Lifestyle

17 zastosowań olejku z drzewa herbacianego. Sprawdź, czym może cię zaskoczyć

Redakcja
Redakcja
20 marca 2018
Fot. iStock/webphotographeer
Następny

Olejek z drzewa herbacianego pozyskuje się z liści drzewa rosnącego dziko oraz na kontrolowanych plantacjach w Australii i Nowej Zelandii, gdzie pozyskiwany był od wieków. Do Europy trafił w 1927 roku i jako olejek leczniczy szybko znalazł wielu miłośników. Jego zalety wynikają z działania przeciwbakteryjnego i przeciwwirusowego. 

Badania mikrobiologiczne wykazały, że olejek niszczy wiele bakterii Gram-dodatnich i Gram-ujemnych, co czyni go sprzymierzeńcem w walce z chorobami dróg oddechowych, oparzeń skóry i problemów z jej kondycją. Warto mieć w domu olejek herbaciany, by móc wykorzystać jego liczne zalety.

17 zastosowań olejku z drzewa herbacianego

1. Ból ucha

Dodaj 2-3 krople olejku z drzewa herbacianego do 2 łyżek ciepłej oliwy z oliwek. Wpuść kilka kropli roztworu do ucha, przechyl  głowę na bok na kilka chwil i zetrzyj bawełnianym wacikiem nadmiaru oleju. Powtarzaj 2-3 razy dziennie.

2. Stan zapalny dziąseł

Do 1/2 szklanki wody dodaj kilka kropli olejku z drzewa herbacianego oraz olejku miętowego. Płucz tym roztworem jamę ustną 2-3 razy dziennie. Możesz również dodać go do domowej pasty.

3. Ból gardła

W przypadku bólu gardła wlej 2 krople olejku do filiżanki z ciepłą wodą, dorzuć szczyptę soli. Wymieszaj i płucz gardło 2-3 razy dziennie, nie połykając.

4.  Trądzik

Kilka kropli olejku możesz dodać do żelu, którym myjesz twarz. Możesz, w przypadku pojedynczych krostek, stosować olejek  punktowo nanosząc go bezpośrednio na wykwity.

5. Brodawki

Nakładaj 3 razy dziennie olejek (może być rozcieńczony z innym olejem) bezpośrednio na zmiany skórne.

6. Łupież

Dodaj do swojego szamponu 20-30 kropli olejku, i tym myj głowę. Po umyciu możesz wmasować kilka kropli olejku w skórę głowy.

7. Suche placki na skórze

Do oleju kokosowego dodaj kilka kropli olejku z drzewa herbacianego i wmasuj w suchą skórę. Olej kokosowy doskonale odżywi i natłuści skórę, a olejek z drzewa herbacianego dezynfekuje ją. To samo sprawdzi się w przypadku oparzeń słonecznych.

8. Grzybica paznokci

Przed snem, po kąpieli, skrop 1-2 kroplami olejku cały paznokieć i obszar pod nim.

9. Świerzb

Przygotuj kąpiel z dodatkiem soli i 10-20 kropli olejku. Jeśli zmiany są na niewielkiej powierzchni ciała, rano i wieczorem nałóż 1-2 kropli olejku herbacianego na zainfekowane miejsce.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Lifestyle

A ty wychowałbyś dziecko homo sapiens? Ta uliczna sonda pokazuje wstrząsająco – śmieszny poziom naszej (nie) wiedzy

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
20 marca 2018
Fot. Screen/YouTube/Brzoza TV
 

„Wychowałabyś dziecko, gdyby urodziło się homo sapiens? A może zdecydowałabyś się je usunąć?” –  z takimi pytaniami zwrócił się do Warszawiaków vloger z kanału Brzoza Tv. I serio, chyba sam zdziwił się tym, co usłyszał. Bo na 17 ankietowanych osób, jedynie dwie zorientowały się, że pytanie jest podchwytliwe. Dla znacznej większości z nich „homo sapiens” to nic innego jak poważna wada rozwojowa płodu…

Odpowiedzi, które padły są naprawdę wzruszające. Jedna z pań przyznała rozbrajająco: „Zatrzymałabym je (dziecko) i opiekowałabym się nim, bo to by było moje dziecko, nadal”. Pamiętajcie, każde dziecko trzeba kochać. Nawet homo sapiens. Obejrzyjcie koniecznie 😉

P.S. Zapominalskim przypominamy 🙂 Człowiek rozumny (Homo sapiens) – gatunek ssaka z rodziny człowiekowatych (Hominidae), jedyny występujący współcześnie przedstawiciel rodzaju Homo. Występuje na wszystkich kontynentach.


Lifestyle

Wolisz róże czy bzy? Sprawdź, co mówi o tobie twój ulubiony kwiat

Redakcja
Redakcja
20 marca 2018
Fot. iStock/CoffeeAndMilk
Następny

Kochamy kwiaty, chętnie ozdabiamy nimi pomieszczenia, w których przebywamy, balkony i ogródki. Jedni preferują cięte bukiety, fantazyjne, choć krótkotrwałe, inni zachwycają się możliwościami ożywienia przestrzeni, jakie dają kwiaty doniczkowe. Piękno kształtów, barw, zapachu, ilości i różnorodności kwitnienia — wybór przyprawia o zawroty głowy.

Każda z nas ma ulubione kwiaty, które sprawiają szczególną przyjemność i przywołują cudowne wspomnienia. Wiadomo również, że poszczególnym gatunkom roślin kwitnących przypisano niegdyś pewne cechy, które mają świadczyć o tym, kim jest osoba je wybierająca. Jeśli jesteś ciekawa, co mówi o tobie twój ulubiony kwiat, zajrzyj do galerii.

Co mówi o tobie twój ulubiony kwiat?

źródło: kobieta.onet.pl, www.glamour.pl

Zobacz także

Akcja "Bądź piękna każdego dnia"

Regulamin Akcji „Bądź piękna każdego dnia”

Trzy dobre zmiany w ciągu zaledwie kilku dni. Czegoś takiego było mi trzeba!

5 sytuacji w związku, w których kłamstwo bywa „rozsądnym” wyjściem