Go to content

30 niesamowitych wspomnień, które tworzą tylko siostry. Sprawdź 14! Zgadza się? 

fot. Boris Jovanovic/iStock

Mieć starszą siostrę to tak jakby mieć swojego prywatnego psychologa, powierniczkę i doradczynię w jednym. Choć często denerwujesz ją nieziemsko, to ona kocha bezwarunkowo, kryje przed rodzicami i pomaga w zrealizowaniu najbardziej szalonych pomysłów. To z siostrą, tworzą się niesamowite wspomnienia, które pamięta się do końca życia.

30 niesamowitych wspomnień, które tworzą tylko siostry

 1. Komu, jak nie starszej siostrze podkradałaś ubrania. Tylko ona miała przecież takie sukienki jak z pierwszych stron gazet, a ty zawsze marzyłaś, by chociaż jedną z nich móc założyć.
 2. Największym marzeniem młodszej siostry, jest bycie kopią starszej. Jeśli to ty jesteś młodszą, to na pewno niejednokrotnie stałaś przed lustrem próbując upodobnić się do starszej. Udało się?
 3. Z kim, jak nie z siostrą konsultowałaś czy wreszcie nadszedł czas, by zacząć golić nogi. Kto uczył cię, jak używać maszynki, tak by następnego dnia nie mieć całych nóg poobklejanych plastrami?
 4. Pamiętasz, jak kłóciłyście się, która z was pierwsza może przekłuć sobie uszy? Rodzice najpierw pozwolili tylko jednej.
 5. Metamorfoz jakie przeżyłaś z siostrą nie zapomnisz chyba do końca życia. To z nią potajemnie farbowałaś po raz pierwszy włosy, robiłaś hennę brwi i malowałaś paznokcie.
 6. Pamiętasz przygotowania do swojej pierwszej randki? Jak siostra tłumaczyła ci jak się zachować, jak całować, co mówić, a czego unikać? Jeśli to ty jesteś starsza, to zapewne to ty byłaś mentorką.
 7. Jedna kryła drugą. Kiedy spotykałyście się z chłopakami, przed rodzicami niejednokrotnie zatajałyście prawdę. Uparcie twierdziłyście, że druga z was uczy się z koleżankami do najbliższej klasówki z matmy.
 8. Oglądając film czy serial miażdżyłyście słowami dokładnie tych samych mężczyzn, w tym samym czasie.
 9. Śmiałyście się w głos w tych samym momentach ulubionego filmu czy programu telewizyjnego, chociaż tak naprawdę żarty te często śmieszyły tylko was.
 10. Z kim, jak nie z siostrą posiadasz wspólny język, który rozumiecie tylko wy dwie.
 11. Nikt tak jak siostra nie zna twoich słabości. To ona wie, co sprawia ci ból, co doprowadza do łez, a czego potrafisz cieszyć się godzinami.
 12. To ona nauczyła cię przezwyciężania największych słabości, pokonywania strachu i lęku. To dzięki niej jesteś przebojowa, odważna i nie boisz się pająków!
 13. Niejednokrotnie fantazjowałyście na temat – jak to byłoby być bliźniaczkami. A jeśli nimi jesteście, zapewne niejeden raz to wykorzystałyście.
 14. Oglądałyście swoje piersi, wypełniałyście skarpetkami miseczki w biustonoszu i fantazjowałyście, jak duże i krągłe piersi wam urosną.
 15. A gdy dostałaś pierwszej miesiączki, powiedziałaś o tym najpierw starszej siostrze, czy mamie? No właśnie! Siostra wygrała w tym pojedynku!
 16. To siostra tłumaczyła ci, ile krwi wylatuje podczas menstruacji i zapewniała, że na pewno nic złego ci się nie stanie. Uspokajała – przeżyjesz!
 17. To ona uczyła cię, jak wkładać tampon, mama przecież przekonywała do używania podpasek.
 18. Już wiesz co mam na myśli? Kiedy rodzice rozważnie i ostrożnie tłumaczyli na czym polega współżycie seksualne, i jak należy się zabezpieczyć, siostra tłumaczyła „ z grubej rury”.
 19. Dzięki siostrze zamiast jednej, miałaś dwie szafy!
 20. To dzięki niej poznałaś szczególny i niepowtarzalny rodzaj nienawiści, który powstaje, kiedy potajemnie któraś z was pożyczyła i co gorsza, zniszczyła ulubione ubranie tej drugiej.
 21. Przyznaj się, niejednokrotnie planowałaś, jak zemścić się na swojej siostrze, gdy zaplamiła twoją ukochaną bluzkę.
 22. Ile razy tłumaczyłaś rodzicom, by wyluzowali, kiedy siostra była na randce?
 23. Ile razy stawałaś po stronie siostry, gdy rodzice wprowadzali jej karę za zbyt późny powrót do domu? Dziesiątki czy setki?
 24. Wszyscy w szkole patrzyli na ciebie przez pryzmat zachowań starszej siostry. Nie miałaś lekko.
 25. Nie ma drugiej osoby, którą jednocześnie tak samo mocno kochasz i nienawidzisz.
 26. Broniłaś honoru swojej siostry, gdy starsze koleżanki lub koledzy się z jej naśmiewali.
 27. Pamiętasz, jak wkurzałaś się, gdy rodzice po raz pierwszy poprosili cię byś zabrała młodszą siostrę na wspólną kolonię? Oj zła byłaś, zła!
 28. Niejednokrotnie zapewniałyście się nawzajem o rzeczach, które będziecie robić zupełnie inaczej niż wasza mama.
 29. Nigdy nie bałaś się bycia singielką, bo wiedziałaś, że masz siostrę na której możesz zawsze polegać.
 30. Dzięki siostrze nie miałaś problemu z wyborem świadkowej na ślub czy chrzestnej dla swojego dziecka.