachem, lub są zmuszone uciekać i szukać schronienia gdzie indziej.

Zmiany proponowane przez Centrum Praw Kobiet w petycji do klubów poselskich, obejmują:

❤ Wprowadzenie do ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie zapisu dającego uprawnienia policji do wydania natychmiastowego nakazu opuszczenia domu, zakazu kontaktowania się i zbliżania do osób pokrzywdzonych w wyniku przemocy na okres co najmniej 14 dni.

❤ Zmianę przepisu w ustawie o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie dotyczącego cywilnego nakazu opuszczenia lokalu zajmowanego wspólnie z pokrzywdzonym o zakaz kontaktów i zbliżania się do osoby pokrzywdzonej oraz obowiązek wydania orzeczenia w terminie najpóźniej do 48 godzin.

❤ Wprowadzenie sankcji za naruszenie nakazu opuszczenia domu oraz zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną.

Podpiszcie koniecznie petycję, która znajduje się tutaj. I podajcie dalej – razem możemy zmienić sytuację ofiar przemocy domowej.


Lifestyle Związek

Hity z apteki, które nie zrujnują twojej kieszeni. Sprawdzamy, co kupić za mniej niż 10, 20 i 30 złotych

Agnieszka Dyniakowska
Agnieszka Dyniakowska
10 lipca 2017
Następny

W dobie atakującej nas zewsząd reklamy i wielkich koncernów kosmetycznych uwierzyliśmy, że jedynie drogie, pięknie pachnące i zamknięte w eleganckich słoiczkach kosmetyki zapewnią nam urodę i pomogą w pielęgnacji. A przecież apteczne półki wypełnione są preparatami, które kosztują o wiele mniej, są sprawdzone i niezwykle skuteczne!

Wybrałam się dwóch pobliskich aptek z prośbą o wyszukanie takich właśnie perełek – moje poszukiwania okazały się bardziej niż owocne! Zanim jednak przejdziemy do konkretów, czuję się w obowiązku powiedzieć parę rzeczy, które przekazały mi panie farmaceutki:

– nie każdy preparat będzie w tym samym stopniu skuteczny dla każdej osoby – mamy różne typy skóry, jej indywidualne cechy, rozmaite dolegliwości

– przy dużych problemach lub nasilających się dolegliwościach należy zasięgnąć porady lekarza – nieodpowiednia kuracja może nam tylko zaszkodzić!

– podane ceny są jedynie orientacyjne – koszt preparatu może być w każdej aptece inny, nie ma jednolitych cen.

Zapisz

Zobacz także

przepisy na wodę

Jak i z czym najlepiej pić wodę, żeby nam naprawdę smakowała? Podajemy kilka przepisów

Zaparcia, ból głowy i depresja. Poznaj 10 sygnałów świadczących o tym, że twój organizm wymaga oczyszczenia

11 dni Agathy. Kiedy znika autorka kryminałów