Go to content

Brutalne prawdy o życiu. Im wcześniej je zaakceptujesz, tym lepiej dla Ciebie

fot. molchanovdmitry/iStock

Życie to nie kraina mlekiem i miodem płynąca. Bez względu na to, jak brutalne mogą się wydać te słowa – musimy zaakceptować, że nie zawsze (prawie nigdy) sprawy będą toczyć się po naszej myśli. Dlatego tak ważne jest, żeby zaakceptować pewne prawdy i przejść nad nimi do porządku dziennego. Im bardziej będziemy narzekać i pytać „dlaczego, dlaczego ja?”, tym będzie nam trudniej znaleźć właściwą drogę. Będziemy zdołowani i wiecznie negatywnie nastawieni do wszystkich i wszystkiego. A klucz do szczęścia jest w naszych rękach i tylko my możemy uczynić nasze życie lepszym.

1. Umrzesz. Wszyscy umrzemy

Starzejesz się, czas upływa i kiedyś się skończy. Podobnie ludzie, których kochamy. Zaakceptuj fakt, że muszą odejść.

2. Nic nie trwa wiecznie

To jedna z najważniejszych prawd o życiu. Zmiana jest jedyną stałą na świecie. Czy to relacje, przynależność, chwile czy status społeczny; to wszystko się kiedyś skończy.

3. Nie możesz zadowolić wszystkich

Nie możesz sprawić, by inni cię kochali. Zawsze znajdzie się ktoś, kto cię nie będzie lubił, akceptował itp. Nie masz i nie możesz mieć nad tym kontroli. Przestań żyć dla innych. Jeśli nie są z ciebie zadowoleni, pozwól im być.

4. Ludzie nie są zainteresowani twoim życiem

Tak, dobrze to przeczytałeś! Ludzie mogą ci współczuć, ale mają własne problemy, z którymi muszą sobie radzić. Nikogo nie obchodzi, jak ciężkie jest twoje życie. Więc nie ma sensu próbować wmawiać im, że twoje życie jest trudniejsze niż ich.

5. Przestań czekać, aż ktoś cię uratuje

Twój związek nie jest kluczem do szczęścia. Bądź swoim własnym bohaterem i zainwestuj w siebie. A jeśli chodzi o oszczędzanie, to tylko Ty możesz ocalić siebie, nikt inny.

6. Szczęście to wybór. Tylko Ty możesz go dokonać

Pogoń za szczęściem nie ma sensu. Im bardziej starasz się być szczęśliwy, tym bardziej nie będziesz. Albo wybierasz bycie szczęśliwym, albo nie. To zależy od tego, jak chcesz patrzeć na życie.

7. Pieniądze szczęścia nie dają

Przestań gonić za pieniądzem. Pieniądze mogą dać ci luksus, ale nie kupisz za nie szczęścia. Możesz być niezwykle bogaty, ale w głębi duszy czujesz smutek. Nawet filiżanka kawy jest czymś, czego możesz potrzebować, aby poczuć się lepiej.

8. Masz wady, zaakceptuj to

Doskonałość to mit. Nie wiemy nawet, jak wygląda idealna rzecz. Jaki jest więc sens biegania za czymś, czego nikt nigdy w życiu nie widział? Wszyscy je mamy i wszyscy musimy to zaakceptować, zamiast ignorować lub zamiatać pod dywan. Nie możesz być bez skazy. Niepotrzebnie się zadręczasz próbami bycia idealnym. Twoje wady czynią cię tym, kim jesteś. Akceptuj je.

9. Wszystko, co kiedykolwiek będziesz mieć, to teraźniejszość

Nie rozpamiętuj przeszłości ani przyszłości. Wszystko jest teraz! Nasza przyszłość jest nieprzewidywalna. Nie wiemy, co się stanie i nie jest to również całkowicie w naszych rękach. Z kolei zatrzymując się w przeszłości lub usilnie starając się przejąć kontrolę nad przyszłością, często tracimy radość z teraźniejszości. Pomyśl więc o teraźniejszości i żyj nią.

10. Twoje życie będzie do dupy. Nie raz, ale sto razy

Będzie pełen wzlotów i upadków. Ale nigdy się nie poddawaj.

11. Weź odpowiedzialność za swoje życie

Przestań obwiniać innych o swoje niepowodzenia. Tylko ty powinnaś mieć kontrolę nad swoim życiem. Przestań polegać na innych, weź odpowiedzialność i kontrolę w swoje ręce.

12. Przestań marzyć i zacznij pracować nad realizacją marzeń

Zmiana nie nastąpi sama. To ty musisz wprowadzić ją do swojego życia. Ruszyć z miejsca i zacząć spełniać marzenia.