Go to content

3 błędy, których należy unikać, jeśli chcesz spotkać właściwego faceta

Fot. iStock/Milan_Jovic

To nie jego wina. On jest jaki jest. Nie odpowiada twoim oczekiwaniom, bo nigdy nie był inny… Znasz to uczucie rozczarowania, kiedy już nie możesz przed sobą dłużej ukrywać, że facet z którym jesteś po prostu… nie nadaje się do związku? To znaczy, nie nadaje się do związku z tobą, bo może do jakiegoś innego jeszcze by się nadał…

Nie miej do  niego pretensji, naprawdę. Raczej popatrz jeszcze raz, uważniej, na to jak reagujesz na różne sytuacje w związku, jak dajesz się poznać partnerowi. I zastanów się, czy nie za bardzo rezygnujesz z siebie już na samym początku relacji…

3 błędy, których należy unikać, jeśli chcesz spotkać właściwego faceta

1. Przedstawienie siebie jako kogoś, kim nie jesteś naprawdę

Niewiarygodna ilość osób udaje kogoś innego niż w rzeczywistości, szczególnie na pierwszym etapie relacji. Randki online są jeszcze gorsze – masz szczęście, jeśli osoba, z którą korespondujesz online umieściła w profilu swoje prawdziwe zdjęcia. Na początku, misternie tworzony fałszywy obraz swojej osoby wydaje się świetnym sposobem na przyciągnięcie wielu potencjalnych partnerów. Jednak konsekwencje są poważne.
Większość ludzi wydaje się nie zdawać sobie sprawy z tego,  że prawda i tak wyjdzie na jaw.  Nie możesz zbudować relacji bez zaufania, więc twój potencjalny związek skończył się, zanim jeszcze się zaczął. Inną, równie niebezpieczną sytuacją jest dopasowywanie się do partnera, ukrywanie swoich prawdziwych potrzeb i oczekiwań.

2. Rezygnowanie ze swoich standardów albo wręcz przeciwnie – zbyt wygórowane oczekiwania w stosunku do partnera

Czy kiedykolwiek spotkałaś kogoś z długą listą kontrolną cech, które powinna posiadać jego idealna druga połówka? Wysokie standardy nie są niczym złym, pod warunkiem, że podchodzimy do nich rozsądnie…  Musisz zdać sobie sprawę z tego, że nikt nie jest doskonały. Nikt nie dopełnia cię w 100%. Nie na tym polega związek i dobranie się w parę z odpowiednim partnerem, by szukać kogoś, kto wypełni wszystkie nasze oczekiwania. Owszem, chodzi tu o podobieństwo charakterów, ale również, a może nawet głównie o skłonność do zawierania kompromisów i świadomość, że o miłość trzeba walczyć, budować ją. I razem z partnerem rozwijać się, uczyć się – siebie, jego, bycia razem.

Kompletny brak oczekiwań w stosunku do ukochanego niesie ze sobą natomiast ryzyko godzenia się w związku na rzeczy, na które nigdy zgodzić się nie powinniśmy. Nie wymagając szacunku, odpowiedzialności, wspólnego budowania relacji, poczucia bezpieczeństwa, pokazujemy drugiej stronie, że można nas niszczyć, można nas zawodzić na każdym kroku. To otwarta furtka do toksycznych związków.

3. Ignorowanie intuicji

Chociaż coś mówi ci, że ten związek i ten akurat partner nie jest dla ciebie, brniesz w relację dalej, udając, że nie słyszysz i nie wiesz, co tak naprawdę on do ciebie mówi i w jaki sposób cię traktuje. Intuicja woła do ciebie: zatrzymaj się! Ale ty wolisz być w jakimkolwiek związku, niż być… sama. Albo po prostu, zakochałaś się. Co teraz? Jeśli nie tylko wewnętrzny głos, choćby nawet cichutki, podpowiadał ci, że coś jest nie tak, ale również twoi bliscy zwracają Ci uwagę na niepokojące zachowania partnera i jego negatywny wpływ na ciebie – to znaczy, że trzeba się jak najszybciej wycofać.

Powodzenie w miłości rzadko kiedy jest kwestią przypadku, pamiętaj o tym. Zamiast narzekać na brak szczęścia, przeanalizuj własne zachowanie i to, jak szukasz nowych znajomości…