Kariera

Magazyn dla kobiet Oh!me zatrudni sprzedawcę. Dołącz do naszego zespołu

Redakcja
Redakcja
22 sierpnia 2016
Fot. iStock / serdjophoto
 

Jeżeli kochasz kobiety, lubisz wyzwania i chcesz się rozwijać – dołącz do naszego zespołu. Oferujemy pracę w prężnie rozwijającej się firmie, elastyczne warunki pracy i wolność od korporacyjnych szklanych sufitów. Cenimy sobie miłą atmosferę pracy, otwartość i chęć podejmowania wyzwań. Kochamy naszą pracę! Zapraszamy do naszego świata!

Stanowisko: Sprzedawca

ZADANIA:
– pozyskiwanie nowych oraz utrzymywanie dobrych relacji z już pozyskanymi klientami,
– tworzenie baz kontaktowych nowych klientów,
– negocjowanie warunków współpracy oraz zapisów zawieranych umów,

WYMAGANIA:
– preferowane doświadczenie w sprzedaży produktów lub usług,
– podstawowa znajomość rynku mediów w Polsce,
– dobra organizacja pracy własnej, samodzielność i zdecydowanie w działaniu,

OFERUJEMY:
– atrakcyjne wynagrodzenie
– pracę w komfortowych warunkach i elastyczny czas pracy,

Jesteśmy najlepszym  magazynem dla kobiet w internecie!

Aplikację należy wysłać na adres: [email protected].

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Blum Media sp. z o.o. swoich danych osobowych uzyskanych na potrzeby procesu rekrutacyjnego, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).


Kariera

Recepta na życie – nikt nam takiej nie wypisze

Małgorzata Mueldner
Małgorzata Mueldner
22 sierpnia 2016
Recepta na życie – nikt nam takiej nie wypisze
Fot. iStock / BraunS
 

Co powinno znaleźć się w twojej kosmetyczce?” Kosmetyczka, torebka – to pół biedy, ale kto powinien znaleźć się w moim łóżku?… Poszukam może znajdę i na to odpowiedź. A gdy już znajdę zarówno odpowiedź, jak i kandydata w życiu realnym to dodatkowo, żeby się upewnić, czy wybór jest słuszny rozwiążę quiz i sprawdzę, czy to aby nie toksyczny związek. Nic to… jeśli wynik wypadnie niepomyślnie, wtedy poczytam jak wyplątać się z takiej relacji.

A kiedy będzie już po sprawie, odkryję, że właśnie popełniłam jedną z „10 rzeczy, których absolutnie nie wypada kobiecie” i natychmiast odhaczę się na liście tych „11 rzeczy, które powodują, że rano musisz siarczyście zakląć”. Teraz odkryję, że mogę stworzyć własną wyliczankę – 7 rzeczy, których każda para nie powinna mówić sobie codziennie. Stosowanie się do tej listy na pewno pomoże ustrzec się przed „6 nawykami, które niszczą twoje poczucie własnej wartości” i zminimalizuje prawdopodobieństwo popełnienia „7 grzechów głównych w związku”, a tym samym praktycznie wyeliminuje „7 błędów, które mogą zniszczyć każdy związek”. W ten właśnie sposób, zapewne odnajdę szybciej „10 oznak, że mam szczęśliwe życie”.

Teraz wypada jedynie zadbać o powłokę cielesną – psychika funkcjonuje już wręcz doskonale. Szukam, więc i natychmiast znajduję poradę „jak skutecznie schudnąć po 40-tce”. Ale, po co się męczyć? Wszak niewiele się pisze o tym problemie po 50-tce, może nie występuje…, a może po przekroczeniu tej kolejnej z magicznych liczb nie ma już nic. Jeśli tak, to naprawdę nie stresujmy się naszymi krągłościami, tym bardziej, że istnieje „5 porad jak zamaskować masywne uda”. I tak najważniejsza jest cera! Właśnie w trosce o nią wykonam 5 kroków do zdrowej skóry. Wspaniale naprawdę działa! Radość nie trwa jednak długo, bowiem wyczytuję przy okazji, że problemy z cerą mogą świadczyć o podtruciu organizmu. Nic to! Na wszystko znajdzie się rada! Zweryfikuję i tą kwestię, przecież występuje „5 oznak, że w twoim organizmie nagromadziły się toksyny”. Potwierdzam jedynie 2 z nich, więc chyba mogę spać spokojnie.

Na wszelki wypadek, bo jednak nieco zdenerwowałam się tymi toksynami, zapoznam się z „9 sposobami na lepszy sen”. Dobrze, że przy punkcie 7 już zasypiam – w innym wypadku stres wywołany faktem, że kompletnie nie wykorzystuję, albo nie umiem zastosować się do tych wszystkich wskazówek (w nocy na poduszce i tak ogólnie w życiu) spowodowałby nie tylko bezsenność, ale również nerwicę. Stres natomiast, jak wszyscy dobrze wiemy, jest przyczyną wszelkiego zła i tej tezy nawet ja potwierdzać nie muszę przeszukując magazyny dla kobiet. Jeśli jednak spotka nas prawdziwa tragedia, to pamiętajmy o… 12 hakach na raka – oby nigdy ta wiedza nie była nam potrzebna, bowiem w obliczu choroby recepta zawierająca „23 rzeczy, które każda kobieta powinna przestać robić, by zacząć żyć” może być trudna do zrealizowania.

Prawda jest taka, że na życie nikt recepty nam nie wypisze. I dobrze, bo każdy ma swoją własną drogę, którą musi pokonać sam. Raz pod górkę, raz z górki, a niekiedy i w potężny dołek wpadnie, bądź nawet czarny krater – tak było, jest i pewnie będzie. Jedyna różnica polega na tym, że diagnoza dla naszego pokolenia, (do którego i ja się zaliczam) brzmi: niepewność powodująca poszukiwanie podpowiedzi, odpowiedzi na wszystko i jeszcze upewnienia się w tym, co i tak doskonale wiemy. A przecież obok Internetu i porad innych ludzi jest jeszcze intuicja i własny rozsądek, warto z nich korzystać – śmiało!

I jeszcze 5 sposobów (wcale nie takich prostych) na to, by dobrze i zupełnie nieidealnie żyć ;).

  1. Śmiać się często i szczerze – dystans do siebie to podstawa.
  2. Okazywać smutek i ból – to nie słabość, to prawdziwa siła.
  3. Zyskać szacunek inteligentnych ludzi, nie przejmować się krytyką głupich.
  4. Czytać to, co chcecie i gdzie chcecie.
  5. I jeszcze nigdy nie pozwolić, żeby w natłoku różnych spraw i obowiązków umknęło wam lato – bo jedno lato to jeszcze nic, ale całe lata to już będzie katastrofa.

Kariera

Kim jest dziś prawdziwy mężczyzna?

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
22 sierpnia 2016
Kim jest dziś prawdziwy mężczyzna?
Fot. iStock/Xavier Arnau

Żadne tam drzewo, dom i wcale niekoniecznie syn. Bo niby dlaczego spłodzenie syna miałoby uczynić z faceta prawdziwego mężczyznę? To absurd. Współczesny świat stawia przed mężczyznami o wiele więcej wyzwań niż przekazanie w następnym pokoleniu swojego nazwiska, „zachowanie” rodu. Czasy się zmieniły, panowie są dziś nam potrzebni przede wszystkim jako solidni, godni zaufania i dobrzy partnerzy w związkach, jako znajomi i przyjaciele, którzy wspierają kobiety w walce z seksistowskimi stereotypami, a w życiu zawodowym jako współpracownicy, którzy traktują nas jak równe sobie.

♥ Kim jest zatem dziś prawdziwy mężczyzna? To facet, który:

1. Jest niezależny

Finansowo i emocjonalnie. Co nam po mężczyźnie, który na co dzień może i nawet kieruje dużym zespołem współpracowników i podejmuje ważne strategicznie działania, ale w życiu prywatnym wszelkie decyzje i problemy konsultuje z mamusią?

2. Ma w życiu cel, marzenia

To nie musi być nic wielkiego, spektakularnego, jedynie świadomość, że się wyznaczyło sobie trasę, która gdzieś tam zmierza, która zaprowadzi cię do jakiegoś życiowego, czy zawodowego punkciku, skąd można zaplanować sobie kolejny krok. To rodzaj przyporządkowania życia jakimś dążeniom, zorganizowania go sobie tak, by nie żyć w chaosie, bez sensu, „od tak”, bo „jakoś to będzie”. Prawdziwy mężczyzna nie „błąka się” w życiu jak małe, zagubione dziecko, nie żyje też od przyjemności do przyjemności, ale dba również o swój rozwój.

3. Jest odpowiedzialny

Za siebie, nie przerzucając odpowiedzialności za swoje błędy i niepowodzenia na rodziców czy życiowe okoliczności.  W miłości – również za swoją partnerkę. Jeśli wchodzi z nią w intymną relację, jest świadomy wszelkich konsekwencji: emocjonalnych (seks wiąże dwoje ludzi jeszcze mocniej) i tych zupełnie oczywistych, prozaicznych (nie ograniczy się do powiedzenia jej „ zacznij brać pigułki”, ale odpowiedzialność za tę bliskość weźmie w połowie na siebie).

Kiedy zdecyduje się stworzyć dom, jest odpowiedzialny za rodzinę, nie tylko dlatego, że stara się zapewnić jej (razem z partnerką) bezpieczeństwo materialne. Wie, że dla jego dzieci i żony równie ważne jest bezpieczeństwo emocjonalne. Jest im wierny.

4. Jest feministą

To znaczy rozumie, jak ważne jest respektowanie praw kobiet do samostanowienia o ich ciałach. Szanuje i podziwia mądre kobiety, popiera ich walkę o równość płac i równe traktowanie w we wszystkich dziedzinach życia, nie powiela stereotypów dotyczących płci.

5. Staje w obronie słabszych

Bo tak po prostu trzeba. Bo jest człowiekiem wrażliwym na niesprawiedliwość i krzywdę. Bo nie pozostaje obojętny wobec przemocy i agresji, która wydarza się „tuż za ścianą”. Bo nie jest mu „wszystko jedno”, kiedy widzi czyjeś łzy i cierpienie.

6. Chce być wzorem dla swoich dzieci

Nie, nie tylko dla syna, którego uczy zaradności, ale i wrażliwości na innych, ale i dla córki, która również dzięki niemu wyrośnie na silną i pewną swej wartości kobietę. Dlatego spędza z nimi tyle czasu, na ile pozwalają mu obowiązki, pamiętając, że rodzina jest priorytetem.

7. Czuje potrzebę stabilizacji

I nie oznacza to od razu potrzeby założenia rodziny. To raczej świadomość, że w życiu nadchodzą różne etapy, w których mamy do wykonania różne zadania. Że przychodzi moment, w którym trzeba zacząć myśleć o stworzeniu czegoś, co zapewni nam materialne i emocjonalne bezpieczeństwo, co będzie „nasze”, przez nas wypracowane.

8. Szanuje innych ludzi

W relacjach z innymi przejawia otwartość na odmienne zdanie, rozumie i akceptuje fakt, że ludzie się od siebie różnią. Nie stosuje przemocy (chyba, że w obronie) ani agresji, jest tolerancyjny. Z związku jest partnerem.

9. Ma prawo do słabości

I daje to prawo innym. Jeśli popada w nałóg, potrafi z nim zawalczyć i wychodzi z tej walki obronną ręką, bo nie wstydzi się poprosić o pomoc. Uczy się na swoich błędach.

10. Nie zastanawia się nad tym, czy jest prawdziwym mężczyzną

Jest wartościową osobą, po prostu. Nie tworzy sztucznych podziałów na piękną i brzydszą płeć,  a w kobiecie widzi przede wszystkim drugiego człowieka. Jest autentyczny – nie kreuje wizerunku „prawdziwego macho”, nie zapuszcza na pokaz brody, nie pakuje na siłowni, tylko po to, żeby być „bardziej męski”.

Jeśli znacie takich mężczyzn, koniecznie zaproście ich na kawę. Nie łatwo ich dziś spotkać, bo nie chełpią się swoją wyjątkowością jak ci, którym tylko wydaje się, że są prawdziwymi facetami…


Zobacz także

List nauczycielki

Jak przetrwać poniedziałek? Jest jednak kilka zasad, które pozwolą na stałe oswoić myśl o początku tygodnia

Praca w domu w trakcie pandemii – co zmieniła w naszym życiu?