Go to content

Włochy i Francja na majówkę – podróże bez wychodzenia z domu

Fot. iStock

Przed nami najbardziej wyczekiwany weekend roku… przynajmniej do niedawna. Tym razem musimy odpuścić sobie tradycyjną majówkę, ale to nie znaczy, że mamy całkiem z niej zrezygnować.  O podróżach musimy na razie zapomnieć, ale ich alternatywą mogą się okazać wycieczki filmowe. Wchodzicie w to? Mamy dla Was aż dwie propozycje na majówkowy „wyjazd” na jeden wieczór.

Stopklatka w majówkę zaprasza na premierę dwóch wyjątkowych filmów. Jesteście gotowi na wycieczkę?

Dobry rok – tylko w Prowansji

Prowansja Francja

Fot. iStock

Chyba nie ma bardziej bajecznej scenerii niż lawendowe pola, gaje oliwne i klimatyczne, wyjątkowo urokliwe miasteczka. A każde z nich ze swoją niepowtarzalną historią. Jeśli dodamy do tego piękną pogodę, wyborne wino i  gościnność mieszkańców, nie musimy już wybierać – francuska Prowansja to miejsce, które po prostu trzeba odwiedzić.

Położony na południu Francji region, podczas wakacji przyciąga spragnionych wypoczynku i widoków turystów.

Prowansja Francja

Fot. iStock

Stolicą Prowansji jest Marsylia (miasto zaliczane do tzw. Lazurowego Wybrzeża). To region wyjątkowo urokliwy, dzięki swojej urozmaiconej rzeźbie terenu, miasta i miasteczka bardzo często usytuowane są na zboczach i wzniesieniach. Kamienne i brukowane drogie, niekończące się wąskie uliczki i ażurowe okiennice. Wszystkie te detale są magiczne, sprawiają, że w Prowansji zostawia się swoje serce.

© 2006 Twentieth Century Fox Film Corporation. All rights reserved.

Jeśli zapragnęliście nasycić oczy niezwykłymi widokami, poczuć choć odrobinę prowansalskiego czaru – mamy dla was dobrą wiadomość (a nawet Dobry Rok!). Nie potrzebujecie ani walizki ani biletu. Stopklatka przeniesie swoich widzów do malowniczej Francji w jeden wieczór.

W sobotę, 2 maja o godz. 20:00 stacja wyemituje amerykańską komedię romantyczną w reżyserii Ridleya Scotta, pt. „Dobry rok”.

© 2006 Twentieth Century Fox Film Corporation. All rights reserved.

To opowieść o londyńskim specjaliście od inwestycji. Max Skinner (w tej roli Russell Crowe) uwielbia swoją pracę – adrenalinę i obracanie wielkimi pieniędzmi. Jest typem mieszczucha. Winnica w Prowansji, którą otrzymuje w spadku po zmarłym wuju staje się punktem zwrotnym w życiu biznesmena. Max odnajdzie nie tylko spokój w wiejskiej posiadłości, ale także prawdziwą miłość, której zawsze szukał.

© 2006 Twentieth Century Fox Film Corporation. All rights reserved.

Listy do Julii – prosto z Werony

Verona, Włochy

Fot. iStock

Jest takie miejsce na świecie, gdzie kocha się mocniej, na zawsze… Na pewno o nim słyszeliście, ale czy mieliście okazję je zobaczyć?

Werona to włoskie miasteczko położone u podnóża Alp Weneckich. Nie sposób odmówić mu uroku i licznych atrakcji. Jeśli planujecie je odwiedzić, nie możecie przegapić kilku wspaniałych miejsc.

Wieża Torre dei Lamberti w Weronie, to niezwykły punkt widokowy, na który wspinamy się po 368 schodach. Jednak nagroda za ten wysiłek jest niepowtarzalna – widok zapierający dech w piersi. Warto odwiedzić również niezwykłe jezioro Garda, które zachwyca swoim śródziemnomorskim klimatem.

Werona, jezioro Grada

Fot. iStock

Oczywiście najsławniejsi kochankowie świata – Romeo i Julia – kochali w Weronie.

Dom Julii z najsłynniejszym balkonem świata znajduje się przy Via Capello 23, traficie do niego bez problemu.

© Materiały dystrybutora / Listy do Julii

Natomiast dom Romea, jest mniej popularny i trzeba się trochę natrudzić – miejsce, z którego do swojej Julii wybiegał najbardziej kochający Romeo świata znajduje się przy Via Arche Scaligere 4.

Arch. prywatne

Jeśli macie ochotę odwiedzić jedno z najsłynniejszych miejsc świata, zajmujcie dobre miejsce na swojej kanapie – już w niedzielę, 3 maja o godz. 20:00.

Listy do Julii

© Materiały dystrybutora / Listy do Julii

Najbardziej romantyczne miasto świata będzie można odwiedzić dzięki filmowi „Listy do Julii”,  komedii o poszukiwaniu straconej miłości. Ta pełna ciepła i humoru historia przedstawia perypetie dwóch par, których losy krzyżują się w Weronie – malowniczej ojczyźnie szekspirowskich kochanków.

© Materiały dystrybutora / Listy do Julii

Młoda pisarka Sophie (Amanda Seyfried) i jej narzeczony Victor (Gael García Bernal), początkujący kucharz, wyruszają do Włoch by zakosztować tamtejszych smaków. Kiedy Victor bez reszty oddaje się poszukiwaniom kulinarnych inspiracji, Sophie w pojedynkę zwiedza miasto. Historia nabiera tempa, kiedy Amerykanka trafia do miejsca pielgrzymek zakochanych i znajduje przyczepiony do muru poruszający list z 1957 roku… Film otrzymał nominację do Teen Choice Award (w kategorii: najlepsza aktorka w komedii romantycznej).

 

„Dobry rok” – sobota, 2 maja o godz. 20:00

© 2006 Twentieth Century Fox Film Corporation. All rights reserved.

„Listy do Julii” – niedziela, 3 maja o godz. 20:00

© Materiały dystrybutora / Listy do Julii

Artykuł powstał we współpracy ze Stopklatka.pl