Lifestyle

25 rzeczy, które robisz dlatego, że czujesz się samotny, ale nikt o tym nie wie

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
11 lipca 2018
fot. iStock/ eldinhoid
 

Samotność. Często niepożądana, ale zbyt powszechna część człowieczeństwa. Może odczuwasz ją, gdy widzisz sukcesy innych i porównujesz swoje życie do ich życia? Może masz problemy z zaufaniem i tworzeniem głębokich więzi? A może, dorastając, doświadczyłeś przemocy i żyjesz dziś w pustce, która nie znika?

Niezależnie od przyczyny, doświadczanie samotności jest trudne i może wpływać na codzienne funkcjonowanie.  Jeśli zmagasz się z samotnością, musisz wiedzieć, że nie jesteś jedyny.

Co może ci się zdarzyć, kiedy jesteś samotny, ale nikt poza tobą o tym nie wie

 1. Publikujesz w mediach społecznościowych posty, przez które przebija wołanie o pomoc. Kiedy nikt na nie odpowiada, usuwasz je.
 2. Wiesz, że to przynosi efekt przeciwny do zamierzonego, ale jeśli jesteś naprawdę samotny, odsuwasz wszystkich od siebie.
 3. Stronisz od rozmów w pracy.
 4. Mówisz do siebie. Masz tendencję do wypowiadania moich myśli na głos i przetwarzania tego, co cię denerwuje.
 5. Publikujesz więcej niż zwykle w mediach społecznościowych, udostępniając więcej memów, publikując selfies, starając się być bardziej towarzyskim niż zwykle.
 6. Masz problem z pożegnaniem się z rodziną lub przyjaciółmi, kiedy wychodzisz. Trzymasz się ich i starasz się podtrzymywać rozmowę.
 7. Obsesyjnie rozwiązujesz krzyżówki i Sudoku – jedne po drugich.
 8. Prowadzisz dyskusje w Internecie, uczestniczysz w wielu grupach online, ciągle nawiązujesz tam kontakty z nowymi ludźmi.
 9. Nie możesz spać. Wieczorami oglądasz seriale, filmy, a gdy się kończą, odczuwasz olbrzymi smutek.
 10. Wysyłasz SMS-y do wszystkich znajomych i pytasz, czy ktoś ma plany, próbujesz ich zachęcić do spędzania czasu z tobą.
 11. Nie chcesz przeszkadzać swoim bliskim, więc spotykasz się z obcymi, poznanymi online.
 12. Oglądasz filmy i czujesz, że dotykają one dokładanie tego, czego brakuje w twoim życiu. Czego najbardziej potrzebujesz.
 13. Tworzysz małe historie, które brzmią interesująco. Ale nie prowadzisz „normalnego” życia.
 14. Starasz się znaleźć sobie rzeczy do zrobienia, nawet jeśli nic nie trzeba robić.
 15. Zagłuszasz samotność alkoholem.
 16. Odczuwasz gniew, bo uważasz, że nikt nie zauważa twojej samotności.
 17. Zostajesz w łóżku dłużej, ponieważ nie możesz wstać, wiedząc, że nie masz z kim porozmawiać.
 18. Tworzysz w głowie scenariusze, w których rozmawiasz z ludźmi, których kochasz, ale nigdy nie możesz zdobyć się na odwagę, aby zrealizować to marzenie.
 19. Oglądasz filmiki YouTube, aby uciec od rzeczywistości i samotności.
 20. Pracujesz naprawdę ciężko. Spędzasz za dużo czasu w pracy i zawsze musisz coś planować lub coś robić.
 21. Nieumyślnie rozpoczynasz kłótnie.
 22. Zamieszczasz mnóstwo selfie. Masz nadzieję, że ktoś skomentuje i rozpocznie rozmowę.
 23. Dużo czytasz, kiedy jesteś samotny. Czytanie przenosi cię w inne miejsce, daje nadzieję.
 24. Wkładasz słuchawki i słuchasz muzyki. Koncentrując się na muzyce, czujesz się mniej samotny.
 25. Wychodzisz z domu i spacerujesz – długo, bez celu.

Na podstawie: themighty.com

 


Lifestyle

Ile z tych zachowań uznasz za zdradę?

Redakcja
Redakcja
11 lipca 2018
Fot. iStock/martin-dm
 

Każdy z nas ma w miłości inne granice akceptacji zachowań swojego partnera, każdy inaczej rozumie słowo „zdrada”. Jedni z łatwością wybaczą ukochanej osobie to, za co inni zatrzasnęliby jej drzwi przed nosem. A wy? Które z poniższych zachowań uznacie za zdradę?

Huffington Post  i badacze z Uniwersytetu Michigan przyjrzeli się dokładniej temu, jakie zachowania ludzie uważają za brak lojalności ze strony partnera. W badaniu poproszono 456 osób, aby oceniły one 27 zachowań w skali od 0 do 100, przy czym 0 oznaczało brak zdrady, a 100 to tak zwana „zdrada w 100 procentach”.

Po najbardziej oczywistym, czyli seksie i seksie oralnym, które odpowiednio uplasowały się pierwszych miejscach z punktacją 97,7 i 96,8, oto kilka innych zachowań i sposób ich oceny na skali „nielojalności”

 • Pocałunek w usta : 88,7
 • Wysyłanie sobie swoich nagich zdjęć 88,2
 • SMS-y erotyczne: 82,6
 • Spanie w tym samym łóżku: 68,4
 • Trzymanie się za ręce: 63,2
 • Tworzenie głębokiej więzi emocjonalnej: 52,4
 • Siedzenie komuś na kolanach: 52,2
 • Wyjście na wspólny obiad: 41,4
 • Dzielenie się sekretami: 36,5
 • Przytulanie przez ponad 10 sekund: 34,5

Na niższą punktacją zasłużyły (wśród najbardziej ineteresujących)  pójście razem na oficjalne wydarzenie i dzwonienie do kogoś, gdy denerwuje nas partner…

A wy, co uznacie za zdradę? Co ttrudno by wam było wybaczyć?


Na podstawie: glamour.com

 


Lifestyle

Nowa promocja 2+2 w Rossmannie. Tym razem obłowicie się w kosmetyki na lato

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
11 lipca 2018
Promocja 2+2 w Rossmannie
Fot.iStock / bymuratdeniz

Nowa promocja Rossmanna o nazwie: „Spakuj ochronę na wakacje”  ruszyła wczoraj pełną parą. Akcja w drogeriach i sklepie internetowym potrwa aż do 19 lipca. Promocja 2+2 obejmuje kosmetyki, które są niezbędne podczas wakacji. Sprawdź, co kupisz taniej, na czym polega promocja 2+2 w Rossmannie i kto może z niej skorzystać.

Promocja 2+2 w Rossmannie. Na czym polega i ile trwa?

Najnowsza promocja 2+2 w Rossmannie rozpoczęła się we wtorek 10. lipca i potrwa aż do 19. lipca 2018. W tym czasie, możecie zaopatrzyć się w produkty idealne na lato, w bardzo kuszących cenach. To już kolejna promocja tego typu, jaką kusi nas drogeria – i bardzo dobrze, bo od samego początku promocje kupujesz dwa, a następne dwa produkty dostajesz gratis, cieszą się ogromną popularnością.

W promocji znajdują się produkty „na lato”, czyli wszelkiego rodzaju kosmetyki z filtrami, olejki do opalania, kosmetyki do pielęgnacji posłonecznej czy te chroniące przed owadami. Zasady promocji są proste: należy wybrać cztery różne kosmetyki. Zapłacimy jedynie za najdroższe z nich, te tańsze dostajemy gratis. Oczywiście najbardziej opłaca się wybierać kosmetyki w zbliżonych cenach, w ten sposób na zakupach zaoszczędzimy 50% wartości produktów. Aby przystąpić do promocji należy zarejestrować się w Klubie Rossmann.

Promocja 2+2 w Rossmannie

Screen ze strony Rossmann.pl

Jak skorzystać z promocji 2+2 w Rossmannie?

Zakupy w promocji możecie zrealizować online, za pomocą aplikacji Klubu Rossmann lub w stacjonarnej drogerii. Jeśli wybieracie się do sklepu stacjonarnego, szukajcie produktów oznaczonych na półkach czerwoną karteczką z napisem „2+2”.

Aby skorzystać z promocji konieczne jest posiadanie karty Klubu Rossmann. Na szczęście wystarczy zarejestrować się online lub ściągnąć aplikację na telefon. Nie zapomnijcie podczas zakupów w drogerii okazać swojej karty przy kasie.

Chyba najwygodniejszą formą zakupów w sieci Rossmann jest obecnie zamówienie online/przez aplikację z odbiorem w wybranej drogerii – w takiej opcji nie płacimy za dostawę i już po paru godzinach możemy odebrać skompletowane zamówienie.

Pełną listę produktów w promocji znajdziecie w regulaminie akcji „Spakuj ochronę na wakacje”  na stronie internetowej Rossmann.pl.

Ile razy można skorzystać z promocji 2+2 w Rossmannie?

Jedna osoba może skorzystać z promocji tylko raz. Dobra wiadomość jest taka, że możecie namówić partnera do założenia swojego konta w Rossmann 😉

Udanych zakupów! Żal nie skorzystać!


Zobacz także

„Wczoraj zostałam matką, dziś walczę o życie. Wierzę, że znów zdarzy się cud”

Jeden blender – wiele możliwości!

„Różnica może być niezwykle inspirująca i prowadzić do mądrego dialogu. Wystarczy tylko trochę wyjść poza ciasne ramy swojego umysłu”