Go to content

4 testy obrazkowe, które powiedzą ci coś, czego o sobie nie wiedziałeś

Fot. Screen z Facebooka /Brain LOL

Przyjrzyj się poniższym obrazkom i odpowiedz na pytania, następnie przeczytaj interpretację.

1. Para czy delfiny?

2 Schody

Skoncentruj się na poniższym obrazku i daj szybką odpowiedź: Które schody wybierzesz aby pójść w górę, a które, żeby zejść?

Fot. Screen z Facebooka /Brain LOL

Fot. Screen z Facebooka /Brain LOL

3. Ziarenka kawy

Na tym obrazku ukryta jest głowa mężczyzny. Znajdź ją!

4. W którą stronę?

Czy widzisz dziewczynę obracającą się zgodnie z ruchem wskazówek zegara lub przeciwnie do ruchu wskazówek zegara?

Interpretacja:

1. Badania wykazały, że dzieci nie widzą tutaj pary, ponieważ nie mają takich obrazów w pamięci pierwotnej i zamiast tego widzą dziewięć delfinów. Jeśli potrzebujesz więcej niż 3 sekundy, aby zobaczyć delfiny, to znaczy, że masz jakiś problem natury seksualnej.

2. Większość osób, które widzą ten obrazek mówi, że wchodzi po schodach z lewej strony i schodzi po schodach z prawej. Na tę reakcję prawdopodobnie wpłynie „zachodni” sposób czytania od lewej do prawej. Ci, którzy czytają od prawej do lewej, na przykład Arabowie, mają tendencję do udzielania odwrotnej odpowiedzi.

3. Jeśli udało ci się znaleźć twarz w 3 sekundy, oznacza to, prawa część twojego mózgu jest bardziej rozwinięta niż u przeciętnej osoby. Jeśli znalazłeś ją po około 1 minucie, prawa półkula twojego mózgu jest rozwinięta tak, jak u przeciętniej osoby. Jeśli potrzebowałeś więcej niż minutę, aby znaleźć twarz, prawa część twojego mózgu działa wolniej.

4. Jeśli widzisz dziewczynę obracającą się zgodnie z ruchem wskazówek zegara, oznacza to, że używasz częściej prawej półkuli mózgu. Prawa półkula reprezentuje ludzi o artystycznym zacięciu. Natomiast lewa półkula jest związana z racjonalizmem i ogólnie zorganizowanym myśleniem matematycznym. Jeśli widzisz oba kierunki obrotu, prawdopodobnie masz bardzo wysoki poziom IQ.


Na podstawie: www.learning-mind.com