Lifestyle

12 rzeczy, których nigdy nie powinnaś się wstydzić

Redakcja
Redakcja
17 kwietnia 2018
Fot. iStock/klubovy
Następny

Chcąc dorównać lub też dostosować się do innych osób z otoczenia, niekiedy ukrywamy swoje prawdziwe cechy. Niechętnie dzielimy się emocjami, kreujemy swój wizerunek na wzór i podobieństwo innych. Tymczasem wyjątkowość każdego z nas polega na tym, że się od siebie różnimy.

Idealnie byłoby, gdyby każdy z nas nie bał się ukrywać łez, umiał się śmiać głośno i był dumny z tego, kim jest, nie przejmując się opinią innych. Powinniśmy stwarzać siebie sami na podstawie emocji, które przeżywamy, chwil w których trwamy, przyszłości, którą planujemy. Nie musimy robić tego, czego oczekują od nas inni i są takie rzeczy, których nigdy nie warto się wstydzić .

12 rzeczy, których nie powinnaś się wstydzić

1. Troski o siebie

Zazwyczaj rozglądamy się wokół siebie pilnując tego, by naszym bliskim niczego nie zabrakło. Ofiarujemy pomoc potrzebującym, myślimy o innych, natomiast swoją osobę stawiamy na szarym końcu. Samoopieka jest podstawą do tego, byśmy czuli się dobrze we własnej skórze. Zrobienie czegoś dla siebie jest godne pochwały i nie należy tego odbierać jako przejaw egoizmu.

2. Wyrażania emocji

Wychodząc do ludzi często zakładamy maskę i  uśmiechamy się grzecznie, nawet wtedy, gdy naprawdę mamy ochotę w inny sposób wyrazić to, co czujemy. Jeśli jesteś smutna – płacz; jeśli jesteś zła – możesz krzyknąć; jeżeli jesteś zachwycona – po prostu to wyraź. Zarządzanie swoimi emocjami pozwala wypuszczać je mądrze w świat i robić miejsce dla nowych.

3. Wyboru towarzyszy

To, z kim spędzasz czas, jest wyłącznie twoją sprawą, nawet jeżeli ta osoba nie odpowiada innym. Nie musisz rezygnować ze znajomości, twoi przyjaciele czy partner powinni być idealni dla ciebie, bo to ty decydujesz kogo wpuszczasz do swojego życia.

4. Pracy

Współczesne społeczeństwo ma pewną obsesję na punkcie zajmowanych stanowisk i ilości zarabianych pieniędzy, posiadanych gadżetów. Pamiętaj jednak, że to, co robisz, nie musi być publicznie chwalone, bo powinno przede wszystkim sprawiać sobie przyjemność. Nie wstydź się swojego wyboru, szczególnie gdy on cię uszczęśliwia.

5. Przebaczenia

Przebaczenie pozwala odciąć się od złych emocji, puścić w niepamięć to, co dotychczas uwierało. Nie kieruj się zasadą „oko za oko, ząb za ząb” i tym, że za wszelką cenę trzeba odbić sobie to, co zostało tobie odebrane. Ważna jest nie przeszłość, ale teraźniejszość i przyszłość.

6. Marzeń

Wielu uważa, że najlepiej być wyłącznie trzeźwym realistą, który zawsze jest przygotowany na najgorsze. A mimo wszystko ci, którzy mają nadzieję, swoje marzenia, pozytywne myśli, są w stanie zajść dalej od tych, którzy patrzą tylko pod swoje nogi.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Lifestyle

Wyjechać z dziećmi i od nich odpocząć… Ściema? Niekoniecznie. Majówka w słowiańskim klimacie dla wszystkich spragnionych chilloutu

Redakcja
Redakcja
17 kwietnia 2018
Fot. iStock / donvictorio
 

Czy można znaleźć miejsce, w którym łączy się rodzinny wypoczynek z czasem „tylko dla dorosłych”? Zakładając, że dorośli również chcą odpocząć – także od swoich dzieci – poszukaliśmy miejsca, gdzie jest to możliwe.

Rodzinna Majówka w ośrodku wypoczynkowym GWAREK w Pięknej Górze to propozycja dla tych, którzy myślą o wypoczynku, gdzie czas jest dzielony na bloki  „tylko dla dzieci”, „tylko dla dorosłych” oraz „czas wspólny dla rodzin”. Dzięki temu wtedy gdy dzieci się bawią, rodzice również się bawią, ale w swoim towarzystwie.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Rodzinna Majówka zakłada bowiem fabularny program animacyjny dla dzieci od 4 roku życia, gdzie łączy się elementy rozrywkowe z aspektem edukacyjnym. W tym samym czasie rodzice mogą skorzystać z zajęć przeznaczonych dla dorosłych albo korzystać z uroków okolicznej przyrody. A w Pięknej Górze jest rzeczywiście pięknie. Plaża z dostępem do jeziora Tajty oraz okoliczny las to idealna podstawa zarówno do aktywnego wypoczynku, jak i mazurskiego chilloutu.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Co więcej tematem przewodnim tegorocznego pobytu majówkowego jest hasło „My Słowianie”, co oznacza, że wszystkie zajęcia – zarówno dla dzieci, jak i dorosłych – będą nawiązywały do kluczowego tematu. To dlatego w programie znalazł się m.in. rockowo – folkowy zespół muzyki na żywo, pokaz wypieku sękacza, rodzinne warsztaty z mistrzem kuchni. Ale nie tylko. Na gości czeka również rejs statkiem na otwarcie żeglarskiego sezonu oraz pakiet zróżnicowanych zajęć sportowo – rekreacyjnych.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Szczegółowa oferta dostępna jest na stronie: www.gwarek-mazury.pl

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe


Artykuł powstał we współpracy z Ośrodkiem Wypoczynkowym Gwarek


Lifestyle

Zodiakalne pary, których nie można rozdzielić. Ich związek jest tak silny, że przetrwa wszystko

Redakcja
Redakcja
17 kwietnia 2018
Fot. iStock/PeopleImages

Jeśli wierzycie w siłę astrologicznego przyciągania, to wiecie, że są takie pary znaków zodiaku, które nie sposób rozdzielić. Łączy ich uczucie tak silne, że pokonają wszelkie przeciwności losu, by ze sobą być. Coś je ku sobie popycha, a opatrzność czuwa nad ich losem.

Panna i Wodnik

Kompatybilność pomiędzy Panną i Wodnikiem jest zapisana w gwiazdach. Dzieje się tak, ponieważ oboje patrzą w stronę przyszłości i marzą o tym, by uczynić świat lepszym miejscem.  Podczas gdy Panna chce pomagać ludziom, uzdrawiając ich i opiekując się nimi, Wodnik chce oświecić wszystkich swoją wiedzą i mocą.

Panna z pewnością zna wiele miłosnych trików. Wie dokładnie jak sprawić, by Wodnik się w niej zakochał. Jest praktyczna, a Wodnik to marzyciel. Oboje lubią intelektualne dyskusje i szybko „zapalają się” do nowych pomysłów i koncepcji. W trudnych chwilach razem próbują znaleźć jak najlepsze rozwiązanie. Choć przemądrzały Wodnik działa czasem na nerwy Pannie, nie zagraża to ich relacji.

Lew i Waga

Być może najciekawsza para zodiaku. Dumny lew, który uwielbia być adorowany, przyciąga uroczą Wagę, która uwielbia… uwielbiać. Oba te znaki mają silną osobowość i nawzajem się podziwiają.

Miłośnik rozgłosu, Lew, samozwańczy przywódca, może denerwować swą postawą innych, ale nie Wagę. Dla niej ta zarozumiała poza jest oznaką silnej osobowości. Waga kocha wyrafinowanego Lwa i sposób, w jaki psują ją luksusami. Ogólnie rzecz biorąc, oboje preferują wystawny styl życia. Nic dziwnego, że są w sobie zakochani! Waga może być nieco zaborcza i mieć problemy z zaufaniem, ale ponieważ, tak, jak Lew, nie ma problemów z komunikacją, wszelkie problemy są natychmiast wyjaśnione, a konflikty zażagnane.


Na podstawie: themindsjournal.com

 

 


Zobacz także

„Jedno zdjęcie dziennie, najgorszy rok mojego życia”. Będziecie zszokowani tym, jak wiele może się wydarzyć w ciągu roku

Psycholog zeznała w sądzie, że Amber Heard (ex Jonny’ego Deppa) ma zaburzenia bordeline i histrioniczne. Czy wymyśliła gwałt i bicie?

Jaką cenę płacą szczere kobiety? Tak, bycie prawdziwą kosztuje