Go to content

10 rzeczy, w które powinny zainwestować pary, by poprawić swój związek

Fot. iStock/Jasmina007

Jest wtorkowy wieczór i miałaś stresujący dzień w pracy. Twój ukochany zwraca do domu i przebierając się zostawia brudne ubrania  na podłodze w łazience. Zamykasz oczy i udajesz, że nie widzisz, mając nadzieję, że magicznie lewitują w koszu na brudy. Zaczynasz przygotowywać obiad, kiedy pytasz: „Czy przyniosłeś makaron?” Odpowiedź brzmi: nie, zapomniałem.

To cykl tak stary jak świat. „Walczysz” z bliską osobą o jedną czy drugą rzecz, a potem decydujesz się nadrobić wszystko miłą kolacją lub randką.

Chociaż jeden zabawny wieczór może pomóc ci tymczasowo zapomnieć o twoich problemach, jutro nadejdzie nieubłagani i pojawią się te same kłótnie. Przerwij cykl i postaw na rzeczywiste rozwiązanie problemu.

Oto 10 rzeczy, w które pary mogą zainwestować, aby wyeliminować najczęstsze problemy w związku

1.  Sprzątanie domu

Jeśli ciągle walczysz o to, kto powinien wyczyścić toaletę, wynajęcie kogoś do pomocy przy sprzątaniu mieszkania może zdziałać cuda dla twojego związku.

2. Zarządzanie czasem

Większość par spędza ze sobą czas razem w weekend. Ale w wielu przypadkach lawina spraw może zmienić to, co powinno być czasem dobrej jakości, w stresujące doświadczenie.

Jeśli twoje weekendy są mniej niż przyjemne, ponieważ biegasz dookoła kupując artykuły spożywcze, robiąc pranie i wykreślając tuzin innych obowiązków z listy zadań do wykonania, dobrze nie będzie. Zmień swój plan.

3. Opiekunka do dziecka

Niezliczone badania pokazują, że związek zmienia się i często przechodzi kryzys, gdy pojawiają się dzieci. Przestajemy traktować naszą relację priorytetowo i szybko zaczynamy się czuć jedynie jak współlokatorzy, którzy mają wspólną masę obowiązków zamiast romantycznych chwil we dwoje. Czasem trzeba spędzić czas bez dzieci….

4. Terapia

Kiedy wdasz się w kłótnię ze swoim partnerem, pierwszą rzeczą, którą prawdopodobnie zrobisz, jest rozmowa z zaufanym przyjacielem. Dobrze jest mieć zaufaną osobę, której można się „wygadać”, ale gdy sprawy zajdą za daleko, pomóc wam może jedynie dobry terapeuta par.

5. Hobby

W pewnym momencie waszego związku często czujecie się, jakbyście robili dosłownie wszystko razem. Jedynym miejscem, e którym się znajdujesz oddzielnie, jest praca, a twoja tożsamość poza twoim związkiem powoli zanika. To sygnał, że czas na znalezienia sobie odrobiny życia poza twoim związkiem.

6. Wakacje

Kilka dobrze spędzonych ze sobą dni i  zmiana scenerii mogą zdziałać cuda dla twojego związku. To nie musi być drogie „all inclusive”. Czasem wystarczy spontaniczny wypad w góry.

7. Planowanie finansów

Badania pokazują, że stres związany z  finansami jest główną przyczyną rozpadu związku. Jeśli sprawy materialne są przyczyną napięcia w twoim związku, to prawdopodobnie dlatego, że masz inne podejście i wartości, jeśli chodzi o pieniądze.

8. Niespodzianki

Pamiętasz, kiedy twój ostatni partner zrobił coś naprawdę miłego i niespodziewanego? Oczywiście, że tak. Zaskoczenie to świetny sposób na utrzymanie dobrej atmosfery.

9. Aktywność fizyczna

Mówią, że para, która spoci się razem, pozostaje razem już na zawsze :). Może jest w tym ziarnko prawdy, bo wiele  par deklaruje, że są bardziej zakochane w swoim partnerze, po wspólnym wzięciu udziału w jakiejś aktywności fizycznej.

10. Randki

Im dłużej jesteście razem, tym ważniejsze jest regularne „randkowanie”. Pamiętajcie, by odpowiedzialność za organizację randki nie zawsze spoczywała na jednej osobie.


Na podstawie: www.forbes.com