Lifestyle

10 niewiarygodnych cech ludzi urodzonych w lutym

Redakcja
Redakcja
9 lutego 2018
Fot. iStock/SrdjanPav
 

Urodziłaś się w lutym? A może ktoś z twoich bliskich obchodził lub za chwilę obchodzić będzie urodziny? Czy wiesz, jak wyjątkowymi ludźmi są ci urodzeni w lutym?

10 niewiarygodnych cech ludzi urodzonych w lutym

Są uczciwi

Nie próbują nikogo udawać, zawsze mówią to, co myślą. Nie używają krytyki, by kogoś skrzywdzić, wręcz przeciwnie, ich krytykę zawsze należy przyjmować jako konstruktywną.

Są bardzo dobrymi przyjaciółmi

Przyjaźń z osobą urodzoną w lutym to prawdziwy skarb. Nigdy nie odrzucą cię z głupich powodów, ale też nie będą naciskać, by być przy tobie na zawsze. Są jednymi z najbardziej godnych zaufania ludzi i doskonale wiedzą co to lojalność.

Są oryginalni

Osoba urodzona w lutym będzie jedną z najbardziej oryginalnych osób, jakie kiedykolwiek spotkasz.

Są tajemnicze

Wierzą, że im mniej mówią o sobie, tym są szczęśliwsi. Czasami trudno je odgadnąć. Poznasz je tylko wtedy, gdy jesteś blisko nich.

Są innowacyjne

Znajdziesz w nich urodzonego innowatora. Poszukają nieustannie czegoś nowego, są kreatywni, lubią eksperymentować. Bywają zbuntowani, bo nie ufają ustalonym schematom.

Są wolniejsi niż inni

Nie oznacza to, że są opóźnione lub mają inne trudności. Osoby urodzone w lutym mają po prostu tendencję do nauczenia się jednej rzeczy bardzo dobrze niż do osiągnięcia szybkiego rezultatu.

Są wyjątkowe

Mogą nie być idealne, ale są unikalne pod względem stylu, natury i zachowania. Ludzie urodzeni w lutym często posiadają umiejętności i styl życia odmienne od innych. Nie podążają za tłumem i modami.

Mają silną silną wolę

Są w stanie osiągnąć ogromne sukcesy w swoim życiu właśnie dzięki wyjątkowej silnej woli. Nie odpuszczają, walczą do końca.  Siła woli i cierpliwość to cechy charakterystyczne dla urodzonych w lutym.

Są oddanymi partnerami

Całkowicie oddani ludziom, których kochają. I nie chodzi tu tylko o miłość w relacjach, ale do świata w ogóle. Kochają przyrodę, często są wolontariuszami, pomagają tym, którzy tej pomocy potrzebują.

Lubią ciszę

Nie lubią rozmawiać z wieloma ludźmi. Cisza często jest dla nich odpowiedzią.

Urodzeni w lutym są fantastycznymi ludźmi, są mieszanką wszystkich dobrych cech.


źródło: www.ideaherald.com

 


Lifestyle

7 pytań, które warto sobie zadać poszukując sensu swojego życia

Redakcja
Redakcja
9 lutego 2018
 

Nie ma jednego wielkiego kosmicznego sensu dla wszystkich. Istnieje tylko sens, jaki każdy z nas nada własnemu życie, indywidualny, jak pojedyncza powieść, książka tylko dla jednej osoby. Kiedyś przeczytałam takie zdanie albo bardzo podobne, za to niewątpliwie prawdziwe. Bo to co nadaje motywuje nas do działania jest właśnie sens, którego często szukamy próbując ruszyć z miejsca. 

Myślę, że brak sensu sprawia, że często żyjemy życiem, którego nie lubimy. A im więcej go odnajdujemy, tym jesteśmy szczęśliwsi. Ostatnio dawno nie widziana znajoma wyrzuciła z siebie: „Moje życie jest bez sensu”. Smutna refleksja, ale jak się już pojawia nie puszczajmy jej, tylko trzymajmy mocno! Każdy z nas choć raz zastanawia się nad sensem swojego życia, jeśli stoisz właśnie w takim punkcie, zadaj sobie siedem pytań, poszukaj odpowiedzi, która na nowo nazwie to, co jest dla ciebie sensem życia.

Co sprawia, że ​​jesteś szczęśliwa?

Ważne są rzeczy, które nas uszczęśliwiają. One są bezpośrednio związane z naszym byciem na głębokim poziomie. Naprawdę, pomyśl o tym, co cię uszczęśliwia, wymień co najmniej trzy takie rzeczy? Co one dla ciebie znaczą?

Jak myślisz, co jest sensem twojego życia?

Jakie jest sens twojego życia, gdybyś miała zgadywać, co byś powiedziała? To może być cokolwiek, coś co jako pierwsze przyszło ci do głowy.

Dlaczego robisz to, co robisz?

Zastanów się, co cię napędza, co naprawdę sprawia, że robisz to, co robisz. Wszystko, co robisz, ma głębsze znaczenie – co to dla ciebie znaczy?

Czy myślisz, że żyjesz swoim życiem?

Czy twoim zdaniem w tej chwili żyjesz tak, jak chcesz? Czy myślisz, że właśnie tu powinnaś być? Gdzie jest twoje „gdzie powinnam być”?

Jakie są twoje pragnienia?

Czego chcesz w tym życiu? Co cię interesuje i ​motywuje cię do działania? Wszystko to składa się na sens twojego życia.

 Co w twoim życiu wyróżnia się najbardziej?

To może być wszystko. O czym pomyślałaś? To co się wyróżnia jest naszą pasją.

Kim TY chcesz być?

Zostań dłużej przy tym pytaniu. Zgadza się, to jedno z serii zadawanych dzieciom: kim będziesz, jak dorośniesz. Dlaczego tylko wtedy siebie o to pytamy? Powinniśmy do tego wracać, bo odpowiedź oznacza wszystko. Twoja odpowiedź oznacza twoje szczęście! Jak myślisz, kim powinieneś być? Czy jesteś tą osobą czy kimś innym?


Lifestyle

Rodzic – socjopata? Jak to możliwe? A jednak najbliżsi też bywają niebezpieczni

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
9 lutego 2018
Następny

Kto przychodzi ci na myśl, kiedy słyszysz słowo „socjopata”? Pewnie jakieś demoniczne postaci ze świata literatury kryminalnej. Albo najgłośniejsze przestępstwa, o których usłyszałeś w wiadomościach.  Ale są to najbardziej ekstremalne, dramatyczne i oczywiste „typy” socjopatów. Naukowcy twierdzą, (a my nie zdajemy sobie z tego sprawy), że w każdej społeczności, szkole, firmie lub organizacji jest co najmniej jeden psychopata.  Socjopata, o którym za chwilę przeczytacie bardzo różni się od seryjnego mordercy. Ten socjopata prawdopodobnie nigdy nie złamał prawa i nigdy nie był w więzieniu. Ten socjopata jest znacznie mniej „oczywisty”, ale znacznie bardziej „powszechny”. To może być bliska wam osoba.

On lub ona może być twoim sąsiadem, twoim bratem, twoją matką lub twoim ojcem. Ona lub on może schować się za perfekcyjnym makijażem, doskonałą pracą, pracą charytatywną, pozycją społeczną, mnóstwem znajomych. Większość z nas nigdy nie pomyślałaby o tej osobie, jako o socjopacie. Może mieć charyzmę, która przyciąga do niej ludzi. Może być podziwiana przez wielu, wydawać się bezinteresowna i życzliwa. Ale w głębi duszy nie jest taka jak reszta z nas. Czasem nikt nie widzi, że coś jest z nią nie tak, z wyjątkiem ludzi, którzy są jej najbliżsi.

Jest jedna główna cecha, która odróżnia socjopatów od reszty społeczeństwa. Kryje się ona pod słowem: sumienie. Mówiąc wprost, socjopata nie ma poczucia winy. Z tego powodu jest wolny, może zrobić praktycznie wszystko, nie płacąc za to żadnej ceny. Socjopata może powiedzieć lub zrobić to co chce, i nie czuć się z tego poowdu źle następnego dnia. Wraz z brakiem poczucia winy pojawia się u niego  głęboki brak empatii. Dla socjopatów uczucia innych ludzi są bez znaczenia, ponieważ nie potrafią ich odczuć. W rzeczywistości socjopaci nie odczuwają niczego tak, jak reszta z nas. Ich emocje działają w zupełnie innym systemie, który zwykle obraca się wokół kontrolowania bliskich osób.

3 sygnały, że twój rodzic może być socjopatą

czytaj dalej
strona 1 z 2

Zobacz także

5 powodów, dla których krem z filtrem trzeba stosować codziennie

10 nawyków, które brzmią podejrzanie, a jednak działają na naszą korzyść

Nigdy nie patrz wstecz i nie oglądaj się na przeszłość – no chyba, że z tych kilku powodów