Kariera

Pięknie wyglądamy ubrane w sukces, jak więc zaprojektować sukces szyty na miarę?

Gościnnie w Oh!me
Gościnnie w Oh!me
15 lutego 2017
Fot. iStock/zeljkosantrac
 

My kobiety o sukcesie mówimy z pewną nieśmiałością. Długo natomiast pamiętamy to, co nie wyszło, nasze porażki. Wynikać to może z kultury kraju, w jakim żyjemy oraz wychowania na „grzeczne dziewczynki”. Warto zmienić nieco sposób myślenia. Celebrować to, z czego jesteśmy dumne i co osiągnęłyśmy. Natomiast to, co nie wyszło potraktować jako cenną lekcję, która sprawiła, że dziś jesteśmy silniejsze.

Każda z nas ma na swoim koncie wiele sukcesów tych małych i dużych… Warto mieć tego świadomość, doceniać i czerpać z nich, ile się da 😉

Słowo „sukces” jest pojęciem wielowymiarowym, dotyczyć może życia osobistego, zawodowego, pasji czy wartości.

Sukces – jak go zdefiniować i osiągnąć?

 1. Zachęcamy do refleksji nad tym, czym dla ciebie jest sukces. Jaka jest Twoja definicja tego słowa? Bo przecież ile kobiet na świecie, tyle definicji „sukcesu”…

 2. Przypomnij sobie i zapisz na kartce swoje sukcesy te małe i duże, momenty kiedy byłaś szczęśliwa i dumna z siebie. Warto czasem do nich zajrzeć i przypomnieć sobie co osiągnęłaś. Takie działanie zmotywuje cię i pomoże ruszyć z miejsca.

 3. Zastanów się czy to, do czego dążyłaś przez ostatnie tygodnie, miesiące, a może lata jest zgodne z twoją definicją sukcesu i twoimi wartościami?

 4. Warto skupić się na tym, do czego dążysz, o czym marzysz. Zapisanie celu głównego oraz celów mniejszych (pośrednich) pozwoli uporządkować
  i zaplanować Ci drogę do realizacji tego, czego pragniesz.

 5. Jeśli na ten moment nie jesteś gotowa na rozpisanie celów daj sobie czas. Unikniesz w ten sposób frustracji. Nie warto robić tego na siłę.

 6. Warto doceniać drobne rzeczy, które przybliżają cię do sukcesu. Ciesz się małymi osiągnięciami i nagradzaj się za nie. Pomoże ci to utrzymać motywację,
  a momentami nawet ją zwiększy. Pamiętaj o wszystkim innym, co się dzieje
  w twoim życiu. Nie skupiaj się tylko na efekcie końcowym, bo łatwo stracić radość z samego dążenia do mety. Dajmy sobie przyzwolenie na lenistwo, chwilowy brak kreatywności czy spadek motywacji.

 7. Czerp inspirację i motywację z otaczającego cię świata. Spotykaj się
  z pozytywnymi ludźmi i dbaj o swój psychiczny dobrostan. Bądź otwarty na to, co przyniesie ci życie, ciesz się z sukcesów, a ograniczenia, które napotykasz na swojej drodze potraktuj jak wyzwanie.

Powodzenia

PROJEKTANTKI SUKCESU


_32A8081_LMarta Osuch i Agnieszka Rejowska Projektantki Sukcesu – absolwentki psychologii, trenerki rozwoju osobistego i zawodowego, autorki cyklu warsztatów „Sukces w Wielkim Mieście” oraz organizatorki akcji społecznej „Jestem KOBIETĄ SUKCESU. Sama definiuję swój SUKCES”


Kariera

Za 20 lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś źle. 3 najbardziej motywujące zdania, które zmienią twój sposób myślenia

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
15 lutego 2017
Fot. iStock/kieferpix
 

Niektóre fakty w naszym życiu powinniśmy przyjmować tak, jak do nas przychodzą, bez analizowania i rozpamiętywania. Są momenty, w których jedynie akceptacja tego co się wydarzyło, przyniesie nam wewnętrzny spokój, choć nie zawsze dochodzimy do tej świadomości od razu. Zawsze wtedy warto sobie przypomnieć te 3 prawdy o życiu, które sprawią, że jesteśmy bardziej zmotywowani.

1.Każdy odczuwa czasem niepewność, nie jesteś w tym uczuciu odosobniony 💔

Czy w sprawach zupełnie błahych, czy jeśli chodzi o poważne problemy, trawią nas wątpliwości: niezależnie od tego ile mamy lat, jakie doświadczenie za sobą i jak pokaźne konto w banki. Nasz umysł potrafi utkać z naszych myśli najbardziej niedorzeczne lęki, nieuzasadnione obawy. Każdy czasem jest czegoś niepewny, niezależnie od swojego statusu materialnego, wiedzy i umiejętności. Każdy z tego powodu cierpi, nie jesteś sam. Wszyscy jesteśmy ludźmi, podatnymi na błędy i wewnętrzne niepokoje. Zaakceptuj to i idź, dalej.

2. Będziesz bardziej żałować rzeczy, których nie zrobiłeś, niż rzeczy, które zrobiłeś źle 😒

Mark Twain powiedział kiedyś: ” Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś źle.”. Jest w tym powiedzeniu niezaprzeczalna prawda – jeśli nie spróbujesz, nigdy się nie dowiesz… Ryzyko jest wpisane w nasze dążenie do osiągnięcia stanu szczęścia – i w miłości, i w życiu zawodowym.

3. Jeśli coś przychodzi ci zbyt łatwo, prawdopodobnie nie jest warte zachodu 💪

Jeśli zdobędziesz Mount Everest, nie porównujesz tego doświadczenia do spaceru w parku. Wyzwaniem jest przekraczanie swoich granic, poznawanie swoich możliwości, a nie – pilnowanie swojej strefy komfortu. Nie odczujesz, jak twoje poczucie wartości wzrasta, kiedy zamiast podejmować wyzwania, rozwijać się, spędzisz całe życie na kanapie.

Ale to nie oznacza oczywiście, że zostając całe życie na kanapie, nie możesz osiągnąć szczęścia. Każdy z nas jest przecież inny. Najważniesze to, by nie bać się żyć, nawet jeśli to życie bez planu.


Na podstawie: lifehack.org


Kariera

„Pigułka po” znowu na receptę. Dlaczego? Brak konkretnych wyjaśnień. Koniec z powszechną dostępnością do antykoncepcji awaryjnej

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
15 lutego 2017
Fot. iStock/alvarez

Żyjemy w kraju, w którym rząd często z obrzydzeniem wymawia magiczne słowo ANTYKONCEPCJA, gdzie edukacja seksualna wraca do ciemnogrodu, a eksperci decydujący o tym, jaka wiedza na temat seksu, publicznie głoszą bzdury nie poparte naukowym dowodami.

Żyjemy w kraju, któremu zależy na wzroście dzietności, na wmówieniu kobietom, że ich najważniejszą rolą jest bycie matką i próbuje co jakiś czas odebrać prawa o samostanowieniu.

W końcu żyjemy w kraju, gdzie po raz kolejny, po cichu, bez wprowadzania do porządku obrad sejmu, rząd wycofał sprzedać antykoncepcji awaryjnej, czyli tak zwanej „pigułki po” bez recepty. Dlaczego? Wie o tym tylko Ministerstwo Zdrowia, które na swojej stronie podaje lakoniczną wypowiedź:

Tabletki ellaOne powrócą do grupy leków, których wydawanie będzie się wiązało ze ściślejszą kontrolą lekarską. Uzasadniają to względy medyczne. Wydawanie leku na receptę to procedura, która ma na celu zapewnienie pacjentom maksymalnego bezpieczeństwa farmakoterapii. Tymczasem obecnie już bardzo młode osoby (nawet po 15. roku życia) mogą bez kontroli lekarskiej kupić i stosować ten środek. (źródło: Ministerstwo Zdrowia)

Czy Ministerstwo posiada jakiekolwiek dane dotyczące sprzedaży i wieku kupujących pigułki elleOne, które przypomnijmy: powodują HAMOWANIE LUB OPÓŹNIANIE owulacji i NIE POWODUJĄ przerwania istniejącej ciąży.  Tego nikt nie wie? Przypomnijmy – od 2015 roku „pigułkę po” osoby powyżej 15. roku życia mogły kupić bez recepty. W 2009 roku Unia Europejska dopuściła pigułki ellaOne do obrotu w UE.


Zobacz także

Dobrze wiesz, jak ważne jest pierwsze wrażenie, a jednak wciąż popełniasz te 4 błędy

Pieniądze i władza to duet, który potrafi zakręcić w głowie i chociaż raz daje poczucie bycia Bogiem

Wypalenie zawodowe. Wstyd czy zaledwie sygnał dla Ciebie?