Lifestyle

Martyna Wojciechowska wspiera akcję „Po stronie natury”. Każdego dnia jeden człowiek zużywa około 120 litrów wody

Redakcja
Redakcja
19 maja 2017
Mat. prasowe
 

Zastanawiacie się czasami, na ile czasu starczy nam wody? Ta wydaje się być niewyczerpany źródłem i choć od czas do czasu słyszymy, że trzeba uważać, że zasoby wody nieustannie maleją, to jednak to lekceważymy. Bo gdzie brakuje wody? No przecież w Afryce. 

A to wcale nieprawda. Czy wiecie, że w Polska posiada 1/3 zasobów wody w porównaniu chociażby z Norwegią, czy innymi skandynawskimi i górzystymi państwami Europy? Człowiek każdego dnia na swoje potrzeby zużywa od 100 do 120 litrów wody – pijąc ją, kąpiąc się, czy nawet spuszczając w wodę w toalecie. Nie zdajemy sobie sprawy, jak istotna jest obecność wody w wielu sferach naszego życia, dlatego tak ważne jest, aby dbać o to, by jej nam nie zabrakło.

,,Natura jest źródłem zdrowia. Woda jest optymalna dla zdrowia, dlatego zobowiązujemy się dbać o jej naturalne zasoby w Polsce” – tak brzmi treść zobowiązania na rzecz natury, podpisanego przez Martynę Wojciechowską- ambasadorkę programu „Po stronie natury” oraz Fabrizo Gavelli, Prezesa Zarządu Żywiec Zdrój. Podpisanie zobowiązania nastąpiło 16 maja podczas spotkania, na którym zwrócono uwagę, jak chronić zasoby wody. Podpisane zobowiązanie jest kolejnym krokiem w działaniach na rzecz natury, które długofalowo realizuje marka. Od dziewięciu lat Żywiec Zdrój wraz z partnerami prowadzi program „Po stronie natury”, w ramach którego, w trosce o naturalne zasoby wodne sadzi drzewa i prowadzi działania edukacyjne. Firma wdraża też konsekwentnie odpowiednie działania w swoich fabrykach, realizuje projekty małej retencji i wspiera organizacje pozarządowe w realizacji pomysłów na rzecz natury.

Mat. prasowe

Mat. prasowe

– Jestem ambasadorką tej naprawdę ważnej akcji, ponieważ wartości, jakie za nią stoją są mi bardzo bliskie. Zachęcam Polaków, żeby byli po stronie natury, bo chcę zwrócić ich uwagę na dwie rzeczy – właśnie na naturę, która nie jest nam dana raz na zawsze, o czym na co dzień nie pamiętamy oraz na to, że każdy z nas ma na nią wpływ. Codzienne pozornie małe gesty mają znaczenie, bo gdyby w Polsce każdy postępował z szacunkiem dla środowiska naturalnego, to ludzi po stronie natury byłyby miliony, a to wielka moc. W końcu to od nas dorosłych zależy, jaki świat zostawimy przyszłym pokoleniom, czyli przede wszystkim naszym dzieciom. Zależy mi na tym, aby moja córka mogła korzystać z dobrodziejstw natury, żeby miała dostęp do czystej wody – mówiła Martyna Wojciechowska, ambasadorka programu. Martyna podkreślała, jak ważne jest edukowanie naszych dzieci, budzenie świadomości dotyczące ochrony środowiska, a także dbania o naturę. – Pamiętam, jak w jednym z odcinków „Kobiety na krańcu świata” nagrywanym w Afryce szłam wiele kilometrów z kobietą i jej dziećmi, by ostatecznie z kałuży pełnej błota mogła ona wydobyć kilka kropli wody do picia dla swoich dzieci. Nie chciałabym, by tak o dostęp do wody musiała walczyć moja córka. A przecież czy tak będzie zależy tylko od nas – podkreślała.

Obecna na spotkaniu profesor Halina Weker z Instytutu Matki i Dziecka wyjaśniała: – Woda ma ogromny wpływ na zdrowie, a jej pochodzenie oraz jakość nie są bez znaczenia. Korzystny wpływ wody, a dokładniej właściwego nawodnienia jest dobrze udokumentowany. Dlatego woda powinna stanowić główne źródło płynów w naszej diecie. Polacy niestety wciąż piją jej za mało. Dotyczy to nie tylko dorosłych, ale również dzieci. W diecie najmłodszych dominują słodkie napoje. Z badań przeprowadzonych w 2016 r. wynika, że tylko połowa polskich dzieci piła wodę w ciągu ostatnich 24 godzin. Warto budować zdrowy nawyk picia wody od najmłodszych lat, bo to kapitał na przyszłość. Nie bez znaczenia jest też to, jaki rodzaj wody wybieramy. Warto sięgać po wodę dobrej jakości, np. naturalną, pierwotnie czystą, czerpaną z ujęć głębinowych, dobrze izolowanych od czynników zewnętrznych związanych z działalnością człowieka, butelkowaną, wodę w takiej postaci, w jakiej stworzyła ją natura.

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Prezes Żywiecj Zdrój podczas spotkania tłumaczył, iż troska o zasoby wody wynika z misji firmy. Mówi ona o zachęcaniu ludzi, by pili zdrowiej i by byli po stronie natury. To właśnie z natury pochodzi pierwotnie czysta woda, która jest tak ważna dla zdrowia. – By również w przyszłości kolejne pokolenia mogły korzystać z zasobów naturalnych, już dziś o nie dbamy. Troska o zdrowie i troska o naturę są ze sobą nierozerwalnie związane, dlatego od lat prowadzimy realne działania i edukacje w zakresie zdrowych nawyków żywieniowych i ochrony naturalnych zasobów – podkreślał Fabrizo Gavelli.

Do dzisiaj dzięki programowi stworzonemu przez Żywiec Zdrój posadzono sześć milionów drzew, a co ważne – posadzić je może każdy z nas i zadedykować to drzewo komu tylko chce. Wystarczy wejść na stronę „Po Stronie Natury” i wpisać kod znajdujący się na etykiecie butelki z wodą. To wszystko, takimi małymi gestami może wspierać naturę, która z pewnością się nam odwdzięczy.  – Obieg wody w przyrodzie odbywa się w zamkniętym cyklu, w którym dla nas najważniejsza jest faza lądowa, a więc podróż umownej kropli wody deszczu. O zasoby wodne możemy dbać w dwojaki sposób – ograniczać jej zużycie, ale też przyczyniać się do poprawy warunków odnowy zasobów wodnych – takim działaniem nie tylko w sferze symbolicznej jest sadzenie drzew w górach, ale także np. w miastach. Jaki związek mają woda i drzewa? Ogromny. To one mają tak wielki wpływ na procesy gromadzenia wody, która następnie jest filtrowana  w naturze. Zasoby wody w Polsce są trzy razy mniejsze niż wynosi średnia europejska, dlatego warto o nie dbać, co można robić sadząc drzewa, ale też racjonalne gospodarując wodą na co dzień – wyjaśniał podczas spotkania prof. Artur Magnuszewski, Uniwersytet Warszawski.

To jak? Sadzimy kolejne drzewo?

Mat. prasowe

Mat. prasowe


Lifestyle

Błędy makijażowe, które najczęściej popełniają kobiety. Zobacz, czego powinnaś unikać

Anna Wójtowicz
Anna Wójtowicz
19 maja 2017
fot. iStock/narvikk
 

Makijaż to sztuka. Umiejętnie wykonany, podkreśli nasze atuty i zatuszuje to, co chciałybyśmy ukryć. Dzięki odpowiednim technikom, powiększymy optycznie usta, oczy oraz sprawimy, że nasz nos będzie wyglądać na mniejszy. Jednak patrząc na kobiety mijane na ulicy, można zauważyć, że wiele z nich wykonuje makijaż źle i maluje się nieodpowiednio do swojego wieku. Zobaczcie, jakie błędy popełniają kobiety młode oraz kobiety dojrzałe. Poznajcie także sposoby, dzięki którym możecie uniknąć makijażowych wpadek. Do wielu z nich może nie dojść, jeśli wybierzecie odpowiednie kosmetyki.

Młode – eksperymentujące

Kiedy jesteś młoda – eksperymentujesz. Poszukujesz dla siebie najlepszych rozwiązań. To czas, kiedy kształtują się w tobie trwałe nawyki – także te makijażowe. Kombinujesz z kolorami i formułami. Efekt nie zawsze jest pozytywny, często błądzisz. Na co powinnaś zwracać szczególną uwagę? Jak zapobiec wpadkom, których nierzadko znajomi nam nie zapomną przez długi czas?

Podkład jak maska

Przede wszystkim powinnaś ocenić, jaką masz cerę i z jakimi problemami się boryka. Ustalenie tego jest niezwykle ważne, ponieważ będzie ci łatwiej  hypo_blend-stick-make-updobrać odpowiedni podkład. Źle dobrany – i nie chodzi tylko o kolor, lecz także o konsystencję – może zatykać pory, tworzyć efekt maski i pogłębiać problemy, które ją dotknęły. Jeśli twoja cera nie jest jednolita oraz pojawiają się na niej wypryski, powinnaś wybrać lekki produkt, który dostosuje się do struktury skóry, ujednolici jej koloryt i zamaskuje niedoskonałości. Aby uzyskać taki efekt możesz wybrać np. BELL HYPOAllergenic Blend Stick Make-up, czyli hypoalergiczny intensywnie kryjący podkład w sztyfcie marki Bell HYPOAllergenic. Dodatkowo sprawi, że będzie ona matowa przez wiele godzin. A świecąca skóra, to także coś, czego kobiety powinny unikać, aby wyglądać dobrze.

Policzki jak u lalki

RÓŻ

 

Wiele młodych dziewczyn eksperymentuje z różem na policzkach. Do najczęstszych wpadek zalicza się źle dobrany odcień oraz użycie produktu w nadmiarze. Do tego dochodzi nieumiejętne użycie, które tworzy na twarzy smugi lub kółka. Należy pamiętać, że róż ma delikatnie podkreślać kości policzkowe, a nie sprawiać, że będziemy wyglądać jak laleczki z różowymi policzkami. Taki makijaż na pewno nie doda uroku i sprawia, że jesteśmy wymalowane, a nie pomalowane. Dlatego przy wyborze odpowiedniego kosmetyku nie kieruj się tym, jak on dobrze wygląda u twojej przyjaciółki, lecz oceń czy pasuje do twojego typu urody, koloru włosów. Bezpieczną opcją jest kosmetyk, który pięknie ożywia koloryt skóry, tak jak np. BELL HYPOAllergenic Illuminating Rouge. Hypoalergiczny satynowy róż rozświetlający marki Bell HYPOAllergenic  nie pozostawia smug, co jest jego ogromnym atutem oraz zapewnia naturalne wykończenie makijażu. Będziesz wyglądać dziewczęco i promiennie.

Cień aż do brwi

Młode dziewczyny lubią mocno podkreślać oczy. Okej, jeśli potrafią to robić. Jednak nieumiejętnie mocno pomalowane oczy, aż do brwi, wyglądają Shimmering-Hypo-209x300nieestetycznie. Dlatego zamiast kombinować z kolorami i zaliczać wpadkę, postaw na delikatne odcienie. Pomaluj powieki hypoalergicznym aksamitnym cieniem, który zapewnia piękną, głęboką i pełną refleksów barwę. Możesz wybrać kremowy cień do powiek np. BELL HYPOAllergenic Shimmering Sands Eyeshadow. Dzięki delikatnym odcieniom podkreślisz naturalne piękno. I nie będziesz wyglądać na starszą niż jesteś w rzeczywistości, a taki efekt często osiągają młode dziewczyny poprzez używanie nieodpowiednich kosmetyków.

O tym zawsze powinnaś pamiętać

Jednak jest coś, o czym powinnaś szczególnie pamiętać. Teraz żyjesz intensywnie. Studia, imprezy, koncerty, nauka po nocach. Zdarza ci się, że wracasz późno do domu i nie masz siły na nic. A już kompletnie na zmycie makijażu. Jest to jeden z podstawowych błędów, który może się odbić na twojej skórze. Skutki spania w makijażu zauważysz w przyszłości, dlatego powinnaś znaleźć chwilę na demakijaż. Docenisz swoje starania jako dojrzała kobieta.

Fot. iStock / Petar Chernaev

Fot. iStock / Petar Chernaev

Dojrzałe – tuszujące pewne niedoskonałości

Kiedy jesteś kobietą dojrzałą, twoja skóra wymaga więcej uwagi i częstszych zabiegów pielęgnacyjnych. Kluczowy jest także dobór odpowiednich kosmetyków. Na to powinnaś zwrócić szczególną uwagę, ponieważ łatwo możesz zaliczyć makijażową wpadkę. Co prawda, jesteś już bardziej świadoma tego, co do ciebie pasuje, a co nie. Jednak wiele kobiet zapomina, że nie jest nastolatką. Malują się krzykliwie i eksponują niedoskonałości, zamiast je tuszować. Zobacz, jak możesz uniknąć błędów.

Podkład gromadzący się w miejscach, gdzie są drobne zmarszczki

5adfc6325237063604ae6d1940fed153Kiedy na twojej twarzy pojawią się drobne zmarszczki, powinnaś pomyśleć o bazie pod makijaż. Dzięki niej podkład nie będzie się zbierał w miejscach, w których się pojawiły. Dobrym rozwiązaniem będzie dla ciebie lekki produkt, który dodatkowo przedłuży trwałość twojego makijażu. Dobra baza to taka, która wygładzi zmarszczki i zmatowi skórę. Nasi eksperci zgodnie stwierdzili, że wszystkie te warunki spełnia m.in. BELL HYPOAllergenic Mat&Smooth Make-up Base marki Bell. Jego kolejnym atutem jest to, że pozostawia skórę miłą w dotyku.

Wyeksponowane cienie pod oczami

Stres, praca przed komputerem, papierosy. To wszystko odbija się na twojej skórze. W tym wieku już nie śpisz tyle, ile spałaś jako młoda osoba bez większych obowiązków. Pod twoimi oczami mogły pojawić się sine obwódki. Używasz korektorkorektora, aby je zakryć. Jednak wiele pań wybiera nieodpowiedni kolor oraz złą konsystencję. Przez to nie ukrywasz cieni, lecz jeszcze bardziej kierujesz na nie uwagę. Dlatego powinnaś wybierać kosmetyk, który rozświetla skórę i dodatkowo ją wygładza. Jeśli chciałabyś, aby dodatkowo kosmetyk nawilżał i pielęgnował skórę, możesz wybrać np. BELL HYPOAllergenic Lightening Concealer -Hypoalergiczny korektor rozświetlająco-korygujący. Pozostawia efekt nawilżonej, lekko napiętej i wygładzonej skóry. Zawarta w korektorze krzemionka o specjalnym kształcie cząsteczek silnie rozprasza światło, zapewnia efekt optycznego wygładzenia niedoskonałości skóry i maskuje sińce pod oczami

Krzykliwy makijaż ust

hypo_mat-lip-liquid

Często patrząc na dojrzałe kobiety, razi ich makijaż ust. Zdarza się, że nieumiejętnie używają konturówki i wybierają zły odcień szminki. Ładnie pomalowane usta są dużą ozdobą twarzy, dlatego warto zadbać, aby wyglądały estetycznie. Aby uniknąć wpadki, warto wykorzystać bezpieczne rozwiązanie. Podkreśl usta pomadką. Nałóż delikatny odcień. Wybierz taki kosmetyk, który nie przesuszy twoich ust i sprawi, że będą miękkie oraz wygładzone. Efekt ponętnych ust możesz uzyskać malując usta np. matową pomadką BELL HYPOAllergenic Mat Lip Liquid. Do tego jest łatwa w aplikacji i się nie klei.

Chcąc uniknąć makijażowych wpadek, wybierz dobre kosmetyki oraz zadbaj o odpowiednią aplikację. Jednak pamiętaj, że dobre kosmetyki nie muszą być bardzo drogie. Nie musisz wydawać majątku, żeby wyglądać atrakcyjnie i podkreślić swoje piękno.


Artykuł powstał we współpracy z  marką BELL HYPOAllergenic


Lifestyle

Co chciałabyś powiedzieć swojej mamie, a zawsze brakowało ci okazji, a może odwagi? Akcja „Dziękuję Ci, Mamo”

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
19 maja 2017
Fot. iStock/Xesai

Ile rzeczy chciałybyście jej powiedzieć? Czasami jest już za późno, czasami brak na odwagi, a może czasu…

Kiedy myślimy o naszej mamie często towarzyszą nam przeróżne emocje – od zachwytu, miłości, wdzięczności, ale też do strachu, niechęci. Bo one są tak różne. Tak inne. Bywają mamami doskonałymi, przyjaciółkami, są stałą w naszym życiu, na którą zawsze możemy liczyć. Ale stają się też źródłem naszych lęków, naszego braku wiary w siebie, są synonimem walki z demonami dzieciństwa.

Jakkolwiek ich dzisiaj, z perspektywy dorosłej kobiety, często matki, nie postrzegamy, to jedno jest pewne: to mama jest jedną z najważniejszych osób w naszym życiu. To ona ma realny i bardzo silny wpływ na to, kim dzisiaj jesteśmy – nawet, gdy staramy się za wszelką cenę nie być jak ona.

Za co chciałabyś podziękować swojej Mamie?

  • za miłość?
  • za opiekę?
  • za przyjaźń?
  • za to, że pokazała ci, jaka nie chcesz być?
  • za to, że w ciebie zawsze wierzyła?
  • za to, że nigdy nie wierzyła, bo musiałaś zbudować siebie sama?

To taka trudna relacja, w której miłość bezwarunkowa miesza się z oczekiwaniami, nierzadko z rozczarowaniami. Zbliża się Dzień Mamy – za co chciałabyś swojej mamie w tym dniu podziękować? Co chciałabyś jej powiedzieć?

Zmierzcie się z aniołami i demonami, napiszcie list do swojej mamy, w którym podziękujecie jej za wszystko, co od niej dostałyście. To może być niezwykłe doświadczenie. Najpiękniejsze z listów opublikujemy.


 

 

Akcja „Dziękuję Ci, Mamo”

Od dziś zaczynamy naszą akcję: „Dziękuję Ci, Mamo”, w której zachęcać was będziemy do przesyłania nam listów, które chciałybyście wysłać swojej mamie. My opublikujemy najpiękniejsze  z nich oraz nagrodzimy te najlepsze!

Zadanie konkursowe: jeśli chcesz wziąć udział w akcji „Dziękuję Ci, Mamo”, prześlij do nas swój list, napisz o tym, za co jesteś wdzięczna swojej mamie, za co chcesz jej podziękować. Na wasze prace czekamy pod adresem: [email protected]. Najciekawsze z nich opublikujemy i nagrodzimy.

Prosimy o dołączenie do wiadomości poniższego oświadczenia:

Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

Akcja potrwa od 19 maja do 31 maja. Wyniki zostaną opublikowane do dnia 07 czerwca 2017 roku na stronie www.ohme.pl

Nagrody:

5 x Remington Prostownica Air Plates S7412

Remington

Prostownica Air Plates posiada unikalny system podwieszanych płytek, zapewniający ich maksymalne przyleganie podczas kontaktu z włosami. Technologia Cool Touch sprawia, że nienagrzewająca się obudowa daje większą kontrolę i lepsze rezultaty. Zawierające 10 razy więcej powłoki ceramicznej* płytki Black Titanium Ceramic gładko suną po włosach, zapewniając im jedwabistą gładkość na długi czas.

S7412_-_AirPlates_Straightener

5 x Niezbędnik marzeń sennych

LOGO JANPOL 10 cm_szer

Codzienne układanie się do snu wydaje się być rutynową czynnością. Ale może właśnie dlatego ciągle jesteś niewyspana? Spróbuj tej chwili dodać odrobinę przyjemnego ceremoniału. „Niezbędnik marzeń sennych” to zestaw, który uprzyjemni wieczorne układanie się do snu. Znajdziesz w nim m.in. poradnik „Twoje uśmiechnięte poranki”, inspirujące magnesy na każdy dzień tygodnia, świecę zapachową i… Przekonaj się sama 🙂

nagroda_niezbednik marzen sennych

5 x zestaw kosmetyków marki Lirene

LireneKażdy z zestawów składa się z: Lirene C+ DPRO Vitamin Energy (krem na dzień, żel pod prysznic i serum) wchodzących w skład  nowoczesnej linii kosmetyków stworzonej przez Ekspertki Laboratorium Naukowego Lirene z myślą o potrzebach kobiecej skóry po 30. roku życia. Dzięki potrójnemu kompleksowi witamin C + DPRO + E, działa odmładzająco i wzmacniająco, skutecznie chroniąc DNA komórek i walcząc z pierwszymi oznakami starzenia

lirene

Regulamin konkursu znajdziecie TUTAJ.


Zobacz także

Zobacz, jak wiele jesteś warta! Jak na sześciu filarach zbudować poczucie własnej wartości

Wiesz jaki jest fototyp twojej skóry? Ustal to, żeby lepiej o siebie dbać

Miłość jest skomplikowana… IKEA nie. Zabawne ilustracje podbijają (i łatają złamane) serca