Lifestyle

12 brutalnych prawd o życiu, które im wcześniej zaakceptujesz, tym lepiej dla Ciebie

Redakcja
Redakcja
27 sierpnia 2021
fot. molchanovdmitry/iStock
 

Życie to nie kraina mlekiem i miodem płynąca. Bez względu na to, jak brutalne mogą się wydać te słowa – musimy zaakceptować, że nie zawsze (prawie nigdy) sprawy będą toczyć się po naszej myśli. Dlatego tak ważne jest, żeby zaakceptować pewne prawdy i przejść nad nimi do porządku dziennego. Im bardziej będziemy narzekać i pytać „dlaczego, dlaczego ja?”, tym będzie nam trudniej znaleźć właściwą drogę. Będziemy zdołowani i wiecznie negatywnie nastawieni do wszystkich i wszystkiego. A klucz do szczęścia jest w naszych rękach i tylko my możemy uczynić nasze życie lepszym.

1. Umrzesz. Wszyscy umrzemy

Starzejesz się, czas upływa i kiedyś się skończy. Podobnie ludzie, których kochamy. Zaakceptuj fakt, że muszą odejść.

2. Nic nie trwa wiecznie

To jedna z najważniejszych prawd o życiu. Zmiana jest jedyną stałą na świecie. Czy to relacje, przynależność, chwile czy status społeczny; to wszystko się kiedyś skończy.

3. Nie możesz zadowolić wszystkich

Nie możesz sprawić, by inni cię kochali. Zawsze znajdzie się ktoś, kto cię nie będzie lubił, akceptował itp. Nie masz i nie możesz mieć nad tym kontroli. Przestań żyć dla innych. Jeśli nie są z ciebie zadowoleni, pozwól im być.

4. Ludzie nie są zainteresowani twoim życiem

Tak, dobrze to przeczytałeś! Ludzie mogą ci współczuć, ale mają własne problemy, z którymi muszą sobie radzić. Nikogo nie obchodzi, jak ciężkie jest twoje życie. Więc nie ma sensu próbować wmawiać im, że twoje życie jest trudniejsze niż ich.

5. Przestań czekać, aż ktoś cię uratuje

Twój związek nie jest kluczem do szczęścia. Bądź swoim własnym bohaterem i zainwestuj w siebie. A jeśli chodzi o oszczędzanie, to tylko Ty możesz ocalić siebie, nikt inny.

6. Szczęście to wybór. Tylko Ty możesz go dokonać

Pogoń za szczęściem nie ma sensu. Im bardziej starasz się być szczęśliwy, tym bardziej nie będziesz. Albo wybierasz bycie szczęśliwym, albo nie. To zależy od tego, jak chcesz patrzeć na życie.

7. Pieniądze szczęścia nie dają

Przestań gonić za pieniądzem. Pieniądze mogą dać ci luksus, ale nie kupisz za nie szczęścia. Możesz być niezwykle bogaty, ale w głębi duszy czujesz smutek. Nawet filiżanka kawy jest czymś, czego możesz potrzebować, aby poczuć się lepiej.

8. Masz wady, zaakceptuj to

Doskonałość to mit. Nie wiemy nawet, jak wygląda idealna rzecz. Jaki jest więc sens biegania za czymś, czego nikt nigdy w życiu nie widział? Wszyscy je mamy i wszyscy musimy to zaakceptować, zamiast ignorować lub zamiatać pod dywan. Nie możesz być bez skazy. Niepotrzebnie się zadręczasz próbami bycia idealnym. Twoje wady czynią cię tym, kim jesteś. Akceptuj je.

9. Wszystko, co kiedykolwiek będziesz mieć, to teraźniejszość

Nie rozpamiętuj przeszłości ani przyszłości. Wszystko jest teraz! Nasza przyszłość jest nieprzewidywalna. Nie wiemy, co się stanie i nie jest to również całkowicie w naszych rękach. Z kolei zatrzymując się w przeszłości lub usilnie starając się przejąć kontrolę nad przyszłością, często tracimy radość z teraźniejszości. Pomyśl więc o teraźniejszości i żyj nią.

10. Twoje życie będzie do dupy. Nie raz, ale sto razy

Będzie pełen wzlotów i upadków. Ale nigdy się nie poddawaj.

11. Weź odpowiedzialność za swoje życie

Przestań obwiniać innych o swoje niepowodzenia. Tylko ty powinnaś mieć kontrolę nad swoim życiem. Przestań polegać na innych, weź odpowiedzialność i kontrolę w swoje ręce.

12. Przestań marzyć i zacznij pracować nad realizacją marzeń

Zmiana nie nastąpi sama. To ty musisz wprowadzić ją do swojego życia. Ruszyć z miejsca i zacząć spełniać marzenia.


Lifestyle

Biograficzny film o księżnej Dianie już w listopadzie. W roli głównej Kristen Stewart

Redakcja
Redakcja
27 sierpnia 2021
 

Dokładnie za rok, 31 sierpnia, minie 25 lat od tragicznej śmierci księżnej Diany. Czy można sobie wyobrazić lepszą datę na premierę filmu o niej? Wydawać się mogło, że nie. Tymczasem twórcy ogłosili właśnie, że obraz trafi do kin już 5 listopada tego roku. Wyreżyserowany przez Pablo Larraina film „Spencer” po raz pierwszy pokazany zostanie podczas festiwalu filmowego w Wenecji we wrześniu.

W roli księżnej Diany w filmie „Spencer” zobaczymy Kristen Stewart, aktorkę znaną m.in. z hitowej serii „Zmierzch”. Serwisy filmowe już typują ją na kolejną laureatkę Oscara. Scenariusz filmu napisał Steven Knigh, znany ze świetnego serialu „Peaky Blinders”. Nie będzie to typowa biografia. Akcja filmu toczyć się będzie w okolicach Bożego Narodzenia 1991 roku. To czas, w którym Diana podjęła decyzję o zakończeniu małżeństwa z księciem Karolem.

Obok Kristen Stewart w filmie „Spencer” wystąpili też m.in. Jack Farthing jako książę Karol, Olga Hellsing jako Sarah Ferguson, Amy Manson jako Anne Boleyn, Niklas Kohrt jako książę Andrzej oraz Jack Nielen jako książę William. W filmie zobaczymy również Timothy Spalla, Seana Harrisa, Sally Hawkins i Richarda Sammela – nie wiadomo jeszcze o jakich postaciach mowa w ich przypadku.

Listopadowa data premiery filmu Pablo Larraina oznacza, że jego autorzy celują w zbliżający się sezon oscarowy. Fanów szczególnie ciekawi, jak w roli księżnej Diany wypadnie Kristen Stewart. Nie jest to bowiem jedyny film o Dianie Spencer, jaki zobaczymy w najbliższym czasie. Wielkimi krokami zbliża się premiera piątego sezonu serialu „The Crown”, a w nim w roli Diany wystąpi Elizabeth Debicki. Również piąty sezon popularnego serialu przywoła te przełomowe wydarzenia w życiu Windsorów, które miały mieć miejsce w Sandringham, podczas świąt w 1991 r. O tym, że szykuje się ostra rywalizacja świadczy choćby fakt, że premierę filmu ze Stewart ogłoszono w tym samym czasie co pierwsze zdjęcia Diany z „The Crown”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Spencer (@spencer_movie)


Lifestyle

„Kobieto przejrzyj na oczy! Czy Ty już widzisz, jaka to paranoja? Nigdy nie zadowolisz świata!”

Listy do redakcji
Listy do redakcji
27 sierpnia 2021
fot. ChristinLola/iStock

Być kobietą to dziś wyzwanie… Stawia nam je świat, kreując wizerunek nieskazitelnego ideału… Wzorce te są coraz śmielej propagowane w social mediach, a także dają o sobie znać w mimowolnych i „ dobrodusznych” uwagach naszego najbliższego otoczenia. Powiedzmy to dziś szczerze i głośno, że tak naprawdę by być idealną, kobieta dziś powinna najlepiej być perfekcyjną panią domu, wzorową Matką Polką a zarazem niezależną, silną kobietą sukcesu, która pnie się po kolejnych szczeblach kariery…


Skąd wziął się ten wyimaginowany obraz ideału? Może wymyślił go świat, a może to my kobiety same go stworzyłyśmy nieustannie ze sobą rywalizując i stawiając bezlitosne osądy… Może same stworzyłyśmy sobie wzór takiego niedoścignionego ideału, udając przed sobą że jest on osiągalny, a może powstał pod wpływem bezmyślnych opinii innych by nieświadomie sprostać ich wymaganiom? Kobieto czas zrzucić kajdany uzależnienia od opinii innych! Nie zauważyłaś jeszcze, że cokolwiek zrobisz to w opinii otoczenia i tak będzie nie dość lub zbyt!

Gdy starasz się być perfekcyjną panią domu, powiedzą Ci, że marnujesz swoją karierę i się nie rozwijasz…

Gdy jesteś matką i poświęcasz swój czas dziecku, powiedzą Ci, że jesteś niezbyt ambitna bo powinnaś pracować też na etacie, a nie „siedzieć” z dzieckiem w domu…

Gdy jako matka pracujesz to również źle bo spędzasz zbyt mało czasu z dzieckiem i zaniedbujesz dom…

Gdy robisz karierę i rozwijasz się to też niedobrze bo przecież rolą kobiety jest zajmować się domem, rodzić i wychowywać dzieci…

Gdy nie chcesz mieć dzieci – co z Ciebie za kobieta, jak można nie mieć instynktu macierzyńskiego! Ty feministko samolubna! Nie możesz mieć dzieci? Jesteś jakaś wybrakowana, przecież nie spełnisz swej życiowej roli jako kobieta, bo żeby być pełnowartościową kobietą to dzieci trzeba rodzić koniecznie! No a jak rodzić to tylko naturalnie, bo cesarka to już nie poród, to tylko „wydobyciny” przecież!

Kobieto przejrzyj na oczy! Czy Ty widzisz już jaka to paranoja? Nigdy nie zadowolisz świata! Zawsze znajdzie się jakiś „perfekcjonista” , dla którego będziesz zbyt lub „nie dość”! Przestań od siebie wymagać bycia idealną. Bądź perfekcyjnie nieperfekcyjna… bądź sobą, a będziesz bezkonkurencyjna. Nigdy więcej nie kieruj się opinią innych, sama stawiaj sobie wyzwania, ale takie które uważasz że są na miarę Twoich możliwości. Bądź dla siebie dobra i wyrozumiała, bo być może nikt inny tego nie zrobi… Sama naucz się doceniać siebie i być dla siebie samej wsparciem.

Siła jest kobietą! Jesteś silna, choć może jeszcze tego nie odkryłaś. Kiedy znasz swoją wartość i wiesz czego w życiu chcesz, o krok marzenia są! Choć one same się nie spełnią, musisz im pomóc a pierwszym krokiem do tego jest wiara, że mogą się spełnić. Jak mawiał Walt Disney: „ Jeśli potrafisz o czymś marzyć, potrafisz też tego dokonać…” Uwierz w siebie a życie Cię poprowadzi. Bądź szczęśliwa w jedności ze samą sobą.

Nie czekaj jak ktoś da Ci szczęście, bo nikt Ci go nie da, jeśli Ty nie będziesz mieć szczęścia w sobie… Nie uzależniaj swojego szczęścia od drugiego człowieka, bo z nim możesz co najwyżej dzielić się wzajemnie szczęściem… Znasz powiedzenie „ z pustego dzbana nie nalejesz” ? Tak też jest z miłością wiesz? Musisz mieć ją w sobie, żeby być szczęśliwym w związku z drugim człowiekiem.

Nie szukaj drugiej połowy, bo przecież Ty nie jesteś żadną połową! Jesteś kompletną kobietą, która ma sobie wszystkie potrzebne narzędzia by zbudować szczęśliwy związek. Poszukaj kogoś z kim mogłabyś dzielić się swoim szczęściem i dopełniać się Jego szczęściem…

Tylko Ty jesteś odpowiedzialna za swoje życie. Jeżeli tu gdzie teraz jesteś – nie jesteś szczęśliwa to zastanów się dlaczego i znajdź w sobie siłę by to naprawić lub zmienić by odnaleźć szczęście… Życie jest za krótkie by godzić się na bylejakość. Nie bój się zmian, bo jedyna pewna rzecz w życiu o zmiana… Jesteś kobietą masz w sobie wewnętrzną moc, o której istnieniu możesz jeszcze nie wiedzieć…

Życie ma tak wiele barw, kobiecość również… Jesteśmy tak pięknie różne, a jednak tyle spraw nas łączy. Żyjemy w świecie wygórowanych oczekiwań, w których nie jest łatwo być szczęśliwą kobietą…

Mam nadzieję, że nasze córki zapoczątkują pokolenie kobiet, które nie będą kierować się opinią innych, lecz będą żyć będą żyć według własnych zasad i nigdy nie dadzą się zapędzić w kompleksy, tylko przez to że nie wpisują się w jakieś abstrakcyjne trendy!

Mam nadzieję, ze niebawem nadejdzie pokolenie odważnych, świadomych swej wartości kobiet, które będą kochać siebie takimi, jakimi są i dzięki temu będą tworzyć dojrzałe relacje i będą dzielić się swoim szczęściem, a nie tylko oczekiwać, że ktoś wypełni je swoim szczęściem… Tego właśnie życzę nam współczesnym kobietom oraz przyszłym pokoleniom młodych kobiet.


Zobacz także

Pyszna i zdrowa woda w Twoim domu. Bez plastiku! Bądź eko i pij wodę!

Hej. Panowie, obudźcie się! To, że sprzątamy, nie znaczy, że jesteśmy waszymi prywatnymi sprzątaczkami!

Wystarczy już zadowalania innych, przejmowania się, co powiedzą. Zadbaj o siebie i idź do przodu – tam wszystko jest lepsze, bo twoje!