Go to content

Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek – już jest długo wyczekiwana trzecia część książki, którą trzeba mieć!

Fot. Materiały prasowe

„Te opowieści rzucają światło na historie niezwykłych imigrantek, które swoją wytrwałością zmieniły świat”– Rebecca Ruiz, Mashable

Trzeci tom serii dla dzieci nagrodzonej przez amerykański dziennik New York Times

Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek: 100 historii imigrantek, które zmieniły świat to zbiór stu biografii niezwykłych imigrantek, które z jakiegoś powodu opuściły swój rodzinny kraj: jedne szukały nowych możliwości, inne do takiego kroku zmusiły okoliczności życiowe.

Na kartach tej książki młode czytelniczki będą miały okazję poznać Madeleine Albright, Asmę Khan, Carmen Mirandę, Rihannę i wiele innych kobiet. Od szefowych kuchni i lekarek po znane muzyczki, aktywistki, damy ze świata polityki, a także mistrzynie w takich dziedzinach jak dżudo czy szachy – każda z tych niezwykłych postaci zainspiruje dziewczęta na całym świecie do podążania za marzeniami, dokądkolwiek je poprowadzą.

„To przepiękna lekcja – nie tylko dla młodych czytelników – o tym, że niezależnie od tego, skąd się wywodzisz, jaki kraj nazywasz domem i jaki masz kolor skóry, możesz zmieniać świat i przekraczać kolejne granice”.
– Megan O’Neill Melle, Parade

Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek: 100 historii imigrantek

Elena Favilli  to autorka wielokrotnie wyróżniana przez The New York Times, dziennikarka i specjalistka od przekraczania granic. W roku 2016 wspólnie z Francescą Cavallo wydała pierwszą książkę z serii Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek, która stała się najhojniej sfinansowaną oryginalną publikacją w dziejach crowdfundingu i została przełożona na prawie 50 języków. Elena wychowała się we Włoszech, a w tej chwili jest członkinią zarządu spółki medialnej Rebel Girls, która powstała, by świat poznał postaci kobiet, które dokonały czegoś niezwykłego. Elena mieszka w Los Angeles z włoskim wyżłem krótkowłosym imieniem Lafayette.

W serii ukazały się trzy części:

Książki…

  • sprzedano w ponad 5 milionach egzemplarzy.
  • przedstawiają historie 300 niezwykłych kobiet.
  • zilustrowało 250 artystek z całego świata.
  • ukazały się w 85 krajach.
  • przetłumaczono na 49 języków!

Artykuł postał we współpracy z wydawnictwem Debit