LGBT Lifestyle

Brynn poślubiła Matthew, który jest gejem. „Jesteśmy szczęśliwi w tym wyjątkowym związku”

Iwona Zgliczyńska
Iwona Zgliczyńska
5 kwietnia 2022
 

Brynn Embley jest żoną o dwa lata młodszego od niej psychologa Matthew Nielsona. Para spotyka się od 2016 roku i dziś ma dwie małe córki: Amandinę i Ginewrę. Ale ich rodzina nie jest zupełnie zwyczajna. Oboje nie wstydzą się mówić o swojej tożsamości i robią to bardzo świadomie, by łamać tabu. Opowiadają o łączącej ich przyjaźni i miłości, choć narażają się na hejt, ale nie widzą innego wyjścia. Od pięciu lat tworzą szczęśliwe małżeństwo o mieszanej orientacji seksualnej. Jak to jest możliwe?

Panseksulany czy gej?

Kiedy zaczęli się spotkać, Matthew natychmiast przyznał się ukochanej, że jest panseksualny, co oznacza, że pociągają go ludzie bez względu na ich płeć. Jednak po zaledwie kilku randkach był bardziej precyzyjny i stwierdził, że jednak „bardziej pociągają jednak mężczyźni niż kobiety”. Natomiast Brynn opisuje siebie jako heteroseksualną kobietę. Para na początku rozstała się, ponieważ żywili silne uczucia do poprzednich partnerów. Po jakimś czasie postanowili nie dać za wygraną i choć mieli wiele obaw, zdecydowali się zawalczyć o łączące ich uczucie i przyjaźń.

Oboje są członkami Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich – wiary, która nie akceptuje związków homoseksualnych. Matthew przyznaje, że bycie singlem i konieczność celibatu były silnym czynnikiem, który motywował go do związania się z kobietą. Zanim zakochał się w Brynn, chodził na randki zarówno z kobietami, jak i mężczyznami. Wszystkim mówił, że czuje się gejem i spotykał się z bardzo różnymi reakcjami. Jednak –  jako osoba silnie związana ze swoim kościołem – przed ślubem nie uprawiał z nikim seksu. Tym bardziej był pełen obaw, kiedy zdecydował się poślubić Brynn. Na początku wiedzieli o sobie tylko tyle, że się rozumieją, lubią się przytulać, trzymać za ręce i całować. W 2017 roku pojechali do Manti w stanie Utah, aby w końcu wziąć ślub.

Co teraz myślą o swojej miłości?

„Na świecie jest więcej osób homo, bi, panseksualnnych, niż deklaruje to otwarcie”, twierdzi Matthew.

„Orientacja seksualna to po prostu nie jest dla mnie jakaś wielka sprawa. Matthew jest ze mną, to jego wybór – co jeszcze miałoby mieć dla  mnie znaczenie? […] Wiem, że on myśli, że jestem atrakcyjna i czuję, że go do mnie ciągnie, a jego orientacja seksualna niczego nie neguje. Dopasowanie charakterów jest o wiele ważniejsze w długotrwałym związku niż silna chemia”, dodaje Brynn.
Kobieta przyznaje jednak, że na początku małżeństwa stresowałaby się, gdyby nie uprawiali seksu określoną liczbę razy w tygodniu. To dla niej oznaczałoby, że Matthew nie cieszył się tym wystarczająco. Dlatego postanowili rozmawiać ze sobą szczerze, w każdy czwartek. Dziś ta niekonwencjonalna para utrzymuje swój związek dzięki terapii i cotygodniowym dyskusjom na temat seksu, podczas których udzielają sobie wzajemnie informacji zwrotnych i wskazówek.

Brynn mówi: „Naprawdę staram się nie skupiać na negatywnych komentarzach, które mogłyby mnie zdołować. Jednym ze sposobów walki z hejtem jest dzielenie się naszą historią” i dodaje: „Jesteśmy bardzo szczęśliwi w tym dziwnym, ale wyjątkowym i wzniosłym związku”.

Jesteśmy ciekawi, co myślicie o ich relacji? Czy podoba się wam ich tolerancja i otwartość? A może nie wierzycie w ich miłość?LGBT Lifestyle

Menopauza to aż dziewięć nietypowych objawów, o których mogłaś nie mieć pojęcia

Redakcja
Redakcja
5 kwietnia 2022
kobieta, menopauza
fot. fizkes/iStock

Menopauza – słowo, które budzi w nas, kobietach, lęk i niepewność. Boimy się objawów i zmian, jakie niesie ze sobą menopauza. Martwimy się, że odbierze nam zdrowie i kobiecość. Ważne, żeby zauważyć, kiedy ten proces się zaczyna. Poza objawami, które znamy doskonale – jak wahania nastroju czy uderzenia gorąca, menopauza daje też wiele nietypowych objawów. Jakich?

Utrata jędrności piersi

Niektóre kobiety już w początkach menopauzy mogą zauważyć, że ich piersi nie są tak pełne jak wcześniej, że biustonosz staje się nieco luźniejszy. Za taki stan rzeczy odpowiedzialna jest zmiana estrogenu. Kobiety rzadko jednak utratę jędrności piersi łączą z menopauzą.

Menopauza może powodować bezsenność

Bezsenność może być istotnym objawem menopauzy. Wiele kobiet, które wchodzą w okres menopauzalny ma problemy ze snem, ponieważ spada ich poziom estrogenów i zaczyna pojawiać się problem z kontrolą temperatury ciała. Możesz obudzić się zlana potem i za chwilę ponownie zasnąć. Warto upewnić się, czy w sypialni masz chłodno i lepiej nie pić zbyt dużo płynów przed snem.

Suchość skóry

Kolejnym objawem menopauzy jest sucha skóra. I znowu jest temu winny zmniejszony poziom estrogenu. Bez estrogenu skóra staje się napięta, może swędzieć, szczególnie w nocy, gdy śpimy. Pamiętaj, żeby stosować kremy nawilżające. Im grubsza warstwa tłustego kremu, tym łatwiej ukoić skórę podczas menopauzy.

Menopauza wywołuje metaliczny posmak

Jest to bardzo rzadko objaw, ale jednak się pojawia. Niektóre kobiety przechodzące menopauzę mogą odczuwać ból lub pieczenie na języku, wargach, dziąsłach. Może też zmienić się dla nich smak potraw. Ponownie winowajcą jest brak równowagi hormonalnej. Malejące hormony mogą wpływać na kubki smakowe i zwiększać wrażliwość na ból.

Może być przyczyną wypadania włosów

Menopauza sprawia, że nasze włosy stają się słabsze, przyczyną może być sucha skóra głowy. Dlatego warto pamiętać o używaniu nawilżającego szamponu i odżywki, które pomogą wzmocnić włosy.

Może powodować problemy z pamięcią

Niestety menopauza wpływa również na umiejętności językowe i inne funkcje związane z pamięcią. Dlatego, podczas przechodzenia menopauzy i spadku estrogenu można mieć trudności z zapamiętywaniem nowych informacji lub przypominaniem sobie starych. Innym powodem problemów z pamięcią jest bezsenność, która często towarzyszy menopauzie. Trudniej jest się skoncentrować, gdy jesteśmy zmęczone. Terapia hormonalna i regulacja snu może pomóc w utrzymaniu dobrej kondycji naszego mózgu.

Problemy stomatologiczne

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że menopauza może wywoływać problemy z zębami i dziąsłami. Kiedy poziom estrogenów spada, całe ciało, w tym usta, wysuszają się. A kiedy usta stają się suche, łatwiej bakteriom się rozwijać powodując próchnicę, krwawienie lub cofanie się dziąseł. Między innymi dlatego tak ważne jest picie dużej ilości wody w czasie menopauzy.

Menopauza jest przyczyną nieprzyjemnego zapachu ciała

Kiedy spada poziom estrogenu, gruczoł podwzgórza czuje się oszukany, myśląc, że się przegrzewasz, więc musisz się pocić. Nadmierne pocenie się, podczas uderzeń ciepła, może powodować niezbyt przyjemny zapach ciała. Możesz zapobiegać uderzeniom gorąca pilnując zdrowej diety, panując nad stresem. Poza tym noś oddychające ubranie, kąp się częściej w razie potrzeby i używaj silniejszego dezodorantu z antyperspirantem.

Niekorzystnie wpływa na paznokcie

W czasie menopauzy można zauważyć, że paznokcie stają się bardziej suche i kruche niż zwykle. Wszelkie zmiany mogą być spowodowane (a jakże) niższym poziomem estrogenu. Podobnie jak skóra, tak i paznokcie potrzebują nawilżenia.


Zobacz także

MegaMisja Fundacji Orange pomoże świetlicom szkolnym

„Minione chwile”. Są miłości, które chciałoby się przeżyć i książki, które trzeba przeczytać!

Fit Matka Wariatka: „To jest najfajniejsza rzecz: pomóc i zobaczyć szczęście w ich oczach. I jeszcze, jak czytam: „próbowałam ćwiczyć z każdą, tylko dzięki tobie mi się udało”