Kariera Lifestyle Psychologia

Nowy rok, nowa ty. Poradnik coacha

Karolina Cwalina
Karolina Cwalina
31 grudnia 2015
Fot. Pexels / Unsplash / CC0 Public Domain
 

Każdy moment roku jest tak samo dobry na planowanie zmian. Jednak koniec roku to jakaś symboliczna granica, za którą wiele osób widzi nowy początek. Jeśli taka myśl cię motywuje, możesz zmiany planować właśnie na nowy rok. Co zrobić, żeby nie obiecywać sobie co roku tych samych rzeczy, a konsekwentnie realizować swój plan na życie?

Podsumuj rok

Co się udało, co nie do końca? Których z obietnic, które sobie składałaś rok temu, dotrzymałaś? Które złamałaś od razu, z którymi postanowieniami wytrwałaś, ale ostatecznie się nie udało? Zrób sobie listę wszystkich rzeczy, które uważasz za sukces w minionym roku oraz tych, nad którymi musisz jeszcze popracować.

Wybierz cele

Natłok zadań działa demotywująco i wywołuje poczucie chaosu. Nie bierz na siebie zbyt wiele. Zastanów się, jakie kwestie są dla ciebie kluczowe w najbliższym czasie. Zmiana pracy, praca nad relacją, a może chcesz zacząć regularnie ćwiczyć? Wypisz wszystkie swoje marzenia, nawet te najbardziej nierealne. Następnie zastanów się, które z nich są najpilniejsze i realne do zrealizowania. Niech będzie to kilka punktów. Wybierz je i skup się na nich. To będą twoje motywatory przez kolejne miesiące.  

Stwórz plan działania

Pozytywne myślenie jest bardzo ważne, ale sukces nie istnieje bez planu. Gdy już wybierzesz cel, dokładnie opisz, jakie kroki musisz zrobić, aby go zrealizować. Twoim celem jest założenie własnej firmy? Super! Stwórz biznesplan. Jakie stoją przed tobą zadania? Opisz je dokładnie w punktach w kolejności wykonywania. Jakiego budżetu potrzebujesz, czy musisz szukać wsparcia i pomocy? Ta lista, którą stworzysz, to twój plan działania. Realizuj każdy z punktów po kolei. Nie omijaj żadnego z nich. Tylko w ten sposób będziesz wiedzieć ile przed tobą, ale także ile już zrobiłaś. Nie zgubisz się po drodze do sukcesu, bo będziesz miała dokładne drogowskazy dokąd iść.

Zmotywuj się

Cel jest bardzo ważny, ale żeby go osiągnąć trzeba działać. Do działania z kolei niezbędna jest motywacja. Jak ją osiągnąć? Najlepiej wizualizując swój cel. Wyobraź sobie, że twoje marzenie się spełnia. Co wtedy czujesz? Jak reaguje rodzina, znajomi? Z pewnością są bardzo dumni. Pomyśl, jakie emocje temu towarzyszą. Staraj się wyobrazić sobie każdy najdrobniejszy szczegół. Niech to wyobrażenie towarzyszy ci zawsze, zwłaszcza w momentach kryzysu. To ono będzie stanowiło najskuteczniejszy motywator.

Nie trać wytrwałości

Każdy z nas ma słabsze dni i zmienia plany. Jednak jeśli już tydzień po Nowym Roku zastanawiasz się, jak wykręcić się z zaplanowanej siłowni, to nie jest to najlepszy znak. Jeśli raz odpuścisz, dużo trudniej będzie zmobilizować się do działania kolejny raz. Najtrudniejsze są początki. Jeśli wyrobisz w sobie nawyk np. owego chodzenia na siłownię, będzie ci łatwiej i stanie się to dla ciebie naturalne. Czasem mimo braku ochoty po prostu zmuś się do aktywności. W pewnym momencie przyzwyczaisz się do nowego trybu działania.

Pamiętaj: to nie zabawa!

Jeśli czujesz, że nie jesteś gotowa na zmiany, nie twórz listy postanowień na siłę lub dla zabawy. Jeśli planujemy coś, a później tego nie realizujemy, podświadomie zmniejszamy swoją wiarygodność we własnych oczach. Często pojawia się poczucie, że cokolwiek nie postanowimy i tak nam się nie uda. To sytuacja, z której bardzo trudno wyjść, bo doprowadza do skrajnej demotywacji. Dlatego lepiej poczekać z obietnicami i zmianami na moment, kiedy będziesz na nie gotowa. Nie zmuszaj się do niczego. Postanowienia noworoczne to nie obowiązek tylko szansa. Daj ją sobie, gdy będziesz w pełni gotowa.


Kariera Lifestyle Psychologia

Znajdź swój makijaż na Sylwestra. Sprawdź, jak krok po kroku wykonać świetny make-up

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
31 grudnia 2015
Fot. Pixabay / Alex Van / CC0 Public Domain
 

Ćwiczenie czyni mistrza, a triki sposoby tych zaprawionych w bojach, laików zamieniają w makijażowych wirtuozów. Sprawdź jak wykonać profesjonalny make-up na dziś wieczór.

Smokey eyes – zobacz instrukcję

smokey eyes waskie środek

Fot. Screen z YouTube / Blog makijaż

Smokey eyes w brązach – zobacz instrukcję

Fot. Screen z YouTube / Blog makijaż

Fot. Screen z YouTube / Blog makijaż

Jak namalować idealną kreskę na powiece – zobacz instrukcję

Fot. Screen z YouTube / Blog makijaż

Fot. Screen z YouTube / Blog makijaż


Kariera Lifestyle Psychologia

Jak namalować kreskę eyelinerem? Zrób sobie kocie oko (i nie tylko)

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
31 grudnia 2015
Jak namalować kreskę eyelinerem?
Fot. Screen z YouTube / Blog makijaż

Idealna linia to nie legenda. Zobaczcie jak z pomocą odpowiedniego produktu oraz kilku trików szybko opanować „sztukę kreślarską” w makijażu.

Czym malujemy?

Mamy do wyboru: kredkę do oczu, eyeliner (klasyczny z pędzelkiem, w pisaku lub w kremie), niektóre amatorki delikatniejszych kresek doskonale malują je cieniem do powiek. Tak naprawdę – gdy macie czas na eksperymentowanie, możecie bawić się kreskami, testować zmiany w ich formie i kolorze. Wcale nie muszą być czarne – użycie jasnej kredki potrafi pięknie optycznie powiększyć oko. Kreski na górnej powiece można wykończyć na wiele sposobów – tak naprawdę używając jednego produktu możecie uzyskać delikatne podkreślenie lub odważny make-up w stylu retro albo kocie oko.

Kredka

Powinna być dość miękka i najlepiej wodoodoporna. To produkt najlepszy dla początkujących „kreślarzy”. Jest łatwa w aplikacji. Pamiętajcie, aby ja zaostrzyć temperówką przed użyciem.

Eyeliner

Znajdź swój ulubiony produkt. Fachowcy radzą żółtodziobom formę pisaka – i faktycznie, jest o tyle wygodniejszy w użyciu, że trudno o przypadkowe zamazania, a pisakiem można wygodnie i dokładnie operować. Praktycznie każda marka kosmetyków proponuje eyelinery w wielu odsłonach. Jeśli czujesz się pewnie – wybierz taki z szerszą końcówką lub spłaszczonym pędzelkiem, który możesz poprowadzić tworząc cienką lub szeroką linię.

Zobaczcie, co radzi ekspertka z blogmakijaż.pl i jak namalować kreskę eyelinerem w perfekcyjny sposób

 


Źródło: YouTube – blogmakijaż.pl


Zobacz także

Rozwiązanie akcji „Wielkanoc pachnąca tradycją z babcinymi przepisami oraz dekoracjami”

Mężczyzna „kontrolujący”. To nie miłość, to próba dominacji i obsesja

„Nie ma czasu na pretensje… Zdaje się, że życie jest za krótkie, a my tak często nadużywamy sporów i kłótni”. Akcja #ListdoNiego