Go to content

7 kobiecych błędów, które zniszczą każdą miłość. Ale uwaga, mężczyźni też je popełniają

Fot. iStock / Martin Dimitrov

To prawda, że ​​kiedy związek się kończy, zawsze jest temu winna jakaś kombinacja kilku czynników – on nigdy nie poświęcał ci tyle uwagi, ile potrzebowałeś, nie było między wami wystarczająco zaufania, przestałaś się starać go zrozumieć… Analizujesz to bez końca, prawda? Trudno jest dokładnie określić te czynniki i znaleźć ogólny wzorzec zachowań, który prowadzi do rozpadu relacji, ale jest kilka typowych błędów, które popełniamy my – kobiety. Błędów, które mogą mieć pewne okropne, długotrwałe efekty, choć nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy.

7 bardzo kobiecych błędów, które zniszczą każdą miłość

1.  Nie doceniasz tego, co twój partner robi dla ciebie

Często zdarza się, że czujemy się automatycznie uprawnieni do wszystkich rzeczy, które robi dla nas nasz partner. Czy są to proste sprawy, takie jak dawanie ci znać, że on jest „dla ciebie”, że chce cię chronić, opiekować się tobą, czy niezwykłe dowody na to, jak bardzo jesteś dla niego ważna – on robi to wszystko z miłości. Sztuka polega na tym, by umieć docenić i zauważyć nawet najdrobniejsze gesty.

2.   Nie zdajesz sobie sprawy z własnej wartości

Jeśli schemat się powtarza i zazwyczaj związujesz się z facetami, którzy nie traktują cię najlepiej, jeśli boisz się prosić o rzeczy, których naprawdę pragniesz w związku, jeśli pociągają cię mężczyźni „emocjonalnie niedostępni” i tacy, którzy będą z tobą tylko wtedy, gdy tak będzie dla nich wygodnie –  masz problem z poczuciem własnej wartości. Taka postawa nie pozwoli ci odnaleźć dobrej miłości, dlatego najpierw zajmij się sobą i swoimi emocjami, a dopiero potem – szukaniem partnera.

3.   Nie odwzajemniasz tej miłości, którą dostajesz

Uważasz, że jedynym celem związku jest uszczęśliwienie ciebie? Nie. Tu chodzi o znalezienie osoby, którą naprawdę pokochasz – osoby, której szczęście będzie dla ciebie priorytetem. Związek zawsze polega na dawaniu i braniu, a nie tylko przyjmowaniu bez odwzajemniania miłości i uczucia, którym zostałaś obdarzona.  Czasami, gdy partner kocha nas bezwarunkowo nie prosząc o nic w zamian, zaczynamy wierzyć, że cała ta miłość i troska zawsze będą istniały niezależnie od naszych własnych działań. To nie jest prawda.

Bez względu na to, jak bardzo on cię kocha, bez względu na to, jak ważna jesteś dla niego, i bez względu na to, jak puste stanie się jego życie bez ciebie, w końcu zmęczy go bycie jedyną osobą, która naprawdę dba o to, aby ten związek funkcjonował.

4. Zbyt wcześnie chcesz sformalizować ten związek

Niekoniecznie w urzędzie :). Chodzi  o to, że nie dajesz wam czasu, na to by ze sobą pobyć „sam na sam”. Chcesz od razu przedstawić go znajomym, rodzicom, chcesz mówić o jego przeprowadzce do ciebie, chcesz decydować „o przyszłości”.  Pozwól sprawom toczyć się krok po kroku, niczego nie przyspieszaj, niczego nie wymuszaj. Tak będzie lepiej dla was.

6.   Po prostu nie próbujesz zrozumieć swojego partnera

Wszystko, czego naprawdę potrzebują od związku mężczyźni, to uczciwość, zaufanie i akceptacja tego, kim naprawdę są. Nie pozwól mu poczuć się tak, jakbyś nigdy mu nie ufała, nie naruszaj stale jego prywatności. Postaraj się zrozumieć tę osobę, którą masz przed sobą, a nie jakiś wymyślony mit na jej temat, z twojej głowy.

7.   Wolisz tworzyć dramaty, zamiast tworzyć wspomnienia

Ta relacja ma zapewnić ci bezpieczną przestrzeń, pomóc uciec od stresu i napięć dnia codziennego, dać powód do szczęścia i radości nawet wtedy, gdy dzieje się źle. Jeśli ciągle szukasz kłótni, doszukujesz się problemów, nie potrafisz być po prostu szczęśliwa, zamiast spędzać czas w spokoju i radości, miłość stanie się męcząca i smutna. A potem się skończy.