Lifestyle

5 sposobów na odwrócenie złej karmy

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
8 listopada 2018
5 sposobów na odwrócenie złej karmy
Fot. iStock/LeszekCzerwonka
 

Często można usłyszeć, żeby nie czynić zła, bo karma, uwalniania przez nas energia, prędzej czy później zawsze wróci. I niezależnie od tego, czy wierzymy w to, czy nie, nie można zaprzeczyć, że pewne wydarzenia zdają się być efektem wcześniejszych naszych działań. Energia krąży we wszechświecie cały czas, a karma pozostaje prawem przyczyny i skutku, o czym nie można zapominać. 

Wszystko to, co ofiarujemy innym, zostanie nam zwrócone. Jednakże nie ma ludzi idealnych, więc popełnimy błędy, których najczęściej żałujemy i które staramy się naprawić. Ale gdy karma okazuje się mało łaskawa, można podjąć kroki, by odwrócić jej działanie pozytywnymi wibracjami. Ponieważ dobro rodzi dobro, należy czerpać z niego myśli i chęć do działania.

5 sposobów na odwrócenie złej karmy

1. Przeproś tych, których skrzywdziłeś

Przeproszenie kogoś za swoje winy nie zawsze przychodzi nam łatwo. Szczególnie gdy winą za daną sytuację rozkładamy na obie strony. Tymczasem szczere przeprosiny i zakopanie toporu wojennego, wyjaśnienie nieporozumień otwiera drogę, by iść naprzód. Nie zawsze trzeba podążać tą samą ścieżką, ale o wiele łatwiej iść swoją drogą bez złej energii.

2. Podziel się miłością

Zbyt często zapominamy o tym, jak ważne jest ofiarowywanie dobra i miłości w sposób tak naturalny, jak ich przyjmowanie. To drugie przychodzi zdecydowanie łatwiej, a warto dzielić się dobrymi emocjami nie tylko z bliskimi nam ludźmi. Także ci, których od siebie odsuwamy z różnych względów, zasługują na zaniechanie złych myśli w ich kierunku. To jest bardzo trudne, ale gwarantuje czyste sumienie i uwalnia mentalną energię, którą warto przeznaczyć na inne rzeczy.

3. Bądź cierpliwa

Cierpliwość to cnota, o której zapominamy. Żyjemy szybko i bardzo intensywnie, nie dajemy sobie czasu na pielęgnowanie ważnych cech.  Ucząc się jej, możemy pogłębiać nasze ludzkie doświadczenie i odwrócić złą karmę. Cierpliwość i spokój mogą zapobiec wielu nieprzyjemnym wydarzeniom.

4. Wyciągaj wnioski ze swoich błędów

Każdy popełnia błędy, ale niestety nie każdy czerpie z nich ważną naukę. Brnięcie dalej w rzeczy niedobre, krzywdzące nas lub innych, mogą się mścić przez długi czas, tworzyć zaklęty krąg. Ucząc się na porażkach warto pamiętać, że od życia nie zawsze dostajemy tego, czego chcemy, ale to, czego naprawdę potrzebujemy.

5. Oprzyj się na pozytywnym myśleniu

Pozytywne nastawienie to jedna z najważniejszych rzeczy, które możemy dla siebie i innych zrobić. Nie zawsze odwrócenie dotychczasowych myśli jest łatwe, szczególnie gdy dokuczała nam zazdrość o osiągnięcia innych osób, czy niechęć do kogoś. Tymczasem podjęcie tego trudu i zmiana nastawienia nie tylko załagodzi negatywne emocje, ale przełoży się na to, co nas spotka w życiu. Uczucie szczęścia i wolności ułatwia podejmowanie najlepszych decyzji, korzystanie w pełni z tego, co niesie życie.


źródło:  www.powerofpositivity.com 


Lifestyle

10 wskazówek na idealną kąpiel i dobre samopoczucie wg. Kneipp®

Redakcja
Redakcja
8 listopada 2018
Fot. iStock / RossHelen
 

Tylko ten, kto regularnie znajduje czas na „wyłączenie się“, na głęboki relaks i delektowanie się wszystkimi zmysłami, potrafi odnaleźć harmonijny rytm życia, który Sebastian Kneipp ponad 127 lat temu określił mianem „zasad uporządkowanego życia“. Sebastian Kneipp określał zrównoważenie duchowe jako „porządek“ w swojej koncepcji na życie. Dziś potrzebujemy takiej równowagi, abyśmy mogli wydajnie pracować i być szczęśliwymi, jedną z metod jest dobroczynna kąpiel.

Większość z nas nie ma czasu na co dzień na relaks w wannie. Zadowalamy się szybkim prysznicem. Tymczasem aromatyczna kąpiel odpręża i zmywa całodzienny stres, a odpowiednio przygotowane kąpiele mają zbawienny wpływ na skórę i samopoczucie.

A jak to zrobić – nalej do wanny wody o temperaturze 36 a 38 stopni, dodaj ulubiony dodatek do kąpieli. Może to być aromatyczna esencja do kąpieli, pielęgnujący olejek, płyn czy też kryształki, zapal kilka świeczek, możesz poczytać dobrą książkę, czy ulubiony magazyn. Warto, więc zaplanować w tygodniu chociaż jeden wieczór, w którym wygospodarujemy 20-30 minut na kąpiel z aromatycznymi dodatkami.

Już sama myśl o tym, że wieczorem czekają nas relaksujące chwile w wannie, może znacząco podnieść jakość naszego dnia, a wieczorową porą zapewnić spokojny, zdrowy sen.

Kneipp® Aromatyczny płyn pielęgnujący do kąpieli Na Dobranoc
zaw. 400 ml, cena: 14,99 zł

Kneipp®  Aromatyczny płyn pielęgnujący do kąpieli Na Dobranoc pozwala na moment odprężenia. Naturalny lawendowy olejek eteryczny i ekstrakt waniliowy roztaczają delikatnie harmonizujący zapach, który pobudza do marzeń i nastraja do odprężającego snu. Olejek z wiesiołka natłuszcza i chroni skórę przed wysuszeniem. Lawendowa kąpiel pięknie uspokaja i rozluźnia przed snem. Dostępny w sieciach drogeryjnych: Hebe, Rossmann, Super-Pharm.

Linię uzupełniają Przytulna kąpiel na bazie naturalnych olejków eterycznych  z imbiru o kardamonu oraz Radosna chwila relaksu na bazie naturalnych olejków z czerwonego maku i konopi.

Kneipp® Esencja do kąpieli Głęboki odpoczynek
poj. 100 ml, cena: 19,99 zł

z naturalnym olejkiem eterycznym paczuli i egzotycznym ekstraktem drzewa sandałowego przyjemnie pielęgnuje i wspiera głęboki odpoczynek. Paczula odpręża i pomaga utrzymać wewnętrzny spokój, a drzewo sandałowe wyzwala uczucie odprężenia. W połączeniu z kojącym działaniem ciepłej wody olejki eteryczne roztaczają swój naturalny aromat zapewniając głęboki odpoczynek*. Dostępny w sieciach drogeryjnych: Hebe, Rossmann, Super-Pharm.

Linię uzupełniają nowości Kneipp Na zimną porę roku z Eukaliptusem i Kamforą oraz Prowansalskie sny lawendowe.

Kneipp® Olejek do kąpieli Tajemnica piękna
poj. 20 ml, cena 5,99 zł

Skóra po zanurzeniu w kąpieli staje się miękka i gładka za sprawą drogocennego oraz szlachetnego olejku arganowego, bogatego w witaminę E i kwasy omega. Pielęgnację oraz wzmacnianie bariery ochronnej zapewnia olejek marula. Z kolei olejek z rącznika (olej rycynowy) natłuszcza skórę, a więc pomaga w walce z jednym z najczęściej występujących problemów, jej niedostatecznym nawilżeniem. Olejek do kąpieli Tajemnica piękna zawiera także oliwę z oliwek o działaniu regenerującym. Dostępny w drogeriach: Rossmann. Linię uzupełnia olejek do kąpieli i do ciała Kwiat migdała Jedwabna skóra na bazie naturalnego olejku migdałowego.

Zapomnij o czasie i odpocznij od trudu dnia codziennego. Po ciepłej kąpieli człowiek czuje się jak nowo narodzony. Aby kąpiel była dobroczynna i stała się przyjemnością dla wszystkich zmysłów, i aby ciepła woda mogła zadziałać, należy przestrzegać kilku prostych wskazówek:

 1. Przygotowanie łazienki

Dzień powszedni trzeba zostawić przed drzwiami łazienki. Kilkoma drobnymi szczegółami, jak np. świeczki, muszelki, rozluźniająca muzyka, można zamienić swoją łazienkę w domowe Spa.

 1. Oświetlenie

W łazience powinno być przyjemne, jasne i ciepłe światło. Za pomocą blasku świec można wyczarować zmysłową i relaksującą atmosferę.

 1. Temperatura wody

Nie należy kąpać się w zbyt ciepłej wodzie, ponieważ im jest ona cieplejsza, tym więcej nawilżenia traci skóra. Poza tym zbyt ciepła woda niepotrzebnie obciąża serce i układ krążenia. Idealna temperatura wody do kąpieli to 36-38° C.

 1. Rozluźnienie

Na kąpiel trzeba zarezerwować wystarczająco dużo czasu dla siebie. Ułóż się wygodnie stosując do tego celu np. specjalną poduszkę do wanny, na której można ułożyć głowę tak, aby nasz kark i ramiona mogły się rozluźnić. Ważne jest, aby do wanny nie wchodzić z pełnym żołądkiem. Tylko w ten sposób można się w pełni zrelaksować i myślami wyruszyć w spokojną podróż.

 1. Pora kąpieli

Wieczór jest najlepszą porą na relaksujące kąpiele, ponieważ powodują one senność i przygotowują do snu pełnego wypoczynku. Poza tym nasz zmysł powonienia wieczorem jest bardziej wyczulony niż rano. W ten sposób możemy lepiej wchłonąć aromaty zapachowe olejków eterycznych, np. działającej odprężająco lawendy czy melisy.

 1. Czas kąpieli

Optymalny czas kąpieli wynosi 15 – 20 minut (minimum 5 minut). Organizm potrzebuje tego czasu, aby wchłonąć ciepło wody i substancje czynne dodatków do kąpieli. Zbyt długa kąpiel obciąża skórę i układ krwionośny tak samo, jak kąpiel za ciepła.

 1. Dodatki do kąpieli

Możemy wzmocnić dobroczynne działanie kąpieli poprzez dodatki do kąpieli na bazie wysokowartościowych olejków naturalnych. Olejki natłuszczające, jak np. olejek z kwiatów migdała czy olejek makadamia, pielęgnują skórę. Olejki eteryczne mogą działać na różne sposoby, od działania rozluźniającego (melisa) do pobudzającego (rozmaryn).Po kąpieli z dodatkiem olejków natłuszczających dobrze jest delikatnie wmasować cienką warstwę olejku, która pozostała na naszej wilgotnej jeszcze skórze. Po tym zabiegu należy osuszyć ciało lekko przykładając ręcznik do skóry (nie należy wcierać) W ten sposób wartościowe olejki roślinne mogą jeszcze lepiej rozpieszczać skórę swoim dobroczynnym działaniem.

 1. Wypoczynek

Można przedłużyć relaks ciała i duszy. Po kąpieli w wannie zalecamy pół godziny odpoczynku. W ten sposób przyjemne efekty ciepłej wody mogą optymalnie działać. Ułóż się wygodnie na sofie pod swoim ulubionym kocem i przedłuż przyjemność ciepłej kąpieli. Efekt rozluźniający można w łatwy sposób wzmocnić, np. jeśli posłuchamy cichej, łagodnej muzyki lub przeczytamy kilka stron książki.

 1. Temperatura otoczenia

Jeżeli chcemy, aby przyjemny efekt ciepłej kąpieli utrzymał się dłużej, zadbajmy o to, żeby w łazience panowała temperatura od 25 do 30° C. Również w pomieszczeniu, w którym będziemy przebywać po kąpieli, powinno być przyjemnie ciepło. Przygotuj sobie puszyste ręczniki i miękki szlafrok, które w czasie kąpieli możemy ogrzać na kaloryferze i okryć się nimi po kąpieli.

 1. Dla zahartowanych

Kąpiel można zakończyć ciepło-zimnym natryskiem wg Sebastiana Kneippa. W terapii Kneippa zasadnicza funkcja wody to wywoływanie bardzo szybkiej i efektywnej zmiany temperatury poszczególnych części ciała, jak np. skóry i znajdujących się pod nią tkanek. Regularne natryski raz zimną, raz ciepłą wodą ujędrniają skórę, pobudzają krążenie i wzmacniają system immunologiczny. Tego typu zabiegi rozpoczyna się od natrysków ciepłą wodą, a kończy zawsze zimną.

*Badania naukowe Instytutu Psychofizjologii Stosowanej Sp. z o.o. potwierdzają intensywne działanie odprężające kąpieli.

Więcej informacji na: www.kneipp.pl, blog: http://swiatkneippa.com/

instagram: @KneippPolska


Artykuł powstał we współpracy z Kneipp


Lifestyle

Dieta 3D chili. Sposób na utratę kilogramów, by niczego sobie nie odmawiać?

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
7 listopada 2018
Fot. iStock/yulka3ice

Diety nie cieszą się powszechnym uwielbieniem. Częściej stosujemy je z konieczności niż dla przyjemności. Zrzucenie zbędnych kilogramów okupione jest pewnym poświęceniem, bo często trzeba wyrzec się produktów, które nam bardzo smakują. W dodatku menu bywa monotonne i po pewnym czasie aż nie chce się zaglądać do talerza i zaczyna się albo podjadanie, albo zupełne rzucenie diety.

W dodatku nie każda dieta daje gwarancję sukcesu. Wiele zależy od wyboru. Są systemy żywienia, które pozytywnie wpływają na stan zdrowia i wygląd figury, ale trzeba jeść naprawdę mądrze i nie uciekać od aktywności fizycznej. Jednak w tym przypadku drastyczna utrata wagi raczej nam nie grozi. Na drugim biegunie znajdują się diety, czy wręcz głodówki bardzo niebezpieczne, podczas których ryzyko dla uszczerbku na zdrowiu jest ogromne, a efekt jedynie tymczasowy. Szczególnie gdy po restrykcyjnej diecie wracamy do dawnego sposobu żywienia, nie sposób jest uniknąć efektu jo-jo.

Dieta 3D chili. Idealna dla łasuchów?

Dieta 3D chili to sposób na odchudzanie w ciągu 28 dni, który nie wyklucza z jadłospisu wyrzucenia wszystkich ulubionych potraw. Klucz do sukcesu ma leżeć nie w tym, co jemy, ale od tego, jakie przyprawy dodamy do potraw. Nie trzeba liczyć kalorii, je się tak, jak się lubi, byle nie za dużo, tłusto i kalorycznie. Entuzjaści diety 3D chili uważają, że można się na niej odchudzić nawet o 8 kg w ciągu 3 tygodni. Nazwa diety wzięła się stąd, że przyprawy podzielono na trzy grupy, mające odmienne, a jednocześnie wspierające się działanie:

 • czerwone z kapsaicyną, spalające tkankę tłuszczową: chili, pieprz czarny, papryka ostra, papryka słodka, pepperoni i curry. Są zalecane na kolację.
 • żółte, przyspieszające trawienie i hamujące napady głodu: imbir, cynamon, kardamon. Idealne do zup i drugich dań.
 • zielone, łagodzące układ pokarmowy, wspomagające jego pracę: bazylia, oregano, czosnek, szałwia, tymianek i mięta.  Najlepiej dodawać je do śniadania i drugiego śniadania.

Dieta 3D chili. O czym trzeba pamiętać?

Mimo że dieta nie ogranicza kulinarnie, trzeba pamiętać o dwóch równie ważnych zasadach. Należy spać zalecane 7-8 godzin w nocy, aby zapobiegać napadom głodu, a także obowiązkowo jeść śniadania. Pięć posiłków należy rozłożyć w ciągu całego dnia, co zapobiega podjadaniu. Obowiązkowo należy sięgać po wodę z cytryną i miętą. Aby przyspieszyć działanie przypraw, warto sięgać po dużą ilość warzyw, chudego mięsa czy ryb. Wybór produktów jest naprawdę ogromny i każdy znajdzie dla siebie różnorodne pomysły na jedzenie, bez liczenia kalorii. Powinno być pachnąco, kolorowo i pikantnie na talerzu.

Dieta 3D nie dla każdego?

Mimo że dieta 3D nie jest dietą restrykcyjną, czy w założeniu szkodliwą, powinny uważać na nią osoby zmagające się z problemami z układem pokarmowym. Cierpiący na wrzody żołądka, nadmiar wydzielania żółci czy problemami z wątrobą i jelitami, powinni skonsultować się z lekarzem. Pacjenci z nadciśnieniem również powinni się jej wystrzegać, ponieważ przyprawy w dużej ilości pobudzają krążenie krwi, co w tym przypadku może szkodzić zdrowiu.

źródło: www.poradnikzdrowie.pl  

 

 


Zobacz także

Im więcej tatuaży, tym więcej zdrowia

Czas na odrobinę szaleństwa? Akcja #MiesiącKobiet

Iwona Blecharczyk: „Podjęłam decyzję, której absolutnie nie żałuję i nigdy nie będę żałować”

Jak możemy wspierać swoją kondycję i witalność zimą