Go to content

30 dni dobrych zmian z Gosią Ohme. Dzień trzeci

Nie jesteś gotowa na zmiany, prawda? Ale nie znajdujesz już w niczym motywacji, pomimo tego, że czujesz, każdą częścią swojego ciała, że powinnaś zrobić coś tylko dla siebie, zmienić nawyki, zacząć od początku. Ważne, żebyś nie myliła zaczynania od nowa z … poddaniem się!

Zrobimy to razem. Konsekwentnie. Z troską i czułością dla siebie. Daj sobie szansę i przyłącz się do mojego subiektywnego, holistycznego wyzwania – tylko Ty, Twoje myśli, pragnienia i jeden cel – zakochać się w swoim życiu i sobie raz jeszcze. Spróbujesz?

Dzień 3

POGRZEB W ZIEMI

Dzisiaj sadź, pielęgnuj, pogrzeb w ziemi! Stwórz wokół siebie piękną, naturalną przestrzeń. Bez żadnych wymówek, wystarczy parapet w twoim mieszkaniu, nie musisz mieć wielkiego ogrodu!

Kontakt z ziemią, kwiatami działa ożywczo, uspokajająco i regenerująco. Ogród ułatwia wejście w stan fizjologicznego relaksu, a jego uprawianie jest bardzo twórczym rytuałem. Hortiterapia, będąca rodzajem terapii ogrodniczej, zajmuje się współzależnościami między człowiekiem, a ogrodnictwem. Utwierdza nas w przekonaniu, że powinniśmy pielęgnować swoje ciało, dusze i serce.

Ja dzisiaj sadzę niezapominajki, bo są dwuletnie