Związek

3 błędy, których należy unikać, jeśli chcesz spotkać właściwego faceta

Redakcja
Redakcja
3 grudnia 2020
Fot. iStock/Milan_Jovic
 

To nie jego wina. On jest jaki jest. Nie odpowiada twoim oczekiwaniom, bo nigdy nie był inny… Znasz to uczucie rozczarowania, kiedy już nie możesz przed sobą dłużej ukrywać, że facet z którym jesteś po prostu… nie nadaje się do związku? To znaczy, nie nadaje się do związku z tobą, bo może do jakiegoś innego jeszcze by się nadał…

Nie miej do  niego pretensji, naprawdę. Raczej popatrz jeszcze raz, uważniej, na to jak reagujesz na różne sytuacje w związku, jak dajesz się poznać partnerowi. I zastanów się, czy nie za bardzo rezygnujesz z siebie już na samym początku relacji…

3 błędy, których należy unikać, jeśli chcesz spotkać właściwego faceta

1. Przedstawienie siebie jako kogoś, kim nie jesteś naprawdę

Niewiarygodna ilość osób udaje kogoś innego niż w rzeczywistości, szczególnie na pierwszym etapie relacji. Randki online są jeszcze gorsze – masz szczęście, jeśli osoba, z którą korespondujesz online umieściła w profilu swoje prawdziwe zdjęcia. Na początku, misternie tworzony fałszywy obraz swojej osoby wydaje się świetnym sposobem na przyciągnięcie wielu potencjalnych partnerów. Jednak konsekwencje są poważne.
Większość ludzi wydaje się nie zdawać sobie sprawy z tego,  że prawda i tak wyjdzie na jaw.  Nie możesz zbudować relacji bez zaufania, więc twój potencjalny związek skończył się, zanim jeszcze się zaczął. Inną, równie niebezpieczną sytuacją jest dopasowywanie się do partnera, ukrywanie swoich prawdziwych potrzeb i oczekiwań.

2. Rezygnowanie ze swoich standardów albo wręcz przeciwnie – zbyt wygórowane oczekiwania w stosunku do partnera

Czy kiedykolwiek spotkałaś kogoś z długą listą kontrolną cech, które powinna posiadać jego idealna druga połówka? Wysokie standardy nie są niczym złym, pod warunkiem, że podchodzimy do nich rozsądnie…  Musisz zdać sobie sprawę z tego, że nikt nie jest doskonały. Nikt nie dopełnia cię w 100%. Nie na tym polega związek i dobranie się w parę z odpowiednim partnerem, by szukać kogoś, kto wypełni wszystkie nasze oczekiwania. Owszem, chodzi tu o podobieństwo charakterów, ale również, a może nawet głównie o skłonność do zawierania kompromisów i świadomość, że o miłość trzeba walczyć, budować ją. I razem z partnerem rozwijać się, uczyć się – siebie, jego, bycia razem.

Kompletny brak oczekiwań w stosunku do ukochanego niesie ze sobą natomiast ryzyko godzenia się w związku na rzeczy, na które nigdy zgodzić się nie powinniśmy. Nie wymagając szacunku, odpowiedzialności, wspólnego budowania relacji, poczucia bezpieczeństwa, pokazujemy drugiej stronie, że można nas niszczyć, można nas zawodzić na każdym kroku. To otwarta furtka do toksycznych związków.

3. Ignorowanie intuicji

Chociaż coś mówi ci, że ten związek i ten akurat partner nie jest dla ciebie, brniesz w relację dalej, udając, że nie słyszysz i nie wiesz, co tak naprawdę on do ciebie mówi i w jaki sposób cię traktuje. Intuicja woła do ciebie: zatrzymaj się! Ale ty wolisz być w jakimkolwiek związku, niż być… sama. Albo po prostu, zakochałaś się. Co teraz? Jeśli nie tylko wewnętrzny głos, choćby nawet cichutki, podpowiadał ci, że coś jest nie tak, ale również twoi bliscy zwracają Ci uwagę na niepokojące zachowania partnera i jego negatywny wpływ na ciebie – to znaczy, że trzeba się jak najszybciej wycofać.

Powodzenie w miłości rzadko kiedy jest kwestią przypadku, pamiętaj o tym. Zamiast narzekać na brak szczęścia, przeanalizuj własne zachowanie i to, jak szukasz nowych znajomości…

 

 

 


Związek

7 zwykłych rzeczy, których nie powinnaś brać za pewnik

Redakcja
Redakcja
3 grudnia 2020
Fot. iStock/JANIFEST
 

Życie, które prowadzimy często płynie tak szybko, że zapominamy o tym, by być za nie wdzięcznym. Jesteśmy tak zajęci naszymi obowiązkami i obcowaniem w naszym własnym świecie,  że wiele różnych rzeczy traktujemy jako coś oczywistego – coś, co nam się należy. Tymczasem, jak pokazał nam ostatni rok, nie wszystko powinniśmy brać za pewnik, bo zawsze mogą pojawić się niespodziewane okoliczności, które znacznie ograniczą nasze możliwości…

7 zwykłych rzeczy, których nie powinniśmy brak za pewnik

1. Kontakt fizyczny z bliską osobą

Uścisk ukochanej osoby jest nie tylko po prostu przyjemny, ale pobudza do pozytywnego myślenia, a także uwalnia hormon dobrego samopoczucia zwany oksytocyną. Jak wynika z badań, wsparcie, które w ten sposób otrzymujesz, skutkuje nie tylko lepszym samopoczuciem, ale także redukcją bólu i zastrzykiem siły psychicznej, tak bardzo potrzebnej by radzić sobie z codziennymi wyzwaniami.

2. Kończenie zaczętych zadań

W dzisiejszym świecie wszystko dzieje się tak szybko… Dni są wypełnione obowiązkami, a życie mija z zawrotną prędkością. Możesz czuć się przytłoczona tym szalonym rytmem. Ale kiedy w końcu odhaczysz ostatnią pozycję na swojej liście rzeczy do zrobienia, poczujesz autentyczną ulgę.  To, że jest to coś, co musisz zrobić, nie oznacza, że ​​nie powinnaś tego doceniać. Daj sobie nagrodę – relaksująca kąpiel, przeczytanie rozdziału dobrej książki, spałaszowanie kawałka ciemnej czekolady lub obejrzenie odcinka ulubionego programu wystarczy!

3. Dostęp do Internetu, komputer

Dostęp do Internetu jest czymś tak naturalnym w dzisiejszym zaawansowanym technologicznie świecie, że wszystkie informacje są praktycznie na wyciągnięcie ręki. Ale wciąż nie dla wszystkich. Są rodziny, które borykają się z problemami finansowymi, których nie stać na zakup komputera. Doceniaj to, że masz dostęp do technologii, że możesz pracować, posługiwać się narzędziami elektronicznymi i stale rozwijać.

4. Życzliwość, także ze strony tych, których nie znasz

Życzliwość i współczucie są piękne. Świat bez tych aktów byłby zimny, pusty i zepsuty. Ilu ludzi uratowała czyjaś empatia? Jak często tobie okazano życzliwość? Dobro wraca, ale przede wszystkim sprawia, że czujemy się lepiej. A czyjś gest dobroci, uśmiech, pozytywna myśl i działanie sprawiają, że jesteśmy bardziej zmotywowani, by być lepszymi dla innych, by naprawiać świat.

5. Twoje prawa

Z tym ostatnio u nas trochę gorzej, prawda? Nawet podstawowych prawa człowieka nie powinniśmy brać za pewnik i zawsze domagać się praworządności. Patrzmy na ręce politykom i pilnujmy tego, co nam się należy.

6. Dostęp do wody

Dziwi cię ten punkt? A wiesz, że 780 milionów ludzi na całym świecie nie ma dostępu do czystej wody pitnej? To jeden z głównych powodów, aby cieszyć się z tego, że żyjemy w tej części świata, w Europie. Masz czystą wodę do picia, gotowania, kąpieli i sprzątania. Odkręcasz kran i nie musisz się o nic martwisz. Nie pokonujesz kilku kilometrów, by odnaleźć studnię. To, co wydaje ci się banalne, dla wielu jest cudem.

7. Jedzenie

Masz pełną lodówkę? Jesteś szczęściarzem, nie zapominaj o tym. Stać cię na to, by ją zapełnić? Albo, od czasu do czasu, zamówić ulubione danie z tej małej restauracji na rogu? Badz za to wdzięczny. Nie wyrzucaj jedzenia, oddaj je do banków żywności.Zobacz także

„Szczerze jej nienawidziłam, kiedy odbiła mi męża. Dwa lata później karma wróciła, spotkało ją to samo”

Oto najbardziej stresująca pozycja seksualna. Lubisz ją?

Co podnieca nas w facetach? Ja zaliczam się do drugiej grupy [18+]