Go to content

5 sposobów na odwrócenie złej karmy

5 sposobów na odwrócenie złej karmy
Fot. iStock/LeszekCzerwonka

Często można usłyszeć, żeby nie czynić zła, bo karma, uwalniania przez nas energia, prędzej czy później zawsze wróci. I niezależnie od tego, czy wierzymy w to, czy nie, nie można zaprzeczyć, że pewne wydarzenia zdają się być efektem wcześniejszych naszych działań. Energia krąży we wszechświecie cały czas, a karma pozostaje prawem przyczyny i skutku, o czym nie można zapominać. 

Wszystko to, co ofiarujemy innym, zostanie nam zwrócone. Jednakże nie ma ludzi idealnych, więc popełnimy błędy, których najczęściej żałujemy i które staramy się naprawić. Ale gdy karma okazuje się mało łaskawa, można podjąć kroki, by odwrócić jej działanie pozytywnymi wibracjami. Ponieważ dobro rodzi dobro, należy czerpać z niego myśli i chęć do działania.

5 sposobów na odwrócenie złej karmy

1. Przeproś tych, których skrzywdziłeś

Przeproszenie kogoś za swoje winy nie zawsze przychodzi nam łatwo. Szczególnie gdy winą za daną sytuację rozkładamy na obie strony. Tymczasem szczere przeprosiny i zakopanie toporu wojennego, wyjaśnienie nieporozumień otwiera drogę, by iść naprzód. Nie zawsze trzeba podążać tą samą ścieżką, ale o wiele łatwiej iść swoją drogą bez złej energii.

2. Podziel się miłością

Zbyt często zapominamy o tym, jak ważne jest ofiarowywanie dobra i miłości w sposób tak naturalny, jak ich przyjmowanie. To drugie przychodzi zdecydowanie łatwiej, a warto dzielić się dobrymi emocjami nie tylko z bliskimi nam ludźmi. Także ci, których od siebie odsuwamy z różnych względów, zasługują na zaniechanie złych myśli w ich kierunku. To jest bardzo trudne, ale gwarantuje czyste sumienie i uwalnia mentalną energię, którą warto przeznaczyć na inne rzeczy.

3. Bądź cierpliwa

Cierpliwość to cnota, o której zapominamy. Żyjemy szybko i bardzo intensywnie, nie dajemy sobie czasu na pielęgnowanie ważnych cech.  Ucząc się jej, możemy pogłębiać nasze ludzkie doświadczenie i odwrócić złą karmę. Cierpliwość i spokój mogą zapobiec wielu nieprzyjemnym wydarzeniom.

4. Wyciągaj wnioski ze swoich błędów

Każdy popełnia błędy, ale niestety nie każdy czerpie z nich ważną naukę. Brnięcie dalej w rzeczy niedobre, krzywdzące nas lub innych, mogą się mścić przez długi czas, tworzyć zaklęty krąg. Ucząc się na porażkach warto pamiętać, że od życia nie zawsze dostajemy tego, czego chcemy, ale to, czego naprawdę potrzebujemy.

5. Oprzyj się na pozytywnym myśleniu

Pozytywne nastawienie to jedna z najważniejszych rzeczy, które możemy dla siebie i innych zrobić. Nie zawsze odwrócenie dotychczasowych myśli jest łatwe, szczególnie gdy dokuczała nam zazdrość o osiągnięcia innych osób, czy niechęć do kogoś. Tymczasem podjęcie tego trudu i zmiana nastawienia nie tylko załagodzi negatywne emocje, ale przełoży się na to, co nas spotka w życiu. Uczucie szczęścia i wolności ułatwia podejmowanie najlepszych decyzji, korzystanie w pełni z tego, co niesie życie.


źródło:  www.powerofpositivity.com