Go to content

5 zaskakujących sposobów na wykorzystanie kostek lodu, by wyglądać lepiej! Najlepsze triki

Chcemy być piękne. Nie po to, by zaliczyć aktualnie najważniejsze trendy z okładek, nie po to, by jakiś nadgorliwiec wycmokał nas na ulicy – chcemy wyglądać pięknie, by tak się właśnie czuć. A jak wiemy bywa to niełatwe zadanie. Niedoskonałości, zmęczenie i dowody upływającego czasu, skutecznie nam to utrudniają. Owszem możemy się umalować, ale czy o to chodzi? Nic nie jest lepszym sposobem na piękno i dobre samopoczucie, niż naturalne piękno!

Przeczytajcie, jakie są najlepsze urodowe triki z wykorzystaniem kosmetyku wszech czasów… kostek lodu!

5 zaskakujących sposobów na wykorzystanie kostek lodu, by wyglądać lepiej!

#1 Nieskazitelny i długo utrzymujący się makijaż

To jedna z najlepszych porad kosmetycznych. Marzysz o idealnym makeupie, ułatw to sobie! Dlaczego kostka lodu miałaby pomóc – ano dlatego, że zimno doskonale zwęża pory. Wymasuj twarz kostką lodu, dokładnie, bez pośpiechu. Dzięki temu zabiegowi, skóra będzie natychmiast lepiej wyglądała, będzie gładsza, bardziej zwarta i dużo łatwiej nałożysz na nią fluid. Pamiętaj tylko o tym, aby wytrzeć ją przed nałożeniem kosmetyku.

#2 Znieczulenie przy regulacji brwi

Nie lubimy tego! Nie dość, że zazwyczaj działamy pod presją „jeden ruch za dużo i zostanę bez brwi”, to w dodatku jest to dość bolesne zajęcie. Pamiętacie, gdy były modne depilatory z nakładką chłodzącą? Tu zadziała to dokładnie tak samo. Użyj kostki lodu, żeby znieczulić depilowaną skórę. Przy tak małej powierzchni kostka lodu, to idealny sposób.

#3 Walka z pryszczami

Zaskoczone? Pokusa wyciskania bywa silna, ale skutecznie hamują nas przed tym konsekwencje, zwłaszcza, gdy świecąca dioda pojawia się rano przed ważnym wyjściem. Przyłóż do pryszcza kostkę lodu, niektórzy rekomendują trzymanie jej aż do całkowitego rozpuszczenia. Nie zostaną ślady po histerycznym wyciskaniu, a pryszcz… jakby się „zapadł w sobie”. Zdecydowanie zmniejszy się zaczerwienie i obrzęk. Z pewnością ułatwi ci to zatuszowanie niechcianej niespodzianki korektorem!

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Fot. iStock / ValuaVitaly

1/1 5 zaskakujących sposobów na wykorzystanie kostek lodu, by wyglądać lepiej!

5 zaskakujących sposobów na wykorzystanie kostek lodu, by wyglądać lepiej!

#4 Zmniejszanie obrzęków

Wystarczy, że uronisz kilka łez, a już po chwili twoje oczy wyglądają jak szparki? A może zawsze po przebudzeniu skóra wokół oczu jest nabrzmiała, sina albo spuchnięta na całej twarzy? Kostki lodu znów przychodzą na ratunek.

I uwierzcie mi, robią robotę! Wystarczy zrobić sobie z nich kompres na twarz lub okolice oczu. Niska temperatura jest najlepszym lekarstwem na obrzęki – nie bez powodu przecież obkładamy lodem np. spuchniętą, zwichniętą kostkę.

#5 Dodawanie skórze blasku

Choć lubujemy się w gorących kąpielach, dodawanie skórze blasku i świetlistości odbywa się w zgoła odmiennych warunkach. Chłód sprawi, że będzie bardziej jędrna, zwarta i promienna. Owszem, spłukanie twarzy zimną wodą również przynosi dobre efekty, ale nie czarujmy się, jeśli chcemy szybkiego efektu, trzeba jeszcze bardziej obniżyć temperaturę 😉 .

Kostki lodu to najlepszy, najtańszy i jeden z najbardziej skutecznych kosmetyków szybkiego ratunku. Pokochajcie je!


Na podstawie: makeup-mania.net