Lifestyle

4 testy obrazkowe, które powiedzą ci coś, czego o sobie nie wiedziałeś

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
26 czerwca 2018
Fot. Screen z Facebooka /Brain LOL
 

Przyjrzyj się poniższym obrazkom i odpowiedz na pytania, następnie przeczytaj interpretację.

1. Para czy delfiny?

2 Schody

Skoncentruj się na poniższym obrazku i daj szybką odpowiedź: Które schody wybierzesz aby pójść w górę, a które, żeby zejść?

Fot. Screen z Facebooka /Brain LOL

Fot. Screen z Facebooka /Brain LOL

3. Ziarenka kawy

Na tym obrazku ukryta jest głowa mężczyzny. Znajdź ją!

4. W którą stronę?

Czy widzisz dziewczynę obracającą się zgodnie z ruchem wskazówek zegara lub przeciwnie do ruchu wskazówek zegara?

Interpretacja:

1. Badania wykazały, że dzieci nie widzą tutaj pary, ponieważ nie mają takich obrazów w pamięci pierwotnej i zamiast tego widzą dziewięć delfinów. Jeśli potrzebujesz więcej niż 3 sekundy, aby zobaczyć delfiny, to znaczy, że masz jakiś problem natury seksualnej.

2. Większość osób, które widzą ten obrazek mówi, że wchodzi po schodach z lewej strony i schodzi po schodach z prawej. Na tę reakcję prawdopodobnie wpłynie „zachodni” sposób czytania od lewej do prawej. Ci, którzy czytają od prawej do lewej, na przykład Arabowie, mają tendencję do udzielania odwrotnej odpowiedzi.

3. Jeśli udało ci się znaleźć twarz w 3 sekundy, oznacza to, prawa część twojego mózgu jest bardziej rozwinięta niż u przeciętnej osoby. Jeśli znalazłeś ją po około 1 minucie, prawa półkula twojego mózgu jest rozwinięta tak, jak u przeciętniej osoby. Jeśli potrzebowałeś więcej niż minutę, aby znaleźć twarz, prawa część twojego mózgu działa wolniej.

4. Jeśli widzisz dziewczynę obracającą się zgodnie z ruchem wskazówek zegara, oznacza to, że używasz częściej prawej półkuli mózgu. Prawa półkula reprezentuje ludzi o artystycznym zacięciu. Natomiast lewa półkula jest związana z racjonalizmem i ogólnie zorganizowanym myśleniem matematycznym. Jeśli widzisz oba kierunki obrotu, prawdopodobnie masz bardzo wysoki poziom IQ.


Na podstawie: www.learning-mind.com

 


Lifestyle

Jak być kobietą sukcesu? Odpuścić. I pielęgnować w sobie tych kilka cech

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
26 czerwca 2018
naucz się odpoczywać
Fot. iStock / pixelfit
 

Każda osoba ma własną koncepcję sukcesu, dla każdego oznacza on co innego. Nasz sukces jest naszą zasługą, zawdzięczamy go swojej ciężkiej pracy, determinacji, czasem odrobinie szczęścia. Jeśli chcesz być kobietą sukcesu, musisz podjąć filozofię życia, w której nauczysz się kontrolować to, co jest w twoim zasięgu. A żeby tak się stało, wystarczy kilka, prostych czynników.

Pasjonuj się tym, co robisz

Życie codzienne bywa trudne. Nawet jeśli wykonujesz pracę swoich marzeń i masz taką rodzinę, o jakiej zawsze marzyłaś. Dlatego kobiety, którym się powiodło, są tymi, którym udaje się zachować pasję we wszystkich dziedzinach życia. Które widzą, że motywację do działania można znaleźć dosłownie wszędzie. Jasne, że będą trudniejsze, ciemniejsze dni. Ale i one przyniosą ci jakąś korzyść, jakąś pozytywną refleksję. Żyj z pasją!

Nie szukaj doskonałości

Jedną z największych tajemnic odnoszących sukces kobiet jest to, że nauczyły się, że doskonałość jest czymś niemożliwym do osiągnięcia. Wiedzą, że ważne jest wyznaczanie celów, ale nie mają obsesji na punkcie tego, co niemożliwe. Zamiast tego koncentrują swoją energię na tym, by pełniej żyć i cieszyć się każdą chwilą.

Miej świadomość, kiedy przejąć kontrolę i kiedy odpuścić

Kobiety sukcesu są w stanie przejąć kontrolę nad swoim życiem, relacjami i karierą, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba. Wiedzą, że wiąże się to z tworzeniem własnych reguł i współdziałaniem z otoczeniem w przyjazny i inteligentny sposób. Jeśli chcesz odnieść sukces, musisz być w stanie pozbyć się tej kontroli, gdy zagrożone jest twoje zdrowie psychiczne i emocjonalne.

Podejmuj ryzyko

Najlepszym sposobem na odniesienie sukcesu jest… poszukiwanie. W tym celu konieczne jest wyjście poza strefę komfortu. „Skuteczne” kobiety nie ograniczają się do podejmowania łatwych decyzji. Wykraczają poza podstawowe oczekiwania i wyznaczają sobie nowe cele. Dzięki temu mogą codziennie uczyć się czegoś nowego.

Poświęcaj czas sobie samej

Nie ma znaczenia, czy twój czas jest wypełniony obowiązkami osobistymi czy zawodowymi, poświęć 20 minut codziennie sobie samej. W tym jednym momencie zapomnij o wszystkim, co musisz.


Na podstawie: nospensees.fr


Lifestyle

Chcesz rozpoznać narcyza? Zadaj mu jedno podstawowe pytanie

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
26 czerwca 2018
fot. iStock/Kar-Tr

 

Nie chcemy w naszym życiu budować toksycznych relacji. Jednak często na naszej drodze spotykamy ludzi, którzy potrafią nas skrzywdzić, upokorzyć, zwłaszcza, gdy zupełnie nie jesteśmy na to przygotowani, gdy nie dostrzegamy pewnych sygnałów, które świadczą o trudnej osobowości drugiego człowieka. 

O narcyzmie dużo już napisano i powiedziano – toksyczny, z wydumanym ego, skupiony tylko na sobie, za nic mający dobro innych – liczy się on i jego wygoda przede wszystkim. Jest jednak bardzo sprytny, na początku relacji potrafi nas tak oczarować, że wpadamy w jego sidła i później trudno się nam z nich wyplątać. Jeśli macie za sobą takie doświadczenia, jeśli obawiacie się, że ktoś kogo spotykacie może być narcyzem – intuicja wam szepcze do ucha: „Uważaj”, to okazuje się, że wystarczy zadać jedno pytanie, by go zidentyfikować i ochronić siebie.

Otóż badacze z Ohio State są przekonani, że opracowali i przetestowali nową metodę identyfikacji narcystycznych osobowości. W serii 11 eksperymentów z udziałem ponad 2200 osób w różnym wieku badacze stwierdzili, że mogą rzetelnie zidentyfikować narcyzów pytając ich o jedną rzecz:

  • W jakim stopniu zgadzasz się z tym stwierdzeniem: „Jestem narcyzem”. (Uwaga: słowo „narcyz” oznacza egoistyczne, skupione na sobie i próżne).

Uczestnicy musieli ocenić się w skali od jednej (w ogóle nie jestem) do siedem (to zdanie mówi o mnie). Wydawałoby się, że nikt nie przyzna się do skłonności narcystycznych, a jednak. Wyniki pokazały, że odpowiedź na to pytanie była bardzo bliska kilku innym miarom narcyzmu, w tym powszechnie używanej inwentaryzacji osobowości narcystycznej (NPI).

Różnica polega na tym, że nowe badanie – które naukowcy nazywają „skalą narcyzmu pojedynczej rzeczy” (SINS) – składa się z jednego pytania, podczas gdy NPI ma ich aż 40.

Okazało się, że tylko prawdziwe osobowości narcystyczne są skłonne przyznać, że tak – są narcyzami, co więcej są z tego dumne. Co więcej – nie postrzegają narcyzmu jako czegoś negatywnego – wierzą, że są lepsi od innych ludzi i nie mają oporów, by mówić o tym publicznie. Jakie to proste prawda?

Eksperci zajmujący się badaniem SINS tłumaczyli, że zrozumienie narcyzmu jest istotne dla społeczeństwa, ponieważ ta osobowość silnie na ludzi oddziałuje. Na przykład narcystyczni ludzie mają niską empatię, a empatia jest jednym z kluczowych czynników motywujących do zachowań filantropijnych. Narcyzm jest szkodliwy dla innych, ponieważ ludzie, którzy myślą tylko o sobie i własnych interesach nie są zainteresowani pomaganiem. Uważają, że są świetni i niczego w sobie nie muszą zmieniać, to świat musi się dostosować do nich.

Odważylibyście się zadać komuś, kogo podejrzewacie o narcystyczną osobowość takie pytanie?


źródło: Psychocentral

 


Zobacz także

Jak nie zginąć we wrześniowym chaosie? Przyłącz się do naszej akcji „Lekcja przetrwania”

„Jestem szczęśliwa, ponieważ mój Przemek jest szczęśliwy”. Ożeż w mordę, to wyznanie zwaliło mnie dosłownie z nóg

Agnieszka Lingas-Łoniewska: „Tworzę bohaterów romantycznych, którzy zmieniają się z tych złych w dobrych, ale pod wpływem miłości do kobiety”