Go to content

20 rzeczy, których nauczysz się stopniowo, gdy przestaniesz kontrolować to, co jest poza twoim zasięgiem

Fot. iStock/Goami

Zaakceptuj to, co jest, puść to, co było i uwierz w to, co przed tobą. Potrafisz? Naprawdę warto spróbować. Kurczowe próby kontrolowania wszystkiego co wokół sprawią jedynie, że przeoczysz najważniejsze. Jeśli odpuścisz, zyskasz stopniowo o wiele więcej niż myślisz. Chcesz się przekonać?

 1. Najbardziej istotne zmiany zachodzą w twoim życiu, kiedy decydujesz się przejąć kontrolę nad tym, co masz, zamiast rozpaczliwie próbować kontrolować to wszystko, czego nie masz.

 2. Zrozumiesz, że większość ludzi czuje się nieszczęśliwa po prostu dlatego, że nie jest w stanie zaakceptować życia tak, jak przedstawia się ono „teraz”.

 3. Pojmiesz, że jeśli martwisz się zbytnio tym, co może się stać i zastanawiasz się zbyt długo nad tym, co mogłoby być, zignorujesz i całkowicie przegapisz to, co jest.

 4. Zaobserwujesz, że kiedy zatracasz się w obsesji panowania nad wszystkim, łatwo ci pomylić swoje zmartwienia z rzeczywistością, zamiast rozpoznać, że są to tylko myśli. Uważność jest lekarstwem na wszystko.

 5. Uznasz, że największą przeszkodą w rozwoju, jest twój umysł. Kiedy już to zrozumiesz, możesz przezwyciężyć wszystko.

 6. Nauczysz się wyciszać emocje i zobaczysz, że to naprawdę pomaga.

 7. Im częściej będziesz praktykować uważność, tym bardziej będziesz stawał się obecny.

 8. Zrozumiesz, że sekretem do osiągnięcia wewnętrznej harmonii jest skupienie całej swojej energii nie na naprawianiu i walce ze starym, ale na budowaniu czegoś nowego.

 9. Pojmiesz, że „odpuszczanie” nie oznacza, że ​​już się nie przejmujesz. Po prostu zdajesz sobie sprawę, że jedyną rzeczą, nad którą naprawdę sprawujesz kontrolę, jesteś ty w tym jednym momencie.

 10. W większości przypadków nie można uspokoić burzy – nie warto próbować. Możesz się jedynie uspokoić, a burza minie.

 11. Nauczysz się, że zawsze możesz kontrolować sposób, w jaki reagujesz na to, co się dzieje, a w twojej reakcji jest cała twoja moc.

 12. Często odpuszczanie polega po prostu na zmianie postrzegania sytuacji – patrzysz na tę samą sytuację „świeżymi” oczami i z otwartym umysłem.

 13. Zaobserwujesz, absolutnie nic w twoich obecnych okolicznościach uniemożliwiałyby ci osobisty rozwój, krok po kroku.

 14. Zobaczysz, że dzień, w którym „zrozumiałeś” wszystko, był dniem, w którym przestałeś próbować wszystko „załatwić”, rozwiązać wszystkie problemy. I, że to był moment, w którym znów znalazłeś spokój i wolność.

 15. Uwalniasz się od pewności. A trzeba pamiętać, że przeciwieństwem pewności jest otwartość, ciekawość i gotowość do przyjęcia życia takim, jakim ono jest.

 16. Uświadamiasz sobie, że ostatecznym wyzwaniem jest zaakceptowanie siebie takim, jakim jesteś i zaakceptowanie życia takim, jakie jest, ale nigdy nie przestawaj próbować uczyć się i rozwijać jak najlepiej swoich umiejętności.

 17. Uznasz, że wejście na zupełnie nową ścieżkę jest trudne, ale nie trudniejsze niż pozostawanie w sytuacji, która ci nie odpowiada.

 18. Zrozumiesz, że czasami trzeba mieć złamane serce, by wstrząsnąć tobą, pomóc ci odpuścić i pokazać, że jesteś wart o wiele więcej, niż myślałeś.

 19. Nauczysz się, że większość nienawidzących cię naprawdę nie nienawidzi; oni po prostu nienawidzą miejsca, w którym sami się obecnie znajdują w życiu, a ty jesteś odbiciem tego, kim chcą się stać.

 20. Twoje serce może być posiniaczone, ale stopniowo się wyleczy i stanie się ponownie zdolne do odczuwania piękna życia. Zdarzyło się to wcześniej i to się powtórzy. Kiedy coś się kończy lub ktoś odchodzi, dzieje się tak, ponieważ wkrótce nadejdzie coś innego lub ktoś inny.


Na podstawie: marcandangel.com