Go to content

14 rzeczy, o których musisz pamiętać zanim zaangażujesz się w poważny związek

Fot. iStock / AleksandarNakic

Kiedy wchodzisz w relację, która wiele dla ciebie znaczy, która ma szanse przerodzić się w coś poważniejszego, trwać, zaczynasz rozumieć, że pewne rzeczy zmienią się bezpowrotnie. Coś oddajesz, coś dostajesz w zamian. Twoje wyobrażenia o związku są weryfikowane, bo okazuje się, że bycie razem „na serio” wygląda inaczej niż myślałaś. Zmieniacie się oboje, bo wam na tej miłości zależy.

Nie zdziw się zatem, że:

1. Nie zawsze będziecie tak dobrani seksualnie jak na początku

Jedno z was będzie miało ochotę na seks rano, a drugie woli kochać się wieczorem, albo jest podatne na fazy księżyca. Czasem libido znacznie osłabia stres w pracy lub przeziębienie.  Takie jest prawdziwe życie.

2. Po pewnym czasie seks nie będzie już tak ekscytujący, ale to nie znaczy, że dzieje się coś złego 

Po wszystkim wypijecie w łóżku herbatę i obejrzycie serial na Netflixie. A potem po prostu pójdziecie spać. Albo obgadacie kogoś z rodziny. Lub ustalicie, gdzie pojedziecie w następny weekend.

3. Będziesz polegać na tej osobie, jakby była jednym z twoich najlepszych przyjaciół

To dziwna odmiana, prawda? Zazwyczaj słowo „przyjaciel” określało twojego najlepszego kumpla. Dziś okazuje się, że partner również może nim być.

4. Zaangażowanie może cię przerażać, ale jest dla ciebie dobre

Przerażające, ponieważ oznacza coraz większą intymność, odsłanianie swoich słabości, potrzebę, by zaufać. Ale dobre, na tym właśnie polega partnerski, udany związek – daje poczucie bezpieczeństwa.

5. Ktoś będzie pod ręką, aby pomóc ci przynieść ciężkie zakupy i / lub razem z tobą złożyć meble z  IKEI

Banalne, a jak cieszy. Już nie musisz prosić o pomoc narzeczonego przyjaciółki, nie musisz skrzykiwać dziewczyn, ani dzwonić do znajomego. Jesteście w tym razem. Siła tkwi w tobie i w nim!

6. Staniesz się osobą, która (od czasu do czasu!) rezygnuje ze spotkań z przyjaciółmi, żeby pobyć z partnerem…

To się po prostu zdarza. Kiedy już znajdujesz „tę osobę”, chcesz korzystać ze wspólnych momentów, cieszyć się nimi, przeżywać coś dobrego, we dwoje.

7. … I zaczniesz czuć się dziwnie, mówiąc o tym, co intymne między tobą, a twoim partnerem

Kiedy byłaś singielką, było ci jakoś łatwiej o tym mówić. Teraz czujesz się nieswojo, kiedy przyjaciółki wypytują cię o pikantne szczegóły. Chcesz zachować to dla was. I słusznie.

8. Z czasem znowu postawisz na naturalność 

Może przez kilka pierwszych miesięcy, będziesz się czuć skrępowana. Ale potem… Zero makijażu? Tak. Przetłuszczone włosy? Co z tego? Wasza pierwsza wspólna grypa żołądkowa znacznie skróci dystans.

9. Zrozumiesz, jak bardzo go lubisz, również jako osobę, a nie tylko jako sympatię

Dobrze mieć obok kogoś takiego. Kumpla, z którym się nie nudzisz. Albo z którym nie boisz się nudzić. Z którym możesz rozmawiać o wszystkim, co ważne i nieważne.

1o. Nie ma złego czasu na powiedzenie sobie: „Kocham cię”

To was umacnia,  Może kiedyś drażniło cię to mówienie o uczuciach, wyznawanie sobie miłości na każdym kroku. Teraz to po prostu część twojej rzeczywistości.

11. Nauczysz się znosić jego dziwną rodzinę

Albo akceptować. Czego się nie robi dla miłości? Oczywiście, są pewne granice, których musisz pilnować. Ale na pewne rzeczy łatwiej ci teraz przymknąć oko. Dla dobra związku. I dla świętego spokoju.

12. W końcu, nawet jeśli „nie wierzysz w małżeństwo”, jest bardzo prawdopodobne, że zaczniesz myśleć o małżeństwie

Bo okaże się, że z właściwą osobą to ma sens. Że może być czymś wspaniałym, budującym. Doświadczeniem, które zmieni twoje życie, sprawi, że przestaniesz się bać zaangażowania w związek.

13. Kłótnie mogą przynieść coś dobrego

Oczyszczają atmosferę w związku, pozwalają nam zrozumieć dlaczego jesteśmy zdenerwowani, spięci. I skłaniają do szukania rozwiązań.

14. Przytulanie jest dobre na wszystko

Ciepło bliskiej osoby dosłownie koi, uspokaja, wzmacnia. Zastanawiasz się, jak to było wcześniej,gdy tego nie czułaś. I jesteś wdzięczna partnerowi za tę czułość.