Go to content

Co możesz dać komuś, kto mówi, że ma wszystko? Są przecież ciągle marzenia do spełnienia

Fot. iStock/Eva-Katalin

Co możesz dać komuś, kto ma wszystko? Na pewno znasz choć jedną osobę spełnioną w miłości i w życiu zawodowym, taką, która ma uporządkowane priorytety i która mówi o sobie, że jest szczęśliwa. Ale czy to znaczy, że o niczym już nie marzy, może poza tym jednym, żeby ten błogostan trwał?

Nie szukaj już „rzeczy”, pomyśl, czy nie mógłbyś ofiarować:

1. Chwili odpoczynku

Może bilet do teatru na relaksującą, zabawną sztukę, a może wizyta w gabinecie masażu? A może po prostu, wspólny wypad „za miasto”, gdzieś, gdzie można odetchnąć, zatrzymać się na chwilę, pomyśleć, poczuć wdzięczność, za to, że osiągnęło się już tak wiele?…

2. Wspomnień

Staroświecki, zrobiony własnoręcznie  album z wydrukowanymi fotografiami, w czasach, kiedy wszyscy zdjęcia przechowujemy na komputerze to naprawdę wyjątkowy prezent.

3. Radości podniebienia

Nowy, nieznany smak (a nawet znany i swojski, ale taki, który wyszedł spod twojej ręki) dla kogoś kto interesują się kuchnią albo lubi gotować, to zaskakujący i bardzo osobisty prezent. Dla zasobniejszej kieszeni, dobry pomysł na prezent dla bliskiej osoby to kurs nauki gotowania u boku znanego szefa kuchni.

4. Nowego, nieznanego doświadczenia

Lot wycieczkowy nad miastem, kurs nauki jakiejś wyjątkowej umiejętności, wycieczka w miejsce, gdzie powietrze pachnie historią, to tylko kilka pomysłów.

5. Czasu

To najbardziej magiczny i najpotężniejszy podarunek. Twoja uwaga, skupienie na bliskiej osobie, możliwość głębszej rozmowy, bliższego kontaktu to nieoceniony prezent. Szkoda, że ofiarowujemy go sobie tak rzadko.


Źródło: apartmenttherapy.com