Lifestyle

11 rzeczy, o których powinnaś pamiętać w momencie, gdy twój świat się rozpada

Redakcja
Redakcja
4 września 2017
Fot. iStock/Martin Dimitrov
 

Życie nie zawsze układa się idealnie. Jest wiele takich momentów, w których padamy na kolana i naprawdę trudno jest nam się z nich podnieść. Czasem wydaje się, że nie ma już sił, ani nadziei, by rozbite dotychczasowe życie na nowo poskładać. Trudne wydarzenia zmieniają nas i wpływają na to, jakimi stajemy się ludźmi.

Doświadczenia uczą czegoś nowego i nawet to, co na pierwszy rzut oka wydaje się rzeczą nie do udźwignięcia, jest możliwe do opanowania. W życiu czeka na nas wiele takich sytuacji — utrata pracy, mieszkania, śmierć bliskiej osoby, zdrada przyjaciela, odejście partnera, które mogą odcisnąć wielkie piętno.

Niemożliwe jest do przewidzenia, jakie niespodzianki szykuje los, ale zawsze trzeba wierzyć we własne siły, które pozwolą nam ponownie wziąć się z życiem za bary.

11 rzeczy, o których trzeba pamiętać, kiedy w życiu dzieje się źle

1. Wszystko jest tymczasowe

Nic nie jest nam dane na zawsze. Dobre, jak i złe rzeczy, które nas dotykają, wszystko to, co daje nam los, może być tylko chwilowym stanem. Nic nie trwa wiecznie i nawet jeśli teraz wydaje się tobie, że nie jesteś w stanie ruszyć z miejsca przygnieciona wydarzeniami,  pamiętaj, że nawet z najgłębszego dołka można wyjść o własnych siłach. Kiedyś nadejdzie ten czas i ruszysz śmielej przed siebie.

2. Skup się na tym, co przyniesie rozwiązanie problemu

Na początku możesz czuć niepokój, być zdekoncentrowana, nie umieć wziąć się za to, co mogłoby poprawić sytuację. To zupełnie naturalne, jednak spróbuj skupić się na konkretnych działaniach. Jeśli straciłaś pracę, nie czekaj, przygotuj plan jak postępować, napisz CV i roześlij je do większej ilości różnych miejsc i potencjalnych pracodawców, niż na początku zakładałaś. Bycie z zawodu nauczycielem nie wyklucza pracy w korporacji lub rodzinnej firmie. Nigdy nie wiesz, z której strony życie cię zaskoczy i jakie możliwości przed tobą otworzy.

3. Ty ponosisz odpowiedzialność za swoje życie

Najczęściej sama odpowiadasz za podjęte przez siebie błędne działania i nawet jeśli jesteś teraz przytłoczona problemami i upatrujesz przyczynę swoich kłopotów w w spisku innych osób, nie jest to uczciwe. Bądź sprawiedliwa i krytyczna wobec siebie, łatwiej unikniesz porażek w przyszłości, wyciągając wnioski z popełnionych błędów.

4. Zawróć, gdy trzeba

Gdy twoje życie chwieje się posadach, musisz iść naprzód. Po początkowym czasie stagnacji i rozmyślania powinnaś zrobić krok do przodu, a jeśli okaże się, że droga, którą wybrałaś nie jest dobra, po prostu zawróć i spróbuj działać inaczej. Jeden błąd nie przekreśla reszty działania.

5. Zrób to, czego się boisz

Jeśli obawiasz się istotnych zmian w życiu,  na przekór logice zrób to, czego się boisz najbardziej. Być może to będzie punkt zwrotny i zmiana, która powodowała w tobie wielkie obawy, okaże się bodźcem, po którym ruszysz do przodu.

6. Płacz, jeśli tego potrzebujesz

To, że pozwalasz sobie na okazywanie emocji, nie świadczy o twojej słabości. Ludzie silni także muszą mieć „wentyl bezpieczeństwa”, aby oddać nagromadzone emocje i na nowo spojrzeć na problem. Jeśli czujesz, że chcesz płakać, po prostu płacz. Będziesz czuła się lepiej sama ze sobą i dzięki temu możesz spokojniej przemyśleć to, co cię trapi.

7. Pomyśl o tym, co jest twoją opoką

Osoby, rzeczy, miejsca, które stanowią dla ciebie ochronę, są w chwili kryzysu nie do przecenienia. Zwróć się do nich, by naładować się pozytywną energią i jeśli możesz, przegadaj problemy. Doceń bliskich, których masz wokół siebie, bo to oni zawsze pod trzymają się w pionie, gdy czujesz, że nie pozostało już nic innego, tylko usiąść i płakać.

8. Kontroluj swoje życie

Masz życie w swoich rękach i zawsze musisz pamiętać o tym i myśleć o sobie, choć to akurat bywa trudne. To twoje życie i twoje decyzje, nie oddawaj kontroli nad nim nikomu.

9. Nie ty jedyna masz chwile słabości

Każdy ma problemy i jeśli wydaje się tobie, że jesteś jedyną osobą, która musi się borykać ze złośliwym losem, pamiętaj, że tak nie jest. Zazwyczaj każdy na swój sposób dźwiga się i stara się iść dalej.

10. Bądź optymistką

Wbrew wszystkiemu myśl pozytywnie i porażkę potraktuj jako szansę. To, że zamykają się przed tobą jedne drzwi nie oznacza, że kolejne się nie otworzą. Nigdy nie wiesz, co cię czeka, musisz jedynie wierzyć, że będzie lepiej.

11. Bądź z siebie dumna

Wszystko to, czego doświadczasz buduje cię na nowo. Gromadząc wspomnienia, pamiętając o emocjach, z którymi się zmagałaś, stajesz się silniejszą, bardziej zdecydowaną kobietą. Ze świadomością tego, czego pragniesz i czego potrzebujesz, jesteś w stanie poświęcić całą uwagę na zgromadzenie pozytywnej energii wokół siebie. Bądź z siebie dumna inni również to zauważą.

źródło: www.powerofpositivity.com


Lifestyle

50-latka pokazuje odważne zdjęcie i apeluje: tak wygląda czerniak

Ewelina Celejewska
Ewelina Celejewska
4 września 2017
Fot. Screen z Instagrama / tamrajudge
 

Tamra Judge jest amerykańską celebrytką, która zdobyła sławę dzięki udziałowi w reality show „Real Housewives of Orange County”. Pięćdziesięciolatka jest dla wielu kobiet inspiracją, ponieważ mimo swojego wieku, może pochwalić się nienaganną figurą. Choć bardzo często publikuje na swoim Instagramie odważne zdjęcia, jedno z nich zasługuje na szczególną uwagę. Z pozoru niczym nie wyróżnia się na tle pozostałych. Tamra zamieściła je jednak z bardzo ważnego powodu.

„Pracowałam bardzo ciężko, żeby mieć taką pupę. Planowałam wziąć udział w zawodach, ale nie wiem, czy to się uda. Wygląda na to, że Bóg ma dla mnie inne plany. Pokazuję wam to zdjęcia, ponieważ tak właśnie wygląda czerniak. Nie chcę waszego współczucia, chcę, abyście zadbali o własne tyłki i zbadali swoją skórę. To był mały, czarny pieprzyk. Nie wiem, kiedy się zmienił” – napisała na swoim Instagramie.

Na szczęście Tamra bardzo szybko udała się do lekarza, który w porę się nią zajął. Okazało się, że czerniak jest dopiero w pierwszej fazie rozwoju. Kobieta zdecydowała się opublikować to zdjęcie, by ostrzec innych przed nowotworami skóry. Powinniśmy regularnie oglądać swoje ciało, a w szczególności wszystkie znamiona. Do niepokojących objawów zalicza się m.in. zmianę barwy lub koloru, zaczerwienie wokół pieprzyka, nagłe wybrzuszenie lub wklęśnięcie. Czerniaka można z powodzeniem leczyć, ważna jednak jest szybkość reakcji.

Jeśli któreś z twoich znamion wygląda inaczej niż kiedyś lub w twojej rodzinie występował nowotwór skóry, wybierz się do dermatologa, który za pomocą specjalnego urządzenia dokładnie obejrzy każdy pieprzyk.

 

I work out 🏋 hard for this Booty. I was planning on competing again in November at 50 years old, but I’m not sure that’s happening 😩 now. it looks like God has a different plan for me. Im showing you this picture because this is what melanoma looks like. I don’t want sympathy, I want you to save YOUR ASS and get your skin checked . This was just a small black flat freckle…. I had no idea! Ill be fine because my faith is strong and my Ass ain’t bad either😂 Thank you @cacoastalderm ❤️. I’ve been a little sad , worried and pissed off. But we caught it early and that makes me happy 😊 Happy birthday to me. #saveyourass birthday party in Cabo not sounding like a good idea now 😡 #awareness.#skincheck

Post udostępniony przez Tamra Judge (@tamrajudge)


Lifestyle

Maseczka, czyli kim naprawdę jestem

Listy do redakcji
Listy do redakcji
3 września 2017
Fot. iStock/fotostorm

Siadam na brzegu wanny. Kilkoma ruchami zmywam z twarzy makijaż. Nigdy nie nakładam go dużo, nie lubię „masek”. Ale lubię maseczki, takie gotowe, z saszetki kupowanej w drogerii. Zanim usiądę w ciepłej wodzie, nałożę więc jedną z nich. Patrzę w lustro i widzę tę moją dziwną twarz. A właściwie tylko oczy i usta, czyli to, co w twarzy najważniejsze. A potem, przez 20 minut jestem ze sobą sam na sam. Tyle mi wolno.

Zamykam oczy. Czuję tylko ciepło, w którym jestem zanurzona. I jeszcze ten delikatny, brzoskwiniowy zapach piany. Zapominam. Zapominam o samotności, z którą walczę codziennie i o wszystkich złych słowach, które przed godziną jeszcze brzmiały w moich uszach. Zapominam, że jestem taka, jak on mnie widzi. Zapominam, że czasem myślę, że chcę umrzeć. Zapominam, że się boję. Zapominam, że nie chcę żyć. Zapominam, że wciąż tak bardzo go kocham. Zapominam, że mamy razem dziecko. Zapominam, że jeśli nie wyjdę za – dokładnie – 17 minut i 39 sekund, on zapuka do drzwi, zdenerwowany, że marnuję wodę. I prąd. Może nawet wyłączy mi światło, żebym nie marnowała już tego prądu.

Zapominam, że po każdej awanturze, przemykam po klatce schodowej jak dziki kot, uciekam przed wzrokiem sąsiadki, odwracam głowę od spojrzenia sąsiada. Nie jeżdżę windą, tylko zbiegam z szóstego piętra po schodach – szybko, jakby goniło mnie to, co się tu dzieje. W tych naszych czterech ścianach. I już za chwilę myślę, że przecież za kilka godzin będę musiała tu wrócić. A wtedy też chcę być niezauważona.

Jestem teraz kimś innym. Wolno mi, mam do tego prawo. To moje pozostałe 13 minut i 41 sekund. Zaczynam marzyć. Na przykład o tym, kim byłam kiedyś. Ciepłą, fajną i ciekawą dziewczyną. Wygadaną, z ideałami. Myślałam o sobie „odważna”. Albo o tym, że miałam pojechać do Irlandii, bo zaproponowano mi tam pracę. W wyobraźni układam sobie życie według zupełnie innego planu. Nie, nie jestem z nikim związana. Wychodzę na spotkania ze znajomymi, śmieję się beztrosko i noszę dużo krótsze sukienki niż te, w których chodzę teraz. I nie peszę się pod zachwyconym spojrzeniem całkiem przypadkowych mężczyzn, nie boję się, że ON zauważy.

Jak ta maseczka ładnie pachnie, jak mi dobrze pod tym kocykiem z piany. Chciałabym tu zostać jeszcze dłużej. Jeszcze tylko 7 minut i 8 sekund…

Marzę, że spotkam kogoś, kto mnie stąd zabierze. Nie, nie żadna miłość. Miłości już nie chcę, miłość już zostawmy. Chcę ręki przyjaciela. A bardziej jego głowy, żeby przemówiła do rozsądku mojej. Żeby jej pokazała, jak to wygląda z boku. Że, sorry, Kaśka, ale ty po prostu musisz odejść, chyba, że chcesz dalej cierpieć. Żeby ta głowa zadecydowała za moją. Żeby to ciało wykonało niezbędne ruchy. Ręce spakowały walizki i wystawiły je za próg. A potem, żeby nogi stanęły po drugiej stronie drzwi.

To już czas.

Wychodzę z wanny, woda spływa po moich nogach. Lubię stawać bosą, pomarszczoną stopą na miękkim ręczniku. To trochę jak powrót z dalekiej podróży. Patrzę w zaparowane od ciepła lustro i zmywam moją maseczkę. Za chwilę otworzę drzwi łazienki i wpadnie tu chłód.  Za 12, bardzo krótkich sekund.


Zobacz także

Wyszłaś z toksycznego związku? 8 rzeczy, które się wydarzą nim ponownie pokochasz bez lęku

Konkurs "Kocham swoje zdrowe stópki"

Rozwiązanie konkursu „Kocham swoje zdrowe stópki”

W ilu językach potrafisz powiedzieć „kocham cię”?