Kariera

Spytaj siebie, czego naprawdę chcesz i stwórz swoją mapę marzeń

Kariera w różowych okularach
Kariera w różowych okularach
27 listopada 2017
Fot. iStock / CSA Images
 

W swojej codziennej pracy każdego dnia spotykam mnóstwo fascynujących osób. Różni je praktycznie wszystko, łączy jedno – chcą żyć pełnią życia, zaznać w nim i ekscytacji i spokoju. Pragną wyjechać na wakacje na koniec świata, bez spoglądania w portfel kupić sobie coś ładnego. Walczą o chwile w rodzinnym gronie i czas tylko dla siebie. Brzmi znajomo?

Tylko jak to wszystko mieć budując karierę? To przecież wcale nie może być łatwe. Rynek pracy jest strasznie trudny i skomplikowany. Właściwie to nie da się mieć poukładanego życia domowego i zawodowego jednocześnie. To awykonalne, albo dostępne jedynie dla milionerek. A i jeszcze jedno – sukces w kreowaniu kariery zarezerwowany jest jedynie dla pracowników korporacji i mieszkańców wielkich miast.

Czy wiesz co właśnie przeczytałaś? To pierwsze myśli moich klientek. Przyszły do mnie bo chcą czegoś więcej od życia. Pragną mieć więcej czasu dla siebie i rodziny lub na spełnianie swoich marzeń. Marzą o ciekawej posadzie, gdzie zaspokoją swoje ambicje. Tylko nie wiedzą jak to zdobyć i zwyczajnie boją się zmian. Ja jestem od tego, by dodać im sił i pokazać konkretne rozwiązania pozwalające na zdobycie konkretnego celu.

Fot. iStock / CSA Images

Fot. iStock / CSA Images

Dzień dobry, nazywam się Kamila Czarnomska, jestem doradcą kariery i zamierzam co tydzień pokazywać Ci, że kariera ma milion znaczeń i można na nią popatrzeć przez różowe okulary. Wiem, bo sama takie noszę

Chcesz wiedzieć co przez nie widzę? Śmieję się, że mam taką specjalną nakładkę, która pozwala dojrzeć Twój ukryty potencjał i głęboko schowane naturalne talenty oraz mocne strony. Zawsze kiedy zaczynam obserwować swojego klienta podczas konsultacji, delikatnie się uśmiecham. Bo wiem, że on jeszcze nie wie co ja widzę 😉 A jest tego wiele: porzucone marzenia, uwięzione skrzydła potencjału, zaniedbane kompetencje i morze, nie ocean możliwości. Wszystko można odzyskać, o wszystko da się zawalczyć, to tylko kwestia czasu, zaangażowania i odpowiedniej strategii.

Zaczynamy? Pierwszą rzecz, którą Ci dziś zaproponuję to zabawa z mapą marzeń, czyli planszą na której umieścisz wszystkie swoje pragnienia, nawet te najbardziej skryte i niestandardowe. Dobrze przygotowana mapa marzeń powinna być kolorowa i radosna. Ja na swojej mam mnóstwo naklejek i brokatowych szlaczków. Wszystko bo to, by wzbudzała uśmiech za każdym razem kiedy na nią spojrzę. Nie będę Ci mydlić oczu – samo stworzenie tej planszy nic nie zmieni, nie sprawi, że w magiczny sposób świat zaoferuje wszystko czego pragniesz i przyniesie to na złotej tacy. Celem mapy jest stałe przypominanie o Twoich celach, bo w codziennej „bieżączce” łatwo o nich zapomnieć lub zrzucić na dalszy plan. Mając je ciągle przed oczami szybciej zauważysz szanse na ich spełnienie, bo Twój sposób postrzegania i odbierania wysyłanych przez świat sygnałów będzie w nieco inny sposób przetwarzany. I dzięki temu dostrzeżesz nowe rozwiązania, z których mam nadzieję skorzystasz.

Chwila pobawienia się mazakami i już masz uporządkowane cele, weryfikujesz marzenia, odpowiadasz na pytania „czy naprawdę tego chcę?”, „czy ta rzecz zasługuje na moją mapę marzeń?”. A to wszystko stanowi idealny początek naszej wspólnej drogi.

To co, widzimy się za tydzień?

Jeśli chcesz, napisz do mnie: [email protected]treningkariery.pl


Kariera

Twój biznes rozkwitnie wtedy, kiedy będziesz szczęśliwa

Kariera w różowych okularach
Kariera w różowych okularach
4 lutego 2019
Fot. iStock / PeopleImages
 

Od kilku lat jestem blisko różnych inicjatyw, które zamieniają się w dobrze prosperujące biznesy. Czasami występuję w roli kibica, innym razem aktywnie uczestniczę w jego rozwoju.  Jestem świadkiem tego w jak sposób spełniają się marzenia, a także pocieszam po nieudanych próbach. Wszystkie moje doświadczenia nauczyły mnie jednego – jeśli chcesz osiągnąć sukces, musisz być szczęśliwa.

Brzmi absurdalnie? Tak, ale tylko na pierwszy rzut oka. Jeśli przyjrzysz się temu głębiej, to nagle okaże się, że ma to sens.

Długo szukałam recepty na udane życie zawodowe – w końcu każdego dnia prosi mnie o to kilkadziesiąt osób. Po wnikliwej analizie prowadzonych przeze mnie przypadków, doszłam do wniosku, że prawie natychmiastowym powodzeniem, mogły pochwalić się te osoby, które do całego procesu podeszły spokojnie, z uśmiechem i nadzieją w sercu. Były po prostu szczęśliwe. Dlaczego to podziałało?

JEDNO NIEPOWODZENIE SPOKOJNIE UDŹWIGNIESZ

Wchodząc w nowy etap życia, zawsze obawiamy się tysiąca rzeczy, które mogą się nie udać. Na każdym kroku widzimy pułapkę, w naszym odbiorze świata, wszędzie czyha na nas niebezpieczeństwo. Strach blokuje wiele odważnych decyzji, a te w biznesie są niezbędne. Czasami trzeba po prostu zaryzykować, aby stworzyć coś niepowtarzalnego i wnieść nasze działania na wyższy poziom.  Jeśli rozwój prowadzonych projektów to Twoje jedyne zmartwienie, z pewnością będzie Ci łatwiej niż osobie, która musi zmierzyć się jeszcze z innymi problemami np. w domu.  Jest to ważne, ponieważ każdy z nas potrzebuje buforu bezpieczeństwa, gwarantującego możliwość „wyleczenia ran”, poniesionych w walce o swoje lepsze jutro.  Mając poukładaną rzeczywistość wokół siebie, jesteś bardziej skłonna do podejmowania śmiałych działań. Znasz to powiedzenie, że do odważnych świat należy? Nie wzięło się bez przyczyny, dlatego moja droga, uśmiechnij się, zadbaj o swoje szczęście i zdobywaj świat, który już na Ciebie czeka.

SZYBCIEJ ZJEDNUJESZ SOBIE LUDZI

Biznes to relacje, a te buduje się z ludźmi.  Nikt z nas nie lubi pracować z desperatami, marudami i malkontentami, pozbawiających nas pozytywnej energii. Natomiast osoby emanujące pozytywnym nastawieniem, chętnie przyjmuje się do grona znajomych. To jaką emanujesz aurą da się wyczuć od razu. Wpływa ona również na tzw. pierwsze wrażenie oraz na sposób w jaki inni czują się w Twoim towarzystwie.  Jako odbiorcy wysyłanych sygnałów, najłatwiej zapamiętujemy to jakie emocje wzbudza w nas rozmówca.  Oczywiście jeśli jesteś szczęśliwa, przyciągasz do siebie ludzi, łatwiej nawiązujesz relacje, a co za tym idzie śmielej opowiadasz o swoich pomysłach, potrafisz inspirować innych i pokazujesz, że nawiązanie z Tobą współpracy to inwestycja, która z pewnością się opłaci.

MASZ WIĘCEJ POMYSŁÓW

Osoby odczuwające szczęście są optymistami, widzą świat przez różowe okulary, wierzą w swoją działalność i oferowane rozwiązania, są kreatywne i uważne na to co świat ma do zaoferowania. Dostrzegają możliwości tam, gdzie inni widzą jedynie przeszkody, co sprzyja tworzeniu nowych rozwiązań. To właśnie wtedy, kiedy odczuwamy szczęście, odważniej podchodzimy do rodzących się w głowie pomysłów, które dzięki optymizmowi stają się projektami wartymi zrealizowania.

Jak widzisz warto być szczęśliwą kobietą, dlatego dbaj o siebie. W natłoku codziennych działań nie zapomnij o tym, że jesteś po prostu ważna, a to jak postrzegasz świat znacznie determinuje sposób w jaki kreujesz swoją rzeczywistość. Jeśli chcesz, by była najlepszą z możliwych, czas znaleźć swoje różowe okulary i nosić je niczym najpiękniejszą ozdobę.