Go to content

Jak czerpać radość z pracy

Fot. iStock

Zrewolucjonizowała myślenie o sprzątaniu. Jej pierwsza książka „Magia sprzątania” sprzedała się w ponad 12 milionach egzemplarzach na całym świecie. Dzięki autorskiej metodzie Marii Kondo tysiące ludzi zaprowadziło porządek i radość w swoich mieszkaniach oraz życiu. Japońska guru porządkowania teraz postanawia uprzątnąć bałagan nie tylko w naszych domach, ale również w pracy i naszym podejściu do niej. „Jak czerpać radość z pracy” w księgarniach od 10 marca. 

Chociaż większość osób kojarzy Marie Kondo jako specjalistkę od porządków w domu, może ona pochwalić się również sukcesami w porządkowaniu stanowisk pracy. Pracując dla pewnej japońskiej firmy większość czasu spędzała na uczeniu pracowników porządkowania gabinetów. Jej działania nie tylko znacząco poprawiły wyniki całego zespołu, lecz również zwiększyły radość, jaką pracownicy czerpali ze swojej pracy.

Odpowiedzmy na parę pytań:

  • Czy twoje biurko jest zawsze zasypane stosami dokumentów? (Rany, gdzie jest ten raport, który mam jutro oddać?!)
  • Czy wciąż masz mnóstwo zaległej elektronicznej korespondencji, niezależnie od tego, jak często sprawdzasz pocztę? (Co do tego e-maila, który ci wczoraj wysłałem… Jakiego e-maila?)
  • Czy twój terminarz jest pełen umówionych spotkań z ludźmi, z którym wcale nie chcesz się widzieć?
  • Czy postępujesz tak każdego dnia, ponieważ zapomniałeś, co tak naprawdę pragniesz robić?
  • Czy stwierdzasz, że masz trudności w podejmowaniu decyzji?

Jeśli któryś z powyższych problemów dotyczy również Ciebie, pamiętaj, że istnieje rozwiązanie: PORZĄDKI. Nie tylko na biurku, ale we wszystkich zawodowych aspektach.

Metoda KonMari ma dwie wyróżniające ją cechy: jest prosta, ale skuteczna, i wykorzystuje unikatowe kryterium selekcji – wybieranie tego, co daje nam radość. Oczywiście w pracy nie wszystko można oceniać na podstawie tego, czy nas cieszy. W firmach są zasady, których trzeba przestrzegać, przełożeni, którzy podejmują decyzje mające wpływ na naszą pracę, i koledzy, z którymi współpracujemy. Ponadto uporządkowanie fizycznej przestrzeni nie wystarczy, aby praca szła gładko. Aby naprawdę doświadczyć radości w życiu zawodowym, trzeba uporządkować każdy jego aspekt, w tym pocztę elektroniczną, dane cyfrowe, zadania związane z pracą i zebrania.

Dlatego do pracy nad książką autorka „Magii sprzątania”  zaprosiła Scotta Sonensheina – psychologa organizacji oraz wykładowcę biznesu na Rice University. Sonenshein w oparciu o najnowsze badania pokazuje, jak możemy osiągnąć sukces i odnaleźć satysfakcję w pracy, lepiej wykorzystując to, co już mamy – zarówno jeśli chodzi o umiejętności i wiedzę, jak również przedmioty materialne.

Pożegnaj się z wyczerpującą, stresującą stroną pracy i wypełnij ją radością!

Jak czerpać radość z pracy

Autor:  Marie Kondo,  Scott Sonenshein

Data premiery:  10.03.2021
Cena: 34,90
Liczba stron: 304
Wydawnictwo Muza

„Marie Kondo i Scott Sonenshein to współcześni superbohaterowie – tworzą dynamiczny duet wydajności i satysfakcji w pracy. Ich książka stawia pytania, zmienia sposób myślenia oraz dostarcza narzędzia, dzięki którym pozbędziesz się bałaganu piętrzącego się na Twoim biurku, w kalendarzu oraz w kontaktach. Jeśli chcesz czerpać radość w życiu, zacznij od sięgnięcia po książkę  <<Jak czerpać radość z pracy>>”

Daniel H. Pink, autor bestsellera  New York Times’a „When  To Sell is Human i Drive”

„Odnalezienie radości z pracy to nie magia – wymaga sporego wysiłku. Dzięki praktycznym wskazówkom Marie Kondo oraz Scotta Sonensheina staje się to jednak dużo przyjemniejsze”

Adam Grant,  prowodzący podcast TED „WorkLife” autor  bestsellera  New York Times’a „Dawaj i bierz

Marie Kondo –  japońska specjalistka w zakresie porządku i organizacji, autorka bestsellerowych poradników cieszących się popularnością na całym świecie. Kondo od najmłodszych lat życia fascynowała organizacja rzeczy. Poszukując sposobów pozwalających efektywniej sprzątać i uporządkowywać przedmioty wszelkiego rodzaju, na przestrzeni lat opracowała własną, unikatową metodę KonMari, która pozwala nie tylko efektywniej sprzątać, ale i uporządkować życie i czerpać z niego więcej satysfakcji. Jej książki przetłumaczono na 40 języków. Kondo trafiła do grona 100 najbardziej wpływowych ludzi świata magazynu „Time” i doczekała się własnego czasownika („Do you kondo?” – mówią do siebie wyznawcy filozofii KonMari).

Scott Sonenshein – profesor zarządzania na Rice University. Obronił doktorat  z  zachowań organizacyjnych na Uniwersytecie Michigan. Pracował jako konsultant ds. strategii w firmach takich jak Microsoft czy AT&T. Obecnie zasiada w zewnętrznej radzie doradczej McKinsey & Company. Jego badania przyczyniły się do rozwoju zarządzania i psychologii, szczególnie w kontekście zmian, kreatywności, rozwoju osobistego, problemów społecznych, podejmowania decyzji i wpływów. Jego pierwsza książka „Stretch” została bestsellerem „New York Times”, przetłumaczono ją na 20 języków.