Go to content

Takich komedii potrzebujemy! „Teściowie 2” – kontynuacja hitu od piątku w kinach!

„Teściowie 2” – kontynuacja hitu z Izabelą Kuną i Mają Ostaszewską od piątku w kinach!

Podczas jednego wieczoru mało się nie pozabijali – co wydarzy się w trakcie trzydniowego pobytu w nadmorskim hotelu? „Teściowie 2” to kontynuacja komediowego hitu, który najpierw święcił triumfy na wielkim ekranie, a później podbił serca widzów na Netflixie. Od piątku w kinach ponownie oglądać będziemy mogli wybitne kreacje aktorskie Mai Ostaszewskiej, Izabeli Kuny oraz Adama Woronowicza.

O CZYM OPOWIADA FILM?

Czy tym razem dojdzie do ślubu? Weronika i Łukasz – niedoszła para młoda z pierwszej części postanawia dać sobie drugą szansę i zaprasza rodzinę na ślub i przyjęcie weselne do nadmorskiej miejscowości. Wśród gości znajdują się dobrze znani już widzom bohaterowie: Wanda i Tadeusz wraz z psem Mirelką, a także rozwiedziona Małgorzata w towarzystwie… o
kilkanaście lat młodszego Jana oraz matki. Morze, drinki, roznegliżowani plażowicze to wszystko sprawia, że członkowie rodziny pary młodej coraz bardziej się otwierają i zrzucają kolejne maski.

ŚMIECH PRZEZ ŁZY

Historia ze ślubem to tylko punkt wyjścia do tego, by poruszyć ważkie tematy: o tym jaki jest stan małżeństwa z trzydziestoletnim stażem, o różnicy pokoleniowej w związku, która wciąż wydaje się być tematem tabu oraz o tym czy w ogóle warto brać ślub.

– Bardzo lubię komedie. Uważam, że te inteligentne nie ogłupiają, tylko dają oddech. Dystans. Śmiech jest jak lekarstwo, wentyl dla napięć, stresów. W przypadku „Teściów 2” podczas seansu oczywiście się śmiejemy, jest zabawnie, ale po przychodzi refleksja. Marek Modzelewski, autor scenariusza obu części w lekkiej formie pokazuje także nasze okropne
cechy, jak potrafimy być zakłamani. Pokazuje zarówno nasze narodowe przywary, jak i te indywidualne. Wywraca stereotypowe myślenie o parach. W tej części jest bardzo dużo o hipokryzji, o niedawaniu sobie prawa do tego, żeby po prostu być sobą. Jest tu też silny wątek wyzwalania się kobiet z konwenansu. Od sztucznie narzuconej wizji tego co wypada i na co za późno kiedy jesteśmy dojrzałe. Z ogromną radością wróciłam do „Teściów 2”, to mądra komedia – mówi wcielająca się w postać Małgorzaty Maja Ostaszewska.

UZNANI AKTORZY I WSCHODZĄCE GWIAZDY

„Teściowie 2” – kontynuacja hitu z Izabelą Kuną i Mają Ostaszewską od piątku w kinach!

Na planie „Teściów 2” ponownie spotkali się Maja Ostaszewska, Izabela Kuna, Adam Woronowicz oraz Ewa Dałkowska. Do obsady dołączył jeden z najzdolniejszych aktorów młodego pokolenia – Eryk Kulm Jr, który za swoją wybitną rolę w filmie „Filip” otrzymał nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego.

Za kamerą kolejnej części teściów stanęła Kalina Alabrudzińska, która ma na koncie pracę przy Netflixowym hicie „Sexyfiy” oraz nagrodę za reżyserię filmu „Nic nie ginie” przywiezioną z Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”.

Film „Teściowie 2” od piątku oglądać można w kinach w całej Polsce. Widzowie, którzy widzieli już film podczas przedpremierowych seansów nie szczędzą pochwał, więc wiele wskazuje na to, że dwójka może powtórzyć sukces pierwszej części. A czym tym razem zaskoczą Małgorzata, Wanda i Tadeusz? O tym musicie już sami przekonać się w kinie.

„Teściowie 2” – kontynuacja hitu z Izabelą Kuną i Mają Ostaszewską od piątku w kinach!