Lifestyle

18 rzeczy, które możesz kontrolować w swoim życiu, nawet jeśli myślisz, że jest inaczej

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
8 maja 2018
Fot. iStock/Jasmina007
Następny

Nie zawsze możemy kontrolować to, co dzieje się w naszym życiu. Czasami wszystko idzie dobrze i nagle coś się psuje, kompletnie nas tym zaskakując. Życie jest pełne zwrotów akcji, wzlotów i upadków. Często zdarza się, że jesteśmy wyczerpani ilością rzeczy, którym musimy sprostać, by przejść do następnego dnia. Nie zdajemy sobie jednak sprawy, że marnujemy naszą cenną energię, koncentrując się na sytuacjach, które są poza naszą kontrolą. Istnieje wiele aspektów życia, których nie możemy zmienić, ale to nie znaczy, że jesteśmy bezsilni.

Nie możesz kontrolować wszystkiego, ale zawsze możesz mieć pod kontrolą co najmniej 18 rzeczy w swoim życiu:

# 1 – Twój poziom uczciwości

Podczas, gdy znajdujesz się w sytuacji, w której możesz zachować się nieuczciwie, to ostatecznie ty decydujesz, jak zareagujesz. Nikt nie może zmusić cię do kłamstwa lub oszukiwania innych.

# 2 – To, czy prosisz o pomoc

Nasze życie pełne jest wyzwań i trudności. Jeśli walczysz, tylko ty możesz poprosić o pomoc tych, którym ufasz najbardziej.

# 3 – Twój poziom sprawności

Otrzymujesz tylko jedno ciało, które warto by było zdrowe i w optymalnej kondycji. Możesz wybrać, jaki sport chcesz uprawiać, by ciało ci służyło przez długie lata.

# 4 – Osądzanie innych

Wybór, czy osądzać ludzi wokół siebie, jest całkowicie w twoich rękach. To nic pozytywnego w twoim życiu, ale to ty decydujesz czy chcesz się angażować w ten zły nawyk.

# 5 – Twoje przekonania

Podczas, gdy inni mogą próbować wpływać na twoje przekonania lub otwierać oczy na nowe pomysły, pod koniec dnia tylko ty masz zdolność decydowania o tym, co widzisz jako prawdę w swoim życiu.

# 6 – Twój sen

Sen jest konieczny, aby pozwolić ciału odpocząć, zregenerować siły i przygotować się na kolejny dzień. Ilość i jakość snu jest zawsze pod twoją kontrolą.

# 7 – Podejmowanie ryzyka

Przez całe życie mamy możliwość podejmowania ryzyka i wychodzenia ze strefy komfortu na każdym kroku. To, czy skorzystamy z tych możliwości, czy nie, zależy od nas.

# 8 – Twoja postawa

Możesz nie być w stanie kontrolować tego, czego doświadczasz, ale masz pełną kontrolę nad tym, jak chcesz na to zareagować.

 

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

 

 

Lifestyle

Gina Stewart, czyli najseksowniejsza babcia na świecie podbija Internet. Zgadnijcie, ile ma lat

Redakcja
Redakcja
8 maja 2018
Fot. Screen z Instagrama /strawberriesandcream1
 

Jej najlepsze cechy (według niej samej) to poczucie humoru, troskliwość i pogodne podejście do życia. Na pytanie co by zrobiła, gdyby miała rządzić światem przez jeden dzień, odpowiedziała, że sprawiłaby „by czekolada, masło orzechowe i Nutella miały zero kalorii”. Ginę Stewart, Australijkę, która ubiega się o tytuł miss w konkursie Maxim’s Finest, okrzyknięto najseksowniejszą babcią świata. I ona naprawdę jest babcią… Zgadnijcie, ile ma lat.

Atrakcyjna blondynka  która ma czworo dzieci (27, 25, 23 i 4 lata ) i jedną wnuczkę, ma obecnie 47 lat – i udowadnia, że ​​wiek to tylko liczba. Spytana o sekret jej młodego wyglądu mówi, że jedynym zabiegiem, który przeszła, było powiększenie piersi.

„Nie używam botoksu ani wypełniaczy, ponieważ wierzę w starzenie się z wdziękiem” – powiedziała w wywiadzie dla Maxim. I dodała: „Myślę, że wszyscy są piękni. Nie robię tego, by zyskać uwagę, nienawidzę rozgłosu. Po prostu staram się zainspirować kobiety, aby były dla siebie lepsze. ”

Nam podoba się najbardziej to, że Gina nie ukrywa swojego wieku i równie wdzięcznie pozuje przy torcie urodzinowym, co z wnuczką na ręku. N o i to, że w  konkursie piękności wzięła udział po to, by pomóc finansowo przyjacielowi, który przeszedł udar.

P.S. Szukaliśmy bardziej „ubranych” zdjęć Giny, ale nie znaleźliśmy :).


Lifestyle

Picie wina pobudza nasz mózg bardziej niż rozwiązywanie trudnych zadań matematycznych – twierdzą naukowcy

Redakcja
Redakcja
7 maja 2018
Fot. iStock/AzmanL

Okazuje się, że picie wina to idealny trening dla mózgu, angażujący więcej szarych komórek niż jakiekolwiek inne ludzkie zachowanie. Tak uważa jeden z wybitnych neurobiologów doktor Gordon Shepherd z uniwersytetu medycznego w Yale. Uważa on, że wąchanie i analizowanie wina przed jego wypiciem wymaga „doskonałej kontroli nad jednym z największych mięśni w ciele”. 

Degustacja wina sprawia, że misterne mięśnie języka działają razem z tysiącami receptorów smaku i zapachu. Cały proces angażuje mózg bardziej niż słuchanie muzyki czy rozwiązywanie trudnych zadań matematycznych, twierdzi naukowiec.

Dr Shepherd spędził wiele lat badając, jak ludzki mózg przetwarza smak. Dzisiaj uważa, że odczucia smakowe są o wiele bardziej subiektywny niż wcześniej sądzono, ponieważ każdy używa własnego układu odniesienia do przetwarzania smaku, który jest „w dużym stopniu zależny od naszych własnych wspomnień i emocji oraz od towarzystwa” Shepherd podaje, że smak nie jest zawarty w samym winie, jest tworzony przez mózg degustatora.

Oczywiście uprzedza przed zbyt dużą ilością spożywania wina. Kac niestety nie wpływa korzystnie na nasz mózg.

I co wy na to?


źródło: Independent

 

 


Zobacz także

„Przed wojną, to był inny świat… My byliśmy młodzi, zakochani, odważnie braliśmy się z życiem za bary!”

Łupież, wypadanie i przetłuszczanie – problemy na głowie oraz zbrodnie przeciwko włosom

Nastrój się filmowo na Boże Narodzenie! 12 świątecznych hitów