Lifestyle

5 powodów, by pozwolić karmie działać, czyli mądrzy ludzie się nie mszczą

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
14 kwietnia 2018
5 sposobów na odwrócenie złej karmy
Fot. iStock/LeszekCzerwonka
 

Większość ludzi wierzy, że poczują się lepiej, jeśli zemszczą na kimś, kto w jakiś sposób ich zranił, zawiódł, sprawił im ból, sprawił, że cierpieli bądź cierpią nadal. To zły trop. Kiedy silna, mądra osoba zostaje zdradzona przez kogoś bliskiego, wie, że powinna usiąść i pozwolić, by karma wykonała swoją pracę. Wszystko, co zrobisz innym, zawsze do ciebie wróci, pamiętaj.  

5 powodów, by pozwolić karmie działać

Satysfakcja

Zemsta nie daje satysfakcji, a jedynie (i niekoniecznie) chwilową ulgę. Kiedy to karma uderza w osobę, która cię zraniła, uderza precyzyjnie i w taki sposób, że winny zrozumie w końcu ból, który ci zadał, a nawet sam go odczuje w podobnym stopniu.

Oszczędność energii, czasu i emocji

Nie brudź sobie rąk układaniem planów, by się na kimś zemścić. Każde nasze działanie ma swoje konsekwencję i cenę. Nie musisz ich ponosić, karma przychodzi sama, bez żadnych zobowiązań, nie obciążając cię twoich emocji, nie wzbudzając w tobie poczucia winy. Szkoda życia i czasu na planowanie zemsty, nawet wtedy, gdy chodzi o niewiernego męża czy nielojalną przyjaciółkę.

Spokój duszy, harmonia

Ludzie mają tendencję do noszenia w sobie całych pokładów żalu, do chowania urazy, do „pamiętania” całego zła, którego zaznali od innych. Hodują w sobie, w swoich sercach nienawiść przez bardzo długi czas. Ale pod koniec każdego dnia jest to dla nich o wiele bardziej szkodliwe niż dla osoby, którą chcą ukarać. Po prostu nie warto. Ci, którzy postąpili źle, dostaną to, na co zasłużyli, kiedy nadejdzie właściwy czas. Trzeba w to wierzyć i przestać kurczowo trzymać się przeszłości.

Brak ryzyka

Jeśli się zemścisz, nie możesz być pewny, że twoja karma nie dosięgnie i ciebie… Nawet jeśli nikt nie wie o twoim akcie „odegrania się”, ty sam będziesz w pełni świadomy swoich czynów, które mogą do ciebie wracać pod postacią wyrzutów sumienia. Silni, mądrzy ludzie zawsze będą robić wszystko, co w ich mocy, aby zapobiec gromadzeniu się negatywnej karmy.

Szczęście osobiste ponad wszystko

Zdaniem Eddiego Veddera najlepsza zemsta polega na tym, by żyć dobrym życiem i udowodnić sobie, że potrafimy wybaczyć. Tylko wtedy osiągniemy szczęście osobiste. Toksyczni ludzie będą cierpieć i tak, gdy zobaczą twój sukces i to, że udało ci się pokonać samego siebie, stanąć „ponad to”. Ale to już nie twój problem.


Na podstawie: themindsjournal.com

 


Lifestyle

Czy wiesz, ile ważą twoje piersi? Sprawdzili to mężczyźni

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
14 kwietnia 2018
Fot. Facebook /Tokyo Otaku Mode
 

Takie rzeczy tylko w Japonii. Otóż japońska reklama pokazuje, jak wielkie znaczenie dla naszych piersi ma to, jakie nosimy biustonosze. Ujęła ten temat w bardzo niebanalny sposób. Mężczyznom założono imitację piersi, a w miseczki włożono… zwierzęta.

I tak okazuje się, że miseczka A, to dwie małe papużki, a na przykład C – dwa jeże. Na tym jednak nie koniec. Po zaprezentowaniu jakie zwierzę, odpowiada rozmiarowi biustu, panowie postanowili podjąć aktywność fizyczną- granie w tenisa, w siatkówkę, jednocześnie pokazując jak się zachowują nasze piersi podczas uprawiania danego sportu.

Obejrzyjcie koniecznie. I sprawdźcie, czy w domu macie odpowiedni dla siebie biustonosz. 😉


Lifestyle

17 zdań, które powinien zapamiętać każdy, kto nie potrafi poradzić sobie z problemami

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
14 kwietnia 2018
Fot. iStock/mediaphotos

Bywa, że zamartwiamy się jakimś problemem, analizujemy go bez przerwy, piszemy różne scenariusze pod hasłem: „Co by było gdyby”. Tyle tylko, że często tracimy czas i energię na rzeczy, na które tu i teraz nie mamy już wpływu. 

Trudno nam to jednak zaakceptować, trudno się z wieloma rzeczami pogodzić, choć właśnie odpuszczenie byłoby dla nas najlepszym rozwiązaniem. Jeśli teraz coś cię zżera od środka – zerknij na poniższe zdania. Warto o nich pamiętać, kiedy pakujemy się w zapętlenie problemami, z którymi po prostu powinniśmy dać sobie spokój.

Odpuszczenie nie oznacza, że ​​się poddajesz, to znaczy, że pozwalasz zaistnieć temu co jest tu i teraz. 

Pamiętaj, że na tej planecie jest ponad 7,4 miliarda ludzi.

Nie każda miłość się rozwija.

Nie wszystko dzieje się z jakiegoś powodu, ale wiele rzeczy rozwija się z czasem po naszej myśli.

To, że twoje życie nie wygląda tak, jak chcesz, nie oznacza, że ​​nie możesz pracować nad tym, co masz.

Nikt nie jest tym jedynym, którego będziesz w stanie kochać, jak ty nigdy będziesz tą jedną, którą ktoś może pokochać.

Są rzeczy, które cię nie wzmocnią, ale sprawią, że będziesz mądrzejszy.

Czasami musimy doceniać ludzi tylko za to, kim byli, kiedy byli, za nic więcej ani mniej.

 Miłość cię nie ocali.

Odsunięcie się do kogoś, kogo już nie ma, nie sprawi, że on wróci.

Czyjeś odejście nie zawsze jest dla nas lekcją i to też jest w porządku. 

Nie chodzi o to, że nie jesteś dla kogoś niewystarczająco dobra, po prostu nie pasujecie do siebie nawzajem.

Ciągłe roztrząsanie przeszłości nie da ci odpowiedzi na to, dlaczego pewne rzeczy musiały się skończyć, nie uchroni cię także przed bólem, za to z pewnością powstrzyma cię i uniemożliwi spotkanie z czymś nowym.  

W życiu jest coś więcej niż zakochanie.

 Nawet jeśli jesteś powodem, przez który wszystko poszło nie tak, to nie czyni cię złą osobą, to po prostu pokazuje, że jesteś człowiekiem i możesz się nauczyć ważnych rzeczy na własnych błędach. 

Stracona miłość cię nie zabije, jest to uniwersalne ludzkie doświadczenie i nie jesteś wcale taka samotny, jak się czujesz; jeszcze wszystko będzie w porządku.


źródło: thoughtcatalogy.com

 


Zobacz także

„Jestem ważniejszy niż twoje dzieci”. Mocna i bardzo ważna kampania z Jackiem Braciakiem skierowana do kobiet

Regulamin konkursu #połączone

Detoks przed odchudzaniem. Jak się do tego skutecznie zabrać? Akcja „Polka na diecie”, dzień #24