Lifestyle

5 porad o tym, jak udzielać korepetycji z angielskiego

Redakcja
Redakcja
22 września 2021
Fot. Sharon McCutcheon/Unsplash
 

Dodatkowe zajęcia uzupełniające lub przygotowujące do egzaminów znamy od dawna. Jedyne, co się zmienia, to sukcesywnie przechylająca się szala — z prowadzenia tych zajęć jako dodatkowej pracy, na w pełni profesjonalne zajęcie. Szczególnie w obliczu rosnących możliwości działań online i wzrostu znaczenia pracy na odległość, możemy z zadowoleniem obserwować coraz wyższą rangę tych zajęć. Dlatego dziś kilka słów o tym, jak zostać korepetytorem i zdobyć pierwszych, zadowolonych klientów.

Warunek to wiedza i pełen profesjonalizm

Oczywiście sytuacja, w której obecni studenci pomagają uczniom podstawówki lub licealistom w ich lekcjach, jest nader częsta. To dla nich bardzo wygodne, dochodowe i w wielu przypadkach satysfakcjonujące zajęcie — dużo bardziej, niż pół etatu w sklepie odzieżowym. Natomiast chęć podjęcia korepetytorskiego wyzwania nie zwalnia z konieczności okazania pełnego profesjonalizmu, w dodatku już na samym starcie.

Udzielanie korepetycji z języka angielskiego wymaga poznania programu, nabycia podręczników oraz ugruntowania swojej wiedzy na poziomie, który ma być nauczany. Jak nietrudno się domyślić, niektórym ten proces przychodzi bardzo naturalnie, inni muszą poświęcić więcej czasu, lecz wspólny mianownik to naprawdę dobre przygotowanie.

Jak zawsze, istotne jest pozyskanie klientów

Kto pamięta ogłoszenia wiszące na słupach z enigmatycznymi hasłami: „Matematyka. Liceum, podstawówka + numer telefonu”? No właśnie, do dziś można spotkać się z taką metodą reklamowania swoich usług.

Jednak odchodzi to powoli do lamusa, ze względu chociażby na tak popularne w Polsce i za granicą platformy, jak Buki. To narzędzie parujące potrzebujących z udzielającymi korepetycje. Angielski, matematyka, chemia — praktycznie każda dziedzina jest tutaj obecna. Dzięki takiej metodzie można śmiało prowadzić zajęcia w pełni zdalnie, lub umówić się na wizytę domową. Decydują o tym obie strony.

Jak prowadzić korepetycje z angielskiego? Podstawa to marketing

Nie ma co ukrywać, konkurencja w branży jest dość spora. Chociaż trudno o wojnę cenową (w obecnym czasie koszt tych usług raczej rośnie o kilkadziesiąt procent), to mimo wszystko na początku należy się wybić wśród innych.

Dlatego warto rzetelnie opisać swoje dokonania, a krótkim opisem przełamać pierwszą barierę. Należy też użyć dobrego zdjęcia. Z przymrużeniem oka, dla niektórych odpowiedź na pytanie „jak prowadzić korepetycje z angielskiego” będzie brzmiała na początek: trochę tak, jak swój profil randkowy. Po zdobyciu pierwszych klientów (wraz z ocenami od nich), wieści rozchodzą się pocztą pantoflową, a w internecie wzrasta zaufanie.

Nigdy nie obniżaj morale

Najistotniejsze w tym, jak udzielać korepetycji, to nigdy nie obniżać poziomu swoich zajęć. Sytuacja zagrożenia może przytrafić się w momencie nadejścia lekkiego wypalenia zawodowego. Bardziej narażone na to zjawisko są osoby, które decydują się na zbyt duże obciążenie godzinowe, skuszone możliwością lepszego zarobku.

Tymczasem w takiej sytuacji lepiej jest pomyśleć o podwyżce cen, zatrzymaniu najlepszych uczniów i większe poświęcenie w pracy z nimi. Taki sposób myślenia jest trudny we wdrożeniu, lecz wiele przypadków potwierdza: niezwykle skuteczny.

Stosuj nieszablonowe i indywidualne metody

Jak prowadzić korepetycje? Dokładnie tak, aby maksymalnie zainteresować odbiorcę. Często wymaga to wyjścia poza program, kiedy indziej zerwania z tradycyjną ścieżką omawiania wiedzy rozdział po rozdziale.

Warto założyć, że zależy nam nie tylko na tym, aby uczeń zdał klasówkę lub egzamin, ale przede wszystkim zrozumiał cały materiał. Najlepiej robić to tak, aby większość przekazywanych informacji językowych mogła mieć natychmiastowe zastosowanie w praktyce — np. w small talku, internetowym czacie, przy podróży zagranicznej.

Czy wiesz już, jak prowadzić korepetycje z angielskiego? Nie istnieje jeden szablon rozpoczęcia takiej pracy, lecz przede wszystkim warto skupić się na marketingu (w sieci), profesjonalnym przygotowaniu (przed startem) oraz opracowaniu skutecznych, indywidualnych metod nauki (w ramach rozwoju własnego).


Lifestyle

„Rossnę! z dobrymi nawykami”, czyli jak wystartować w przedszkolu i szkole

Redakcja
Redakcja
22 września 2021
 

Na stronie akcji „Rossnę! z dobrymi nawykami” na rodziców i dzieci czekają podcasty, filmiki, quiz oraz propozycje zabaw edukacyjnych, które pomogą w nauce dobrych nawyków higienicznych, żywieniowych, a nawet społecznych wśród najmłodszych. Relacje z rówieśnikami, zdrowe drugie śniadanie, odpowiednia higiena poza domem – to tylko kilka przykładów poruszanych tematów. Wszystkie materiały zostały opracowane we współpracy z ekspertami. 

Za nami etap kompletowania wyprawki. Na stronie programu „Rossnę! z dobrymi nawykami” nasi eksperci doradzali w co wyposażyć szkolny tornister czy przedszkolny worek. Wraz z pierwszym dzwonkiem przyszedł czas na realizację kolejnego zadania, a jest nim wyrabianie wśród najmłodszych dobrych nawyków – higienicznych, żywieniowych, społecznych czy ekologicznych. We współpracy z psychologiem, lekarzem, dietetykiem i… mamami przygotowaliśmy propozycje materiałów audiowizualnych dla dzieci, rodziców oraz wychowawców przedszkolnych czy nauczycieli.

– W ramach edukacyjnego aspektu programu Rossnę! uwzględniamy przede wszystkim te tematy, które szczególnie interesują rodziców. Sprawdzamy czego szukają w internecie, o co pytają, jakie mają dylematy i w oparciu o te informacje zapraszamy do współpracy uznane autorytety. Stąd w naszym zaprzyjaźnionym gronie dietetycy, lekarze, pedagodzy, psycholodzy czy ekoedukatorzy. Wielu z nich ma swoje kanały w social mediach, więc to często dobrze znane twarze. Zależało nam również na tym, by nasi eksperci mieli – oprócz wiedzy naukowej – własne, rodzicielskie doświadczenia, dzięki którym potrafią zderzyć teorię z codzienną praktyką – mówi Anna Tomczak, Kierownik Sekcji Programu Rossnę!

Na stronie akcji „Rossnę! z dobrymi nawykami” można znaleźć, na przykład, podcasty przygotowane przez autorkę bloga „Mamologia” – Olę Iwacz – mamę i psycholożkę dziecięcą. We wrześniu Ola wraz z nauczycielką Katarzyną Łukaszczyk nagrały dwa odcinki dotyczące funkcjonowania przedszkoli i szkół w kontekście dbania o higienę oraz wspierania relacji nawiązywanych przez dzieci. Podcasty są dostępne na stronie Rossnę, na kanale Rossnę na You Tube, w serwisach streamingowych takich jak Spotify, Google Podcasts czy Apple Podcasts, jako podcast Rodzice, Rossnę!

Dla tych, którzy chętniej oglądają niż słuchają, są filmiki, w których Ola Iwacz rozmawia z dziećmi o tym co tak naprawdę sądzą o zdrowym jedzeniu i o myciu rąk. Gościem specjalnym odcinka o zdrowym jedzeniu jest dietetyczka Aneta Łańcuchowska, która wraz z maluchami przygotowuje pełne witamin przekąski, natomiast w odcinku o myciu rąk lekarka Róża Hajkuś pokazuje jak w domowych warunkach przeprowadzić eksperyment pokazujący jak działa mydło. Filmików, podcastów adresowanych do rodziców czy bajek i piosenek dla dzieci jest znacznie więcej. Są one dostępne na kanale Rossnę! na YouTube, który obecnie ma już blisko 16 tys. subskrybentów.

Dodatkowo, na stronie „Rossnę! z dobrymi nawykami” rodzice mogą rozwiązać quiz i sprawdzić swoją wiedzę na temat higieny i zdrowia. Pytania bywają podchwytliwe, ale warto chwilę pogłówkować, bo za prawidłowe odpowiedzi na minimum 5 z 10 pytań można sobie wybrać nagrodę w postaci fiszki z propozycją wspólnej zabawy z dzieckiem. Fiszka to nie tylko instrukcja jak się bawić, ale także informacje, co dana aktywność wnosi i jakie kompetencje rozwija. Zabawy zostały opracowane przez Sylwię Szczycińską – autorkę bloga „Kreatywne Macierzyństwo”, która jednocześnie jest nauczycielką wczesnoszkolną i przedszkolną, pedagogiem specjalnym, a przede wszystkim mamą trójki dzieci.

Na październik przygotowaliśmy kolejne niespodzianki. Rusza trzecia już edycja Czyściochowej Akademii, pojawią się nowe filmiki. Dodatkowo, w związku z przypadającym na 15 października Światowego Dnia Mycia Rąk, na uczestników programu Rossnę!, a właściwie ich pociechy, czekają upominki w postaci książeczki „Czyściochowe Zabawy”. By je otrzymać, wystarczy zrobić zakupy w jednej z naszych stacjonarnych drogerii.

  • „Rossnę! z dobrymi nawykami”: klik
  • Kanał Rossnę! na You Tube: klik
  • Podcasty Rodzice, Rossnę! na Spotify: klik
  • Podcasty Rodzice, Rossnę! na Apple Podcasts: klik
  • Podcasty Rodzice, Rossnę! na Google: klik

Lifestyle

Co mówi o tobie kształt twojego nosa? Sprawdź!

Redakcja
Redakcja
22 września 2021

Istnieje wiele różnych sposobów zrozumienia cech danej osoby. Od sposobu chodzenia, po kształt paznokci -można wiele zrozumieć, patrząc na te drobne szczegóły. Dziś dajemy ci prosty trik, dzięki któremu będziesz mogła poznać kilka cech osobowości swojej lub czyjejś. Okazuje się, że rozmiar, kształt i budowa nosa mogą wiele zdradzać na temat osobowości. Zastanawiasz się jak to możliwe? Spójrz na obrazek, znajdź odpowiedni nos i sprawdź, czy twój (czyjś) charakter zgadza się z opisem. Dobrej zabawy!

Jeśli twój nos przypomina „A”

Ten kształt jest również znany jako „podkręcony nos”. Jeśli twój nos ma taki kształt – jest długi, zakrzywiony i skierowany do góry, jesteś osobą optymistyczną, pozytywną i pełną pasji. Masz tendencję do nawiązywania bliskich i silnych więzi z rodziną i przyjaciółmi.

Jeśli twój nos przypomina „B”

Ten kształt nosa jest również znany jako „grecki nos”. Jeśli twój nos jest długi i prosty, jesteś pracowitą, logiczną i poważną osobą. Masz tendencję do ukrywania swoich emocji przed innymi.

Jeśli twój nos przypomina „C”

Ten kształt nosa jest również znany jako „zadarty nos”. Jeśli twój nos jest w takim kształcie, jesteś bystry i sprytny. Nie tylko reagujesz szybko, ale także bywasz agresywny.

Jeśli twój nos przypomina „D”

Ten kształt nosa jest również znany jako „rzymski nos”. Jeśli twój nos ma taki kształt, który określa kształt w połowie grzbietu z niewielkim guzkiem, mówi się, że masz silną osobowość! Jesteś wspierający. Jako jednostka jesteś silny i wpływowy.

Jeśli twój nos przypomina „E”

Ten kształt nosa jest również znany jako „nubijski nos”. Jeśli twój nos jest w takim kształcie, co oznacza, że ​​jest krótki i szerszy na szerokość, mówi się, że jesteś kreatywny i pełen pasji, z uroczą osobowością.

Jeśli twój nos przypomina „F”

Ten kształt nosa jest również znany jako „Orli nos”. Jeśli twój nos ​​jest spiczasty i prosty oraz ma kąt 90 stopni, to mówi się, że jesteś osobą zorientowaną na biznes, dominującą i ogólnie atrakcyjną.

Jeśli twój nos przypomina „G”

Ten kształt nosa jest również znany jako „nos jastrzębia”. Jeśli twój nos jest długi, zakrzywiony na czubku i skierowany w dół, nie obchodzi cię, co myślą o tobie inni ludzie. Jako osoba jesteś również buntownikiem i ciężko pracujesz.

Jeśli twój nos przypomina „H”

Ten kształt nosa jest również znany jako „niebiański nos”. Jest to rzadki typ nosa, ale osoby, które go posiadają są z jednej strony bardzo atrakcyjne i często przez całe życie mają trudności z osiągnięciem duchowej i fizycznej dojrzałości.


Zobacz także

„Najtrudniej jest stanąć ramię w ramię ze śmiercią i z pokorą oddawać jej tych, po których właśnie przyszła?”. Portrety: Aldona – Siostra śmierci

Praca, dzieci, zakupy, życie. Jestem wyjątkowa, że tak dobrze sobie ze wszystkim radzę. Dlaczego wcześniej tego nie widziałam?

Kilka życiowych prawd, które odkrywasz dopiero po trzydziestce (gdy dobrze wgryziesz się w życie)