Go to content

5 sposobów, by dobrze zacząć dzień

Fot. iStock/PeopleImages

Często to, w jakim nastroju obudzisz się rano, wpływa na twoje samopoczucie przez resztę dnia.  Jeśli czujesz się przytłoczony, jeśli odczuwasz stres tuż po przebudzeniu, prawdopodobnie nie zmieni się to przez cały dzień, jeśli nic z tym nie zrobisz.

Jeśli chcesz dobrze zacząć dzień, będziesz musiał zmienić niektóre z twoich przyzwyczajeń. Nie zawsze jest to łatwe, ale warto włożyć odrobinę wysiłku i spróbować.

5 sposobów, by dobrze zacząć dzień

Ustaw swój budzik na wcześniejszą niż zazwyczaj godzinę

Wstając trochę wcześniej, będziesz spokojniejszy, wyeliminujesz poczucie napięcia i strach związany z pośpiechem. Możesz posłuchać radia w łóżku, przeciągać się powoli i przygotować się emocjonalnie na wyzwania nowego dnia.

Zacznij prysznicem

Poranny prysznic to nie tylko sposób na przebudzenie; czas spędzony pod wodą to relaksujący i energetyzujący moment. Ciepła woda rozluźni twoje mięśnie i umysł. Ta minuta  dla ciebie pozwoli ci także pomyśleć o możliwościach, jakie masz przed sobą i poczuć wdzięczność za ten nowy dzień.

Przeczytaj coś inspirującego

Niezależnie od tego, czy jest to motywacyjny cytat, czy fragment ulubionej powieści. Czytanie wprowadzi cię w dobry nastrój, pozwoli na osobiste przemyślenia i wyeliminowanie negatywnych myśli.

Przytul się

Przytulanie generuje eksplozję hormonów, która pozwala nam czuć się dobrze i przezwyciężyć lęki. Oksytocyna, ale także serotonina i dopamina wprawiają nas w poczucie harmonii i pełni życia.

Ciesz się pełnym i zbilansowanym śniadaniem

Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia, ponieważ to, co jemy rano pozwala nam zrównoważyć poziom cukru we krwi i zapewnia energię potrzebną do radzenia sobie z fizycznym i psychicznym stresem. Bez dobrego śniadania jesteś bardziej bezbronny, zarówno fizycznie, jak i psychicznie.

Poćwicz

Nie musisz wcale biec na siłownię, możesz pójść pobiegać lub poćwiczyć jogę. Poranny wysiłek przypomni ci, jak ważna jest dobra kondycja fizyczna.


Na podstawie: nos pensees.fr