Moda Porady

Jak zmierzyć rozmiar pierścionka. Najlepszy domowy sposób

Redakcja
Redakcja
11 czerwca 2021
Jak zmierzyć rozmiar pierścionka w domu
Fot. iStock
 

Pamiętam milion rzeczy i numerów. Na przykład domowy numer telefonu przyjaciółki z dzieciństwa (choć numeru już dawno nie ma), ale za nic na świecie nie jestem w stanie zapamiętać, jaki rozmiar pierścionka noszę. No nie jestem w stanie, czarna dziura i tupot białych mew, gdy tylko próbuje sobie przypomnieć. Jak żyć, jak żyć? Trzeba radzić sobie w inny sposób! Specjalnie dla was moja ściągawka, jak zmierzyć rozmiar pierścionka w domu!

Jak zmierzyć rozmiar pierścionka w domu?

Specjaliści i salony jubilerskie mają na to proste sposoby – przymiarka. Dysponują stożkiem do mierzenia pierścionka, który już posiadamy lub zestawem metalowych obręczy pomiarowych, które zwyczajnie mierzycie na palec. Jednak, gdy chcemy kupić biżuterię przez internet lub sprezentować komuś ładną błyskotkę pojawia się problem. A rozmiarówka jest bardzo szeroka od rozmiaru 6 do 30. W takim przypadku szczęśliwy traf to zdecydowanie za mało.

Jak zmierzyć rozmiar pierścionka

Fot. iStock

Jak zmierzyć rozmiar pierścionka kartką papieru (jak zmierzyć obwód pierścionka)

Potrzebne będą ci:

  • kartka papieru (najlepiej w kratkę)
  • linijka
  • długopis
  • nożyczki

Z kartki wytnij wąski pasek papieru. Jeśli masz kartkę z zeszytu w kratkę, szerokość jednej kratki (czyli 5 mm) będzie idealna – oczywiście możesz wyciąć pasek grubości przypominającej pierścionek, który chcesz kupić, pamiętaj jednak, by paseczek nie był zbyt cienki, bo może się przerwać.

Na pasku narysuj długopisem kreskę – to będzie znacznik początku pomiaru.

Owiń paseczek wokół palca i zaznacz długopisem miejsce, gdzie obwód się zamyka – czyli pasek dochodzi do zaznaczonej przez ciebie wcześniej kreski.

Pamiętaj, by nie ściskać paska zbyt mocno, powinien delikatnie przylegać.

Zmierz za pomocą linijki długość pomiędzy kreseczkami na pasku. Gotowe.

WAŻNE:
1. Wykonaj pomiar dwa, trzy razy, aby wykluczyć możliwość błędu czy przesunięcia papieru podczas pomiaru.
2. Pamiętaj, że kostki palców są grubsze, sprawdź, czy twój papierowy pierścionek przejdzie przez nie!

Tej samej metody możesz użyć, gdy chcesz zmierzyć stary pierścionek. Stosuj się do tych samych zasad.

Tę samą metodę możesz wykorzystać z użyciem sznureczka, jednak, łatwiej jest wykonać pomiar paskiem papieru.

Poniżej sprawdzisz swój rozmiar na podstawie tabeli:

Jak zmierzyć rozmiar pierścionka suwmiarką

Jak zmierzyć rozmiar pierścionka – jak zmierzyć obwód pierścionka

Jak zmierzyć rozmiar pierścionka suwmiarką (jak zmierzyć średnicę pierścionka)

Jak zmierzyć rozmiar pierścionka suwmiarką

Fot. iStock

Drugim sposobem, z którego możesz skorzystać, jeśli posiadasz suwmiarkę (polecam zaopatrzenie domowej skrzynki z narzędziami w takie cudo), jest zmierzenie średnicy pierścionka, który posiadasz.

W tej metodzie możesz liczyć na dużo większą dokładność i bardziej profesjonalny pomiar. Ta metoda nie nadaje się jednak do zmierzenia palca!

Palce nie są symetryczne i okrąglutkie w przekroju, więc pomiar może wyjść bardzo przekłamany. Używaj suwmiarki do zmierzenia biżuterii i określenia jej rozmiaru.

Jak mierzyć pierścionek suwmiarką?

Przygotuj suwmiarkę i pierścionek lub obrączkę.

Użyj tak zwanych tylnych zębów suwmiarki, które służą do mierzenia obiektu od wewnątrz.

Przyłóż suwmiarkę w najszerszym miejscu pierścionka od środka.

Odczytaj bardzo dokładnie średnicę wewnętrzną pierścionka ze skali znajdującej się na narzędziu. Nie zapominaj o szczegółach, części dziesiętne milimetra mają znaczenie.

Gotowe, sprawdź swój rozmiar w tabeli na podstawie średnicy.

Jeśli nie umiesz korzystać z suwmiarki, poniżej znajdziesz film z instrukcją! Nie ma za co 😉

Tabela rozmiarów pierścionków (rozmiary PL)

Tabela rozmiarów pierścionków (rozmiary PL)

Tabela rozmiarów pierścionków (rozmiary PL)

 

Jak używać suwmiarki?

jeśli macie problem z odczytaniem wyniku, zobaczcie filmik z instrukcją:


Na podstawie: https://bizuteria-eshop.pl/, https://kingy.pl/blog

Moda Porady

Do lata jeden krok!

Redakcja
Redakcja
11 czerwca 2021
fot.istock
 

Kolekcja bucików dziecięcych Ipanema i Rider to najmilsza kolekcja tego lata!

Na placu zabaw, na podwórku, w parku, na plaży – zawsze gdy pogoda sprzyja, warto jak najwięcej czasu spędzać z dziećmi na dworze. Świeże powietrze to bowiem jeden z naturalnych czynników o ogromnym znaczeniu dla prawidłowego funkcjonowania organizmu dziecka. Innym są odpowiednio dobrane buciki, które bezpośrednio wpływają na rozwój stóp. A kiedy, jak nie latem, maluchy najwięcej czasu spędzają na swoich nóżkach poza domem? Ale nim pozwolimy dzieciom krok po kroku poznawać świat, należy wybrać dla nich odpowiednie buciki.

Dopóki maleństwo większość czasu spędza leżąc, buciki nie są mu potrzebne. W tym okresie, by zabezpieczyć małe stópki, wystarczą miękkie, luźne skarpetki, które nie będą uciskać paluszków. Sytuacja zmienia się w momencie, gdy mały człowiek dosłownie staje na własnych nogach, by eksplorować otaczający go świat. Teraz potrzebne będą buciki!

Przez pierwsze lata życia stopa dziecka rozwija się tak samo, jak cały jego organizm i należy pamiętać, by tego rozwoju nie zaburzyć. Dlatego tak ważne jest, by dziecięce obuwie było nie tylko ładne, kolorowe, z ulubionymi postaciami z bajek, ale przede wszystkim wygodne i prawidłowo wykonane.

Szeroki i wysoki czubek, w którym będzie miejsce na prawidłowe ułożenie palców i swobodne poruszanie nimi, elastyczna i antypoślizgowa podeszwa, zapiętki i cholewka wspomagające prawidłowe ustawienie stopy, wysokiej jakości materiały, bezpieczne barwniki  – to wszystko trzeba wziąć pod uwagę, wybierając buciki dla najmłodszych. I takie właśnie obuwie – łączące wszystkie te cechy – znajdziemy w kolekcjach Ipanema i Rider. Producent tych marek jest nie tylko jednym z liderów w świecie mody i komfortu, ale jest także zaangażowany w ochronę środowiska i zrównoważoną produkcję. Te buciki spełnią oczekiwania rodziców, co do jakości i bezpieczeństwa, a także małych użytkowników – zarówno jeśli chodzi o wygodę, jak i znakomite wzornictwo, pełne kolorów i bohaterów z ulubionych bajek.

Lista sklepów, w których można nabyć buty marek Ipanema i Rider jest dostępna na stronie:

www.ipanema-polska.pl

www.rider-polska.pl  


Moda Porady

Hawajska filozofia, która zmieni Twoje życie

Klaudia Kierzkowska
Klaudia Kierzkowska
11 czerwca 2021
Photo by Randy Laybourne on Unsplash

Chcemy czerpać z życia pełnymi garściami. Brać z niego jak najwięcej. Miłości, szczęścia, pomyślności. Czasami potrzebujemy spokoju i wyciszenia. Na zakrętach– kierunkowskazu. Istnieje wiele różnych prawd, wierzeń i mądrości. Ale Huna to nie religia czy sekta, a zbiór życiowych zasad. Zasad, praktykowanych na Hawajach od tysięcy lat. To coś więcej niż sekret czy tajemnica. To „wewnętrzna wiedza”. Najważniejsza wiedza o życiu i świecie.

Kahuni czyli mędrcy i uzdrawiacze z Hawajów, byli ekspertami od zdrowia, religii, nauki i psychologii. Od strefy ducha i materii. Stworzyli „język”, dzięki któremu filozofia huny może być przekazywana z pokolenia na pokolenie. To siedem głównym prawd i zasad, dzięki którym w codziennej – czasami szarej – rzeczywistości, dostrzeżemy coś niezwykłego. Wyjątkowego.

7 zasad życia – hawajska filozofia huny

• IKE – świat jest taki, jaki myślisz, że jest

Zasada IKE skupia się na sile myśli i manifestowaniu swoich pragnień. To w jaki sposób postrzegamy świat, wynika z tego, co skrywamy w środku. Jacy jesteśmy. Wszystko co robimy wpływa na doświadczanie rzeczywistości. To my
kształtujemy otaczający nas świat. Żyjąc w strachu, tworzymy mroczny świat. Zastanów się, ile razy twój nastrój wpłynął na postrzeganie świata? Właśnie!

Myśli o ludziach, sytuacjach, rzeczach wpływają na to, co „wpuszczamy” do naszego życia. Dzięki zmianie myślenia, możesz zmienić to co czujesz. Swoje postrzeganie. Życie nabierze innych barw. Porozrzucane skarpetki przestaną
doprowadzać cię do szału, a piszczące i szalejące dzieci staną się bardziej znośne. Ile razy słysząc w filmie nawet dobry żart, wypowiedziany przez aktora, którego nie lubisz – byłaś obojętna? Gdyby powiedział go ktoś inny, zapewne pokładałabyś się ze śmiechu. Rozumiesz? Nastawienie diametralnie zmienia postrzeganie świata.

• KALA – nie ma żadnych ograniczeń

Ograniczenia tworzymy sobie sami. To co postrzegamy jako ograniczenia, czego się obawiamy i nie możemy przezwyciężyć, istnieje tylko w naszym umyśle. Siła myśli ma ogromną moc. Jeśli uwierzysz, że czegoś nie możesz
zrobić, z czymś sobie nie poradzisz – tak się stanie. Choć myślimy o świecie w kategoriach separacji, to w pewnym sensie, natura nas wszystkich łączy. Chcesz coś osiągnąć? Możesz! Musisz tylko „pokonać” swój umysł. Każde
doświadczenie, przeżycie odbija się na granicach umysłu. Przyczynia do kształtowania osobowości. Poddając się, nie przekraczając granic, nie żyjesz pełnią życia. Wiele tracisz. A gdyby tak odważyć się, przełamać i zawalczyć,
chociażby o tego mężczyznę, który rozpala twoje ciało i umysł? Otwórz się, rozluźnij, prześlij zalotne spojrzenie, subtelny uśmiech. Teraz czas na jego ruch.

• MAKIA – energia podąża za uwagą

Wszędzie tam, gdzie jest przepływ energii i uwagi, powstają pomysły. To podstawowa zasada, by osiągnąć satysfakcjonujący wynik. Tam gdzie jest twoja uwaga, jest życie. Jeśli przez większość czasu skupiasz się na swoim biznesie, to właśnie on będzie obszarem życia, w którym dzieje się najwięcej. Jeśli skupiasz się przede wszystkim na życiu rodzinnym, to tam koncentruje się cała energia. Dlatego warto skoncentrować swoją uwagę na tym, co chcesz osiągnąć. A tak się stanie. Nie będziesz tkwiła w tym samym punkcie. Będziesz miała odwagę zmienić pracę, zawalczyć o lepsze życie.

• MANAWA- żyj w teraźniejszości

Eksperci od medytacji mają mniejszą aktywność mózgu w obszarach umysłu, które zajmują się planowaniem przyszłości lub rozpamiętywaniem przeszłości. Całą energię włożyli w bycie świadomym tego co dzieje się tu i teraz.
Skoncentruj się na tym co jest teraz. Na przeszłość nie masz już wpływy. Odszedł? Trudno, jego strata. Niech żałuje. A przyszłość? Jak tam twoje noworoczne postanowienia? Zapewne większość z nich zakończyła się niepowodzeniem. Odniesiesz sukces jeśli zaczniesz działać teraz, nie jutro. TERAZ daje moc.

• ALOHA- Szczęście pochodzi z miłości

Aloha – słowo to słyszał chyba każdy z nas. Ale co tak naprawdę oznacza? Istnieje wiele różnych zastosowań. To „cześć” i „do widzenia”. W starożytnej kulturze hawajskiej to przede wszystkim miłość. Jednak bez względu na to, w
jakim kontekście jest używane, ALOHA to sposób na życie, który zbliża do serca. Miłość to największe narzędzie efektywnego działania. Jest podstawą, wsparciem, siłą, motywacją. To nie tylko uczucie i coś duchowego. To potężna moc sprawcza.

• MANA- moc pochodzi z wnętrza

Mana to moc lub energia. Hawajczycy są przekonani, że MANA to jedyne źródło mocy pochodzącej ze wszechświata. To uniwersalna moc przepływająca nie tylko przez nas, ale zwierzęta, rośliny, ziemię, niebo, planety. To energia życiowa, która daje siłę i wiarę. Dzięki niej podejmujemy działania. Sprawia, że jesteś tym kim jesteś i robisz to co czujesz.

• PONO – skuteczność jest miarą prawdy

Ostatnia zasada uczy, aby dążyć do celu w najskuteczniejszy sposób. Nie ma absolutnej i obiektywnej prawdy. Prawda jest subiektywna i względna. Musi być wygodna i skuteczna. Gdy coś się nie udaje, nie idzie po twojej myśli, znajdź inną drogę, która doprowadzi do celu. Możesz też obrać zupełnie inny kierunek.


Zobacz także

„Chcę uświadomić Polkom, że mają dobre sylwetki, tylko nie potrafią dobrać do nich odpowiednich rzeczy”. Stylistka kobiet o stylu, swojej pracy i szafach Polek

Fiszbiny do stanika, koszuli i gorsetu - wady i zalety

Fiszbiny do stanika, gorsetu i koszuli. Co robić, by były wygodne i nie sprawiały kłopotów?

Nowoczesne zegarki i smartwatche firmy Michael Kors