Lifestyle

10 rzeczy, które robisz w życiu dobrze, nawet jeśli tak nie uważasz

Karolina Krause
Karolina Krause
28 grudnia 2016
Fot. iStock/domoyega
 

Czasami sprawy w naszym życiu nie układają się tak, jakbyśmy tego chciały. Tracimy pracę, nasze małżeństwa, albo po prostu nie udało nam się osiągnąć upragnionego celu. Takie momenty niosą ze sobą przykre uczucie porażki i zawodu. Wydaje się nam wtedy, że nic w życiu nie zrobiliśmy dobrze. Cytując klasyka mogłabym tutaj powiedzieć, że „sukces polega na przechodzeniu od porażki do porażki bez utraty entuzjazmu”. Pozwolę więc sobie okopać drzemiący na dnie twojego serca entuzjazm i przypomnieć ci, że mimo wszystko nie jest z tobą aż tak źle.


Oto 10 rzeczy, które robisz w życiu dobrze, nawet jeśli tak nie uważasz:

1. Jesteś teraz w nowym, lepszym miejscu swojego życia

Nawet jeśli teraz jeszcze tego nie czujesz, to już wkrótce przekonasz się, że tak właśnie jest. Życie polega na zbieraniu różnych doświadczeń. Te złe istnieją tylko po to, by nas czegoś nauczyć. Każda przeszkoda, którą pokonałaś doprowadziła cię do tego, gdzie teraz jesteś. Do tego KIM teraz jesteś. Idź dalej tą drogą z wiarą i ufnością, bo niezależnie od tego, jak wyboista by ona nie była, to jest to tylko twoja droga. Na jej drugim końcu, czeka na ciebie osoba, której jeszcze nie znasz, choć wkrótce ją poznasz. Osoba, którą zawsze miałaś się stać.

2. Masz gdzie spać

Wydaje nam się to oczywiste, że mamy gdzie spać. Bo przecież wygodne łóżko i miękka poduszka należą się nam, jak psu miska. Pamiętam, jak nieco ponad rok temu siedzieliśmy z naszym przyjacielem z Nepalu i czekaliśmy na telefon od jego rodziny. To były najgorsze chwile w jego życiu – nie wiedział nawet, czy ktokolwiek z jego najbliższych przeżył trzęsienie ziemi. I czy cokolwiek zostało z jego domu. Kilka godzin później zadzwonił telefon. Szczęśliwie nikomu nic takiego się nie stało, ale nikt też nie myślał o powrocie do domu. Po pierwsze nie było wiadomo, czy konstrukcja się nie zawali, a po drugie w mieście było tyle osób potrzebujących pomocy, że nie było mowy o tym, by ich tak zostawić. Przez kilka dni zmuszeni więc byli spać na ziemi, na brudnej podłodze, w skrajnych warunkach. To doświadczenie zmieniło mój sposób patrzenia na moje łóżko. Być może zmieni i wasze.

3. Starasz się być lepsza

Być może czujesz się tak jak się czujesz, ponieważ nie udało ci się osiągnąć tego, co zamierzałaś. Albo zwyczajnie nie widzisz efektów swojej pracy. Ale to, że czegoś nie widać, że czegoś nie ma. Dałaś z siebie wszystko, podjęłaś kolejną próbę. Starałaś się być lepszą wersją siebie. I dopóki będziesz trzymać się tego kursu, możesz być pewna, że twoje marzenia w końcu się spełnią. Musisz po prostu jeszcze trochę na to poczekać.

4. Masz/miałaś pracę

Jakikolwiek by na to nie spojrzeć, nadal wygląda to raczej jak wygrana, a niżeli porażka. Jeśli masz pracę – świetnie! Tak trzymaj! Ciesz się z tego, bo wielu ludzi nie ma tego szczęścia. Jeżeli natomiast niedawno ją straciłaś, nie martw się. Miałaś przynajmniej jedną pracę, a to oznacza, że możesz mieć i drugą. Prędzej czy później uda ci się ją znaleźć. Tylko nie przestawaj szukać!

5. Masz to w małym palcu

W dzisiejszych czasach możemy nauczyć się praktycznie wszystkiego. Oczywiście o ile tylko bardzo tego chcemy. Wiedza jest kluczem, który otwiera wiele różnych zamków. Zdobądź ten, który otwiera drzwi do spełniania twoich marzeń. Ucz się z doświadczeń, jakie napotykasz w swoim życiu.

6. Masz co jeść i pić

Do póki masz co położyć na swoim talerzu, powinnaś być za to wdzięczna. Pomyśl chwilę o tym, jak się czułaś, gdy przez cały dzień nie zdążyłaś nic zjeść. Po czym wpadłaś do domu i pierwszą rzeczą, o której marzyłaś było zrobienie sobie zwykłej kanapki z masłem. Szczęście? Chyba tak można by to nazwać. Bo szczęście najczęściej ukrywa się właśnie w takich małych rzeczach, a jak zwykła kromka z masłem.

7. Masz możliwość wyboru

Arystoteles powiedział kiedyś „Doskonałość nigdy nie jest kwestią przypadku. To zawsze efekt jakiejś celowej intencji, szczerego zaangażowania i inteligencji; to dokonanie słusznego wyboru, spomiędzy wielu możliwości. Bo to właśnie wybór, nie okazja, decydują o naszym przeznaczeniu.” Zrób użytek ze swego prawa do wyboru. Wybieraj mądrze.

8. Masz o czym opowiadać

Uczucie zakochania to jedno z tych doświadczeń, których nie sposób opisać słowami. A jednak w dalszym ciągu staramy się to robić. Bo tak mocno zapisuje się ono w naszej pamięci. Jest dla nas tak ważne, że nie potrafimy o nim zapomnieć. To niezwykłe szczęście móc doświadczyć tego uczucia. Nawet jeśli już się zakończyło, możesz cieszyć się z tego, że cię to nie ominęło. A do tego jeszcze długo będziesz mogła o tym opowiadać.

9. Masz możliwość, by komuś wybaczyć

Wszyscy mamy ten dar, ale nie wszyscy chcemy z niego skorzystać. Wyobraź sobie jakim miejscem byłby ten świat, albo chociaż twoje życie, gdybyś nie była w stanie wybaczyć innym (a zwłaszcza sobie) pewnych błędów. Myślę, że spokojnie moglibyśmy powiedzieć, że byłoby to po porostu piekło na ziemi. Nie funduj sobie takiego piekła. Wybacz i idź dalej. Masz ten dar. Korzystaj z niego.

10. Masz marzenia

I jest to coś, czego nikt ci nie odbierze. Nie rezygnuj z nich. Nigdy. To właśnie z nich biorą się najlepsze rzeczy na tym świecie 😉


Źródło: lifehack.org


Lifestyle

Dlaczego włosy mają dla nas tak istotne znaczenie?

Karolina Krause
Karolina Krause
28 grudnia 2016
Fot. iStock/MilosStankovic
 

Bardzo często postrzegamy włosy, jako odbicie naszej osobowości, bo są dla nas czymś zarówno osobistym, prywatnym jak i publicznym, jawnym. Dzień, w którym nasze włosy się nie układają z góry wydaje nam się być dniem straconym. A kiedy stają się zbyt ulizane, skołtunione, siwe albo zaczynają wypadać – nasza samoocena staje się poważnie zagrożona. Dlaczego więc włosy mają dla nas tak duże znaczenie?

Symbol kobiecości

Długie włosy od zawsze uważane są za symbol kobiecości. Takie ich postrzeganie wynika w naszej kulturze zarówno z biblii, jak i tradycji słowiańskiej. Nie bez powodu dziewczęta na Rusi nosiły długi warkocz. Miał on za zadanie przykrywać ich kręgosłup, a przez to ochraniać cztery czakry – centra energetyczne umiejscowione wzdłuż niego. To napełniało ducha dziewczyny szczególną energią życiową. W kobiecym warkoczu miał ukrywać się dobrobyt domu.

Moc ukryta w kosmykach

Fot. iStock/martin-dm

Fot. iStock/martin-dm

Wierzono także, że w kobiecych włosach ukrywa się „kosmiczna moc”. To stąd biorą się właśnie nasze polskie „kosmyki”. Uważano bowiem, że poprzez włosy kobiety łączą się z energią wszechświata.

Znak wolności

Zarówno długie, jak i krótkie włosy (w zależności od okresu) stawały się dla nas także symbolem wolności. W latach 50. ubiegłego wieku chińskie komunistki bardzo upodobały sobie fryzurę „na boba”, którą wówczas nazywano „fryzurą wyzwolenia”. Chciały w ten sposób pokazać, że oto kobiety przejmują kontrolę nad swoim życiem. I tak też zostało do dzisiaj.

Istnieje także teoria biologiczna, zwana też teorią doboru naturalnego. Zgodnie z którą długie włosy (zwłaszcza u kobiet) mają być oznaką dobrego zdrowia i płodności. Dlatego też mężczyźni bardziej zwracają na nie swoją uwagę. Chociaż, kto wie? Może rzeczywiście ukrywa się w nich jakaś nadprzyrodzona moc? Bo niby skąd co rano biorą się te wszystkie kołtuny, podczas rozczesywania których setny już raz obiecujesz sobie, że zetniesz się na krótko? 😉


Źródło: huffingtonpost.com


Lifestyle

„Po pierwsze będę mówić mężowi codziennie, jak bardzo go kocham”. 🎉 Akcja „Mówię dość niezrealizowanym postanowieniom noworocznym”

Listy do redakcji
Listy do redakcji
28 grudnia 2016
Fot. iStock

Kolejna super akcja:) Bardzo miło, że dbacie o swoich czytelników. Jednak przejdźmy teraz do sedna sprawy. Zamiary, zamiarami; plany, planami a życie – życiem. NIE! W tym roku będzie inaczej. DOŚĆ Z NIEZREALIZOWANYMI POSTANOWIENIAMI NOWOROCZNYMI.

Tak, więc to nie będzie lista moich postanowień czy zamierzeń na rok 2017 – to będzie lista moich celów, targetów, do których będę usilnie dążyć.

Po pierwsze będę mówić mężowi codziennie, jak bardzo go kocham i prawić więcej komplementów niż dotychczas, bo zwyczajnie na to zasługuje. Niestety ostatni rok nie był łatwy dla naszej rodziny, choroba taty, później teściowej, wieczne zabieganie, mało wspólnie spędzonych chwil, jednak daliśmy radę i wciąż bardzo się kochamy:)

Po drugie – znajdę prace, która będzie dawała mi satysfakcję i pozwoli mi nieźle zarobić, bowiem dotychczasowa praca w jednej z korporacji odbiera mi wszelkie chęci do życia i wysysa z mnie całą moją energię.

Po trzecie – zrobię w tym roku wszystkie badania kompleksowo. Nie będę się wstydzić cytologii, nie będę się wstydzić mammografii, nie będę się bać pobrania krwi. Zdrowie jest przecież najważniejsze – …szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz aż się zepsujesz…

Po czwarte –  ten cel może wydawać się komuś błahy, ale dla mnie znaczy bardzo wiele. Mój cel… więcej uśmiechu. Wiem, że pewnie ktoś powie, że planuje przebiec maraton albo rzucić palenie. I że moje postanowienie to żaden wysiłek. Ale wiecie co? Z uśmiechem wszystko przychodzi łatwiej:)

WSZYSTKO ZREALIZUJE DO KOŃCA 2017 ROKU TRZYMAJCIE KCIUKI.

autorka: Patrycja Piasecka


Dołącz do akcji
„Mówię dość niezrealizowanym postanowieniom noworocznym!”

Co trzeba zrobić?

ZADANIE KONKURSOWE: 

Napiszcie do nas o waszych marzeniach, planach na nowy rok – skąd się wzięły, jak chcecie je zrealizować i kiedy.

Najciekawsze listy opublikujemy, nagrodzimy i będziemy mocno trzymać kciuki, byście w nowym roku osiągnęli to, co zaplanujecie.

Listy prosimy wysyłać na adres [email protected] dołączając oświadczenie:

Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

Czas trwania akcji: 21.12.2016 – 15.01.2017. Ogłoszenie wyników nastąpi do 22.01.2017 roku.

Nagrody:

COLLAGEN

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

(COLLAGENSHOP.PL)

2 x  COLLAGEN NUTRI CLINIC

>W 100% naturalny produkt, posiada pozytywną opinię farmaceutyczną i fizjoterapeutyczną. Przyjmowanie COLLAGENU zwiększa efekty zabiegów liftingujących i ujędrniających w gabinetach kosmetycznych.​

AVENE

ZESTAW Serenage Krem na dzień_png ZESTAW Serenage Rewitalizujący balsam pod oczy_png

(www.eau-thermale-avene.pl)

2 x zestaw X- MASS

GABINET KOSMETYCZNY „Lakier do paznokci”

wilanow 2
(www.lakierdopaznokci.com)

2 x  komplet manicure i pedicure, czyli wykonanie zabiegów manicure i pedicure z dowolnie wybranym lakierem (lakier zwykły albo utwardzany w lampie) oraz kosmetyki  i lakiery niespodzianka, jako upominek.
wilanow 3
Odwiedźcie „Lakier do paznokci” na Facebooku

NOBLEMEDICA

royal-acerola acerolinki-naturalna-witamina-c-dla-dzieci.jpg

(WWW.NOBLEMEDICA.PL)

2 x zestaw ACEROLA plus ACEROLINKI

noble medica

Miraflores

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

2 1

(www.miraflores.pl)
1 x zestaw NATURIGIN, składający się z:
– dowolna organiczna farba do włosów,
– certyfikowany organiczny szampon do włosów
– certyfikowana organiczna odżywka do włosów

Farba Naturigin – Farba do włosów, do samodzielnej koloryzacji. Niezwykle trwała, o przyjemny zapachu i gładkiej konsystencji, pięknie nabłyszcza włosy i pozostawia je nie tylko trwale ufarbowane ale także i wypielęgnowane. Farba Naturigin nie zawiera agresywnych substancji chemicznych takich jak: Amoniak, Rezorcyna, PTD, SLS, Parabeny, jest polecana osobom z wrażliwą skórą głowy i uwrażliwionymi włosami.

W składzie farby znajduje się 12 certyfikowanych organicznych extraktów i olei roślinnych m.in: wyciągi z mandarynki, grejpfruta, słonecznika, cytryny, brzoskwini, moreli, winogron, jojoby. Zawiera również masło Shea, proteiny pszenicy, proteiny soi i Aloes. Farba Naturigin posiada międzynarodowy certyfikat ECOCERT, nie jest testowana na zwierzętach i jest przyjazna veganom. Przeznaczona do każdego rodzaju włosów, pokrywa 100% siwych włosów, czas aplikacji to 30 min.

NATURIGIN SZAMPON – Łagodny organiczny szampon przywracający miękkość i blask włosom farbowanym dzięki organicznemu wyciągowi z aloesu, olejkom z lawendy i oliwek. Posiada certyfikowane przez ECOCERT składniki.

ODŻYWKA – Odżywka do włosów farbowanych zapewniająca gładkość, lekkość i odżywienie dzięki proteinom hydrolizowanego jedwabiu oraz wyciągowi z kwiatów rumianku, lawendy, mięty oraz olejkom z eukaliptusa i kokosa. Posiada certyfikat ECOCERT.
MIRAFLORES jest dystrybutorem marki Naturigin na Polskę.

Marka Wierzbicki & Schmidt

ws academy

Marka Wierzbicki & Schmidt – stworzona przez duet stylistów fryzur oraz założycieli sieci salonów fryzjerskich WS Academy. Pomysłodawcy, Andrzej Wierzbicki i Tomasz Schmidt, pracują w zawodzie już prawie od 20 lat, odnosząc na tej płaszczyźnie liczne sukcesy. Wspólnie prowadzą program „Ostre cięcie”, w którym pomagają odwiedzanym salonom fryzjerskim. Prace nad stworzeniem marki poprzedzały dwa latach poszukiwań najlepszych składników, rozwiązań, badań oraz testów. W efekcie powstała profesjonalna linia kosmetyków wypełniona bogactwem łąk, skarbami oceanów i innymi dobroczynni substancjami aktywnymi. Te starannie wyselekcjonowane składniki wypełniają eliksiry i esencje czyli luksusowe szampony oraz odżywki, dzięki którym można cieszyć się profesjonalną pielęgnacją włosów w domowym zaciszu. Ich dobroczynną moc skrywa EUKALIPTUS & ROZMARYN, efektowna CZARNA ORCHIDEA, słodka i aromatyczna PACZULA WONNA oraz delikatna linia BEZZAPACHOWA dla osób wrażliwych.

1 x voucher na strzyżenie i koloryzację w wybranym salonie (lista salonów na http://wierzbicki-schmidt.pl/category/salony/ ).

12 x zestaw kosmetyków (esencja i eliksir) (więcej o kosmetykach na http://wierzbicki-schmidt.pl/kosmetyki/).

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Linia profesjonalnych kosmetyków WS Academy WIERZBICKI & SCHMIDT 

Zestaw PACZULA WONNA

Eliksir i esencja zawierają ekstrakt z owoców egzotycznych o kompleksowym działaniu, dzięki któremu włosy stają się odżywione i nawilżone. Składniki aktywne zawarte w produktach poprawiają stan uszkodzonych włosów, regenerując je i nadając im wyjątkową gładkość.

Zestaw CZARNA ORCHIDEA

Seria ma właściwości zarówno pielęgnacyjne, jaki i lecznicze. To propozycja dla osób szukających rozwiązań na problemy z wypadaniem włosów czy łojotokiem. Szampon i odżywka zwiększają wytrzymałość oraz sprężystość włosów, wygładzając je i dodając pięknego połysku.

Seria BEZZAPACHOWA

Profesjonalny zestaw dla osób poszukujących kosmetyków bez dodatku alergenów. Bardzo delikatny, a jednocześnie skuteczny w działaniu. Eliksir i esencja wnikają w głąb włosa, odbudowując go, wzmacniając oraz chroniąc przed negatywnymi wpływami środowiska.

EUKALIPTUS & ROZMARYN

Eliksir został opracowany z myślą o osobach, które mają kłopot z wypadaniem włosów. Dzięki wyjątkowym składnikom aktywnym, takim jak Tricorexina Hydro, szampon znacząco redukuje ten problem, stymulując jednocześnie produkcję keratyny i przyspieszając wzrost nowych włosów. To profesjonalny produkt, polecany także dla mężczyzn, chcących dłużej cieszyć się bujną fryzurą.

Davidoff

Davidoff jpeg bez spadow

Kawy Davidoff to mistrzowskie kompozycje. Wybitni sommelierzy łączą ziarna Arabiki pochodzące z najlepszych upraw świata w taki sposób, aby ich wyjątkowy aromat i delikatne niuanse smakowe tworzyły jedną wyśmienitą mieszankę kawy. To po prostu kawy, które czarują!

1 x zestaw Davidoff Cafe Creation Superieure Horizon, składający się z trzech kaw (rozpuszczalnej i mielonej).

Zdjęcie DAVIDOFF 2 Zdjęcie DAVIDOFF 1

Logo-DAVIDOFF

Wybranafirma.pl

Wybranafirma.pl to portal, w którym każdy Klient mający dostęp do Internetu:

  • znajdzie firmy z całego kraju oferujące swoje usługi w takich obszarach jak: salon fryzjerski, salon kosmetyczny, spa, nocleg, warsztat samochodowy, itp.
  • w szybki sposób dowie się o najnowszych promocjach, które w danym okresie czasu oferują nasi Partnerzy.
Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

3 x  Kuracja „Zdrowe włosy”

Kolagen Naturalny Souvre Internationale jest wyjątkowym kosmetykiem, dzięki któremu kobiety mogą zapomnieć  o codziennych problemach skórnych. To białko występujące w postaci potrójnej helisy, które odgrywa bardzo ważną rolę w różnych strukturach ludzkiego ciała.

Kolagen ma znaczący wpływ na nawilżenie naszej skóry. Kosmetyki, które zawierają kolagen naturalny wygładzają skórę, a także pomagają w zwalczaniu objawów starzenia, między innymi zmarszczki oraz utrata jędrności. Kolagen uzupełnia także niedobory aminokwasów w naszym organizmie.

Logo-WYBRANA FIRMA

Partnerów do współpracy, zainteresowanych promowaniem swoich usług w internecie wyszukujemy przede wszystkim poprzez rekomendacje. Dodatkowo poprzez formularz kontaktowy zainteresowani Przedsiębiorcy mogą się do nas zgłaszać – po odbyciu spotkania biznesowego podejmujemy decyzję czy będziemy nawiązywać stałą współpracę. Celem projektu jest aby z każdego miasta w Polsce oraz z danej branży wybrać ok. 10% firm, które zaprosimy do aktywnej i ścisłej współpracy.

Każda firma, która podejmuje z nami współpracę oferuje swoje usługi Klientom, a dodatkowo na poszczególne tygodnie lub miesiące proponuje usługi promocyjne – w zależności od zapotrzebowania i harmonogramu. Klienci po wyszukaniu danej firmy na portalu internetowym mają możliwość zapoznania się z promocjami i rabatami jakie obowiązują w danym okresie w wybranym mieście / salonie / itp. na obszarze całej Polski.

Portal internetowy zajmujący się promowaniem przedsiębiorców ściśle współpracuje z firmą Souvre Internationale Sp. z o.o. Sp. k. Każdy Przedsiębiorca będzie mógł dysponować i legitymować się Certyfikatami Jakości wydanymi przez Polską Izbę Handlu Zagranicznego w tym:

  • PN – EN ISO 9001:2008 – Wysoka jakość kolagenu naturalnego.
  • PN – EN ISO 22716:2007 – Wysoka jakość kosmetyków kolagenowych.
  • PN – EN ISO 22000:2005 – Bezpieczeństwo zdrowotne suplementów diety.

Zaangażowany Zespół Osób tworzących portal internetowy www.wybranafirma.pl  dołoży wszelkich starań, aby każdy współpracujący z nami Przedsiębiorca oraz każdy Klient był zadowolony z otrzymanych usług.

Kontakt
tel: +48 502 – 699 – 786
email: [email protected]

Design 24

(www.design24.com.pl)

Firma ta powstała z myślą o osobach, dla których ważne jest piękno otaczających je przedmiotów i wygląd wnętrz.

1 x Krzesło Teddy Black (o wartości 529 zł)

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Krzesło Teddy to fotelik wykonany na bazie krzesła PC018. Siedzisko tapicerowane i wyłożone wygodną pianką, która zwiększa komfort użytkowania do maksimum. Krzesło sprawdzi się zarówno w salonie, pokoju dziennym jak i w miejscach użyteczności publicznej czyli restauracji, kawiarni czy hotelu. Krzesło w wersji Teddy Black posiada podstawę w kolorze czarnym.

1 x  Bollard lampa czarna ( o wartości 340 zł)

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Lampa wykonana z sylikonu. Może służyć za pojedyncza lampę wiszącą, może być łączona po kilka sztuk, może służyć jak lampka nablatowa, a klosz dodatkowo jest ruchomy, można go układać w różnych pozycjach. Szeroka gama kolorystyczna i możliwości ,to jej niewątpliwe zalety.

Silky way

(www.silky-way.pl)

Firma ta oferuje oryginalne japońskie kosmetyki marki G&A, które dają szansę odnaleźć sekret wiecznej młodości.

1 x Serum Nawilżające z Koenzymem Q10 do Głębokich Zmarszczek – Organic Tea Moisture Essence Q. Pojemność 35 ml, cena: 298 zł. W skład wchodzi 26 aktywnych składników.

serum

1 x  zestaw kosmetyków składający się z :

KREM NA NOC – Uji Organic Catechin Cream. Pojemność  180 g, cena 199 zł. W skład wchodzą 33 aktywne składniki.
MASECZKA DO TWARZY – Ujino-Hana. Pojemność. 5 g , cena: 10 zł. W skład wchodzi 21 aktywnych składników.

krem4 maseczka3

logo_jap

Regulamin akcji dostępny jest tutaj.


Zobacz także

„Chyba wezmę cię na 7 piętro onkologii, żebyś zobaczyła jak dzieci żegnają się z matkami. Zrozumiesz, co to są prawdziwe problemy”. Ania Szubert – życie po raku

Kochankowie, wspólnicy czy rodzice? 6 typów relacji w małżeństwie

Rozsądek