Lifestyle

5 pytań, które każdy z nas powinien co jakiś czas sobie zadać, by żyć lepiej

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
16 września 2017
Fot. iStock/Tamara Dragovic
 

Wróciłam ze służbowego wyjazdu w miejscu, gdzie czas się zatrzymał. Gdzie mało się dzieje. Złapałam się na tym, że my potrzebujemy więcej, głośniej, bardziej. Że powolne człapanie nogami nas po krótkim czasie frustruje, że brak bodźców nazywamy zwykłą nudą. Ale, gdy nie masz gdzie uciec, nie masz szans, by cokolwiek zmienić, tylko w tym spowolnionym świecie musisz chwilę pobyć, zaczynasz odczuwać spokój. Puszcza stres, odkładasz telefon, i dajesz się ponieść tej leniwej atmosferze. Dlaczego tak bardzo boimy się zwolnić? Bo czas daje nam przestrzeń do myślenia, do natarczywego powracania myśli, których nie chcemy zauważać, których nie chcemy słyszeć. Im bardziej od nich uciekamy, tym bardziej one nas dopadają w takich miejscach i takich chwilach. Więc może nie warto ich odganiać, może warto w końcu usiąść i wsłuchać się w siebie i przeprowadzić ze sobą bardzo szczerą rozmowę. Ona nie musi wywracać naszego życia do góry nogami, nie musi wywoływać od razu rewolucji w naszym życiu, ale może wskazać kierunek, może sprawić, że zaczniemy na nasze życie patrzeć ciut inaczej.

Rzadko kiedy mamy okazję pobyć sami ze sobą, znaleźć czas na to, by zadać sobie kilka pytań, by móc stwierdzić czy jestem we właściwym miejscu, czy idę dobrą drogą, czy mam wpływ na to, co w moim życiu się wydarza.

Naprawdę warto zadać sobie od czasu do czasu kilka pytań, które pozwolą nam dostrzec, czy żyje się nam dobrze.

Czy jestem szczęśliwa/szczęśliwy?

Na pytanie: „Co u ciebie?”, odpowiadamy, że wszystko w porządku lub że dobrze zupełnie nie zastanawiając się nad sensem swojej odpowiedzi. Jak często pytasz siebie, czy jesteś szczęśliwa? Tak naprawdę? Tak, że czujesz gdzieś głęboko w brzuchu ciepło, które się rozlewa, gdy myślisz o swoim szczęściu? Jeśli odpowiesz sobie na to pytanie pozytywnie, poczujesz radość życia, poczujesz wdzięczność za to wszystko, co daje ci szczęście. Za związek, dzieci, pracę przyjaciół – cokolwiek to jest, odpowiedź na pytanie „czy jesteś szczęśliwa” pozwoli ci to wszystko dostrzec na nowo i na nowo docenić.

Gdzie chcę być za pięć lat?

Rzuć przed siebie taką luźną myśl, odpowiedź na pytanie, gdzie chcesz być za pięć lat, co robić. Wyobraź sobie siebie – nie gdzie będziesz, ale gdzie byś chciała być, jak żyć, z kim. A teraz zastanów się, czy to jak żyjesz dzisiaj doprowadzi cię do tego miejsca? Czy to, jak teraz żyjesz jest naturalnym etapem tego, do czego dążysz, czy jest to w zgodzie z tobą? Czy może jesteś na zupełnie innej ścieżce, takiej, która wyklucza to, jak chciałabyś żyć za pięć lat? Pomyśl. Jest szansa jeszcze zrobić krok w bok i wybrać tę drogę, która będzie najlepszą do realizacji własnych zamierzeń.

O czym dzisiaj marzę?

Każdy z nas ma jakieś marzenia, jedne udaje się nam zrealizować, o innych zupełnie zapominamy. Ale tak jak my sami, jak nasze życie – okoliczności i ludzie, się zmieniają, tak samo zmieniają się nasze marzenia. To naturalne, że marzenia ewoluują. Dlatego warto robić sobie ich aktualizację, bo może się okazać, że na czym innym zależy nam dzisiaj bardziej, niż jeszcze dwa czy trzy lata temu. Co innego sprawi, że będziemy szczęśliwi, że realizacja innych marzeń sprawi, że życie nabierze innych barw i stanie się bardziej soczyste.

Czego w swoim życiu nie chcę?

Czasami łatwiej odpowiedzieć sobie na pytanie, czego nie chcę, niż czego potrzebuję, jakie mam potrzeby. Dlatego warto siebie spytać, co w moim życiu mi nie pasuje, co bym odrzuciła, co bym zmieniła, na co się nie zgadzam. Odpowiedź może przynieść nam nieoczekiwane rozwiązania, może być ulgą i dostrzeżeniem tego, co w swoim życiu chcę zmienić, co mnie uwiera. Powiedzieć sobie głośno: „Nie chcę tak żyć, nie chcę tego w moim życiu”. To już może być wstęp do tego, by wziąć własne decyzje i wybory w swoje ręce, by poczuć, że panuję nad swoim życiem, że ja o nim decyduję odrzucając, czy zmieniając to, co zabiera mi szczęście.

A przecież na to szczęście każdy nas zasługuje, prawda?


Lifestyle

Czego boisz się wchodząc w nowy związek? Czy wiesz, że twój lęk zależy od tego, jakim znakiem zodiaku jesteś?

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
16 września 2017
Fot. iStock/CoffeeAndMilk
Następny

Nowy związek zawsze budzi w nas podniecenie. Wypełnia nasze ciało szczęściem, energią, sprawia, że uśmiechamy się szeroko do każdego spotkanego człowieka. Jednak z czasem w tę naszą euforię wkrada się strach, budzą się nasze lęki, które często niszczą związek, powodują, że sami nieświadomie wywołujemy konflikty – to nasz mechanizm obronny. Bywa, że strach bierze górę doprowadzając do tego, że niszczymy coś, co zapowiadało się świetnie, a nawet już trwało.

To, czego obawiamy się najbardziej wiążąc się z drugą osobą, być może związane jest  z układem gwiazd i planet. Powiedz, jakim znakiem zodiaku jesteś i sprawdź, jakie są twoje lęki. Może świadomość, czego się boisz, pozwoli ci zapanować nad własnym strachem i zbudować szczęśliwy związek. Samoświadomości nigdy za wiele.


źródło: elitedaily.com

 

Lifestyle

Czym jest prawdziwa miłość? Gwiazdką z nieba? Obejrzyjcie ten krótki filmik

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
16 września 2017
Fot. Screen/You Tube

Tak często marzymy o romantycznej miłości. I możemy się zarzekać, powtarzać, że miłość romantyczna to mit, że patrząc realnie to miłość to partnerstwo, to czułość i bezpieczeństwo, jednak nieustannie jest w nas nadzieja, że ukochany, jeśli tylko go poprosimy, da nam gwiazdkę z nieba.

Jak bywa w prawdziwym życiu – wszyscy wiemy, że różnie. Trafiamy na wzloty i upadki, na kryzysy, które czasami zmuszają nas do trzaśnięcia drzwiami. Ale też bliskie nam są te momenty, gdy do siebie wracamy, gdy zaczynamy rozumieć, że to naprawdę miłość, choć trudna i wymagająca. Ale czy  będziemy mieć pewność, że się nie pomyliliśmy, że nie ulokowaliśmy źle naszych uczuć? Może, kiedy będziemy już  u schyłku naszego życia, wtedy zrozumiemy, że mamy obok siebie kogoś, kto naprawdę nas kocha. Kto zrobi wszystko, by przynieść nam gwiazdkę z nieba… i to niejedną.

Taka miłość… Zobaczcie filmik. Takiej wam też życzę.


Zobacz także

Prosecco - rodzaje, cena, kalorie. Jak pić prosecco?

Prosecco – rodzaje, cena, kalorie. Jak pić prosecco?

w kobietach siła

Wygramy. Bo w kobietach siła, bo nie mogą udawać, że nas nie widzą

Uwolnij głowę, zasługujesz na to. Jak pozwolić sobie na przyjemności? Akcja: Szybki kurs czerpania przyjemności z życia #2