Lifestyle

31.12.2015

Backstage Sport
Backstage Sport
31 grudnia 2015
 

Jeszcze do godziny 12 powiedziałam sobie że nie będę nic pisać. Nie lubię czegoś takiego jak podsumowanie roku. Co to znaczy tak na prawdę podsumowanie? Analiza tego co się zrobiło lub i nie? Co było fantastyczne a dziś zrobilibyście inaczej? Ale po spotkaniu  z bliską mi osobą cały rok wyświetlił mi się przed oczami. 2015  był dla mnie ciężki. Chociaż 'ciężki’ to złe określenie. Bardziej wypadało by napisać trudny. I słuchając ” Szczęśliwego Nowego Roku” nie wierze że 2016 będzie inny. Tak samo pójdziemy w poniedziałek do pracy, zawieziemy dzieci do szkoły. Tak samo będziemy chorzy. A przyjaciółka czy mężczyzna nas z rani. Zaczniemy chodzić na siłownie od czasu do czasu. A nie tak jak teraz myślimy że sukcesywnie 😉  Mówienie że Nowy Rok będzie czymś lepszym jest nie prawdą. Każdy z nas jest kowalem swojego losu. Lubimy mówić 'nowy’. Ale codziennie mamy nowy dzień, nową godzinę, nową chwile. Wszystko jest w naszych rękach i to my ustalamy co jest w naszej głowie. Jedna noc i cyferka więcej w dacie tego nie zmieni.

Cieszę się z tego gdzie jestem chociaż nie wszystko poszło po mojej myśli. Ciesze się ze mam możliwość pisania dla tego portalu. Dziękuje za to i życzę Wam oraz sobie abyście w każdej chwili potrafili sobie powiedzieć że : ” Teraz jest ten nowy moment” Nie o 24 godzinie Nowego Roku tylko zawsze kiedy będziecie czuć taką potrzebę.

Małgosia


Lifestyle

Nie żałować

Backstage Sport
Backstage Sport
4 stycznia 2016
 

Znasz to uczucie kiedy coś chcesz zrobić a się boisz? Lub coś zrobisz i wiesz ze będziesz żałować?

Każdy z nas ma wybór. Decyduje i ponosi za to konsekwencje. Każdy aspekt naszego życia : praca, wykształcenie, rodzina, sport, związek wymusza od nas podjęcia decyzji. Czasami żałujemy po latach że wcześniej czegoś nie zrobiliśmy. Wybralibyśmy inną drogę. Więcej uczyli się włoskiego w szkole. Po maturze wyjechali do pracy jaki animator do hotelu. A teraz? Teraz mówisz sobie ze jest za późno. Chociaż wcale za późno nie jest. Ale są zdarzenia do których się już nie wróci. Żałujesz że nie spróbowałaś. Bałaś się zaryzykować. Nie podjęłaś się wyzwania. Słuchałaś się innych ludzi. Kierowałaś się pozorami. I po kilku miesiącach mówisz „to była zła decyzja. Żałuje”. Tylko że już jest za późno. Już nie będziesz latać tak wysoko. Nie będzie takiej siły. Nie usłyszysz tych słów. Ani nie zobaczysz tego co wtedy. Żyj tak abyś nie żałował. Ani jutro ani za miesiąc ani za rok.


Lifestyle

Nie zmusisz nikogo do miłości

Backstage Sport
Backstage Sport
29 grudnia 2015

Nie zmusisz nikogo do miłości.

Oddajesz cała siebie w 100%. Jesteś w stanie przychylić tej osobie niebo chociaż sama juz nie masz siły. Wszystko kręci się wokół niej a kiedy już jej nie ma Twoj swiat sie nie zatrzymuje. Kręci sie mocniej. Bardziej. Szybciej. Tak że nie widzisz juz nic przed oczami. Nie zmusisz nikogo do miłości. Nie wazne jak bardzo kochasz Ty. Nie wazne jak bardzo się martwisz. Nie ważne że chcesz sie nia opiekować. Przynosić leki jak ma katar. Ani nie musisz jej przytulać kiedy leży z Toba na kanapie. Emocje ktore biją od niej są tylko twoją wyobraznią. A moze nie? A moze te emocje sa, tylko gdzieś daleko. Gdzies nad rzeka pierwszego spaceru. Gdzies w lesie pierwszych chwil.

Nie zmusisz go do milosci. Jestes mu w stanie nieba przychylić ale sama nie mozesz juz oddychać. Mozesz miec chmury ale jestes na ziemi. Trzymasz sie tej ziemi chociaz moglabys latać. I chociaz marzyłaś i marzysz o tym lataniu mowisz ze to ziemia jest najważniejsza.

Nie zmusisz go do milosci. Usiądź. Poczekaj. Spróbuj oddychać. Kiedyś bedzie lepiej. Kiedyś juz nie bedzie boleć.

Nie zmusisz go do milosci. Ani do przyjaźni. Godność to jedyna rzecz jaka Ci została. Chociaz ty teraz nie chcesz aby zostało Ci cokolwiek. „Bedzie dobrze” tylko ze nie, nie miało byc dobrze.

Nie zmusisz go do milosci chociaz kolejny raz powiesz w myślach dobranoc. Wez cos na spanie i obudz się rano. Chociaż obudzić bys sie chciała za jakis czas. Bedzie dobrze. Tylko ze nie chcesz zeby było dobrze. Nie dobrze miało być.

Nie zmusisz go do milosci. Ja juz zdecydowałam.