Go to content

„Złota” pielęgnacja? Czyli kosmetyki do skóry dojrzałej z 24-karatowym złotem

Fot. iStock / inarik

Podobno Kleopatra, aby zachować młody wygląd, na noc nakładała na twarz złoto. I nie była w tym wcale taka nowatorska, bo również w starożytnej alternatywnej medycynie – np. w Chinach, złoto miało swoją mocną pozycję doskonałego remedium na wiele dolegliwości. Dziś złoto na dobre zagościło w kosmetologii. I bardzo dobrze. Bo ma nam do zaoferowania bardzo wiele. A „złote” kosmetyki, dzięki rozwojowi technologii, wcale nie muszą odstraszać swoją ceną.

Złoto w kosmetyce

Największym problemem, z którym musieli zmierzyć się urodowi specjaliści, było znalezienie sposobu na to, by złoto wprowadzić w odpowiednio „małych” cząsteczkach do kosmetyków – tak, aby nie błyszczało, a mogło faktycznie zadziałać. Dzięki nanotechnologii i biotechnologii udało się złoto zmikronizować tak, aby oddziaływało na skórę równomiernie jako aktywny składnik kremu czy serum.

W kosmetyce wykorzystuje się czyste, czynne złoto. Według przeprowadzonych badań właściwości złota doskonale sprawdzają się w pielęgnacji cery dojrzałej, zmęczonej czy nękanej stresem. Pozwala ono zrewitalizować skórę, odzyskać blask i pozbyć się oznak zmęczenia oraz starzenia skóry.

Wykazano również, że dzięki „złotej kuracji” istniejące już zmarszczki ulegają spłyceniu. Nic więc dziwnego, że my, kobiety kochamy błyskotki 😉 .

Jak działa złoto w kosmetyce?

Wiemy, że złoto działa, ale jakie są naprawdę jego właściwości urodowe? Przeczytajcie:

2

Skóra problemowa

Przede wszystko warto zdać sobie sprawę z kilku wyjątkowych właściwości tego metalu szlachetnego. Niedocenionym i nieco zapomnianym atrybutem są właściwości antybakteryjne złota, dzięki czemu jest materiałem idealnym w kontaktach ze skórą (pewnie przypominacie sobie koleżanki, które mogą nosić tylko złotą biżuterię, ponieważ inne stopy metali je uczulają). Może być więc wykorzystywane w pielęgnacji skóry z problemami.

Nawilżanie – nanoczęsteczki złota mogą docierać nawet do warstwy podstawnej naskórka, uruchamiając i poprawiając mechanizmy odpowiadające za prawidłowe nawilżenie skóry.

Skóra wrażliwa i dojrzała – ponieważ złoto jest preparatem, który bardzo rzadko uczula, kosmetyki z jego zastosowaniem są idealne dla wrażliwców, którzy muszą sobie odmawiać niektórych kosmetyków ze względu na ich zbyt dużą agresywność.Tutaj nie trzeba rezygnować ze skuteczności.

Odmładzanie – czyli działanie, które bardzo nas interesuje. Stymulacja skóry pozwala zapobiegać powstawaniu zmarszczek oraz spłyca zmarszczki już istniejące.

Ochrona – cząsteczki złota zawarte w kosmetykach tworzą na powierzchni skóry swego rodzaju ochronny film. Dzięki wcześniej opisanym właściwościom antybakteryjnym zapewnia również ochronę przed infekcjami skórnymi.

Łagodzenie – to działanie, które z pewnością odczujemy stosując np. krem pod oczy ze złotem, jego zawartość pomaga szybko ukoić skórę, łagodzi obrzęki i opuchliznę.

1

Wydawać by się mogło, że złote kosmetyki są zarezerwowane dla VIP-ów z opasłymi portfelami, jednak, jak się okazuje, rzeczywistość jest zupełnie inna.Nie trzeba udawać się do SPA na złote maski, żeby z dobroczynnych cech złota skorzystać. Dzięki rozwojowi technologii, złote kosmetyki można kupić w drogerii za niespełna 20-25 złotych. Myślę, że to dość dobry argument, żeby skusić się na ich wypróbowanie ;).

Nowa linia kosmetyków Eveline Cosmetics Gold Lift Expert

 P_piel_gle_krem 40  LUKSUSOWY ULTRA-UJĘDRNIAJĄCY KREM-SERUM 40+

Spektakularnie napina i ujędrnia skórę, a dzięki zawartości kompleksów ANTI-AGE stymuluje wielowymiarowy lifting poprzez:
uniesienie owalu twarzy – KOMBUCHKATM
zwiększenie gęstości i elastyczności skóry – CENTELLA ASIATICA
wypełnienie nawet głębokich zmarszczek – HYALURON 4D
remineralizację i intensywne odżywienie – ALGI LAMINARIA

 P_piel_gle_krem 50  LUKSUSOWY MULTI-ODŻYWCZY KREM-SERUM 50+

Spektakularnie napina i ujędrnia skórę, a dzięki zawartości kompleksów ANTI-AGE stymuluje wielowymiarowy lifting poprzez:
redukcję ilości, głębokości, długości i szerokości zmarszczek – PRO-RETINOL A
spektakularne ujędrnienie skóry – MATRIXYL® 3000
pobudzenie regeneracji komórek – PHYTOCELLTECTM
wzmocnienie włókien kolagenu i elastyny – COLLASURGE LQTM

 P_piel_gle_krem 60  LUKSUSOWY ODMŁADZAJĄCY KREM-SERUM 60+

Spektakularnie uelastycznia i regeneruje głębokie warstwy skóry, a dzięki zawartości kompleksów ANTI-AGE stymuluje wielowymiarowy lifting poprzez:
wzmocnienie siatki włókien elastycznych – ADENOZYNA
odnowę warstwy lipidowej skóry – CERAMIDY ROŚLINNE
wypełnianie utrwalonych zmarszczek – HYALURON 4D
intensywne odżywienie i wygładzenie – OLIGOCEANETM

 P_piel_gle_krem 70  LUKSUSOWY MULTI-NAPRAWCZY KREM-SERUM 70+

Intensywnie regeneruje i odżywia głębokie warstwy skóry, a dzięki zawartości silnie działających kompleksów ANTI-AGE stymuluje wielowymiarowy lifting poprzez:
stabilizację siatki włókien kolagenowych – MATRIXYL®SYNTHE’6TM
poprawę napięcia i sprężystości skóry – RIGINTM
wypełnienie utrwalone zmarszczki – HYALURON 4D
silne działanie odżywcze i wygładzające – OLIGOCEANETM

 P_piel_gle_oczy  LUKSUSOWY ZŁOTY KREM POD OCZY I NA POWIEKI

Zapewnia spektakularny efekt poprawy napięcia skóry wokół oczu, a dzięki zawartości silnie działających kompleksów ANTI-AGE stymuluje wielowymiarowy lifting poprzez:
ujędrnienie i poprawę napięcia skóry – ARGATENSYLTM
wypełnienie zmarszczek od wewnątrz – HYALURON 4D
intensywne wygładzenie – ALGI LAMIARIA
poprawę mikrokrążenia – WYCIĄG Z KASZTANOWCA

 P_piel_gle_krem-serum  LUKSUSOWY ZŁOTY KREM-SERUM

Zapewnia spektakularny efekt ujędrnienia, uniesienia i odmłodzenia skóry z objawami starzenia na twarzy, szyi i dekolcie. Dzięki zawartości silnie działających kompleksów ANTI-AGE stymuluje wielowymiarowy lifting poprzez:
zwiększenie gęstości i napięcia skóry – ESSENSKINTM
wypełnienie zmarszczek od wewnątrz – HYALURON 4D
wzmocnienie włókien kolagenu i elastyny – ACACIA COLLAGEN
poprawę żywotności komórek skóry – GARDENIA STEMS GX™.

Luksusową, złotą linię kosmetyków GOLD LIFT EKSPERT kupisz w sklepie internetowym Eveline Cosmetics.Źródła:Polska Kosmetologia i kosmetyka

Artykuł powstał we współpracy z Eveline Cosmetics