Go to content

Dlaczego mężczyźni zdradzają? Podobno jest 12 powodów, dla których to robią

Fot. iStock/crossstudio

Zdrada partnera to jedno z najbardziej przykrych doświadczeń, które odbijają się w bolesny sposób na związku. Nie chodzi tu o jedynie zdradę fizyczną, bo zdrada emocjonalna dla wielu z nas bywa gorsza od fizycznego kontaktu z pierwszą lepszą napotkaną kobietą. Okazuje się, że mężczyźni, gdy zdradzają partnerki robią to nie tylko, jak dotychczas podejrzewano – jedynie dla sportu i samego seksu.

Powodów zdrad jest więcej. Co ciekawe, mniej więcej 60% mężczyzn w stałych związkach dopuszcza się zdrady. Kobiet jest mniej (lub się nie przyznają), bo 40%. Okazuje się, że męska zdrada jest zazwyczaj dobrze przemyślana i zaplanowana, choć spontanicznych decyzji również nie brakuje.

12 powodów, dla których mężczyźni zdradzają 

1. Brak miłości

Brak głębokiego uczucia pomiędzy partnerami jest jedną z najważniejszych przyczyn tzw. skoku w bok. Zazwyczaj tam, gdzie nie ma prawdziwej głębokiej miłości, nie ma również potrzeby zachowania wierności partnerce.

2. Wiek średni

Ten stereotyp ma faktyczne przełożenie na życie, ponieważ bardzo często zdradzają właśnie panowie w wieku średnim. Do nich dociera rzecz oczywista, że coraz dalej im będzie do wybitnej osobowości czy super przystojnego modela, a że  wraz z upływem lat mężczyźni także tracą pewność siebie, chcą w ten sposób ją podbudować.

3. Spełniają swoje fantazje

To, co siedzi u każdego mężczyzny w głowie, może wiedzieć tylko on sam. A możemy się domyślać, że często siedzą tam fantazje, których nie chcą dzielić z partnerkami, tylko wolą zaspokajać swoje potrzeby na boku. Czasem robią to z wyrachowania, a innym razem z powodu zawstydzenia czy braku zrozumienia u swojej kobiety.

4. Szukają dreszczyku emocji

Nowa partnerka na boku, która w dodatku wymaga kombinowania, użycia sprytu i przebiegłości, jawi się jako forma buntu przeciwko codziennej nudzie i rutynie. Ten dreszczyk emocji, pewne niebezpieczeństwo, bardzo kręci facetów, którzy postrzegają siebie jako prawdziwych zdobywców.

5. Bo lubi seks

A może nawet jest od niego uzależniony. Mężczyzna, który odczuwa pociąg seksualny, będzie dążył do zaspokojenia swoich potrzeb, jeśli nie z partnerką, to z kobietą dopiero co poznaną. Każdy facet chce uprawiać seks i kiedy tylko nadarza się okazja, po prostu z tego korzysta.

6. Bo tak każe biologia

To jedno z najmniej sympatycznych dla kobiet wytłumaczeń, które zrzuca męską odpowiedzialność na karb pierwotnych sił i genów. Według biologicznego nakazu mężczyzna powinien uprawiać seks z jak największą liczbą kobiet, aby pozostawić po sobie jak największą ilość potomstwa. W czasach obecnych mężczyzna tego potomstwa nie pragnie, za to seksu jak najbardziej.

7. Bo nie jest zadowolony z seksu z partnerką

Co tu więcej pisać? Jak facet będzie „głodny” w domu, to „zje” na mieście. Po prostu.

8. Bo wkurzają ich żony

Kobieta po czasie narzeczeństwa i pierwszych latach małżeństwa, z tej seksownej tygrysicy zamienia się nie wiadomo kiedy w rozciągniętą matronę — wg faceta. A że facet jest wzrokowcem, obejrzy się tęsknie się za tym, czego w domu nie ma.

9. Bo wszyscy zdradzają

Skoro zdradzają kumple, bohaterowie w filmach, ludzie w internecie, to dlaczego ktoś miałby pozostać świętoszkiem i pilnować jednej kobiety? Niestety zdrada stała się tak powszechnym zjawiskiem, że już nie szokuje i nie jest napiętnowana społecznie.

10. Aby się odstresować

Seks, także ten na boku, jest traktowany jako doskonała odskocznia od codziennego stresu. Szczególnie jeśli facet zajmuje odpowiedzialne stanowisko, które generuje u niego silne napięcie, mechaniczna czynność jak seks, pozwala mu go rozładować. Niestety zamiast na kort tenisowy czy boisko piłkarskie, niektórzy mężczyźni wolą zdradzać partnerki.

11. Aby podbudować swoje samopoczucie

Pewnie żona nie docenia i w dodatku zrzędzi, przemawiając jedynie językiem zakazów, nakazów, gróźb i żądań. A facet chce mieć wysokie poczucie własnej wartości. I szuka jej, ale nie w rozmowie z partnerką, a np. w klubach, gdzie podbudowuje własną wartość dzięki szybkiemu numerkowi z nowo poznaną dziewczyną.

12. Bo … mężczyźni lubią długie włosy

Uwaga, uwaga, to fakt potwierdzony naukowo! Mężczyźni najczęściej zdradzają z kobietami, które mają długie włosy, co zostało stwierdzone po przeanalizowaniu 250 przypadków zdrad. Wiadomo, że mężczyźni mają zwyczaj zdradzać żony z długowłosymi kobietami, ponieważ długie włosy mogą sugerować młodszy wiek i podbijać świadomość, że oto mężczyzna znalazł sobie młodszą i bardziej atrakcyjną kochankę.

Jakiekolwiek wytłumaczenie zdrad nie zostałoby podane, nas, kobiet i tak specjalnie to nie pociesza. I odwrotnie — kobiety, które zdradzają swoich partnerów, również nie powinny szukać dla siebie usprawiedliwienia. Mało kto przyznaje się do zdrady, bo jej konsekwencje bywają bardzo nieprzyjemne i bolesne dla obu stron. Dobrze by było, gdyby partnerzy, zanim podejmą ryzykowne kroki, zastanowili się nad skutkami swoich działań i przyjęli za pewnik, że drugiej szansy od bliskiej osoby mogą już nie dostać.


 

źródło: www.psychologytoday.com, kobietapo30.pl